X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hypoplastyczna kość nosowa
Odpowiedz

Hypoplastyczna kość nosowa

Oceń ten wątek:
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na amnio jest jeszcze czas a czas oczekiwania zleci szybko. Najważniejsze że usg poza tym nosem było ok. A i pappa wyszła w porządku więc myślę że ta panorama to tylko formalność :)

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Na amnio jest jeszcze czas a czas oczekiwania zleci szybko. Najważniejsze że usg poza tym nosem było ok. A i pappa wyszła w porządku więc myślę że ta panorama to tylko formalność :)
    Mam nadzieję... Przez te ciągłe problemy prawie nikomu nie mówię o ciąży i ciągle muszę szukać wymówek...

  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak wyniku z panoramy... Proponują kolejne pobranie...

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, a podali jaka jest przyczyna? Za mało DNA, czy co?

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Ojej, a podali jaka jest przyczyna? Za mało DNA, czy co?
    Niestety nie... Jadę właśnie do lekarza, więc zobaczymy co powie.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać. ja też miałam ponowne pobranie bo zrobił się skrzep w próbce

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Daj znać. ja też miałam ponowne pobranie bo zrobił się skrzep w próbce
    Nie udało się wyizolować wystarczającej ilości DNA... Lekarz polecił amnio, bo kolejne czekanie jest bez sensu. We wtorek mam wizytę u profesor, która się tym zajmie. Eh, myślałam, że w tym tyg. będę wiedzieć na czym stoję, a tu kolejne czekanie...

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, no to ciężko. Teraz to juz Twoja decyzja i lekarza, czy warto to amnio robić czy nie. A jakie masz ryzyko skorygowane bo nie pamietam? A co z kasą za panoramę? zwrócą?

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Eh, no to ciężko. Teraz to juz Twoja decyzja i lekarza, czy warto to amnio robić czy nie. A jakie masz ryzyko skorygowane bo nie pamietam? A co z kasą za panoramę? zwrócą?
    Nie pamiętam dokładnie ryzyka, ale wyszło niskie (ok. 1:5000 dla ZD), bo do obliczenia nie bierze się już pod uwagę kości nosowej - teraz to tzw. małe kryterium.... Panoramę dziś stwierdziłam, że jednak powtórzę, może wynik jednak będzie przed amnio... Chociaż tracę nadzieję, że na święta coś się wyjaśni... To czekanie jest straszne.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh no to święta w niepewności niestety
    Ale cóż musisz być dobrej myśli bo jak widzisz ryzyko wyszło malutkie a kość jest tylko że troszkę mniejsza. Trzymam nadal kciuki. W amnio można chyba kupić taką opcję że taki podstawowy wynik jest w parę dni jakiś Fish czy coś tak dziewczyny pisały. Ale to znowu koszt

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Eh no to święta w niepewności niestety
    Ale cóż musisz być dobrej myśli bo jak widzisz ryzyko wyszło malutkie a kość jest tylko że troszkę mniejsza. Trzymam nadal kciuki. W amnio można chyba kupić taką opcję że taki podstawowy wynik jest w parę dni jakiś Fish czy coś tak dziewczyny pisały. Ale to znowu koszt
    W obecnej sytuacji jestem w stanie zapłacić nawet za czekanie krótsze o jeden dzień. Słyszałam o FISH, mój lekarz mówił jeszcze o mikromacierzach. Zobaczę co profesor we wtorek powie.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaaaaaaa wrote:
    W obecnej sytuacji jestem w stanie zapłacić nawet za czekanie krótsze o jeden dzień. Słyszałam o FISH, mój lekarz mówił jeszcze o mikromacierzach. Zobaczę co profesor we wtorek powie.
    Jak po tej konsultacji?

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Jak po tej konsultacji?
    Amniopunkcja w czwartek o 15.... Pani Profesor raczej była dobrej myśli, ale mimo wszysyko zarekomendowała amnio. Mam mega stresa. Ale liczę też na panoramę...

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki i dawaj znać jak się dowiesz czegoś

    Jaaaaaaaa lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po amnio. Bolało mniej niż pobranie krwi. Zrobiłam mikromacierze, więc wynik powinien być szybko. Ale przez święta niestety nie są w stanie powiedzieć kiedy...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki Jaaaaa! Współczuje stresu tez przez to przechodziłam i to dwa razy w jednej ciąży bo miałam i biopsje kosmowki i amnio :/
    Dobrze że zrobiłaś mikromacierze. Pierwsze wyniki powinny być w miarę szybko, na mikromacierze się troszke dłużej czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2019, 21:26

    Jaaaaaaaa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Kciuki Jaaaaa! Współczuje stresu tez przez to przechodziłam i to dwa razy w jednej ciąży bo miałam i biopsje kosmowki i amnio :/
    Dobrze że zrobiłaś mikromacierze. Pierwsze wyniki powinny być w miarę szybko, na mikromacierze się troszke dłużej czeka.
    O kurde, czemu i biopsja i amnio? Ja jeszcze po cichu liczę, że tym razem wyjdzie mi wynik z panoramy przed świętami... Ale szanse niewielkie....

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W biopsji mikromacierze nie wyszły, za mało materiału wiec była amnio.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    W biopsji mikromacierze nie wyszły, za mało materiału wiec była amnio.
    Oj, współczuję... Mam nadzieję, że u mnie wyjdą - to dopiero 15w4d... Nie wiem jak bym zniosła kolejne nieudane badanie...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W amnio wyjdzie dlatego że w wodach jest tylko dna dziecka a w łożysku dna dziecka i dna łożyska wiec bardziej skomplikowane.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ