X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 11 maja, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, trzymajcie się w dwupaku jak najdłużej! Jesteś w szpitalu o wyższej referencyjnosci?
    Dawaj koniecznie znać jak się ma sytuacja, jesteśmy z Tobą. 🤞🤞🤞

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 11 maja, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    Klaudia, trzymajcie się w dwupaku jak najdłużej! Jesteś w szpitalu o wyższej referencyjnosci?
    Dawaj koniecznie znać jak się ma sytuacja, jesteśmy z Tobą. 🤞🤞🤞

    Tak, 3 stopien referencyjnosci. Spalam niecala godzine z tych emocji takze jestem wyczerpana.

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 11 maja, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Tak, 3 stopien referencyjnosci. Spalam niecala godzine z tych emocji takze jestem wyczerpana.
    To sa ogromne emocje, mieszane uczucia, więc wiadomo, pewnie w końcu padniesz wymęczona. 🙈
    Czegoś się dowiedziałaś z rana nowego?

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 11 maja, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    To sa ogromne emocje, mieszane uczucia, więc wiadomo, pewnie w końcu padniesz wymęczona. 🙈
    Czegoś się dowiedziałaś z rana nowego?

    Dowiedzialam sie, ze mam lezec, odpoczywac, czekamy na wyniki i obserwujemy 😅 takze niewiele. Jeszcze weekend teraz to nie ma glownych lekarzy, wiec przez weekend na pewno nic sie nie dowiem. Dopiero pewnie w poniedzialek. Ale i tak w sumie trzeba teraz czekac na ten wymaz i posiew, bo bez tego nie wiedza sami co robic.

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 11 maja, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, to super, jesteś teraz pod opieką więc to najlepsze w tej sytuacji.
    Staraj się myśleć pozytywnie i wypoczywaj na maksa.
    Trzymam kciuki, żeby udało się zatrzymać problem z szyjką i żebyś donosiła ciaze do samego 37 tygodnia 🤞

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 11 maja, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,przywitam się jako nowa na tym temacie :)
    U mnie 6.05 czyli w 29 tyg wyszła szyjka 25mm. Wczesniej zadnych objawów swiadczacych i takich atrakcjach. Lekarz prowadzący stwierdził że pessara nie zakłada gdyż nie ma potwierdzonych badań odnośnie jego skuteczności. Przepisał mi tylko progesteron dopochwowo dokładnie utrogestan 200mg 2xdziennie. I kazał przyjść w piątek.
    Byłam w piątek ok 12 u niego,szyjka taka sama zalecenia kazał kontynuować branie dopochwowo proga ale od godz 16 w piątek miałam sztywnienie brzucha,robił się twardy jak skala plus do tego bolało mnie podbrzusze. Ból trwał przez dłuższą chwilę i potem znowu i tak kilka razy aż usnęłam. W nocy obudził mnie ponownie ból podbrzusza ale po chwili również przeszło. No dziś od rana odpukać nic tego typu się nie dzieje ale leżę cały dzień z "okienkiem" na toalete. Jedynie co mam wrażenie że gdzieś Mała wierci się więcej niż zwykle.
    Doradźcie proszę czy jechać gdzieś na Sor czy czekać w razie czego na powtórkę tych bòli i dopiero jechać. Nie chce wyjść na panikare ale to pierwsza dzidzia,dodatkowo tak długo wyczekiwana..please help me 😵‍💫

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 11 maja, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie twardnienia miałam i po nich okazało się, że mi się szyjka skróciła. Generalnie jak się niepokoisz to zawsze możesz jechać i tyle, będziesz spokojna, nikt Ci nie powie, że jesteś idiotka, bo przyjechałaś tylko Cię zbada.

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 11 maja, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Hej dziewczyny,przywitam się jako nowa na tym temacie :)
    U mnie 6.05 czyli w 29 tyg wyszła szyjka 25mm. Wczesniej zadnych objawów swiadczacych i takich atrakcjach. Lekarz prowadzący stwierdził że pessara nie zakłada gdyż nie ma potwierdzonych badań odnośnie jego skuteczności. Przepisał mi tylko progesteron dopochwowo dokładnie utrogestan 200mg 2xdziennie. I kazał przyjść w piątek.
    Byłam w piątek ok 12 u niego,szyjka taka sama zalecenia kazał kontynuować branie dopochwowo proga ale od godz 16 w piątek miałam sztywnienie brzucha,robił się twardy jak skala plus do tego bolało mnie podbrzusze. Ból trwał przez dłuższą chwilę i potem znowu i tak kilka razy aż usnęłam. W nocy obudził mnie ponownie ból podbrzusza ale po chwili również przeszło. No dziś od rana odpukać nic tego typu się nie dzieje ale leżę cały dzień z "okienkiem" na toalete. Jedynie co mam wrażenie że gdzieś Mała wierci się więcej niż zwykle.
    Doradźcie proszę czy jechać gdzieś na Sor czy czekać w razie czego na powtórkę tych bòli i dopiero jechać. Nie chce wyjść na panikare ale to pierwsza dzidzia,dodatkowo tak długo wyczekiwana..please help me 😵‍💫
    25 mm wyszła, a ile miała wcześniej? Jesteś pewna że się skrocila? Jeśli szyjka ma tendencję do skracania to musisz być czujna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 19:12

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 12 maja, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Dowiedzialam sie, ze mam lezec, odpoczywac, czekamy na wyniki i obserwujemy 😅 takze niewiele. Jeszcze weekend teraz to nie ma glownych lekarzy, wiec przez weekend na pewno nic sie nie dowiem. Dopiero pewnie w poniedzialek. Ale i tak w sumie trzeba teraz czekac na ten wymaz i posiew, bo bez tego nie wiedza sami co robic.

    Ja z rozwarciem leżę już ponad 3 tyg i nie powiększa się. W sumie od tygodnia to sobie chodzę więcej, siadam normalnie a nie tylko plackiem w łóżku. Jedna dziewczyna, która u nas leżała w szpitalu trafiła tu z dużym krwawieniem i rozwarciem na 3 cm w bodajże 25 albo 26 tyg. A potem okazało się, że jednak się zmniejszyło do 1cm (dziwne ale skoro taką info dostała). Założyli jej szew i wyszła do domu. A mówili jej, że zaraz rodzic będzie.
    Głowa do góry, jesteś pod dobrą opieką !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 18:19

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 12 maja, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Hej dziewczyny,przywitam się jako nowa na tym temacie :)
    U mnie 6.05 czyli w 29 tyg wyszła szyjka 25mm. Wczesniej zadnych objawów swiadczacych i takich atrakcjach. Lekarz prowadzący stwierdził że pessara nie zakłada gdyż nie ma potwierdzonych badań odnośnie jego skuteczności. Przepisał mi tylko progesteron dopochwowo dokładnie utrogestan 200mg 2xdziennie. I kazał przyjść w piątek.
    Byłam w piątek ok 12 u niego,szyjka taka sama zalecenia kazał kontynuować branie dopochwowo proga ale od godz 16 w piątek miałam sztywnienie brzucha,robił się twardy jak skala plus do tego bolało mnie podbrzusze. Ból trwał przez dłuższą chwilę i potem znowu i tak kilka razy aż usnęłam. W nocy obudził mnie ponownie ból podbrzusza ale po chwili również przeszło. No dziś od rana odpukać nic tego typu się nie dzieje ale leżę cały dzień z "okienkiem" na toalete. Jedynie co mam wrażenie że gdzieś Mała wierci się więcej niż zwykle.
    Doradźcie proszę czy jechać gdzieś na Sor czy czekać w razie czego na powtórkę tych bòli i dopiero jechać. Nie chce wyjść na panikare ale to pierwsza dzidzia,dodatkowo tak długo wyczekiwana..please help me 😵‍💫

    Oprócz zwiększonej ilości proga proponuję brać też większe ilości magnezu i wyciszać każde twardnienie brzucha czy skurcze nospą. Dużo odpoczywać, stara się odciążyć szyjkę, tzn jak siedzisz to nie prosto i broń boże po turecku.

    Co do odwiedzin na sorze to pamiętaj, że to Twoje dzieciątko, wiele przeszłaś żeby je mieć więc masz prawo się martwić i wymagać opieki i odpowiedzi na każde pytanie. Jeśli czujesz się zaniepokojona to jedz, sprawdź co się dzieje :) nikt nie ma prawa tego źle ocenić a jak jest innego zdania to jest poprostu niemądry.

    Renata13 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 12 maja, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie za odpowiedzi. Wybrałam sie wczoraj na ten sor jednak i przyjęli mnie na oddział patologii ciąży w szpitalu o 3stopniu ref.
    Po zmierzeniu szyjka 20mm,no i skurcze macicy. Dostałam jakiś lek podany taką pompą po którym te skurcze ustąpiły. Dodatkowo nospy i luteina dopochwowo, zrobili badania na posiew moczu i z pochwy ale wyniki pewnie jutro. Ktg wychodzi prawidłowe.
    No zobaczyny co lekarz jutto powie 🤔

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 12 maja, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Ja z rozwarciem leżę już ponad 3 tyg i nie powiększa się. W sumie od tygodnia to sobie chodzę więcej, siadam normalnie a nie tylko plackiem w łóżku. Jedna dziewczyna, która u nas leżała w szpitalu trafiła tu z dużym krwawieniem i rozwarciem na 3 cm w bodajże 25 albo 26 tyg. A potem okazało się, że jednak się zmniejszyło do 1cm (dziwne ale skoro taką info dostała). Założyli jej szew i wyszła do domu. A mówili jej, że zaraz rodzic będzie.
    Głowa do góry, jesteś pod dobrą opieką !

    Dzis jak byl lekarz to mowil ze jak te posiewy i wymazy wyjda ok to mnie jeszcze zbadaja czy tam sie nie skrocilo i nie rozwarlo bardziej i jak bedzie ok to do domu mnie puszcza 😁

    AEGO lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 12 maja, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Dzięki wielkie za odpowiedzi. Wybrałam sie wczoraj na ten sor jednak i przyjęli mnie na oddział patologii ciąży w szpitalu o 3stopniu ref.
    Po zmierzeniu szyjka 20mm,no i skurcze macicy. Dostałam jakiś lek podany taką pompą po którym te skurcze ustąpiły. Dodatkowo nospy i luteina dopochwowo, zrobili badania na posiew moczu i z pochwy ale wyniki pewnie jutro. Ktg wychodzi prawidłowe.
    No zobaczyny co lekarz jutto powie 🤔

    Dobrze ze pojechalas ;) ale watpie ze jutro bedziesz miala wyniki posiewu i wymazu. Mi robili w pt wieczorem i podejrzewam, ze beda dopiero we wtorek

    Renata13 lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 12 maja, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Dobrze ze pojechalas ;) ale watpie ze jutro bedziesz miala wyniki posiewu i wymazu. Mi robili w pt wieczorem i podejrzewam, ze beda dopiero we wtorek
    Posiewy to tak dłużej trwają, jeśli nic tam nie rośnie to 2/3 dni, a jeśli coś się wykluwa to z 6. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 20:13

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 12 maja, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Posiewy to tak dłużej trwają, jeśli nic tam nie rośnie to 2/3 dni, a jeśli coś się wykluwa to z 6. :D

    No wlasnie ja poprzednim razem jak bylam to pobrali mi we wtorek rano, a wynik byl w pt rano, czyli jakby na 3 dzien. I bylo czysto :) a tez sie zastanawiam w sumie czy jak teraz weekend byl to czy normalnie tez badaja czy jakies opoznienie bedzie przez to.

    AEGO lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 12 maja, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    No wlasnie ja poprzednim razem jak bylam to pobrali mi we wtorek rano, a wynik byl w pt rano, czyli jakby na 3 dzien. I bylo czysto :) a tez sie zastanawiam w sumie czy jak teraz weekend byl to czy normalnie tez badaja czy jakies opoznienie bedzie przez to.
    Te labolatoria przyszpitalne działają 😄, zresztą ja np robiłam posiew moczu w diagnostyce i wynik miałam w ndz, więc oni muszą chyba ciągle pracować.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 12 maja, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Te labolatoria przyszpitalne działają 😄, zresztą ja np robiłam posiew moczu w diagnostyce i wynik miałam w ndz, więc oni muszą chyba ciągle pracować.

    Ooo to dobra wiadomosc 😁 to moze i jutro beda te moje wyniki 😁

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 12 maja, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renata13 wrote:
    Dzięki wielkie za odpowiedzi. Wybrałam sie wczoraj na ten sor jednak i przyjęli mnie na oddział patologii ciąży w szpitalu o 3stopniu ref.
    Po zmierzeniu szyjka 20mm,no i skurcze macicy. Dostałam jakiś lek podany taką pompą po którym te skurcze ustąpiły. Dodatkowo nospy i luteina dopochwowo, zrobili badania na posiew moczu i z pochwy ale wyniki pewnie jutro. Ktg wychodzi prawidłowe.
    No zobaczyny co lekarz jutto powie 🤔

    Pewnie standardowo atosiban w pompie, albo magnez dodatkowo przez pompe. Powodzenia :)

    Renata13 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 14 maja, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Dobrze ze pojechalas ;) ale watpie ze jutro bedziesz miala wyniki posiewu i wymazu. Mi robili w pt wieczorem i podejrzewam, ze beda dopiero we wtorek

    Miałaś 100% racji :) wczoraj nie było wyników,dziś będą prawdopodobnie

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 14 maja, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie doszly wyniki wymazu i czysto. Niestety dzis znowu delikatnie rozowego plamienia w sluzie. Zbadali mnie i rozwarcie sie zwiekszylo. Jutro beda probowali zalozyc mi szew. Ehhh ciagle cos nie tak 😢

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ