X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 4 lutego 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze swojego doświadczenia Wam powiem, że nie ma co czekać na robienie badań. Strasznie żałuję, że nie zrobiłam całego "pakietu" od razu... Wierzyłam swojej ginekolog (na NFZ), że wszystko ok.. Dopiero po 4 miesiącach starań dała mi skierowanie na TSH i prolaktyna, gdzie moim zdaniem powinny to być jedne z pierwszych badań. Oczywiście wyszła bardzo podwyższona prolaktyna, na szczęście poszłam na konsultacje do innego ginekologa (prywatnie) - poświęcił mi pół godziny, wszystko dokładnie zbadał, zlecił zestaw dodatkowych badań z krwi (+ badania nasienia męża), a przede wszystkim robił sobie notatki(!). Aktualnie prolaktynę mam zbitą, wszystkie badania w normie i zaczynamy starania "na spokojnie" z wielkimi nadziejami :)
    Także moim zdaniem warto zainwestować w dobrego ginekologa i pakiet badań już na samym początku - spokój jest wiele warty :)

    Trzymam za Was kciuki (i po cichutku za siebie też)!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2016, 11:59

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 4 lutego 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małza tez chce wysłac na te badania ale tak sie boje ze ciagle to odkladamy:(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 4 lutego 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tez się mocno bałam tych badań męża. Najbardziej chyba o to, jak on zareaguje jakby było coś nie tak, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. My robiliśmy to podstawowe badanie i wyniki mieliśmy popołudniu. Poza tym zawsze można włączyć wtedy jakąś suplementację i wyniki się podciągną. Trzymam za Was kciuki, będzie dobrze :*

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smurfetka- jaka teraz masz prolaktyne>?? ja dzis wlasnie odebralam wyniki jutro wieczorem mam wizyte u gina i tak sie sama zastanawiam co i jak.
    U mnie prl 16,84, ale TSH 2,36 :( 2 miesiace temu było 1,18( czemu tak podrosło ehh, FT3 3,67 FT41 26. I wez tu byc mądry

    Ja tez mam zamiar meza wysłać na badania narazie od miesiaca bierze FertilMan zobaczymy co z tego wyniknie:)

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621, a jak % wychodzi Ci ft3 i ft4?
    2,36 to nie jest aż tak źle :)

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wychodzi mi dla FT3 83,57% a dla FT4 42,53%

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 4 lutego 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Smurfetka- jaka teraz masz prolaktyne>?? ja dzis wlasnie odebralam wyniki jutro wieczorem mam wizyte u gina i tak sie sama zastanawiam co i jak.
    U mnie prl 16,84, ale TSH 2,36 :( 2 miesiace temu było 1,18( czemu tak podrosło ehh, FT3 3,67 FT41 26. I wez tu byc mądry

    Ja tez mam zamiar meza wysłać na badania narazie od miesiaca bierze FertilMan zobaczymy co z tego wyniknie:)

    Ja na początku miałam prolaktynę ok 1300ľIU/ml (norma 72 - 511), a po kuracji ok 250, ale z tego co widać Ty miałaś wyniki podane w ng/ml gdzie normy są ok 5-25 więc chyba całkiem dobrze :)
    TSH mam ok 2 więc bardzo podobnie - sama się zastanawiam czy nie za wysokie, ale mój lekarz mówi, że nie jest źle :)

    Ja podobnie jak Pigułka bałam się wyników męża i przede wszystkim jak on na nie zareaguje, na szczęście były ok :) mimo wszystko uważam, że warto zrobić te badania jak najszybciej, bo w razie czego wszelka poprawa poprzez suplementacje będzie najwcześniej widoczna po 3 miesiącach (czas potrzebny do dojrzewania plemników)!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, to widzę, że wszystkie tak mamy/miałyśmy z wynikami męża, a już myślałam, że fiksuję :)

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 5 lutego 2016, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Buko wychodzi mi dla FT3 83,57% a dla FT4 42,53%

    Ja co prawda nie Buko, ale pozwolę sobie na podpowiedź :)
    Kasiu TSH jest bardzo wrażliwe, i czasami po prostu skacze "samo z siebie". FT3 masz masz na super poziomie :) FT4 mogłoby być ciut wyżej, żeby dobić do tych 50% wysycenia, ale nie jest przecież najgorzej. A ty się leczysz na tarczycę? Czy to Twoje naturalne wyniki?

    Dziewczyny przepraszam Was, że się nie odzywam prawie wcale, ale mam straszne urwanie głowy w pracy. Może do końca lutego się uspokoi. Trzymam za was wszystkie mocno kciuki :) Postaram się czasem zaglądać.

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bar wrote:
    Ja co prawda nie Buko, ale pozwolę sobie na podpowiedź :)
    Kasiu TSH jest bardzo wrażliwe, i czasami po prostu skacze "samo z siebie". FT3 masz masz na super poziomie :) FT4 mogłoby być ciut wyżej, żeby dobić do tych 50% wysycenia, ale nie jest przecież najgorzej. A ty się leczysz na tarczycę? Czy to Twoje naturalne wyniki?

    Dziewczyny przepraszam Was, że się nie odzywam prawie wcale, ale mam straszne urwanie głowy w pracy. Może do końca lutego się uspokoi. Trzymam za was wszystkie mocno kciuki :) Postaram się czasem zaglądać.

    Dzięki za pomoc :) w zasadzie poprosiłam o informację o procentach, bo tak naprawdę to trzeba brać pod uwagę a nie sam wynik. Przy takiej różnicy ft3>ft4 chyba zwiększa się (delikatnie) dawkę leku (TSH ponad 2 też można jeszcze obniżyć), ale to już decyzja do podjęcia z lekarzem.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 lutego 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ile płaciłyscie za badania swoich męzów ?
    i jakie robłyscie ?

    ja znalazłam u nas

    badanie podstawowe, parametry fizyko-chemiczne, koncentracja, ruchliwosc - system komputerowy CASA - 100 zł

    Morfologia plemników - 60 zł
    zywotnosc plemników 30 zł
    MAR-test-IgG - 65 zl
    POX- 40 zł

    Komplet tych badan za 240 zł

    i zastanawiam sie czy brac komplet czy ktore ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płaciłam za rozszerzone badania 175 zł i 55 zł za posiew. Według opisu powinny być takie cechy opisane: czas upłynnienia, objętość, lepkość, wygląd ejakulatu, pH, odsetek żywych i ruchliwych plemników, liczbę plemników na 1 ml nasienia, ogólną liczbę plemników w ejakulacie, obecność i ewentualnie stopień aglutynacji (zgrupowania) plemników.budowę plemników i oznaczyć proporcje między tymi, które są zbudowane prawidłowo a plemnikami uszkodzonymi strukturalnie.

    W innych miejscach były te same badania w cenie 150 zł badanie i 45 zł albo 60 zł posiew, ale za późno się zorientowałam, że trzeba się zapisać i na dzień, który chciałam były terminy tylko w tym najdroższym miejscu.
    Takie ceny znalazłam w Warszawie.


  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszko powinno się zrobić to podstawowe i morfologię. Niektórzy jeszcze robią posiew. My zrobiliśmy samo podstawowe, bo nie wiedziałam, że morfologia jest osobno. My robiliśmy w Diagnostyce. Trzeba się umówić na konkretny dzień, ale nie było problemów z terminami.

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 lutego 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok czyli około 160 zł nie jest zle ;)
    musze to z małżem przegadac ;)
    dzieki kochane !

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z terminami nie ma problemów, ja akurat miałam pecha, bo chciałam z dnia na dzień i w jednym miejscu akurat ten dzień był bez badań, a w drugim dowiedziałam się, że mają ostatnio takie tłumy, że około tygodnia się czeka.
    My "robiliśmy" od razu z posiewem, bo mój mąż i tak był w ciężkim stresie, więc wolałam zapłacić więcej a iść raz, niż jeśli by się okazało, że będzie potrzeba za tydzień pójść znowu.
    Ale po badaniu stwierdził, że to ogólnie jest śmieszne i stres był niepotrzebny, a widok pokoju do pobrania materiału chyba na zawsze zapadł mu w pamięci.

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Bar przepraszam za pomyłke:)
    Nie nigdy nie leczylam sie na tarczyce to moje pierwsze wyniki.

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Amore Autorytet
    Postów: 437 227

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny kibicuje wszystkim a szczególnie mojemu rocznikowi :-) my się staramy 4 miesiąc... powodzenia!

    xvqvdqg.png
  • Karissa Autorytet
    Postów: 375 838

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Ale się przestraszyłam! Obudziłam się z bólem w podbrzuszy, jakby już @ się zaczął, a to dopiero 15stego stać się powinno... Na szczęście to tylko jakiś dziwny ból (który cały czas odczuwam z jakiegoś powodu :/) i tyle. Nadal jest szansa ;)

    Miłego weekendu!

    13.06.2015 - Nasz Wielki Dzień <3
    26.08.2016 - Mamy to! :) Do zobaczenia w maju! <3
    nzjd9n73gdw2fstu.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 6 lutego 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karisso trzymam kciuki, bo u mnie takie bóle były zwiastunem dzidziusia. Raz mnie nawet w środku nocy obudził obudził tak ból. Powodzenia :)

    Karissa lubi tę wiadomość

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Karissa Autorytet
    Postów: 375 838

    Wysłany: 6 lutego 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, Kochana...obyś miała rację :* To by też wyjaśniło moje rozdrażnienie, które się zaczęło kilka dni temu...biedny Mąż :p Dobrze, że jest cierpliwy i wyrozumiały, bo inny to jak by mi awanturę zrobił, to dopiero by było :p Generalnie czuję się jakbym miała pms, ale na niego kilka dni za wcześnie :p

    13.06.2015 - Nasz Wielki Dzień <3
    26.08.2016 - Mamy to! :) Do zobaczenia w maju! <3
    nzjd9n73gdw2fstu.png
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ