X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi :) Ja malowałam paznokcie u stóp na bezdechu :D Raz poprosiłam męża o pomoc, ale jednak wolałam robić to sama :P

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo super Agniesja. A kiedy jedziecie?



    No proszę jak maleństwa rosną :-)

    Madziula ja piłam sok z pokrzywy na wzrost hemoglobiny. Tylko taki robiony przez ciotki na miodzie i o wiele lepiej działało niż sztuczne żelazo. Niestety pokrzywe trzeba zebrać w maju jak puszcza młode pędy. Oczywiście jak coś to należy konsultować z lekarzem. Na rynku są dostępne gotowe soki, jednak trzeba sprawdzać skład czy nie ma ewentualnie szkodliwych dodatków. (etanol, konserwanty itd.)

    Madziuuuula lubi tę wiadomość

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lub pić napar z suszonej.

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myslałam o herbacie z pokrzywy, bo bardzo ją lubię. Chcę pic jedną dziennie jak na razie, czytałam, że nie jest zakazana w ciąży. Ewentualnie suszoną pokrzywę też mam.

    Zapomniałam Wam napisać, że jak na razie mały lezy posladkowo, czym mnie stresuje, bo już w sumie od dawna czuję kopniaki tylko na dole brzucha. Nie wiedziałam o co chodzi, tzn, nie zastanawiałam się, a na wizycie się okazało, że głowka u góry, a nogi na dole.
    Lekarz mówi, że się obróci.

    Poza tym Dziewczyny, jaką polecacie wanienkę. Z foczką czy bez? z korkiem czy bez? Zwykłą, sylikonową?

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Podczytuję, ale ciągle jest to "coś" co nie pozwala odpisać.

    Madziula my mamy wanienkę z wbudowanym termometrem i stelażem, do tego korek. Jest wygodna, bo nie trzeba kupować jakiś dodatkowych gąbek żeby położyć dziecko. Do tego ma siedzisko, które ułatwia mycie dziecka na siedząco. Gorąco polecam. Miałam przyjemność podczas wyjazdu na Mazury myć małego w standardowej wanience i była to dla mnie męczarnia.

    Olka suwaczek Nam tu niebawem daj żebyśmy mogły śledzić, który to tydzień :) Co ile masz wizyty? Częstsze? Zalecił Tobie ginekolog usg 1 trymestru? Pytam, bo ja z Kajtusiem miałam na początku wizyty co 2 tygodnie i jechałam specjalnie do Krakowa na usg, gdzie wszystko sprawdzili.

    Agniesja samolotem lecicie czy jedziecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 12:20

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie co dwa tygodnie chyba dopiero po prenatalnych zmienimy na miesieczne. Cos tam ustawie jak znajde czas żeby do latopa usiąść , bo tak to ciągle z tel pisze.

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, dawaj fote krewetki! Takie słodkie są te zdjęcia na początku ciąży.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula, wiem, że pokrzywa nie jest zakazana w ciąży, ale jako farmaceuta podchodzę ostrożnie doradzajac kobietom ciężarnym.;-)
    A wanienke mam zwykła i zakupiliśmy tez foczke, której nie używamy. Strasznie jest niewygodna. Używamy tych gabek, chociaż sama na początku twierdziłam, że to wylegarnia bakterii itp. Jednak nic złego się nie dzieje.
    Jak mały będzie siedział mam zamiar kupić takie siedzisko i kąpać go w wannie.
    Wszystko zależy od tego tez gdzie zamierzacie kąpać ( pokój, łazienka), czy macie na czym postawić wanienke, jeśli nie, to wygodniejsza jest ta na stelażu.
    My kapiemy w pokoiku małego, wanienka stoi na szafce a obok jest przewijak na stelażu. Minusem jest nalewanie i wylewanie wody.

    Madziuuuula lubi tę wiadomość

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stelażu do stania to raczej kupię, ale nie wiem, czy płaską czy z wbudowanym stelażem dla małego w środku. Zdania są podzielone.

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy najzwyklejszą w świecie wanienkę, wstawiona jest w naszą wannę i Mały sobie w niej po prostu sam leży a gąbki pozbyliśmy się daaaaawno temu, w szafie mam nawet rozmiar większą, jeszcze nie rozpakowaną. Na początek chyba najwygodniejsza jest wanienka na stelażu, szczególnie jak maluch lubi się popluskać i trochę żałowałam, że takiej nie kupiłam, bo kręgosłup mi wysiadał tak się schylając a teraz to już luzik, bo schylam się tylko żeby go szybko umyć a później sobie leży ile chce a ja nad nim stoję ;) A co to jest foczka? :P

    Lecimy samolotem 9 lipca :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zwykłą i do niej stelaż. Wygodnie mi było, bo nie musiałam się schylac. Potem zaczął nam chlapac na podłogę, więc wstawiliśmy ją do wanny, a od prawie miesiąca kapie się na takiej plastikowej podkladce w normalnej wannie.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ustawiłam suwak ale jakiś dziwny mi wyszedł , część adresu zostało hmmmm , ale i tak jest słodki taki różowy :)

    Anastazja85, Matleena, Nuffeq lubią tę wiadomość

  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ty suwaku to jakioś dziwnie bo moje dziecko to chyba olbrzym skoro ma 1,19 cm :)
    tyle się Was tu zaczytałam , a jednk takie nowe to dla mnie ;)

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słodki suwaczek :)

    Olka taka prawda, że jeszcze większy zawrót głowy dostaniesz, gdy wybierzesz się do sklepu z artykułami dla dzieci.

    Swoją drogą - może zaskoczysz rocznik 85 dziewczynką ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2016, 21:08

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka suwakiem się nie przejmuj i tymi wymiarami. Moje Szcęście wazy już ponad 800 g a suwaczek podawał niedawno, że 500g. Od początku to się nie zgadza.
    Może będzie dziewczynka, skoro wybrałaś różowy.
    Ale TY niedawno pisałaś, że na kiełbasy masz ochotę. To zupełnie tak jak ja zanim dowiedziałam się, że noszę chłopca;)


    Foczka to ten taki stelaż, siedzonko do wanienki, można go osobno dokupić.


    teraz kolejny dylemat.
    Wasze zdanie o spacerówkach kubełkowych???:P
    W wolnej chwili możecie się wypowiedzieć;)

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, jak Ciebie temat nie dotyczy to się tak nie wgłębiasz w to. Co innego czytać o cudzych ciazach, a co innego być w ciąży.
    Ten suwak pokazuje tydzień do tyłu ten opis. Teraz jesteś w 8 tygodniu, a on opisuje dziecko z 7 tygodnia.

    Madzia, kubełki są piękne. Z reguły mają mały stelaż, łatwo mieszczą się w bagażniku. To typowy wózek miejski. Dla mnie jednak się nie nadaje. Tymek jest dużym dzieckiem, a w kubelku nie ma za dużo miejsca. Budki nie są przedluzane, więc albo dziecku świeci w oczy albo wieszasz pieluche. Podnozek nie jest regulowany tak jak bym chciała, o ile w ogóle jest regulowany. Nie da się rozłożyć do pozycji leżącej, albo jeśli się da to dziecko leży ze zgietymi kolanami. Mały kosz na zakupy.

    Ja chciałam ładny wózek i żeby spełniał moje oczekiwania i wybraliśmy na chwilę obecną Mamas&Papas Armadillo xt z tapicerka z limitowanej serii.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziuuula fakt jemy w większości mięsko, kabanosy , warzywa , owoce i raczej kwaśne. Myślę że może to być i na chłopca i na dziewczynkę (kochać będę jedno i drugie) moja przyjaciółka , która urodziła 30 kwietnia ma córkę i też jadła identycznie tak jak ja , tak więc nigdy nie wiadomo co tam siedzi :-)

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. no wiadomo, że nigdy nie wiadomo. Tak tylko zażartowałam.
    ja od początku czułam, że u mnie chłopak. Mąż cały czas też gadał, że chłopaka zrobił, już podobno mój Znawca Mąż Najwyższy na usg w 10tygodniu widziałam SPRZĘT;) oczywiście to żart. Bo to była pępowina.


    Matlenna Mamas$Papas Armadillo to śliczny wózek.

    U mnie chyba zostanie Xlander xmove, bo my potrzebujemy wózka w teren, sporej gondoli, dobrej amortyzacji i przestrzeni w tym wózku z tego względu, że zima cała przed nami w gondoli. A te kubełki są mniejsze i zastanawiam się, czy dziecku tam wygodnie. Sam sprzedawca w sklepie powiedział nam, że niby te kubełki nie sa niewygodne, ale jednak dziecko na boczek połozyc się raczej nie może.
    Ah sama nie wiem, ja oczywiście zakochana w Mutsy Igo Pure, ale chyba zbyt wysoka cena i za duże ryzyko z tym kubelkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2016, 23:23

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko :-) ja mam przeczucie na dziewczynkę, albo tak bardzo chce ją mieć. Mój mąż jak to dziad myśli o przedłużaniu nazwiska- zupełnie to dla mnie nie zrozumiałe;-)

    Madziuuuula, Nuffeq lubią tę wiadomość

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, prawda jest taka, że dopiero jak pojezdzisz to się dowiesz jaki wózek najlepszy. Ja bym już teraz nie kupiła plastikowej gondoli, bo mieliśmy problem z przewozeniem jej. Jak byłam w ciąży to planowałam też że będę jeździć gondola co najmniej 7 miesięcy, a Tymek szybko wyrósł, do tego zaczął siadać i nie chce jeździć na plaskor, chce wszystko widzieć. Ogólnie na grudniowkach 80% dziewczyn jest niezadowolonych ze spacerowek z wózków 3w1. Często pasy są niedopasowane do małych dzieci i pupy im zjeżdżają w dół. Do tego rozmiary tych wózków są duże i nam np stelaż zajmuje pół bagażnika. Jak jedziemy na zakupy to zabieramy chustę, bo nie chce nam się pakować tego ogromnego wózka. Za to amortyzacja jest w 3w1 nieporownywnywalnie lepsza od tej w spacerowkach. Moim zdaniem kupno wózka to indywidualna sprawa. Trzeba się zastanowić gdzie nim będziesz jeździć, czy planujesz często przewozić samochodem, czy będziesz trzymać wózek w domu, czy musisz go wysoko wnosić (ja mój wciagam po schodach z Tymkiem w środku). Jedna chyba rzecz niezmienna to duża budka, bo dzieciaki nie lubią jak im słońce świeci na buzię. Reszta tak naprawdę zależy od Waszego stylu życia i później od upodobań malucha.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ