X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 3 marca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Ja tez jestem rocznik 88 :) Staramy się rok o maleństwo ale jak narazie nic z tego nie wynika. Mąż miał już robione badanie nasienia. Nie jest zbyt dobre, ale lekarz kazal nam popróbować jeszcze z 3 miesiące, a jeśli nie uda się to wspomożemy naturę. Ale dręczy mnie jedno pytanie. trochę krępujące, ale co tam. zaraz po stosunku nasienie męża wypływa ze mnie. dosłownie od razu jak tylko skończymy współżycie. nawet jak próbowałam leżeć z nogami w górze.czy to normalne, czy może to wpływać dodatkowo na brak zapłodnienia?

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • SuSie Koleżanka
    Postów: 45 35

    Wysłany: 3 marca 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj MaRtAr!
    Przyłączam się do Twojego pytania, bo mam podobnie.
    Dziewczyny, a jak to jest u Was?

    "Nigdy nie wiesz, kiedy miłość przyjdzie.
    Oczywiście, nie można o niej za dużo myśleć, bo wtedy właśnie nie przyjdzie.
    Ale w końcu TO się stanie.
    I wtedy stanie się jasne, że warto było marzyć ... i CZEKAĆ."
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 3 marca 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SuSie wrote:
    Witaj MaRtAr!
    Przyłączam się do Twojego pytania, bo mam podobnie.
    Dziewczyny, a jak to jest u Was?

    Nigdy nie miałam z tym problemów. No chyba, że póżniej po 15/20 min jak poszłam na toalete to wtedy grawitacja robiła swoje.. Ale po stosunku nie..

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • olcia88 Autorytet
    Postów: 671 1001

    Wysłany: 3 marca 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jak widać z nicku też jestem 88 :)) Moje zdrowie jest bardzo średnie, mam niedoczynność i CU (jelita) biorę sterdy już ponad 3 lata i jestem sterydozależna, co oczywiście nie sprzyja :( To nasz 3 cykl starań @ powinna być w sobotę, ale testuję w czw lub w piątek. Co do powyższego pytania to też mnie to zawsze denerwuje, ale robimy manewry od razu po, że nogi do góry. Ostatnio zaczęłam badać szyjkę. Jak jest otwarta to nasienie chyba się dostaje bo nie wycieka aż tak. A jak jest zamknięta to widzę, że jeśli z lenistwa po przytulaniu idę spać to wylewa się rano...

    kciuki za wszystkie !

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 3 marca 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaRtAr wrote:
    Witam dziewczyny. Ja tez jestem rocznik 88 :) Staramy się rok o maleństwo ale jak narazie nic z tego nie wynika. Mąż miał już robione badanie nasienia. Nie jest zbyt dobre, ale lekarz kazal nam popróbować jeszcze z 3 miesiące, a jeśli nie uda się to wspomożemy naturę. Ale dręczy mnie jedno pytanie. trochę krępujące, ale co tam. zaraz po stosunku nasienie męża wypływa ze mnie. dosłownie od razu jak tylko skończymy współżycie. nawet jak próbowałam leżeć z nogami w górze.czy to normalne, czy może to wpływać dodatkowo na brak zapłodnienia?
    Z tego co czytałam to mimo tego że coś tam wypływa to i tak coś zostanie a podobno tyle co zostaje wystarczy :D W końcu ten jeden jedyny ma większe szanse na powodzenie :)

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 3 marca 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Moge dolaczyc? Tez jestem rocznik 88. Bardzo bysmy chcieli z mezem w tym roku zafasolkowac ale musimy odczekac przynajmniej do czerwca ze staraniami (troche nas zycie dotknelo).

    Podczas staran zawsze lezelismy przytuleni z mezem chwile a potem wycieralismy sie normalnie i udalo sie zajsc bardzo szybko. Moze sprubujcie sie kochac z poduszka pod posladkami zeby nie lezec calkiem na plasko ?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 3 marca 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka wrote:
    Słuchajcie miała może któraś z was taki przypadek

    Przeglądając dokumenty w domu zauważyłam, że przed ciąża nie występowała u mnie obecność glukozy w moczu. Teraz jak jestem już w ciąży miałam robioną morfologię i mocz. Glukoza w krwi jest w normie natomiast wystąpiła glukoza w moczu 100.00 mg/dl. Lekarz nie zwrócił mi na to uwagi. I nie wiem dlaczego. I czy powinno mnie to martwić..

    Będę wdzięczna..
    Moze to byc blad przy badaniu - jakie zaniczyszczenia sie dostaly podczas sikania. Mnie wyszedl raz jak nie robilam probki z rannego moczu tylko jak wstalam w nocy. Moze lekarz nie zauwazyl. Musisz mu zwrocic uwage na to. Pewnie ci kaze powtorzyc badanie.

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 3 marca 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax przykro mi z powodu Twojego aniołka :(

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 3 marca 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja też 88 :-)

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 4 marca 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry rocznik 88 :)

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 4 marca 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Musiałybyśmy się mieć w przyjaciółkach żeby priv napisać.
    Ależ pod górkę robią ;)

    Dzień dobry z rana :)
    Jeszcze nigdy się tak nie cieszyłam z @ hihi :D

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 4 marca 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie bylo :) Witam nowe kolezanki :D
    Trzymam kciuki za Was dziewczyny &&& nam sie udalo w 21 cyklu,po poprawie zolnierzykow u meza...Wam wszystkim rowniez sie uda tylko poprostu potrzeba czasu,badan i dobrej diagnozy...
    Trzymajcie kciuki za nas w poniedzialek,bo mamy wizyte <3 moze uda sie odgadnac zagadke kinder niespodzianki :D

    P.S. Another!!! Gdzie jestes kochana? Co u Ciebie????

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 4 marca 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedzi.jestescie kochane. Trzymam kciuki za Was wszystkie a także za siebie. Przed nami dńi płodne oby w koncu się udało.Maz od miesiąca lyka Androvit ma podobno on zwiększyć płodnosc. bylismynjuz u Androloga i w Klinice Leczenia Nieplodńosci Artemida w Białymstoku u dr.J. Domitrza.Zalecil nam jeszcze 3 miesiące prób. bo on uważa ze wyniki sa męża nie sa zle.Oby wyszło w tym miesiącu byłabym w pełni szczęśliwa.Tak bardzo marzyła o dziecku.

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 4 marca 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuffa, że tak powiem..
    Byłam u diabetologa.. No i mało pozytywnie :(
    Jutro badania moczu, glukoza, krew.. Dziś od 19stej nic nie jem tylko pijkam wode. Zobaczymy czy jutro wyjdzie glukoza w moczu, jak tak - to krzywa cukrowa (znacznie wcześniej) aniżeli normalnie.. Jeśli wyjdzie slabo - cukrzyca ciążowa, jeśli dobrze to czeka mnie wizyta u nefrologa, bo najprawdopodobniej nerki źle pracują i nie radzą sobie.. :(:(

    Jestem zasmucona..

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • umbatikium Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    MaRtAr napisała:
    Witam dziewczyny. Ja tez jestem rocznik 88 :) Staramy się rok o maleństwo ale jak narazie nic z tego nie wynika. Mąż miał już robione badanie nasienia. Nie jest zbyt dobre, ale lekarz kazal nam popróbować jeszcze z 3 miesiące, a jeśli nie uda się to wspomożemy naturę. Ale dręczy mnie jedno pytanie. trochę krępujące, ale co tam. zaraz po stosunku nasienie męża wypływa ze mnie. dosłownie od razu jak tylko skończymy współżycie. nawet jak próbowałam leżeć z nogami w górze.czy to normalne, czy może to wpływać dodatkowo na brak zapłodnienia?


    czasami wypływa czasami nie, ale też gdzieś czytałam że i tak trochę zostaje. Ja staram się w tych dniach po serduszkowaniu nie wstawać żeby jak najmniej wypłynęło:) ale i tak czasami coś tam wypłynie

  • umbatikium Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 4 marca 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałyście coś albo stosujecie badanie ph śluzu?? bo to jest co innego niż testy owulacyjne?? hmmmm... muszę się wdrożyć chyba w temat

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś natknęłam się na jakiś mikroskop, który ze śluzu, czy śliny coś tam określa dni płodne, ale się nie zagłębiałam w temat.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • SuSie Koleżanka
    Postów: 45 35

    Wysłany: 6 marca 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Test owulacyjny, to zupełnie coś innego niż badanie ph śluzu. Test owulacyjny to zwykły sikaniec, który "bada" poziom piku hormonu LH. A jeśli się nie mylę to z tym ph śluzu chodzi o tą tzw. "wrogość śluzu szyjkowego". To jest test, który przeprowadza ginekolog w swoim gabinecie w dniu owulacji. Potrzebne jest do tego nasienie partnera. Wprowadza się ejakulat do pochwy, a po chwili pobiera się i sprawdza pod mikroskopem jak zachowują się żołnierzyki w środowisku śluzu szyjkowego. Chodzi o sprawdzenie czy śluz nie tworzy bariery do przenikania dla plemników i czy ich nie zabija.

    "Nigdy nie wiesz, kiedy miłość przyjdzie.
    Oczywiście, nie można o niej za dużo myśleć, bo wtedy właśnie nie przyjdzie.
    Ale w końcu TO się stanie.
    I wtedy stanie się jasne, że warto było marzyć ... i CZEKAĆ."
  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 6 marca 2015, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ( do tych którym udało się zajść w ciążę).Ile czasu Wy się staralyscie?

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SuSie wrote:
    Dziewczyny! Test owulacyjny, to zupełnie coś innego niż badanie ph śluzu. Test owulacyjny to zwykły sikaniec, który "bada" poziom piku hormonu LH. A jeśli się nie mylę to z tym ph śluzu chodzi o tą tzw. "wrogość śluzu szyjkowego". To jest test, który przeprowadza ginekolog w swoim gabinecie w dniu owulacji. Potrzebne jest do tego nasienie partnera. Wprowadza się ejakulat do pochwy, a po chwili pobiera się i sprawdza pod mikroskopem jak zachowują się żołnierzyki w środowisku śluzu szyjkowego. Chodzi o sprawdzenie czy śluz nie tworzy bariery do przenikania dla plemników i czy ich nie zabija.
    Czego to człowiek nie wie i się dowiedzieć może. Dzięki ;)

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
‹‹ 98 99 100 101 102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ