X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Ania mam to samo, tylko 4x dziennie. Do tego padam z braku snu... Oby to bylo dobre dla Malutkiej...
    A najlepsze jest to, ze sa tu ze mna 2 dziewczyny z saczeniem wod i jak im podłącza zapis to trwa 20 min i ich dzieci wogole na to nie reaguja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 14:54

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dokladnie Ania mam to samo, tylko 4x dziennie. Do tego padam z braku snu... Oby to bylo dobre dla Malutkiej.
    Migotko to strasznie dużo masz tego ktg. Ja rekordowo to miałam 5 a to było w ten dzień co mnie przywieźli z innego szpitala. Dwa ktg miałam w starym szpitalu, jedno na izbie przy przyjęciu i dwa w nowym. To dla mnie już było bardzo dużo. No a 4 dziennie to masakra. Oczywiście jak trzeba to trzeba. I z tym brakiem snu też Cię rozumiem. Ja ogólnie miałam problemy ze snem jeszcze przed ciążą. W szpitalu mi to powróciło. Tym bardziej, że do 24 nie mogłam iść spać bo czekałam na położną aż mi cisnienie zmierzy potem i tak gdzieś do 1 nie spałam potem pobudka o 3 na ktg, po ktg jeszcze na chwilę zasnęłam i o 7 już pobudka po pani sprzątająca przychodziła i już kolejny dzień. A ja mam tak, że w dzień nie zasnę więc w ciągu dnia drzemka była nierealna. A pod koniec jeszcze trafiła mi się dziewczyna nie dość, że chora bo co chwilę się budziła z kaszlem to dosłownie na śnie jęczała. Oczywiście nie chcę jej obrażać ale na prawdę nigdy czegoś takiego nie słyszałam. Przy tym to już zdarzały mi się noce całkiem bez spania. Na szczęście to były to tylko dwie noce bo mnie wypisali. Nie martw się Migotko, jakoś musicie dać radę. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochana za wsparcie. Juz wczoraj miałam taki kryzys że chciałam sie wypisać ale wiadomo... to dla dobra dziecka. Dzis lekarz powiedział ze martwia sie o nie wiec musze to przetrwac.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dziękuję Kochana za wsparcie. Juz wczoraj miałam taki kryzys że chciałam sie wypisać ale wiadomo... to dla dobra dziecka. Dzis lekarz powiedział ze martwia sie o nie wiec musze to przetrwac.
    Kochana ja też miałam ciężkie chwilie. Wiedziałam, że muszę tam być właśnie dla dziecka. Czasem nawet płakałam. Najważniejsze, że dzidziuś jest pod dobrą opieką. Kiedyś jak maluchy będą z nami to nie będziemy pamiętać tego. Ja najchętniej to już bym przesunęła czas tak chociaż do połowy stycznia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 15:09

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj się dowiedziałam od pani doktor, że zapisy już są takie super, że nie muszę mieć codziennie ktg. Z jednej strony się cieszę a drugiej mam obawy. To pierwsze dwa dni bez ktg od wyjścia ze szpitala. W poniedziałek dopiero mam się zgłosić. No i się jeszcze dowiedziałam, że jeśli zapisy będą już takie jakie są to będę chodzić do terminu porodu. Z tego to się akurat cieszę bo mieli w planie na przełomie 36/37 tygodnia kończyć ciążę. :)

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzeba to przetrwać. Ja na szczęście mam ktg 2 razy dziennie, rano i wieczor. Chyba ze rano wyjdzie słabo to po południu tez. Nikt mnie w nocy nie budzi.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wspieram Was calym sercem <3
    Powiem Wam ze pod koniec ciazy to wogole bezsennosc meczy, wszystko boli itd ale dzieci wynagradzaja potem wszystko :) mimo ze nadal jest problem ze spaniem i zmeczeniem hyhy
    A strach o Maluchy juz zawsze bedzie nam towarzyszyl to jest chyba wlaczone w dar macierzynstwa.
    Ja przy synku mialam 6 razy na dobe ktg a przy corce przed porodem mialam 4 razy ktg
    nie wiem od czego to zalezy.
    Aniu ciesze sie Wami bardzo !!!
    Kochane zycze mimo trosk i problemow spokojnej nocy wazne ze jestescie pod opieka lekarzy.
    Buziaki <3

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Magda pij duzo ile mozesz to tez pomaga na ilosc wod a i ilosc wod tez sie zmienia wystarczy ze Maluch siusiu zrobi.
    A co dp przeplywow w glowce to u corki tez lekarz mial czesto z tym problem przez ulozenie ale chociaz czesciowo robila gdy ciezko szlo zrobic.

    Ewee a co u Ciebie?

    No to ja donoszę że 28.12 w 37t urodziłam przez CC Córeczkę Liliannkę. :) chociaż jest nieduża 2560g skradła już wszystkim serduszka.

    Ania0306, inessa, magdaaa88, Migotka83, Kasionek, Nalia lubią tę wiadomość

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee gratulacje! :)

    Ewee lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee Gratulacje :)
    Zdrowia i wiele wspanialych wspolnych chwil :)
    Buziaki dla Was <3

    Ewee lubi tę wiadomość

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    No to ja donoszę że 28.12 w 37t urodziłam przez CC Córeczkę Liliannkę. :) chociaż jest nieduża 2560g skradła już wszystkim serduszka.
    Gratulacje :))))) najważniejsze ze już jesteście razem. Jak będziesz miała czas to napisz jak to wygladalo, czy to była nagła decyzja.

    Ewee lubi tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee, super :-) gratuluje!

    Ewee lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, to nie była nagła decyzja. Ze względu na moją przeszłość strata dziecka w 36t ( wyjątkowy pech węzeł zaciśniety)teraz nie za wysoka waga, oraz od czasu do czasu krwawienia ( łożysko centralnie przodujące). Od 7.12 grudnia byłam w szpitalu żeby wszystko było pod obserwacją .Zdecydowaliśmy z doktorem że rozwiązujemy jak ciąża będzie donoszona tj 37t. Cięcie było 37t1d.
    Strasznie się cieszę że już mam ją przy sobie.
    Trzymam kciuki za Was Kochane.

    Migotka83, Ania0306, magdaaa88, inessa, Kasionek lubią tę wiadomość

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane życze Wspanialego Nowego Roku !!!
    Niech bedzie on pelen Milosci,Radosci i niech spelnia sie Wasze marzenia. Niech Maluszki pieknie i zdrowo rosna :)
    Buziaczki dla kazdej z Was <3

    Ania0306, Ewee, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Inessa :)

    Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny!!! :)

    inessa, Ewee, Migotka83 lubią tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2019, oby przyniósł więcej radości i miłości, mniej zmartwień i trosk, a nasze Maluszki niech rosną duże i zdrowe :*

    Ania0306, inessa, Ewee, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was dziewczyny? Ja dalej w szpitalu. Rano i wieczorem ktg. Co drugi dzień przepływy. Wczoraj akurat miałam i wyszły ok. Ale czasami wychodzą różnie. Boje się ze zostawia mnie do końca ciąży w szpitalu :( jutro ma mnie badać ordynator to o to zapytam.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
    Ja tez jeszcze w szpitalu ale ostatnio przeplywy sie poprawily wiec licze, ze moze dzis mnie wypisza... Chociaz tak troche niepewnie bede się czula zostawiona sama sobie po tylu ktg dziennie ;-)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko skąd ja znam ten lęk. Nie martw się dasz sobie radę. Mnie też jest teraz tak dziwnie, że nie mam ktg codziennie no ale co zrobić, siłą na doktorce nie wymuszę :D. No ale już nie długo i maluchy będą z nami.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A planujecie kupić monitor oddechu? Nam położna na szkole rodzenia mówiła, ze ogólnie nie ma potrzeby, ale w przypadku wcześniaków lub właśnie hipotrofii rodzice często stosują. Moja koleżanka która urodziła syna z waga 2200 miała taki monitor oddechu. Ja chyba tez go kupię.

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ