X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak, ja też ostatnio ugotowałam pierwszy raz pomidorową! hihi :D:D

    Co do picia alkoholi to przez pierwsze cykle świrowałam strasznie. Prawie w ogóle nie piłam. A zwłaszcza w drugiej fazie cyklu. Dokładnie miałam tą samą myśl co CzarnaKawa "a może tym razem się udało?". No ale się nie udawało. Pytałam się nawet Pani ginekolog o opinię i powiedziała, że jak mam ochotę się napić piwa to mam się napić, że bez przesady. Ogólnie ma ona podejście bezstresowe. Nie pozwoliła robić testów owulacyjnych itp. tylko spontanicznie podejść do sprawy, że tak powiem :) Swoją drogą powiedziała żebym się do niej zgłosiła późną jesienią jeśli nie zajdę do tej pory w ciążę i wtedy pomyślimy co dalej. Także czekam do listopada:)

    Niestety owoce i ogólnie rozumiany zdrowy tryb życia nie są mi bliskie. Rzadko jadam śniadania, bo zawsze rano mam ściśnięty żołądek i nic nie mogę przełknąć. Z owoców to ewentualnie zjem banana, albo gruszkę. Jabłka bardzo rzadko. Za cytrusami nie przepadam, bo są dla mnie za kwaśne. Ewentualnie mandarynki w okolicy Świąt Bożego Narodzenia :)
    A warzywka do obiadu oczywiście zjadam, więc o tyle dobrze.

    Kawy od prawie miesiąca nie piję. Mam nadzieję, że to jakoś pomoże.

    Postaram się spróbować z tym ananasem i może siemię lniane kupię? Ale niestety nie mam nawyku systematyczności w braniu takich rzeczy ;/ I tak cud, że codziennie łykam kwas foliowy, tran w kapsułkach i zestaw witamin B.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 20:03

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja.uwielbiam wytrawne wino, to teraz bede miala powazny pretekst zeby je pic czesciej ;) ja to bardziej wole wino do obiadu. Kolacji nie jadam z tego wzgledu ze przez caly dzien jem duzo i pozniej nie jestem glodna...

    Teraz uciekam zeby trening zrobic ;) dzisiaj typowo nogi z naciskiem na wewnetrzna i zewnetrzna czesc ud...

    Mam ochote jeszcze na kawe.. moze mala czarna przed treningiem a przed snem standardowa ziolka :)


    Ja pomidorowki nigdy nie ugotowalam, bo nie lubie
    Ale za to sos do klusek z pomidorow wychodzi mi oblednie pyszny ;) za sprawa duzej ilosci pietruszki i czosnku. Dobrze ze maz nie wymaga ode mnie pomidorowki... wzdrygam sie na sama mysl o niej...wrazie w pojdzie do mamusi na obiad :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 20:11

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie przepadam za winem :( ewentualnie białe, ale czerwonego, zwłaszcza wytrawnego/półwytrawnego nie lubię. Ostatnio próbowałam się zmusić, właśnie ze względu na to endometrium, ale średnio mi to smakowało ;p zero przyjemności ;)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo jeszcze ziolek, kupujcie w sklepach zielarskich albo w aptekach ale nie te ekspresowe w tytkach tylko luzem, pagowane w 50gramowe papierowe opakowania, tak aby bylo widac faktyczne ziolo, ja zamawiam z doz,u ziola nie dosc ze tansze niz w sklepach to apteczne i nie boje sie ich pic.. tak mi sie przypomnialo jeszcze aby Wam napisac ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 20:18

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie, wyżej pisałyście o pyłku pszczelim. Gdzie go można dostać?

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze w zielarkim sklepie... najszybciej go dostaniesz, albo u jakiegos pszczelarza?

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie tu teraz pszczelarza znaleźć ;p

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maly targ ;) u mnie w okolicy sa pasieki, ale nie ukrywam ze musialabymposzukac takowej osoby ;) ogolnie to jest tendencja spadkowa jeslichodzi o ilosc pszczol, modyfikowane rosliny i to nie jest ten sam miod co kiedys... eh

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam w necie 28pln za kg... ciekawa jestem jak bardzo jest wydajny...

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też coś znalazłam. Z opisu wydaje się godny uwagi :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam że jakieś 3-4 łyżeczki dziennie, pogryźć i popić niewielką ilością wody :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a ja miód bardzo lubię :) Zapach może rzeczywiście nie jest jakiś super, ale smak rewelka :)
    Generalnie lubię wszystko co słodkie. Dziś chyba z pół tabliczki czekolady zjadłam. Zjadłabym całą, ale musiałam się podzielić z siostrą :p

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie kawa juz nie dziala tak jak kiedys... tez powinnam ograniczyc.. przyanjmniej nie tuczy ;) ja ze slodkiego to zelki uwielbiam, czekolada tez, ciasto rowniez,ale musze miec specjalna ochote...jak zrobilo sie zimno to mam takiego gloda, ze ciagle cos bym jadla, tez tak macie ?? Czasem to mam wyrzutu sumienia, ze tyle pozarlam to ide biegac. Niestety mam tendecje do tycia, uda i dupka jest pokazna eh

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to najgorszy problem mam z czipsami. Teraz nie jem, bo się hamuje. Ale miewam takie napady, że muszę sobie kupić wielką paczkę i ją zjeść...masakra. A to takie niezdrowe :/
    Muszę wrócić do ćwiczeń, tak się przymierzam do jakiegoś fitnessu. Nie jestem gruba, ale w brzuch mi sporo idzie. I w sumie nigdzie więcej. No trochę tyłek też i piersi, ale to akurat mi nie przeszkadza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 21:42

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam na yt fitnessblender z nimi zaczynalam swoja przygode z fitnesem, z treningami z ciezarami, maja wszystko tam od jogi do interwalow w formie tabaty po ktorej chce sie skonac ;) jesli jestes systematyczna dasz rade sama w domu. Ja mam juz ladnie ramiona i plecy wyrzezbione, z brzuchem to nigdy nie mialam problemow, tylko to dupsko i nogi eh... ja cwicze w domu juz ponad 4 lata. Od ponad 2 biegam. Teraz robie crossfitowe treningi na przemian z bieganiem. Zeby poprawic wyglad dupki robie podbiegi. Ogolnie to polecam ruch, swietnie odstresowuje ;) to jest moj sposob na stresy i na ciastki i zelki ;)

    Alimak jakie dystanse biegasz, od dawna biegasz?

    W sumie jak przeczytalam jesz, to z opisu wynika, ze umiesniona laska powinna ze mnie byc... niestety, lubie jesc, wolno chudne i za male ciezary podnosze, aby bylo cos widac, a ze biegam i ciwcze dla przyjemnosci i odstresowania, to organizm sie przyzwyczail do tego wysilku i mam male efekty...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 21:59

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak, nie ma ze boli, ustalamy sobie dystans do pokonania w pazdzierniku i cisniemy z bieganiem:)

    A mnie hula hop w ogole nie podchodzi, skakanka rowniez. Nudy. Orbitrek na silowni jeszcze jakies interwaly ale tez nuda... wole zapodac jakas laske w necie albo ciacho liczace tabate i cisne. Lubie krotkie i intensywne treningi.

    Z chipsami tez mam fazy, kupie, zjem do mega mdlosci i na dlugi czas mam dosc chipsiorkow...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 22:06

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 1 października 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie z tesktami z liceum, przypomnialo sie jak zawsze pani polonistka zawsze! poprawiala "prosze pania o reke czy do tanca" tak mi to utkwilo w glowie, ze az mam ochote uswiadamiac i poprawiac :p

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak dawno nie biegałam, że teraz to chyba powinnam od marszu zacząć...
    Z brzuchem to się śmieję, że robię miejsce na lokatora :) no ale prawda jest taka, że muszę się wziąć w garść i zadbać o siebie również w aspekcie ruchu fizycznego. Bez forsowania oczywiście, ale jakiś lekki fitnesik czemu nie :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak, na mnie niestety tak to nie działa. Myślę tylko o tym kiedy wreszcie koniec tego biegania. Owszem, potem po wysiłku jest jakoś lepiej, ale nie na tyle by problemy zniknęły :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 1 października 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze by było gdyby te endorfiny skutecznie pomagały powiększyć rodzinkę ;) wtedy bym biegaaaaałaaaa, oj jakbym biegała :)

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ