X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 25 grudnia 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jak to w szpitalu, padam po prostu bo 4 razy dziennie ktg co 6h,w miedzyczasie inne atrakcje a na spanie nie ma czasu. Lekarze obserwuja i czekaja bo przecież niczego nie moga teraz zrobic...
    Mam nadzieję, że u Was wszystko ok :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2018, 14:17

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 25 grudnia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj spokojniej. Psychicznie tez lepiej się czuje. Miałam rano ktg, było ok. Ja mam zazwyczaj 3 razy dziennie albo 2. Martwię się tylko czy dziecko będzie przybierać. Dziwi mnie tylko to ze do tej pory dobrze przybierała. Ehhh ciąża to taki stres.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 26 grudnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczyny u was? U mnie dzisiaj przepływy ok, ale znowu mówią ze mało wód płodowych. Ciagle coś.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak tam u Was dziewczyny?

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej w szpitalu. Od dzisiaj dostałam zastrzyki na poprawienie przepływów. Jutro znowu usg i przepływy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co mowia o wadze dziecka?
    Dobrze,ze dali zastrzyki na przeplywy.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro usg to może więcej się dowiem. Ale stresuje się bardzo czy coś przybiera.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaaa rozumiem stres ale staraj sie myslec pozytywnie bo na ten czas waga byla nie taka zla oby przeplywy sie nie pogarszaly.
    Wspieram i czekamy na wiadomosci <3

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! U mnie bez zmian. Nie mierzyli jeszcze Malutkiej, dopiero po Nowym Roku ale te przepływy w glowce sie polepszyly. Usg mam rzadko, caly czas ktg... Juz padam z niewyspania...

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj waga ok 2000 gram, tydzień temu 1800 czyli przybiera. Ale z tymi przepływami nienajlepiej. Jutro znowu przepływy. Migotka a jak ci ktg wychodzi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Migotko to dobrze ze przeplywy polepszyly sie. A ktg wspolczuje mnie to tez denerwowalo zwlaszcza w nocy. No ale jak trzeba to trzeba.

    Magda super ze Maluch ladnie przybiera juz ladna wage ma :)
    Oby przeplywy polepszyly sie a jak juz oby sie nie pogarszaly.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczymy co dalej, poki co nie zapowiada się bym opuściła szpital. Mam tez mało wód Afi 7.

    Aaa i nie zawsze mogą sprawdzić przepływy w główce bo mała jest tak ułożona ze nie da się sprawdzić :( stresuje mnie to bardzo. I to już nie pierwszy raz mi lekarz mówi, ze nie sprawdzi bo malutka ma tak główkę ze się nie da sprawdzić :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 18:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda pij duzo ile mozesz to tez pomaga na ilosc wod a i ilosc wod tez sie zmienia wystarczy ze Maluch siusiu zrobi.
    A co dp przeplywow w glowce to u corki tez lekarz mial czesto z tym problem przez ulozenie ale chociaz czesciowo robila gdy ciezko szlo zrobic.

    Ewee a co u Ciebie?

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz tylko u mnie stopniowi się zmniejsza. 4 grudnia na usg miałam afi 11, tydzień temu 9 a dzisiaj 7. Pije dużo wody, co chwile chodze sikać.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem jak ktg... Moja Malutka juz tak sie wkurza jak poczuje te sondy, ze ostatnio zeby byl jakis zapis ktg trwa ponad godzine. Wczoraj polozna trzymała Mala a ja dociskalam sonde zeby cokolwiek sie zapisalo... Mala walczyla i tetno momentami do ponad 190 skacze. Koszmar. Ponoc mam jakis test nalozony na zapis i jakby bylo zle to by reagowali. Na razie mowia ze obserwujemy. Tak sie zastanawiam czy to nie szkodzi dziecku?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaaa rozumiem choc wiem z doswiadczenia ,ze nawet te pojemnosci mozna roznie zbadac. moja ginekolog czasem 2-3 razy badala aby nie bylo pomylki i aby sie nie stresowac gdyz im wieksze dziecko tym latwiej o pomylki we wszystkich pomiarach.. Oby bylo wszystko dlugo w miare dobrze zycze <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko masakra jakas z tym co opisujesz :( przeciez denerwuja dziecko i Ciebie :(
    U mnie tez dzieci nie znosily ktg a przy synku juz kiedys pisalam,ze mualam mega duzo ich robione i bardzo uciekal przed tym badaniem ale wtedy to lexalam nawet poltorej godziny aby zapis byl czytelny ale nigdy dziecka nie trzymali na sile. Rozumiem ze chca aby pilnowac czy jest wszystko ok ale jest tez USG i zwykle badanie tetna dziecka.
    Mysle ze ktg nie jest szkodliwe samo w sobie ale stres jakis jest dla dziecka i mamy. Nie jestem lekarzem czy polozna ale moze Spytaj lekarza czy az tak trzeba postepowac bo przepeaszam ale troche to jest dziwne i stresujace Was obie.
    A jak z waga ?
    Pozdrawiam i tule <3

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nie ingerują tak żeby dziecko trzymać. Jak pierwsze ktg wychodzi słabo w sensie dziecko mało aktywne to nie wyłączają tylko leci drugi raz. Ewentualnie powtarzają za jakiś czas. Oszalałabym chyba na atwoim miejscu.
    Ja dzisiaj miałam znowu przepływy ale nie dało się sprawdzić bo za bardzo się ruszała. Mam mieć powtórkę popołudniu. Ja oszaleje z tymi badaniami.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko współczuję. Ja miałam w szpitalu ktg tylko dwa razy dziennie. Popołudniu zapis był bardzo ładny. Ale rano przeżywałam straszny stres. Mała w prawie cały dzień była ruchliwa. Ja w szpitalu bardzo mało spałam i jak zasypiałam koło 1 to mała jeszcze szalała a o 3 pobudka na ktg i oczywiście wtedy mała spała. Ale kiedyś dziecko też musi spać przecież. Chociaż będąc w szitalu to ja ruchy czułam w prawie cały czas miałam wrażenie, że mała wcale nie śpi. Oczywiście położna mocno ruszała mi brzuchem. Co szczerze przyznam mnie trochę bolało. Czasem były takie co delikatnie ruszały wtedy było ok ale tak z całej siły to trochę przesada. Później mała strasznie kopała i uciekała. Też mi kazała mocno trzymać tą sondę, żeby mała nie uciekała. No i zapis trzeba było robić dłużej. To ktg ze szpitala będę bardzo źle wspominać. Trzymajcie się :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytalam, lekarz stwierdził ze sie nie da mniej. Dzis robimy bez pasow i zabronilam dociskac sonde. Jest tak samo dlugo ale widze ze Malutka spokojniejsza...
    Kolejne mierzenie mam na początku stycznia. Tu nie robia tego częściej niz raz na 2 tyg.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ