X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 14 maja, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    U mnie doszly wyniki wymazu i czysto. Niestety dzis znowu delikatnie rozowego plamienia w sluzie. Zbadali mnie i rozwarcie sie zwiekszylo. Jutro beda probowali zalozyc mi szew. Ehhh ciagle cos nie tak 😢
    O nie, przykro mi. 😢 To chyba muszę trzymać kciuki, aby im się ze szwem udało, chociaż czy on jest lepszy niż pessar? Pytam, bo ja kompletnie się nie znam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 11:51

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 14 maja, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    O nie, przykro mi. 😢 To chyba muszę trzymać kciuki, aby im się ze szwem udało, chociaż czy on jest lepszy niż pessar? Pytam, bo ja kompletnie się nie znam.

    Na rozwarcie chyba wlasnie lepszy jest szew niz pessar 🤷🏼‍♀️

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 14 maja, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że będzie dobrze.
    Ja dziś też z przygodami, wróciłam z izby o 17 (kurde mogłam chociaż jakieś dary Saimi przynieść 😂), Młody stwierdził, że nie będzie się ruszał, więc wypiłam sok-nic, puściłam muzę-nic, zjadłam czekoladę prawie całą, myślałam, że się porzygam przysięgam - nic, szturchanie-nic. Poczekałam od tej 8:30 do 13 aż i napisałam do lekarki i tak jak myślałam, powiedziała, że nie no trzeba jechać sprawdzić. Ogólnie wszystko wyszło okej, ale lekarka stwierdziła za wysokie tętno płodu i leżałam godzinę na ktg jeszcze,( które faktycznie w moim mniemaniu jakoś skakało), finalnie okazało się, że wszystko w porządku i wyszłam, ale no omg z tymi ciążami co chwilę coś. 🙆🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 19:00

    age.png
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 14 maja, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce się wymądrzać bo fachowcem nie jestem. Mój lekarz- jest na bieżąco,konferencje itp. mówił mi, że szew lepszy no tylko wiąże się to z zabiegiem. Że podobno od pessarów powoli się odchodzi 🤷‍♀️ ile w tym prawdy nie wiem. Też różni lekarze mają różne teorie, ale co ze swoim rozmawiam to mówił mi o róznych pracach naukowych itp. Ja mam szew, bo pessar i tak odpadał ze względu na podatność na infekcje.
    I gdzieś czytałam opinie dziewczyn, że pessar podtrzymuje szyjkę, a szew obejmuje i nie pozwala się rozwierać...
    Tak jak u Ciebie- pessar nie dał rady utrzymać to chcą założyć szew, żeby mocniej trzymał.
    Mam nadzieję, że wszystko się uda ❤️

    preg.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 14 maja, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaEryka wrote:
    Nie chce się wymądrzać bo fachowcem nie jestem. Mój lekarz- jest na bieżąco,konferencje itp. mówił mi, że szew lepszy no tylko wiąże się to z zabiegiem. Że podobno od pessarów powoli się odchodzi 🤷‍♀️ ile w tym prawdy nie wiem. Też różni lekarze mają różne teorie, ale co ze swoim rozmawiam to mówił mi o róznych pracach naukowych itp. Ja mam szew, bo pessar i tak odpadał ze względu na podatność na infekcje.
    I gdzieś czytałam opinie dziewczyn, że pessar podtrzymuje szyjkę, a szew obejmuje i nie pozwala się rozwierać...
    Tak jak u Ciebie- pessar nie dał rady utrzymać to chcą założyć szew, żeby mocniej trzymał.
    Mam nadzieję, że wszystko się uda ❤️

    U mnie poczatkowo nie mogli zalozyc szwu, bo mialam polipa w kanale szyjki i mogliby go wtedy uszkodzic. Ale nie widac go juz na badaniu, wiec bardzo mozliwe ze sie wchlonal lub zluszczyl (np podczas tego ostatniego krwawienia). Jutro beda probowac zalozyc mi ten szew i mam nadzieje, ze bedzie dobrze :)
    Prosba o kciuki jutro z rana.
    A Ty od kiedy masz szew i jak z nim funkcjonujesz? Mialas jakies dolegliwosci po zalozeniu? I ile lezalas w szpitalu po zabiegu?

    Renata13, Mag_len lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 14 maja, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zalozyli na przelomie 22-23 tydzien. Na mnie troche dmuchali i chuchali. Jeszcze mnialam amniopunkcję pod katem infekcji wewnatrzmacicznej i wlaczoną antybiotykoterapie ze wzgledu na przeszlosc (troche na wszelki wypadek). Szyjka wtedy miala kolo 2 cm. Jesli chodzi o zabieg to wiecej strachu i przygotowywania niż samej "roboty". Po szwie troche pobolewał mnie brzuch ale nawet nie chcialam paracetamolu- jesli innym Paniom to doskwieralo to dostawaly w kroplowce. Przez 2-4dni leciutkie plamienie.
    Ja musialam zostac na dluzej na antybiotyki ale inne Panie po szwie wychodzily kolejnego dnia po zabiegu.
    Funkcjonuje ostrożnie chociaż chyba z każdym tyg trochę odważniej. Mam caly czas NIE leżeć bo moze to przyniesc jeszcze gorsze skutki w tym zakrzepicę. Robie szybkie śniadanie, kolacje w stylu kanapki, odgrzeje obiad, przejde się po ogrodzie (lekarz pozwolil nawet robic krotkie spacery ale sie boje). Unikam schodów bo wiem ze to mocno obciąza szyjke. Ogolnie po domu dreptac i troche polegiwac :)

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 14 maja, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @MamaEryka dzieki za odpowiedz ;) mam nadzieje, ze i u mnie zabieg pojdzie szybko i gladko i bez jakis komplikacji. Zobaczymy tez co powiedza lekarze juz po zalozeniu, ale Twoja historia sprawila ze troche sie uspokoilam :)

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 14 maja, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sprawy! Powodzenia jutro i oby wszystko się udało 🤞 trzymam kciuki ❤️

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 15 maja, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, trzymam kciuki ! Wytrzymajcie w dwupaku jak najdłużej ♥️

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 15 maja, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego, to się najadłas strachu, współczuję. Mi też się wydaje że dziecko już ma mniej miejsca i pewnie dlatego już te ruchy są inne. A może dodatkowo Maluch miał spokojniejszy dzień. U mnie już mało jest typowego kopania, a więcej takiego przeciągania.

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 15 maja, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia trzymamy kciuki! 🥰 Daj znać!

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 15 maja, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    Aego, to się najadłas strachu, współczuję. Mi też się wydaje że dziecko już ma mniej miejsca i pewnie dlatego już te ruchy są inne. A może dodatkowo Maluch miał spokojniejszy dzień. U mnie już mało jest typowego kopania, a więcej takiego przeciągania.
    Tak, tak, od jakiegoś 30 tygodnia u mnie też raczej przeciąganie i wypychanie części ciała, kopniaki rzadko się trafiają. 🙈

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 15 maja, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udalo sie zalozyc szew :) teraz chyba bede musiala troche polezec z cewnikiem, zeby sie zagoilo tam wszystko. Wieczorem bedzie obchod to dopytam jak to dalej bedzie wygladalo, ale pewnie kilka dni obserwacji

    AEGO, Saimi, MamaEryka, Renata13, Marinero lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 15 maja, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia to dobra wiadomość :) zawsze to zabezpieczenie. Tu w szpitalu gdzie jestem dziewczyny po szwach wychodzą po 2 dniach jak nie ma nic niepokojącego.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 15 maja, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Klaudia to dobra wiadomość :) zawsze to zabezpieczenie. Tu w szpitalu gdzie jestem dziewczyny po szwach wychodzą po 2 dniach jak nie ma nic niepokojącego.
    Pozwolę sobie zmienić temat i zapytać - jak oceniasz Polną? Zastanawiam się czy jeśli nie będzie takiej potrzeby to rodzić tam czy gdzieś indziej?

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 16 maja, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro wychodze do domu 😀 udalo sie i szew ladnie obejmuje szyjke. W domu glownie lezenie, wstawanie do toalety, kuchni czy po prostu przejscie do innego pokoju. Ale wazne, ze sie udalo i juz bede w domu.

    AEGO, MamaEryka, Saimi lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2053

    Wysłany: 16 maja, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, o wiele lepiej chociażby leżeć w domu, czy przejść się do kuchni, niż w szpitalu!

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 16 maja, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, to się teraz wylezysz 😊 ale wszystko da się przeżyć, oby Maleństwo donosić 🍀

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 19 maja, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Renata13 jak tam u Ciebie? Wyszlas ze szpitala? Jakie masz zalecenia?

    @Hope u Ciebie juz prawie 32 tydzien! Zazdro 😁

    @Saimi a Ty juz 37 skonczony, wiec ciaza donoszona 😁 ale super. Mam nadzieje, ze i ja dotrwam takiego tygodnia

    @AEGO u Ciebie tez juz coraz blizej 37 tygodnia 😁

    @MamaEryka a powiedz mi, czy Ty masz czestsze kontrole u gina ze wzgledu na ten szew? I czy dostalas do aplikowania luteine i cos, zeby zapobiec ewentualnej infekcji?

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 19 maja, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja urodziłam poprzez cc w piątek 17.05 w 36+6 (szybka decyzja bo stan przedrzucawkowy i pogarszające się moje wyniki krwi).
    Szyjka dalej 4mm, z rozwarciem na 1cm 🙈 gdyby nie wysokie ciśnienie i ta krew to byśmy leżały dalej bo nic się nie działo :)

    AEGO pytałaś o polna.. Hmm.. Jest okej, sam zabieg i całość czasu spędzona w tym szpitalu było ok. Położne super, lekarze ok, niektórzy bardziej konkretni inni mniej (chociaż trzeba dużo dopytywać, bo sami raczej dużo info nie mówią). Zależy z czym przyszłaś. Mówię tu o oddziałach gdzie leżą ciężarne, przed porodem.
    Na porodowej też w porządku. Wszystko mi wytłumaczone, uspokojona, wszyscy bardzo mili. Natomiast na poporodowej już gorzej, mniejsza opieka, raczej mamy same wszystko już ogarniać. U mnie jest kiepsko bo dziecinka jest w inkubatorze, nie ze mną, u mnie rana cały czas krwawi i ogólnie jest ciężko psychicznie.

    Renata13 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ