X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Usg dobre i słabe wyniki krwi = zła Pappa. Proszę o radę!
Odpowiedz

Usg dobre i słabe wyniki krwi = zła Pappa. Proszę o radę!

Oceń ten wątek:
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 26 września 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Romantyczna23 wrote:
    Cześć dziewczyny chciałabym się was poradzić
    w sprawie badań prenatalnych
    Zrobitam to badanie plus pappe i mam
    wątpliwości więc wyszło Preeklampsja przed
    37 tygodniem ciąży 1:163 i Wewnatrzmaciczne
    zahamowanie wzrastania płodu przed 37
    tygodniem ciąży 1:128 a biatko pappa wyszta
    0,298 MoM. A wady genetyczne niskie.
    Radzitam się lekarza i powiedział żebym
    wykonata test nifty lub harmony ale z tego co
    wyczytałam to są testy genetyczne i nie wiem
    co robić.

    Ale czemu to zalecił, jeśli ryzyko wad genetycznych masz niskie? W USG wszystko ok, tak? Ile masz lat?

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 26 września 2023, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Romantyczna23 wrote:
    Cześć dziewczyny chciałabym się was poradzić
    w sprawie badań prenatalnych
    Zrobitam to badanie plus pappe i mam
    wątpliwości więc wyszło Preeklampsja przed
    37 tygodniem ciąży 1:163 i Wewnatrzmaciczne
    zahamowanie wzrastania płodu przed 37
    tygodniem ciąży 1:128 a biatko pappa wyszta
    0,298 MoM. A wady genetyczne niskie.
    Radzitam się lekarza i powiedział żebym
    wykonata test nifty lub harmony ale z tego co
    wyczytałam to są testy genetyczne i nie wiem
    co robić.


    Testy Harmony i Nifty wykonuje się żeby wykluczyć wady genetyczne. Nie wykryją ryzyka stanu przedrzucawkowego i zatrzymania wzrostu płodu, więc chyba lekarz Cię próbuje naciągnąć…

    Może zlecił Ci je ze względu na niskie białko? Chociaż jak mowisz, że ryzyka wyszły Ci niskie to nie ma to sensu żadnego 🙈

    Mas lubi tę wiadomość

  • Romantyczna23 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 28 września 2023, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 28 lat, no nie wiem właśnie może i próbuje naciągnąć

  • Agaaga87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wróciłam z badań prenatalnych i w rezultacie trafiłam na ten wątek w internecie, bardzo mi pomógł się uspokoić i podjąć decyzję. Mam 37 lat, 13 tc, jest to moja 4 ciąża, ale dwie pierwsze straciłam. Prawie dwa lata temu urodziłam chłopca, wcześniaka w 35 tc z niską masą urodzeniową. Ciąża była bardzo stresująca, bo miałam wysokie ryzyko preklampsji i w pewnym momencie dzieciom przestało rosnąć, poród i drukowany, urodziłam siłami natury. Teraz jestem w kolejnej ciąży i właśnie wczoraj miałam USG prenatalne, w samym USG wszystko w porządku, bardzo ładny dzidziuś, ale po wpisaniu biochemii do komputera ryzyko trisomi 21 wyszło 1:126 i zalecenie amniopunkcji, z wyjaśnieniem, że można też zrobić badania wolnego dna płodu, ale to nie jest 100% pewności, tylko 99,9%. Jeszcze wczoraj myślałam, że wybiorę amniopunkcję, do tego siostra jest położną i też mi polecała to badanie, bo ona zna już przypadki gdzie nifty dało wyniki fałszywe i później płacz po porodzie. Ale jednak umówiłam się na jutro na nifty, wiem, że jest 0,01% niepewności wyniku, ale ta sama wartość w amniopunkcje to może być poronienie, a jeśli dziecko jest zdrowe to nie chce nawet tak ryzykować. Jeśli jednak urodzi się z zespołem Downa to nie chce też ryzykować, żeby uzyskać tak naprawdę tylko informacje u, bo przecież tego się nie leczy. Mimo wszystko jestem w środku roztrzęsiona i boje się. Dobrze mi się czyta wiadomości o podobnych przypadkach i szczęśliwych zakończeniach, ale nie będę szukała w internecie głębiej, bo pewnie doszukamy się też tych przykrych historii. Mam nadzieję, ogromną nadzieję, że ja też będę tym przypadkiem ze szczęśliwym zakończeniem.

  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 10 kwietnia, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a nie wyszło to ryzyko ze względu na wiek ?jak byłam w ciąży z synem to miałam skończone 32 lata i też wyszło to ryzyko chyba podobne jak Tobie ,teraz mam 37 ciąża 7 tydzień ale zagrożona bo mam ubytek w macicy

  • Agaaga87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 kwietnia, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj robiłam nifty i właśnie pytałam lekarki o wiek i pappe, oczywiście, że wiek ją podbija, ale ona też zwróciła uwagę, że skoro miałam problemy z łożyskiem w poprzedniej ciąży to może to być powtórka tej sytuacji, bo pappa jest markerem łożyskowym. Od wtorku biorę acard, więc minimalizuję to ryzyko, które dla tej ciąży jest wysokie, bo fgr mam 1:55. Dzisiaj jestem już spokojna, czuję, że będzie dobrze. Do tego lekarka robiąc usg powiedziała, że dzidziuś jest bardzo ładny, jest kość nosowa ładnie widoczna, przezierność karku prawidłowa, że samo USG nie daje żadnych podstaw do podejrzewania wad genetycznych.
    Współczuję stresowej sytuacji, nie słyszałam jeszcze o ubytku w macicy, to jest wyleczalne? To po poprzedniej ciąży?

  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 12 kwietnia, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 3 CC więc blizna się źle zrosla można zoperować ale teraz już za późno zobaczymy mam nadzieję że uda się donosić ciążę

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ