X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Usg dobre i słabe wyniki krwi = zła Pappa. Proszę o radę!
Odpowiedz

Usg dobre i słabe wyniki krwi = zła Pappa. Proszę o radę!

Oceń ten wątek:
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 14 września 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Bardzo Was proszę o pomoc, może tez trochę wsparcia, bo aktualnie sobie w ogóle nie radzę z nową sytuacja :(
    Wczoraj byliśmy na prenatalnych z testami Pappa. Dodam, że krew robiłam tydzień wcześniej (tak zalecał lekarz).
    I teraz sytuacja wyglada tak, że na USG wszystko w normie. Przezierność karkowa 2.5, ale lekarz mówił, że to jeszcze w normie. Górnej, ale normie.

    W każdym razie po wrzuceniu wszystkich danych w program wyszło bardzo wysokie ryzyko trisomii 21, bo aż 1:31. Sam lekarz był chyba zdziwiony. Generalnie białko w normie (0.589), ale wysoka Beta, bo aż 3.489 mom.
    I ogólnie oczywiście zlecenie na amniopunkcję i do genetyka. Ale co ciekawe, lekarz przedstawił nam też dwa inne warianty tego samego wyniku. W tym, w którym otrzymał ryzyko najwyższe nie wziął pod uwagę obecności kości nosowej, przepływów i czegoś tam jeszcze. Po wpisaniu ich dodatkowo nagle ryzyko wyniosło już 1:785, a jak wyrzucił krew to w ogóle wyszło 1:14000.
    Szczerze mówiąc zgłupiałam. Niektórzy twieddzą, że obecności kości nosowej się bierze pod uwagę, nasz lekarz stwierdził, że nie.
    Nie ukrywam, jestem załamana tak wysokim ryzykiem :( Mam 28 lat i to pierwsza ciąża i od razu taki stres.

    Czy Wasz lekarz w testach brał pod uwagę obecność kosci nosowej i inne parametry?

  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 14 września 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarze mówili za każdym razem, że krew powinna być pobierana tego samego dnia co usg albo 2-3 dni przed lub po, więc nie wiem jak ma się to zalecenie, że tydzień przed. Niemniej jednak już nieraz spotykałam się z różnym podejściem lekarzy do danych kwestii medycznych. Dlatego najbardziej polecałabym konsultację wyników z innym lekarzem, bo to tak średnio że ten Twój zostawił Cię z taką niepewnością. Trzymam kciuki żeby maluszek był zdrowy. Pamiętaj że to zawsze tylko statystyki.

    age.png

    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 14 września 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mnie dziwi najbardziej to, że do markerów nie wciągnął tej kości nosowej, co już poprawiło wynik znacznie :(
    Właśnie różnie słyszałam o samej pappie i o tym, kiedy pobierać i już wszystko mi się to wydaje niewiarygodne. Ale kobieta w panice to sobie wszystko wmówi :(

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 14 września 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Właśnie mnie dziwi najbardziej to, że do markerów nie wciągnął tej kości nosowej, co już poprawiło wynik znacznie :(
    Właśnie różnie słyszałam o samej pappie i o tym, kiedy pobierać i już wszystko mi się to wydaje niewiarygodne. Ale kobieta w panice to sobie wszystko wmówi :(

    Wbiję się w wątek. Tam gdzie planuje robić prenatalne, krew pobiera się w dniu badania USG. I to mnie przeraża, bo na wynik czeka się ok tygodnia, czyli tak coś jak wieczność.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 14 września 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Wbiję się w wątek. Tam gdzie planuje robić prenatalne, krew pobiera się w dniu badania USG. I to mnie przeraża, bo na wynik czeka się ok tygodnia, czyli tak coś jak wieczność.

    Wychodzi na to, że w większości miejsc tak jest właśnie i wbrew pozorom to chyba uzasadnione, bo badania są jakby z jednego dnia. Wiem, że tydzień trwa jak wieczność, ale wynik może bardziej wiarygodny, chociaż te testy pappa to już sama nie wiem czy można w ich przypadku mówić o wiarygodnosci

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 14 września 2023, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Wychodzi na to, że w większości miejsc tak jest właśnie i wbrew pozorom to chyba uzasadnione, bo badania są jakby z jednego dnia. Wiem, że tydzień trwa jak wieczność, ale wynik może bardziej wiarygodny, chociaż te testy pappa to już sama nie wiem czy można w ich przypadku mówić o wiarygodnosci

    No właśnie. Zwłaszcza w późniejszym wieku. Czytałam o kobietce, która miała ivf z komórkami dawczyni. Przy wywiadzie przed pappą podała swój wiek. I jej wywaliło ryzyka w kosmos. Przy danych dawczyni, było znacznie lepiej. Ona miała 38 lat, dawczyni 25

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Słomka Autorytet
    Postów: 501 379

    Wysłany: 14 września 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czuję się w obowiązku Tobie pomoc i opowiedzieć moją historię.
    Ja miałam USG prawidłowe, nawet sobie z lekarzem podczas susg heheszkowalismy, bo jak to on powiedział: od razu widać, że wszystko jest ok. Potem usiadl do komputera, wziął wyniki krwi, które miał przesłane i wpisywał dane... po chwili usłyszałam: niestety mamy problem... ryzyko zd jest bardzo wysokie -1:46. Myślałam, że zwymiotuje tam z nerwów. Okazało się, że właśnie miałam bardzo wysoką betę. Białko pappa wyszło lekko ponad 0,5 MoM a beta jakoś koło 5 MoM.
    Ja zrobiłam badanie sanco. Miałam oczywiście wskazania do zrobienia amniopunkcji, ale po sanco się na nią nie zdecydowałam.
    Dziś mam przy sobie zdrową roczną już dziewczynkę.
    Wiem przez co przechodzisz. Wiem, że to tylko statystyki, ale niestety w takiej chwili trudno jest myśleć na chłodno...
    Zastanawia mnie jedno... przecież te badania robia certyfikowani lekarze fmf. Czy to nie jest dziwne, że on mowi, że jedni biorą pod uwagę kość nosowa a inni nie? To nie jest tak, że sobie biorę lub nie biorę... oni chyba muszą wpisać wszystkie markery, które są potrzebne wg tego programu, na którym pracują? No nie wiem. To dziwne...
    Tym bardziej, że u.mnie ten wynik niestety trochę podbijał mój wiek (34lata) i zapytałam lekarza czy mógłby nie wpisać wieku lub wpisać np 30 lat żeby sprawdzić wtedy ryzyko. Odpowiedział mi, że nie robimy takich rzeczy bo na tym ta metoda polega by wpisać te właśnie zmienne opracowane dla tej statystyki... nie wiem czy się jasno wyrażam 🤦‍♀️😁
    Gdybyś potrzebowała pogadać pisz wiadomość, chętnie Cię wesprę ☺️

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 14 września 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słomka wrote:
    Hej, czuję się w obowiązku Tobie pomoc i opowiedzieć moją historię.
    Ja miałam USG prawidłowe, nawet sobie z lekarzem podczas susg heheszkowalismy, bo jak to on powiedział: od razu widać, że wszystko jest ok. Potem usiadl do komputera, wziął wyniki krwi, które miał przesłane i wpisywał dane... po chwili usłyszałam: niestety mamy problem... ryzyko zd jest bardzo wysokie -1:46. Myślałam, że zwymiotuje tam z nerwów. Okazało się, że właśnie miałam bardzo wysoką betę. Białko pappa wyszło lekko ponad 0,5 MoM a beta jakoś koło 5 MoM.
    Ja zrobiłam badanie sanco. Miałam oczywiście wskazania do zrobienia amniopunkcji, ale po sanco się na nią nie zdecydowałam.
    Dziś mam przy sobie zdrową roczną już dziewczynkę.
    Wiem przez co przechodzisz. Wiem, że to tylko statystyki, ale niestety w takiej chwili trudno jest myśleć na chłodno...
    Zastanawia mnie jedno... przecież te badania robia certyfikowani lekarze fmf. Czy to nie jest dziwne, że on mowi, że jedni biorą pod uwagę kość nosowa a inni nie? To nie jest tak, że sobie biorę lub nie biorę... oni chyba muszą wpisać wszystkie markery, które są potrzebne wg tego programu, na którym pracują? No nie wiem. To dziwne...
    Tym bardziej, że u.mnie ten wynik niestety trochę podbijał mój wiek (34lata) i zapytałam lekarza czy mógłby nie wpisać wieku lub wpisać np 30 lat żeby sprawdzić wtedy ryzyko. Odpowiedział mi, że nie robimy takich rzeczy bo na tym ta metoda polega by wpisać te właśnie zmienne opracowane dla tej statystyki... nie wiem czy się jasno wyrażam 🤦‍♀️😁
    Gdybyś potrzebowała pogadać pisz wiadomość, chętnie Cię wesprę ☺️

    Matko, nawet nie wiesz jak bardzo teraz potrzebowałam usłyszeć takiej wiadomości, zwłaszcza, że już urodziłaś zdrowa dziewczynkę.

    Właśnie dla mnie to jest wszystko tak dziwne, że szok. Ja wiem, że to takie pocieszanie siebie na siłę, ale właśnie kość nosowa i przepływy i już ryzyko było przeciętne, a tutaj takie bardzo wysokie :(

    Jutro idę robić testy Nifty. Lekarz odradzał, bo przy takim wyniku to od razu zaleca amniopunkcję, ale ja oszalałabym do tego czasu… Długo czekałaś na swoje wyniki z Sanco?

  • Słomka Autorytet
    Postów: 501 379

    Wysłany: 14 września 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Matko, nawet nie wiesz jak bardzo teraz potrzebowałam usłyszeć takiej wiadomości, zwłaszcza, że już urodziłaś zdrowa dziewczynkę.

    Właśnie dla mnie to jest wszystko tak dziwne, że szok. Ja wiem, że to takie pocieszanie siebie na siłę, ale właśnie kość nosowa i przepływy i już ryzyko było przeciętne, a tutaj takie bardzo wysokie :(

    Jutro idę robić testy Nifty. Lekarz odradzał, bo przy takim wyniku to od razu zaleca amniopunkcję, ale ja oszalałabym do tego czasu… Długo czekałaś na swoje wyniki z Sanco?

    Bardzo wiem Kochana jak tego potrzebujesz. Ja w tamtym czasie płacząc szukałam w internecie informacji i serio jakieś 99% czytaj wiadomości na forach było pozytywne ☺️ myślę, że ta biochemia często ludziom mąci...
    Ja na sanco czekałam kilka dni... nie powiem Ci dokładnie ile, ale na pewno mniej niż tydzień. Jakoś chyba robiłam w czwartek a we wtorek miałam wynik- coś takiego.
    Mój lekarz też zalecał amniopunkcję. Oni mają obowiązek to zalecać jeśli ryzyko jest wysokie.
    Zrób nifty jeśli masz możliwość finansową. Dostaniesz wynik i się zastanowisz co dalej. Jestem przekonana, że odetchniesz z ulgą ☺️

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 14 września 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słomka wrote:
    Bardzo wiem Kochana jak tego potrzebujesz. Ja w tamtym czasie płacząc szukałam w internecie informacji i serio jakieś 99% czytaj wiadomości na forach było pozytywne ☺️ myślę, że ta biochemia często ludziom mąci...
    Ja na sanco czekałam kilka dni... nie powiem Ci dokładnie ile, ale na pewno mniej niż tydzień. Jakoś chyba robiłam w czwartek a we wtorek miałam wynik- coś takiego.
    Mój lekarz też zalecał amniopunkcję. Oni mają obowiązek to zalecać jeśli ryzyko jest wysokie.
    Zrób nifty jeśli masz możliwość finansową. Dostaniesz wynik i się zastanowisz co dalej. Jestem przekonana, że odetchniesz z ulgą ☺️

    Podjęłam decyzję, że jutro ide zrobić Nifty. Psychicznie nie wytrzymałabym czekania do amnio :(

    Po prostu jestem tak roztrzęsiona, że same czarne myśli za mną chodzą. Jestem totalnie rozbita tą sytuacją. Czytam właśnie różne opowieści na forach i faktycznie wiele przemawia, że ta pappa często miesza.

    Dodatkowo się uczepiłam myśli, że biorąc pod uwagę obecność kości nosowej to wynik nie był az tak tragiczny plus dzidzius na USG sam lekarz powiedział, że na tej podstawie nie stwierdził by choroby…

  • Słomka Autorytet
    Postów: 501 379

    Wysłany: 14 września 2023, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo mówił mój lekarz, że na USG dziecko wygląda dobrze, jedynie kość nosowa choć obecna, to wydawała się lekko hipoplastyczna, ale tak dyskusyjnie.
    Wiem, że jest mi łatwo to teraz mówić, ale naprawdę spróbuj się aż tak bardzo nie denerwować... ja po trzech dniach od tego feralnego badania prenatalnego zaczęłam krwawić. Nie wiadomo dlaczego, myślę, że te moje nerwy miały z tym związek... także spróbuj myśleć trochę bardziej racjonalnie - to statystki, nie coś pewnego, no i jeśli przeliczyć to ryzyko na % to wychodzi ile? Jakoś 3%? Czym to jest w porównaniu z 97% szansy, że dziecko jest zupełnie zdrowe.
    Gdybyś potrzebowała pogadać - daj znać, w miarę możliwości pomogę. Byłam tam gdzie Ty jesteś teraz. To było jedno z najtrudniejszych doswiadczen w życiu.
    Trzymaj się!

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 15 września 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słomka wrote:
    To samo mówił mój lekarz, że na USG dziecko wygląda dobrze, jedynie kość nosowa choć obecna, to wydawała się lekko hipoplastyczna, ale tak dyskusyjnie.
    Wiem, że jest mi łatwo to teraz mówić, ale naprawdę spróbuj się aż tak bardzo nie denerwować... ja po trzech dniach od tego feralnego badania prenatalnego zaczęłam krwawić. Nie wiadomo dlaczego, myślę, że te moje nerwy miały z tym związek... także spróbuj myśleć trochę bardziej racjonalnie - to statystki, nie coś pewnego, no i jeśli przeliczyć to ryzyko na % to wychodzi ile? Jakoś 3%? Czym to jest w porównaniu z 97% szansy, że dziecko jest zupełnie zdrowe.
    Gdybyś potrzebowała pogadać - daj znać, w miarę możliwości pomogę. Byłam tam gdzie Ty jesteś teraz. To było jedno z najtrudniejszych doswiadczen w życiu.
    Trzymaj się!

    Jestem już po pobraniu materiału do NIFTY. Mam nadzieję, że wyniki będą znacznie szybciej niż to przewidywane 10 dni roboczych🥹

    Naprawdę ogromnie dziękuję Ci za wsparcie. Mam wrażenie, że tylko się użalam nad sobą i zamęczam innych dookoła, ale głowa mi eksploduje od nadmiaru myśli. Przeszukuje fora i internet w poszukiwaniu cienia nadziei, ale masz racje, że to badanie to czysta statystyka, a nawet nie konkretne badanie danego dziecka.
    Staram się właśnie dla dziecka nieco uspokoić i opanować nerwy, ale przychodzi fala co chwila. Już wczoraj powiedziałam narzeczonemu wieczorem, żeby mi zabrał telefon choć na chwilę, bo oszaleje od natłoku informacji i sprawdzania.

  • Słomka Autorytet
    Postów: 501 379

    Wysłany: 15 września 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Jestem już po pobraniu materiału do NIFTY. Mam nadzieję, że wyniki będą znacznie szybciej niż to przewidywane 10 dni roboczych🥹

    Naprawdę ogromnie dziękuję Ci za wsparcie. Mam wrażenie, że tylko się użalam nad sobą i zamęczam innych dookoła, ale głowa mi eksploduje od nadmiaru myśli. Przeszukuje fora i internet w poszukiwaniu cienia nadziei, ale masz racje, że to badanie to czysta statystyka, a nawet nie konkretne badanie danego dziecka.
    Staram się właśnie dla dziecka nieco uspokoić i opanować nerwy, ale przychodzi fala co chwila. Już wczoraj powiedziałam narzeczonemu wieczorem, żeby mi zabrał telefon choć na chwilę, bo oszaleje od natłoku informacji i sprawdzania.

    No internet to zło, chociaż ażkuart w tym temacie fora mi pomogły, bo naliczyłam chyba dosłownie 3 przypadki podobne do mojego, gdzie rzeczywiście dziecko miało Zd.
    Kurcze 10 dni to całą wieczność w tej sytuacji, mam nadzieję, że będą wcześniej faktycznie te wyniki.
    Cały czas jak mantrę powtarzaj sobie, że USG jest prawidłowe, a ono samo ma chyba 70% skuteczności. Wiaodmo, że biochemię robi się po cos itd... ale jest tyle innych możliwości dlaczego biochemia wyszła taka... nie są one poznane, mój gin mówił, że po prostu nie wiadomo 🤷‍♀️ dodatkowo jeszcze jest taka opcja, że samo łożysko ma zd, o tym np nie wiedziałam, że jest taka opcja- a to powiedział mi lekarz właśnie.
    Pisz jak masz ochotę, na pewno znajdziesz tu wsparcie. No i koniecznie daj znać jak będą wyniki ☺️

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 15 września 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słomka wrote:
    No internet to zło, chociaż ażkuart w tym temacie fora mi pomogły, bo naliczyłam chyba dosłownie 3 przypadki podobne do mojego, gdzie rzeczywiście dziecko miało Zd.
    Kurcze 10 dni to całą wieczność w tej sytuacji, mam nadzieję, że będą wcześniej faktycznie te wyniki.
    Cały czas jak mantrę powtarzaj sobie, że USG jest prawidłowe, a ono samo ma chyba 70% skuteczności. Wiaodmo, że biochemię robi się po cos itd... ale jest tyle innych możliwości dlaczego biochemia wyszła taka... nie są one poznane, mój gin mówił, że po prostu nie wiadomo 🤷‍♀️ dodatkowo jeszcze jest taka opcja, że samo łożysko ma zd, o tym np nie wiedziałam, że jest taka opcja- a to powiedział mi lekarz właśnie.
    Pisz jak masz ochotę, na pewno znajdziesz tu wsparcie. No i koniecznie daj znać jak będą wyniki ☺️

    Właśnie ja mam wrażenie, że nas lekarz zostawił trochę z taką niepewnością. On chyba sam był zdziwiony, że program wyliczył takie wysokie ryzyko, ale No statystyka to statystyka…
    Moja bratowa jest położną to nie robiła tej pappa w swojej żadnej ciazy i jak widać zaoszczędziła sobie ogrom stresu i nerwów. A tu człowiek chciał dobrze i proszę…

    Właśnie najgorsze jest to, że ta biochemia wychodzi tak różnie i nikt nie wie, czym jest spowodowane, a nie przeszkadza to dalej zlecać tych badań. Skoro to wszystko jest nawet dla lekarzy zagadką to jak się możemy opierać na tym w wydawaniu takich poważnych diagnoz.
    O tym łożysku z ZD nawet nie słyszałam 😯

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 15 września 2023, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Właśnie ja mam wrażenie, że nas lekarz zostawił trochę z taką niepewnością. On chyba sam był zdziwiony, że program wyliczył takie wysokie ryzyko, ale No statystyka to statystyka…
    Moja bratowa jest położną to nie robiła tej pappa w swojej żadnej ciazy i jak widać zaoszczędziła sobie ogrom stresu i nerwów. A tu człowiek chciał dobrze i proszę…

    Właśnie najgorsze jest to, że ta biochemia wychodzi tak różnie i nikt nie wie, czym jest spowodowane, a nie przeszkadza to dalej zlecać tych badań. Skoro to wszystko jest nawet dla lekarzy zagadką to jak się możemy opierać na tym w wydawaniu takich poważnych diagnoz.
    O tym łożysku z ZD nawet nie słyszałam 😯

    A bratowa w jakim była wieku w ciąży? Robiła cokolwiek poza USG?

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 15 września 2023, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    A bratowa w jakim była wieku w ciąży? Robiła cokolwiek poza USG?

    Właśnie urodziła jedno dziecko rok temu i miała wtedy 28 lat, a poprzednia ciąża w wieku 26. Także to nie jakieś przestarzałe czasy… Robiła tylko USG. Nawet nikt jej o pappie nie mówił…

    Nina777 lubi tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 15 września 2023, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Właśnie urodziła jedno dziecko rok temu i miała wtedy 28 lat, a poprzednia ciąża w wieku 26. Także to nie jakieś przestarzałe czasy… Robiła tylko USG. Nawet nikt jej o pappie nie mówił…

    Takim młodym dziewczynom nie proponują, chyba że są inne wskazania niż wiek.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 15 września 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Takim młodym dziewczynom nie proponują, chyba że są inne wskazania niż wiek.

    Ja mam 28 lat i kazali mi zrobić… A nie było innych wskazań, bo kazali mi się zgłosić na prenatalne już z wynikami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2023, 17:43

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 15 września 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Ja mam 28 lat i kazali mi zrobić… A nie było innych wskazań, bo kazali mi się zgłosić na prenatalne już z wynikami.

    Serio? I masz do refundowane czy płacisz?

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 15 września 2023, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Serio? I masz do refundowane czy płacisz?

    Płaciłam. Ja robiłam pappe prawie 1.5 tygodnia przed USG, dlatego się zastanawiam jak bardzo ta przerwa namieszała w wynikach. Ja wiem, że dziewczyny się stresują tym oczekiwaniem, ale chyba wolałabym robić w tym samym dniu, żeby mieć większą pewność dotyczącą wiarygodności.

    Generalnie coraz częściej się chyba zleca tę pappe bez względu na wiek, choć właśnie zdarzają się lekarze, którzy w ogóle od tego odchodzą. Ja niestety zafundowałam sobie stres …

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ