X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Plamienia 16-17 tydzień
Odpowiedz

Plamienia 16-17 tydzień

Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 5 lipca 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w szpitalu. Rano mi poszlo troche wod. Jak do jutra 6.30 nic sie nie zacznie to beda mi wywolywac
    Urodzilam :) 3600kg, 52 cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2016, 23:04

    opóźniona lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 7 lipca 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRATULACJE!!!! Wiedziałam wiedziałam 2-3 dni i 3 dni po moim wróżeniu jest!!!! Super! Jakie imię? :) Sama urodziłaś? Widzisz tak się stresowałaś a to kruszynka wyszła jednak 3600 to wcale nie taki wielkolud ;) W wolnej chwili opowiedz co i jak :) Jeszcze raz ogromne gratulacje!!

    nowatorka lubi tę wiadomość

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 9 lipca 2016, 03:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki madzia :) Emma jest cudowna ! Wlasnie maltretuje mi cycka :)
    No w koncu bylo 3600 co i tak mi sie wydaje duzooo, dobrze ze sie zaczelo 6 dni przed a nie po terminie na przyklad. Polecam liscie malin i przysiady ;)
    Porod mialam wywolywany zelem z prostaglandynami. Bolalo strasznie, nie mogli mi sie wbic z epiduralem, nacierpialam sie ale bylo szybko. Od rozwarcia 2cm 2.5 godz i po. Teraz jeszcze dochodze do siebie ale z kazdym dniem jest lepiej. Jutro jak wszystko bedzie ok to nas wypuszczaja :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2016, 03:32

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 9 lipca 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O masz to bardzo szybko urodziłaś :) No mi niestety nic nie pomagało na wywołanie dziecko się zbuntowało i nie chciało wyjść ale dobrze, że u Ciebie pomogło :) To kiedy drugie? :D Ten żel jest podobno bardzo dobry - u nas niestety go nie stosują ze względu na koszty :P

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 10 lipca 2016, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas stosuja wiele sposobow na wywolanie nawet jakies baloniki i takie dziwne. Ale najczesciej wlasnie ten zel, jak nie zadziala to kolejna dawka zelu no a jak dalej nie zadziala to oksytocyna. No jak juz to nie zadziala to cc.

    A teraz walcze z karmieniem bo nie bardzo mam pokarm :( .niby mala ciagnie i jak przycisne cycka to jakas tam kropelka wychodzi ale no wlasnie kropelka.. Nie wiem czy jeszcze jest szansa ze sie pojawi...

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 12 lipca 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka ta kropelka to normalne - na początku leci sama siara czyli kilka kropelek i dziecku podobno to w pierwszych dniach życia wystarcza :) Pewnie już masz nawał pokarmu albo dopiero będziesz go przechodzić. Powoli szybko się wszystko ustabilizuje a jeszcze w ciągu najbliższych dni pewnie będziesz miała dość mokrych koszulek itp. :D Na rozkręcenie laktacji dobrą metodą jest też laktator w systemie 7 minut każda z piersi potem 5 minut i po 3 minuty :)

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 lipca 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia chyba mialas racje. Od 2 dni pojawilo sie mleko. Mala robi kupy to znaczy ze jest. Biore tez od 2 dni taki integrator do picia ktory nam polecili w szpitalu, m9ze tez pomogl. Oj jak dobrze bo juz zdolowana tym bylam :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie to wszystko normalne :) Teraz czekać aż się ustabilizuje :) A jak tam sobie radzicie w domu z nowym mieszkańcem? :)

    nowatorka lubi tę wiadomość

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 16 lipca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia u nas jest moja mama ktora nam b pomaga. Jak juz musze musze sie przespac to sciagam mleko, daje jej butelke i ide do lozka :P Ale jestesmy zakochani w malej i ogolnie zajmowanie sie nia jest b przyjemne chociaz meczace. Ze spaniem to roznie bywa, w nocy glownie spi ale czasami jak sie obudzi to potem nie chce zasnac przez godzie, dwie. A u was jak tam? :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 19 lipca 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja z reguły przesypia od 21 do 6-7 niestety nadal budzi się równo co 3 h na jedzenie :D Już po ciuchu nie mogę się doczekać aż zacznie przesypiać całe noce :) Aktualnie jesteśmy na etapie pisków, gadania w nieznanym języku i marudzenia gdy nikt nie zwraca na nią uwagi albo znudzi jej się widok i popatrzyłaby z rąk :D

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 lipca 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia u nas to samo :D

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka jak tam nowa rola? jak maleństwo?

    pap86 zaczynacie przerabiać raczkowanie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 20:56

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! U nas wszystko ok poza tym ze mala daje niezle popalic :P . wczoraj bylismy w restauracji z 5 innymi niemowlakami w jej wieku i wszystkie grzeczne oprocz naszej ktora ciagle sie darla :/
    Madzia pociesz ze sie w koncu uspokoi hihihi
    A co u Amelki? Juz gaworzy? Siedzi sama? Co tam za 4 m-ce nas czeka ciekawego? Pozdrawiamy !!

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe pewnie jej przejdzie, moja bardzo nie lubiła spotkań i też krzyczała a reszta była spokojna :) Amelia coś tam po swojemu stara się powiedzieć. Jeszcze nie siedzi, tylko u nas na kolanach na chwilę. Dopiero nauczyła się obracać wokół własnej osi na brzuchu więc podejrzewam, że jest na dobrej drodze do raczkowania chociaż zaczyna od razu płakać i krzyczeć jak nie może przesunąć się do przodu :D Nie wiem czy przeglądałaś informację o skokach rozwojowych w internecie - to sporo wyjaśnia. Najgorsze momenty ale i najprzyjemniejsze bo dziecko sporo w tym czasie nabywa umiejętności ;)

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia czytalam o skokach i mysle ze u nas to byl ten skok wlasnie. Od 2 dni jest spokojnniejsza i w nocy daje pospac. Dzisiaj w nocy spala od 11 do 6! Az wierzyc mi sie nie chcialo. Teraz jest na takim etapie ze coraz czesciej sie smieje do nas i to jest cudowne. :*

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spała bez pobudek na karmienie? - matko zazdroszczę - mój "nowodrodek" nadal budzi się co 3 h :P Dzisiaj pokazał nam się pierwszy ząbek :D

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bez pobodek. :) a zeszlej nocy spala 5h bez przerwy :) ja ostatnio pije duzy kubek melisy na noc, moze to cos pomaga tez
    Ooo to fajnie ze zabek juz wyszedl :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 14 października 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u was dziewczyny, jak maluchy?

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 października 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko dobrze ;) Wojtus ma 2dolne ząbki, pelza i turla sie w szalenczym tempie, przysiada juz podpierajac sie jeszcze jedną rączką i jest pogodnym dzieckiem :) jak sobie przypomne poczatek ciazy, krwawienie, lezenie itd i potem patrze na to moje male cudo to wyć z wdzięcznosci do losu mi sie chce..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 19 października 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzia a jak twoja Amelka?

    u nas wszystko ok :) mala juz rwie sie do mowienia,caly czas sobie GUGUje i gaworzy hihi. nocki jeszcze tak sobie, budzi sie dalej co 3,4 godz. czasami sie zdarza ze przespi az 7 ale to rzadko. a u was jak z nockami?
    a i ja juz przestaje karmic piersia bo moj zapas pokarmu sie skonczyl a tez nie chcialo mi sie juz o niego na sile walczyc tzn dawac ciagle pustego cyca zeby troche tam naszlo. i tak chcialam przynajmniej 3 m-ce najwazniejsze pokarmic i mi sie to udalo. teraz jak mala skonczy 4 m-ce to idziemy do pediatry n a wizyte i spytam sie czy moge juz zaczac dawac cos innego oprocz mleka, jakies zupki itd.
    ps. pap tak jak piszesz dobrze ze sie u nas wszystko dobrze skonczylo z tymi naszymi krwawieniami itd chociaz byl strach i lek swojego czasu.

    pozdrowionka dla wszystkich!

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ