X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Plamienia 16-17 tydzień
Odpowiedz

Plamienia 16-17 tydzień

Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia tak zawsze na tym samym usg. Na Pewno jak nie dam rady urodzic to zrobia cesarke. Najgorsze ze teraz sie zablokowalam psychicznie i jak kiedys bylam gotowa na ten moment to teraz tylko mi sie plakac chce i jakos zablokowana jestem. Wiem ze to jeszcze gorzej ale tak jest. Kupilam sobie liscie malin i pije...
    Jeszcze moja mama zaszczepila mi lek ze malej cos sie stanie wiec teraz to juz sie boje i o siebie i o nia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2016, 22:36

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka to całkowicie normalne i chyba większość z kobiet to przechodzi :) Ja całą ciążę nie przejmowałam się porodem a w dniu przyjęcia na oddział byłam pełna obaw. Będzie wszystko dobrze musisz w to wierzyć bo inaczej zbzikujesz :) Piszesz o liściach to przypomina mi się co robiłam żeby wywołać poród :D Liście malin, bieganie po schodach, długie spacery itd. a dwa dni przed terminem wywołania pobiegłam do sklepu kupić piłkę fitness i skakałam ile tylko miałam sił - uparciuch i tak nie wyszedł nawet skurczu żadnego nie miałam :) A lekarz mówił mi w 37 tygodniu, że niedługo urodzę a jak będę aktywna to na pewno i guzik :) Nie ma co do końca im wierzyć. Jeżeli masz możliwość to zrób w innym miejscu usg, może akurat wyjdzie niższa waga i odrobinę się uspokoisz :) Na tym etapie ciężko już dokładnie zmierzyć maluchy i różnica może wynieść +/- 500 g więc jak zapowiadają Ci około 4 kg to jakby odjąć 500 g to 3500 g spokojnie urodzisz ;) Plus jeżeli jest długa i ma niewielką główkę to nawet 4 kg nie będzie problemem :) W wątku w którym uczestniczyłam dziewczyna urodziła 4300 g córkę i nawet jej nie nacinali, poród przeszedł gładko bo właśnie była szczuplutka a długa :) A jak tam pakowanie do szpitala? Potrzebujesz czegoś czy u was wszystko zapewnia szpital?

    nowatorka lubi tę wiadomość

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka mnie tez straszyli,ze Wojtek bedzie duzy a okazal sie 3370 :) szczerze powiedziawszy samo wyjscie dziecka poszlo gladko :) tylko te skurcze bolą ale są do przezycia (w trakvie co prawda myslisz,ze zaraz zejdziesz z tego swiata ale jak widzisz wszystkie zyjemy :D ). U mnie z porodem bylo tak,ze nie bylo zadnych symptomow.we czwsrtek u gina zapewniano mnie,ze daleko do porodu wszystko zamkniete itd a w niedziele urodzilam :) wczesniej mialam kilka skurczy przepowiadajacych ale pojawialy sie rzadko i tylko kilka razy.ale w niedziele nad ranem zlapaly mnie male skurcze i juz wiedzialam ze to to.a jak w szpitalu mi powiedzieli,ze sie zaczelo i ze dzis urodze to bylam spokojna i podekscytowana. Nie boj sie kochana tylko ciesz sie,ze juz niedlugo zobaczysz swoje malenstwo :)

    nowatorka lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nie martw sie,ze dziecku cos sie stanie. Lekarze czuwają nad zdrowiem matki i dziecka a jak trzeba bedzie to zrobią cesarkę choc jesli jestes wysoka to sobie poradzisz :) bedzie wszystko dobrze a strach przed porodem to normalka. Ja uslyszalam gdzies,ze ciaza trwa tyle ile moze wytrzymac kobiecy organizm.

    nowatorka lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, Pap dzieki, buziaki wielkie dla was za pocieszenie :) Jeszcze kurcze mam kolezanke ktora urodzila 4200 a drugie 4800 i jak mi opowiada to tylko ryczec sie chce...
    No ja tez probuje herbatek, dzisiaj caly dzien chodze i jem ananasa (tez podobno pomaga)
    Ps. Najdziwniejsze ze po moim brzuchu wogole nie widac ze dziecko duze, nawet gin to sam powiedzial. A ja od poczatku jestem tylko 8kg na plusie

    A czy jestem wysoka.. 172Cm. Wg gina to jest wysoka ;)

    Madzia walizke tojuz mam spakowana od jakiegos m-ca lub 2 :) U nas daja liste rzeczy do zabrania dla malej i dla mamy i juz wszystko dawno mam i czeka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2016, 22:22

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka dasz radę :) Wierzymy w Ciebie :) Co do opisów koleżanek to się nimi nie sugeruj - będą takie które powiedzą, że rodziły prawie 5kg i nic nie czuły a będą takie które urodził 2500 g i stwierdzą, że to najgorsze przeżycie jakiego doświadczył ;) P.S. rób sobie tak co 2 dni zdjęcie teraz bo ja przed porodem niestety nie zrobiłam i teraz żałuję, że nie mam pamiątki przed tym pamiętnym dniem :( Ostatnie zdjęcie zrobiłam 22 dni przed porodem :( A w dniu porodu mam już zrobione przez męża jak mnie skurcze skręcały i byłam nieprzytomna :D

    nowatorka lubi tę wiadomość

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No juz za 2, 3 tygodnie sie okaze jak to bedzie w moim przypadku. Wyjscia juz innego nie mam wiec bedzie co bedzie a potem wam opowiem :P .co do kolezanki to fakt ze ona przy swoich ciazach to wszystko miala przesadzone, rzygala 7 m-cy, brzuch w rozstepach itd itp no ale ja nic nie mowie, wypowiem sie po....

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poród to poród i nie ma co się oszukiwać-boli. jak Ci zaproponują znieczulenie zewnątrzoponowe to się zgódź bo daje ulgę na trochę. samo parcie dzidziusia to już pikuś tylko te skurcze męczą. mąż będzie z Tobą? Mi to bardzo pomagało bo jak wołałam, że idzie skurcz to zaraz masował mi krzyż i to mi trochę pomagało.I nowatorko uwierzysz we wszystko co piszemy jak już Ci położą dzidziusia na brzuch. Jak już wyjdzie to nagle moment cały ból znika i to małe ciepłe śliskie ciałeczko... to takie wzruszające. Nie zapomnę nigdy tego uczucia :)

    nowatorka lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap dzieki za cieple slowa. :* Tak moj bedzie ze mna. Z epiduralem tez nie powinno byc problemu. Na szczescie tam gdzie chce rodzic jest taka mozliwosc :) wlasnie w czwartek ide na spotkanie w szpitalu w sprawie epiduralu i w sob robie badania krwi krzepniecia tez w tym kierunku takze przynajmniej to

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam bez znieczulenia i też dało się przeżyć chociaż...3 miesiące po porodzie mówiłam "nigdy więcej" teraz powoli przekonuję się do kolejnej ciąży ;)

    pap86 byłaś nacinana czy obeszło się bez?

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia bylam nacinana ale nie mocno :) połozna podczas partych powiedziala,ze ochroni mi krocze ale bede parla jeszcze z pol godziny wiecej wiec powiedzialam "tnij kobieto" :) mialam dwa szwy zewnetrzne i 1 wewnetrzny. Naprawde nie bylo zle :) ja tez przez 3miechy mowilam,ze nigdy wiecej a teraz wiem,ze dam rade jeszcze rodzenstwo urodzic hehehe ale za jakis czas.tak sie ciesze,ze urodzilam zdrowego syneczka mimo tego krwawienia na poczatku, pozniejszych problemow i zastrzykow w brzuch. Ciąza byla męcząca ale warto bylo!

    nowatorka, madzia2526 lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 1 lipca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka jak tam liście malin? :) Jakieś skurcze już były? Kiedy teraz usg?

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 1 lipca 2016, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia sa liscie malin 3x dziennie, biore tez wiesiolka, chodze ile moge, jutro mam zamiar sie wychodzic za wszystkie czasy po sklepach bo u nas sie obnizki zaczynaja :P
    Skurcze mam ale te bezbolesne, czasami cala noc co jakies 20 min az nie moge zlapac oddechu no ale nic sie po nich nie dzieje :/

    A usg juz nie mam :( teraz juz tylko czekac az cos sie zacznie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2016, 23:38

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 2 lipca 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Męza zatrudnij do wyganiania!!to skutkuje :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 lipca 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano mi odpadl czop z krwia. Potem mialam skurcze ale bezbolesne. Narazie to tyle. Ide lazic po sklepach z moim. Ps. Wiecie czy po odejsciu czopa mozna sie sexic? Nie grozi to jakas infekcja?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 2 lipca 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm na temat seksu po odejściu czopa nie pomogę bo nie mam pojęcia ale wiem, że po odejściu większości dziewczyn niewiele czasu zostaje do porodu - zwłaszcza tego z krwią :) Daję Ci max 3-4 dni :) Dasz nam znać w razie czego? :D

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 lipca 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No oczywiscie ze dam znac ! Ta krew to byla ciemna/ brazowa, nie wiem czy to tez sie liczy jako krew...

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ciemna to max tydzień - jak dzisiaj skurcze? :D

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 3 lipca 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia2526 wrote:
    Jak ciemna to max tydzień - jak dzisiaj skurcze? :D
    No sa od czasu do czasu ale nic sie nie rozkreca :/

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 4 lipca 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorko mysle,ze do terminu sie rozpakujesz :) czekamy! :D

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ