X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 21 maja, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że każdy dzień dla Maluszka jest ważny. Ale dzięki tym celom zawsze jakoś łatwiej.
    Ja odebrałam wyniki, mocz super, morfologia jakby delikatna anemia, kilka wskaźników poniżej normy, ale nieznacznie. Zobaczymy co dziś lekarz powie. Już się nie mogę wizyty doczekać 😃 Ciekawa jestem też ile ten Maluch już waży, pewnie ok 2 kg będzie.

    AEGO, klaudia_23 lubią tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 21 maja, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    Wiadomo, że każdy dzień dla Maluszka jest ważny. Ale dzięki tym celom zawsze jakoś łatwiej.
    Ja odebrałam wyniki, mocz super, morfologia jakby delikatna anemia, kilka wskaźników poniżej normy, ale nieznacznie. Zobaczymy co dziś lekarz powie. Już się nie mogę wizyty doczekać 😃 Ciekawa jestem też ile ten Maluch już waży, pewnie ok 2 kg będzie.

    Pamietaj, zeby zrobic sobie dodatkowo zelazo i ferrytyne i jesli beda niskie wartosci to dopiero wtedy pomyslec o suplementacji zelaza. Ja tez mialam dosc niska hemoglobine, ale dorobilam te badania i sie okazalo, ze zelazo jest na ladnym poziomie, a to B12 mi brakuje ;)
    Daj znac jak tam po wizycie :)

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 21 maja, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    @Renata13 jak tam u Ciebie? Wyszlas ze szpitala? Jakie masz zalecenia?

    @Hope u Ciebie juz prawie 32 tydzien! Zazdro 😁

    @Saimi a Ty juz 37 skonczony, wiec ciaza donoszona 😁 ale super. Mam nadzieje, ze i ja dotrwam takiego tygodnia

    @AEGO u Ciebie tez juz coraz blizej 37 tygodnia 😁

    @MamaEryka a powiedz mi, czy Ty masz czestsze kontrole u gina ze wzgledu na ten szew? I czy dostalas do aplikowania luteine i cos, zeby zapobiec ewentualnej infekcji?

    A dzięki ze pytasz ,tak dostałyśmy wypis z piątek. Skurcze ustąpiły,szyjka bez zmian. Zalecono 2x luteinę dziennie i nospa doraźnie plus częstsze kontrole u prowadzącego i oszczędny tryb życia ale nie leżący. Generalnie to dmucham na nas raczej i i tak większość czasu leżę bo spycha mi nie pozwala na codzienne obowiązki,wiecie dopiero zaczęłyśmy 31tydz. Wiec jeszcze min do 34 zamierzam nie robić za wiele :))

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 21 maja, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Kochane ja urodziłam poprzez cc w piątek 17.05 w 36+6 (szybka decyzja bo stan przedrzucawkowy i pogarszające się moje wyniki krwi).
    Szyjka dalej 4mm, z rozwarciem na 1cm 🙈 gdyby nie wysokie ciśnienie i ta krew to byśmy leżały dalej bo nic się nie działo :)

    AEGO pytałaś o polna.. Hmm.. Jest okej, sam zabieg i całość czasu spędzona w tym szpitalu było ok. Położne super, lekarze ok, niektórzy bardziej konkretni inni mniej (chociaż trzeba dużo dopytywać, bo sami raczej dużo info nie mówią). Zależy z czym przyszłaś. Mówię tu o oddziałach gdzie leżą ciężarne, przed porodem.
    Na porodowej też w porządku. Wszystko mi wytłumaczone, uspokojona, wszyscy bardzo mili. Natomiast na poporodowej już gorzej, mniejsza opieka, raczej mamy same wszystko już ogarniać. U mnie jest kiepsko bo dziecinka jest w inkubatorze, nie ze mną, u mnie rana cały czas krwawi i ogólnie jest ciężko psychicznie.

    Saimi,gratuluje ! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i córeczki !

    Saimi lubi tę wiadomość

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 21 maja, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @MamaEryka a powiedz mi, czy Ty masz czestsze kontrole u gina ze wzgledu na ten szew? I czy dostalas do aplikowania luteine i cos, zeby zapobiec ewentualnej infekcji?[/QUOTE]

    Hej! Wizyty mam co 3 tyg. Lekarz narazie stwierdził, że nie ma potrzeby co 2 chyba że mam taką potrzebę psychiczną- ale chyba bardziej mnie stresuje droga niż leżenie w domu. Jak będą jakieś zmiany to pewnie częściej.
    Mam luteinę 2 razy dziennie. Niby przy szwie już czesto nie dają ale mój twierdzi że jest kilka badań na to że może pomóc, więc biorę. Cały czas biorę probiotyki doustne ale po szpitalu i tych wszystkich antybiotykach rozwinęła się candida- co było do przewidzenia i teraz dostałam lek. Wyszła bo robiliśmy po szpitalu posiewy (z resztą już coś czułam). Ale grzyby nie są zagrożeniem.
    Lekarz mówił, że pewnie jeszcze jeden raz przed rozwiązaniem będziemy robić wymazy.
    Saimi gratuluje ! Tyle wytrzymałaś i to jeszcze w szpitalu! Oby Malutka była jak najszybciej u Ciebie!

    klaudia_23, Saimi, AEGO lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 21 maja, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Ktg wyszło dość słabo, jak na 32 TC, bo zapisały się skurcze 80-100. Oczywiście czułam każdy z nich. Doktor na wejściu jak tylko to zobaczył, to postraszył mnie szpitalem, ale co się okazało to szyjka długa, twarda, nadal 4 cm. Więc póki co mam nakaz leżenia do piątku i w piątek zrobimy kolejne ktg. I wtedy będziemy myśleć co dalej. Więc przygotuje sobie na wszelki wypadek do piątku już torbę do szpitala, bo w sumie to pewnie może być różnie.
    Mały waży 2 kg, więc tak jak myślałam. Niech rośnie szybko i grzecznie siedzi w brzuchu, jeszcze troszkę 🤞

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2052

    Wysłany: 21 maja, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    Ja po wizycie. Ktg wyszło dość słabo, jak na 32 TC, bo zapisały się skurcze 80-100. Oczywiście czułam każdy z nich. Doktor na wejściu jak tylko to zobaczył, to postraszył mnie szpitalem, ale co się okazało to szyjka długa, twarda, nadal 4 cm. Więc póki co mam nakaz leżenia do piątku i w piątek zrobimy kolejne ktg. I wtedy będziemy myśleć co dalej. Więc przygotuje sobie na wszelki wypadek do piątku już torbę do szpitala, bo w sumie to pewnie może być różnie.
    Mały waży 2 kg, więc tak jak myślałam. Niech rośnie szybko i grzecznie siedzi w brzuchu, jeszcze troszkę 🤞
    Kurczę 😢 będę trzymała kciuki za piątek!! 🤞🏻

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 22 maja, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki szyjka trzyma to będzie ok, jestem dobrej myśli ♥️ zwolniłam tempo jeszcze bardziej, mimo że i tak większość dnia starałam się leżeć. Ale prawda jest taka, że jednak jak chodzę/stoję to tych skurczy czuję więcej niż jak leżę. Dostałam też już ostatnią receptę na luteinę. 😊 Zleci raz dwa.

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 22 maja, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze dziewczynki :) ja trafiłam do szpitala z brakiem szyjki i rozwarciem 1 cm, przeleżałam 6 tyg i urodziłam z zupełnie innego powodu hehe życie zaskakuje :) jedyne co podpowiem to jeśli bierzecie leki na krzepliwość typu clexane, Acard czy neoparin to pytajcie swoich lekarzy kiedy dokładnie odstawić. U mnie było cięższe cc przez to, że clexane do końca brałam i odstawione 12h przed tylko.

    MamaEryka lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2052

    Wysłany: 22 maja, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Będzie dobrze dziewczynki :) ja trafiłam do szpitala z brakiem szyjki i rozwarciem 1 cm, przeleżałam 6 tyg i urodziłam z zupełnie innego powodu hehe życie zaskakuje :) jedyne co podpowiem to jeśli bierzecie leki na krzepliwość typu clexane, Acard czy neoparin to pytajcie swoich lekarzy kiedy dokładnie odstawić. U mnie było cięższe cc przez to, że clexane do końca brałam i odstawione 12h przed tylko.
    I jak tam u Was? 😃

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 22 maja, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Będzie dobrze dziewczynki :) ja trafiłam do szpitala z brakiem szyjki i rozwarciem 1 cm, przeleżałam 6 tyg i urodziłam z zupełnie innego powodu hehe życie zaskakuje :) jedyne co podpowiem to jeśli bierzecie leki na krzepliwość typu clexane, Acard czy neoparin to pytajcie swoich lekarzy kiedy dokładnie odstawić. U mnie było cięższe cc przez to, że clexane do końca brałam i odstawione 12h przed tylko.
    Ja tylko luteinę biorę, mam brać do 36 tc. Do tego duże dawki magnezu i doraźnie coś rozkurczowego. U mnie niestety nospa ani scopolan nie hamują skurczy więc biorę tylko jak czuję, że tych skurczy mam więcej albo jak są bolesne. A niestety z upływem czasu zdarzają się coraz bardziej bolesne 🥴
    A co u Ciebie Saimi? kiedy wychodzicie że szpitala? W może już jesteście w domku?

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2052

    Wysłany: 22 maja, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    Ja tylko luteinę biorę, mam brać do 36 tc. Do tego duże dawki magnezu i doraźnie coś rozkurczowego. U mnie niestety nospa ani scopolan nie hamują skurczy więc biorę tylko jak czuję, że tych skurczy mam więcej albo jak są bolesne. A niestety z upływem czasu zdarzają się coraz bardziej bolesne 🥴
    A co u Ciebie Saimi? kiedy wychodzicie że szpitala? W może już jesteście w domku?
    Ja mam ten sam zestaw co Ty i też ostatnie opakowanie Luteiny właśnie używam. 🙈

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    age.png
  • MamaEryka Ekspertka
    Postów: 160 174

    Wysłany: 22 maja, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohh jak ja juz bym chciala brac ostatnie opakowanie luteiny. Nie że narzekam ale z nia akurat średnio się lubimy... cieszę się, że juz tak daleko zaszłyście. Trzymam za wszystkie kciuki ❤️

    AEGO lubi tę wiadomość

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2052

    Wysłany: 22 maja, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaEryka wrote:
    Ohh jak ja juz bym chciala brac ostatnie opakowanie luteiny. Nie że narzekam ale z nia akurat średnio się lubimy... cieszę się, że juz tak daleko zaszłyście. Trzymam za wszystkie kciuki ❤️
    Rozumiem, ja też mam inne bardziej lubiane leki niż Luteinę. 😏
    Dziękuję 🥰, niby bardzo daleko już, ale nadal obawy są przynajmniej u mnie czy wszystko będzie dobrze i czy coś się jeszcze nie spiep*zy na końcu, a niestety może bardzo dużo. 😌 Ale to chyba już mój problem z takimi myślami.

    age.png
  • Renata13 Koleżanka
    Postów: 52 169

    Wysłany: 23 maja, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Rozumiem, ja też mam inne bardziej lubiane leki niż Luteinę. 😏
    Dziękuję 🥰, niby bardzo daleko już, ale nadal obawy są przynajmniej u mnie czy wszystko będzie dobrze i czy coś się jeszcze nie spiep*zy na końcu, a niestety może bardzo dużo. 😌 Ale to chyba już mój problem z takimi myślami.

    Aego,myślę że to u każdej wkrętka w głowie po takich atrakcjach się porobiła. Przynajmniej u mnie podobnie jak u Ciebie tj.jakbym czekała na kolejną "atrakcje" :/
    Dodatkowo powiem wam że ten 3trym łaskawy nie jest..wróciły mi nudności z 1 trym,zgaga i refluks to moi przyjaciele i ogólne zmęczenie plus senność jakbym wgl nie spała..
    Ale ok,nie narzekać tylko się cieszyć że jeszxze w dwupaku 😅

    👩 31l. 👱‍♂️27l.
    Starania 👶od 2020..
    Wrzesień 2021-Diagnoza Azoospermia
    Grudzień 2022-przygotowanie do biopsji.
    Marzec 2023-po wdrożonym leczeniu (lub zmianie pracy ?)w nasieniu znalazły się 🐉 i udało się je zamrozić.
    Październik 2023- rozpoczęta stymulacja
    7 Listopada - punkcja,12 kumulusów pobranych, 6 zaplodnionych. Przetrwały 2.
    12 listopada-transfer 4.2.2 🫶✊✊
    21 listopada 9dpt: Beta: 91,9
    28 listopada 16dpt :Beta: 1913mlU/ml
    Progesteron 37,50 ng/ml
    12 grudnia mamy ❤️!!!
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 23 maja, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten 3 trymestr jest taki ciężki że mam dość :((
    Dodatkowo mały się przekręcił głowa do góry, tak mi się wydaje. Zawsze czułam czkawkę pod pępkiem gdzieś na lini majtek, a dziś pod samymi żebrami czka w najlepsze. Mam okropne bóle pod zebrem, a skóra jest w tym miejscu tak bolesna, że nawet własnym palcem nie mogę się dotknąć :/ nie obraziłabym się gdybym urodziła w 37+0 serio 🥴🥴🥴

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2052

    Wysłany: 23 maja, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope♥️ wrote:
    U mnie ten 3 trymestr jest taki ciężki że mam dość :((
    Dodatkowo mały się przekręcił głowa do góry, tak mi się wydaje. Zawsze czułam czkawkę pod pępkiem gdzieś na lini majtek, a dziś pod samymi żebrami czka w najlepsze. Mam okropne bóle pod zebrem, a skóra jest w tym miejscu tak bolesna, że nawet własnym palcem nie mogę się dotknąć :/ nie obraziłabym się gdybym urodziła w 37+0 serio 🥴🥴🥴
    No mnie I trymestr oszczędził, ale ten III też dobija mocno, bo ciągle zmęczenie, zgaga, bóle wszystkiego. 😅 Też już czekam na koniec i będę chyba biegała po całym mieście, aby wychodził.

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 23 maja, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po wizycie. Wszystko ladnie sie zagoilo i szew trzyma :) Sprawdzil serducho Bobasa i przeplywy i tez wszystko dobrze. Mowil, zeby nie lezec juz ciagle, a delikatnie sie ruszac np wyjsc na powolny spacerek, potem polezec, pozniej cos sobie w domu porobic, pozniej znowu odpoczac itp. Za 2 tygodnie wizyta u niego prywatnie i wtedy odrazu to 3 prenatalne usg :)
    I kazal mi jutro zrobic morfologie i CRP i podeslac mu smsem wyniki, bo z tym szwem trzeba mocno kontrolowac czy, aby jakiejs infekcji nie ma.
    Uff odetchnelam z ulga 😁

    Wspolczuje wam dziewczyny kiepskiego samopoczucia :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 15:09

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2276 2052

    Wysłany: 23 maja, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam dziś na wizycie, szyjka mi się skróciła (po 7 tygodniach), bo ma 2,5 cm, ale powiedziała lekarka, że spoko, że na tym etapie to nie ma patologii. 🙆🏼‍♀️
    Ale, powiedziała coś innego jeszcze, a, że do mnie docierają informacje z opóźnieniem do mózgu to dopiero teraz do mnie to doszło, powiedziała o dojrzałej szyjce macicy, to chyba jednak za wcześnie? Napisałam do niej żeby się dopytać, ale wiem, że ma dyżur, bo dziś wleciałam do niej na szybką kontrolę do szpitala, a nie do przychodni, więc nie wiem kiedy mi odp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 15:31

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 23 maja, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @AEGO szyjka 2,5 cm w 34tc to swietna szyjka, dluga jak u zyrafy 😁
    Odpisala Ci gin o co jej chodzilo z ta dojrzala szyjka?

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ