X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • Suri_ Ekspertka
    Postów: 156 200

    Wysłany: 11 marca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja ogólnie mało na forum bo czasu brakuje :)
    Ta moja córcia to taki przytulas i coś czuje, że będzie zazdrosna o młodsze rodzeństwo.
    Brzuszek już mi się pojawia. Z objawów ciążowych to tylko rosnące w zastraszającym tempie piersi. Wszystko mdlosci i wymioty już minęły.
    Miałam ostatnio akcje bo na ręce i na dekolcie pojawiła mi się dziwna wysypka. Swedziala mnie skóra i bolała. Internista stwierdził, że to "prawdopodobnie" liszajec bo sam nie wiedział co to. Przepisał mi maść antybiotykowa i tabletki jakieś. Już mi to przechodzi tylko takie ślady mi po tym zostały. Nie wiem co to było ale na liszajec mi to nie wyglądało. Bardziej na jakieś zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry. No nie mam pojęcia. Czekam na wyniki krwi i crp bo robiłam w zeszłym tygodniu

    MRr5p1.png
    xxGcp2.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezuu co się dzieje. Dziś znów zagrożenie zamachem. Tym razem w Essen. Policja jeździ i patroluje miasto. Ludzie boją się z domów wychodzić.. Co się dzieje... :( Ten świat sprawia, że ostatnio ciągle jestem przygnębiona.. A strach o bezpieczeństwo mojego dziecka... Tego nie da się opisać. W jakim świecie przyjdzie mu żyć. Przepraszam dziewczyny, ale tyle smutku we mnie siedzi i strachu ostatnio, że muszę się komuś wygadać.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri u nas mały też ostatnio na rączki do mamy, ciągle się chce ze mną przytulać. Tata już nie jest taki fajny jak był. Wydaje mi się, że czuje że zmiany się szykują. Próbuję go teraz tak przestawić i nauczyć by większość dnia wynajdować mu jakieś kreatywne zajęcia lub najzwyklejsze zabawy, a z mamą spędza jakieś tam dane części dnia, np rano się ubieramy razem, bierzemy razem kąpiel i wygłupiamy się przed snem. Karmię go też ja, a resztą zajmuje się mąż. Zobaczymy jak to wyglądać będzie jak się bliźniaki urodzą.
    Powiem Ci, że mi też coś dziwnego wyskoczyło. Z tym, że u mnie tak jakby pod piersiami i dobrze, że mi przypomniałaś bo miałam do lekarza dzwonić i znów bym tego nie zrobiła. Co najlepsze w poprzedniej ciąży też to wyskoczyło, ale dopiero pod koniec i po porodzie w 2 tygodnie zniknęło. Teraz jak tylko zaszłam w ciąże to od razu się pojawiło. Fakt nie swędzi i nie piecze, ale jest czerwone.. :/

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) u mnie dobrze ,choc juz dawno przeszly mi mdlosci dzis od rana czuje jakby "ćmienie" ni to nie mdlosci no to mdlosci ,czuje sie jakbym zeszla z karuzeli :) albo miala koncowke kaca ;)
    odrzuca mnie od wszystkiego..
    Za dwie godzinki lecimy do przyjaciolki na urodziny jej synka. Maluch roczek konczy,jak to zlecialo....
    My tez myslelismy nad wynajeciem mieszkania,ale jak sobie policzylismy to bardziej oplaca nam sie wybudowac domek. W sumie juz moglibysmy fundamenty postawic ,ale co z reszta... brakuje miliona monet:D a ja jestem osoba ktora w takich kwestiach sie cyka. Wole poczekac i wybudowac dom za jednym zamachem,niz na raty... I tak oto postanowilismy ze rok pomieszkamy u mojego a w tym czasie dozbieramy do gniazdka. No I remontujemy.. I nie mozemy sie zdecydowac na kolor scian. Co do tego jestesmy zupelnie niezgodni... ja stawiam na ciemne kolory ,on na jasne.. mam nadzieje ze jakos wytrzymam zycie z tesciami pod jednym dachem.. zli nie sa,ale wiecie jak to jest jak sie z nimi zamieszka moze wszystko o 360stopni sie obrucic a ja nie pozwole by ktos wcinal mi sie w moje sprawy.

    Maniaa naprawde jakis wysyp u was tych debili. Dlaczego tak sie dzieje? Ogolnie z ciekawosci duzo uchodzcow macie ?

    Ci do dzieciaczkow na poczatku na pewno beda zazdrosne , bo to.mie tylko nowa sytuacja dla was ale I dla nich , tym bardziej ze juz cala uwaga nie bedzie na nich sie skupiala.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie jak.cholernie zimno dzisiaj. Siedze pod kocem,na chwilke.drzwi otworzylam I tyle zimna nalecialo...

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Suri_ Ekspertka
    Postów: 156 200

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelka od września pójdzie do przedszkola i tak to planuje zrobić, że jak przyjdzie to tata będzie zajmował się młodszym dzieckiem a ja wtedy maksymalnie będę mogła poświęcić czas Nelce .pobyć tylko z nią chociaż przez godzinę. Ona ogólnie lubi być w centrum uwagi i raczej potrzebuje takiego indywidualnego czasu tylko dla niej. Tak myślę a jak wyjdzie w realnym życiu to nie wiem. Zależy jak mąż będzie pracował. Bo u niego to różnie.

    MRr5p1.png
    xxGcp2.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama mnie mdłości już dawno minęły, ale raz na jakiś czas też mam takie dziwne wrażenie. Niby mdli, ale jednak nie i nie, no ale zazwyczaj kończy się to zgagą po godzinie :)
    Nam też lepiej by się opłacało swój dom postawić lub kupić, ale.. Póki ja do pracy nie pójdę, a maluchy do przedszkoli to nici. Dla nas najlepszym w tym momencie rozwiązaniem byłoby wykupienie domu w taki sposób, że co miesiąc płacimy właścicielowi tak jakby czynsz przez dany okres czasu zamiast wykupować dom za jednym zamachem. Tutaj często starsi ludzie tak domy "sprzedają".


    Suri to jest właśnie najgorsze, że w planach i w głowie wszystko łądnie wygląda, ale rzeczywistość potrafi być zupełnie inna.


    A widzisz chcebardzobycmama zapomniałabym. Temat uchodźcy=temat rzeka.
    Było ich u nas w mieście sporo, ale byli grzeczni. No nie no.. Raz był wybryk jakiś facetów, ale nie groźny i policja ich od razu zgarnęła. Ale tak to był spokój. Od paru miesięcy ich nie widać, budynek stoi pusty. Więc albo dostali mieszkania od państwa, albo zaczęli weryfikować dokumenty i część z nich odesłano. Za to mąż dowiedział się od sąsiada ostatnio, że ponoć sprowadzili jakiś czarnoskórych do naszego miasta. Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia. Ostatnio boję się sama z domu wychodzić.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaa wlasnie te ciagle zamachy,porwania tam u was wlasnie mi sie najbardziej z uchodzcami skojarzylo,ze moze oni tak broja,ale zeby tak rodak rodakowi.. w czym maja cel?
    Wlasnie najgorzej na tym cierpia osoby trzecie.. nie ma co po zmroku samej kobiecie wychodzic dopoki sie tam troche nie uspokoi

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie powiem bo I w polsce malo sie nie dzieje. Co chwila lapia pedofili albo matki zabijajace wlasne dzieci ale o zamachu nie slyszalam chyba jeszcze

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaa. Ogolnie dobre sa w niemczech zarobki jesli sie tam tez mieszka ,nie wyjezdza w celach zarobkowych? Oprocz wydatkow na zycie I oplaty starcza jeszcze na przyklad na wycieczki?Czy to jest cos porownywalnego jak w polsce,ze im stawka na godzinie idzie w gore tym wieksze ceny w sklepach?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja wczoraj musiałam pojechać na ip i spędziłam tam noc, miałam tak silne zawroty głowy, wyszłam dzisiaj ok.15. Już jest lepiej. Zrobili mi bete i tym razem się udało :) także dołączam do oczekiwań :). A teraz pójdę odpoczywać, odezwę się później to napisze więcej i nadrobię Was.

    sallvie, Maniaaaa, Kamelkowo, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama no z tymi zamachami przez pewien czas był spokój i się zaczęło, a jeszcze od wczoraj szukają polaka który zabił lub jest podejrzany o zabójstwo starszej pary Niemców. To jest jakaś paranoja. Wiosna idzie i ludziom się w dupach poprzewracało za przeproszeniem..
    Jeśli chodzi o sytuację w Polsce to jestem na bieżąco. Mam Polską tv :D



    Jeśli chodzi o zarobki i wydatki no dam Ci taki przykład. Za mieszkanie 78m2 płacimy miesięcznie 554euro z tym, że mamy w to wliczone śmieci, wode, ogrzewanie. Za prąd płacimy 75 euro miesięcznie za 3 osoby (kwota prognozowana). W zeszłym roku płaciliśmy po 103 euro i w tym roku za luty i marzec nie płaciliśmy bo z zeszłego roku nam zostało i jeszcze dostaliśmy na konto zwrot 90 euro, a na prąd mamy wszystko. Łącznie z ogrzewaniem wody.
    Ja mam na Antka kindergeld co daje 190 euro miesięcznie i męża wypłata 1300 do końca marca a od kwietnia 1800. Odliczając to wszystko zostaje nam na życie plus zakupy około 700/800 euro. Zakupy robimy dwa razy w miesiącu i na wyżywienie plus mleko i pampersy płacimy łącznie 400euro. Więc nadal zostaje sporo. Albo w tedy kupujemy coś do domu, albo gdzieś sobie jedziemy. Jak już wcześniej wspominałam Van, chciałabym po prenatalnych jechać do Francji na jeden dzień pozwiedzać :) Tu nie ma tak, że Im większa wypłata, tym większe są wydatki. Wiadomo w dużych miastach opłaty za mieszkanie idą w górę. Ale ja nigdy nie chciałam mieszkać w dużym mieście i mieszkamy niemalże przy granicy holenderskiej.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama no z tymi zamachami przez pewien czas był spokój i się zaczęło, a jeszcze od wczoraj szukają polaka który zabił lub jest podejrzany o zabójstwo starszej pary Niemców. To jest jakaś paranoja. Wiosna idzie i ludziom się w dupach poprzewracało za przeproszeniem..
    Jeśli chodzi o sytuację w Polsce to jestem na bieżąco. Mam Polską tv :D



    Jeśli chodzi o zarobki i wydatki no dam Ci taki przykład. Za mieszkanie 78m2 płacimy miesięcznie 554euro z tym, że mamy w to wliczone śmieci, wode, ogrzewanie. Za prąd płacimy 75 euro miesięcznie za 3 osoby (kwota prognozowana). W zeszłym roku płaciliśmy po 103 euro i w tym roku za luty i marzec nie płaciliśmy bo z zeszłego roku nam zostało i jeszcze dostaliśmy na konto zwrot 90 euro, a na prąd mamy wszystko. Łącznie z ogrzewaniem wody.
    Ja mam na Antka kindergeld co daje 190 euro miesięcznie i męża wypłata 1300 do końca marca a od kwietnia 1800. Odliczając to wszystko zostaje nam na życie plus zakupy około 700/800 euro. Zakupy robimy dwa razy w miesiącu i na wyżywienie plus mleko i pampersy płacimy łącznie 400euro. Więc nadal zostaje sporo. Albo w tedy kupujemy coś do domu, albo gdzieś sobie jedziemy. Jak już wcześniej wspominałam Van, chciałabym po prenatalnych jechać do Francji na jeden dzień pozwiedzać :) Tu nie ma tak, że Im większa wypłata, tym większe są wydatki. Wiadomo w dużych miastach opłaty za mieszkanie idą w górę. Ale ja nigdy nie chciałam mieszkać w dużym mieście i mieszkamy niemalże przy granicy holenderskiej.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 marca 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale naskrobałyście :D Zaraz muszę was podczytać :)
    Ale widzę, że Van dołączyła do grona szczęśliwych mamusiek ;) Gratulacje kochana ! Wiedziałam, że nie ma innej opcji !!

    My już odebraliśmy klucze, zabieramy się za mały remont i wreszcie będziemy razem ! Jak prawdziwa rodzina ;)
    Chociaż i tak codziennie wchodzę ze 2-3 razy na oferty mieszkań byleby czegoś nie przegapić haha

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa Sallvie kiedy Van wpisała na wykresie pozytyw? Dopiero wróciłąm ze spaceru :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 marca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van wrote:
    Hej, ja wczoraj musiałam pojechać na ip i spędziłam tam noc, miałam tak silne zawroty głowy, wyszłam dzisiaj ok.15. Już jest lepiej. Zrobili mi bete i tym razem się udało :) także dołączam do oczekiwań :). A teraz pójdę odpoczywać, odezwę się później to napisze więcej i nadrobię Was.

    O nawet tu się pochwaliła :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van kochana gratuluję :D :D Wiedziałam, że to to :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh widzisz Sallvie musiałam przeoczyć jak odpowiadałam chcebardzobycmama.
    Powiem Wam dziewczyny, że dumna jestem z mojego malucha. W domu sam śmiga i to sporo. Niedawno wróciłam z nim ze spaceru na którym końcówkę przeszedł na własnych nóżkach :D Szedł około 1,5 km albo mniej sam trzymając mnie cały czas za rękę. Widzieć to szczęście, zaciekawienie i chęć poznania wszystkiego <3
    Taki mały człowiek, a wszystko chłonie jak gąbka. Taka duża gąbka :) Chciał gonić kaczki, oglądał się za każdym autem :) Uwielbiam na niego patrzeć w takich sytuacjach

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 11 marca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van czyli można ci już gratulowac? :)

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 11 marca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech ten okres się już skończy. Mam już dość... Nie nawiąże mieć @

    Maniaa ja ci tak zazdroszczę pozytywnie tych bliźniaków :D

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ