X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienia przed okresem.
Odpowiedz

Brązowe plamienia przed okresem.

Oceń ten wątek:
  • Milaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, czy którakolwiek z Was miała brązowe plamienia przed okresem? Mam dwa dni plamień i trzeciego dnia zaczyna się normalny okres. Nie wiem też, czy liczyć te dni plamień jako pierwszy dzień cyklu? Czy któraś z Was tak miała i bez problemu zaszła w ciążę? Z góry dziękuję za wszystkie wpisy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.Ja tak mam tylko,że w środku cyklu,i też nie wiem skąd te plamienia podejrzewam,że to jest niski spadek progesteronu,ja będe badać w przyszłym prg.
    Może poprostu taka twoja natura co do ciąży to nie mam pojęcia czy ktoś zaszedł z takimi plamieniami,bo sama się staram .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze jak po plamieniu zaczol ci sie normalny okres to mozesz plamienie liczyc jako pierwszy dzien nowego cyklu.. Ja tez mam plamienia od trzech dni.. lecz nie zaliczam go do okresu bo sie nie rozwija, i jest na niego duzo za szybko.. :/ nigdy tak nie mialam, i nie wiem dlaczego tak mam. Mysle, ze twoje plamienia nie przeszkodza tobie w zajsciu w ciaze . pozdrawiam =)

  • Milaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naczytałam też się o tym niskim progesteronie i boję się, że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Nie ma co brać do siebie, tylko będę musiała porobić badania. Takie plamienia mam już od kilku dobrych cykli i do tej pory niestety to bagatelizowałam. Mam nadzieję, że zmieniło mi się tak z wiekiem i nie oznacza to niczego złego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaa wrote:
    Naczytałam też się o tym niskim progesteronie i boję się, że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Nie ma co brać do siebie, tylko będę musiała porobić badania. Takie plamienia mam już od kilku dobrych cykli i do tej pory niestety to bagatelizowałam. Mam nadzieję, że zmieniło mi się tak z wiekiem i nie oznacza to niczego złego :)

    Ja bym na to twoim miejscu zrobiła progesteron bo jak masz zaniski to i tak będa potem problemy zutrzymaniem płodu bo wtedy jest potrzebna luteina,ale może taka i twoja natura nie martw się bedzie dobrze :)

  • Milaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak też uczynię ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, ja miałam te plamienia w 16,17i troszke 18 dc takie brązowe niby kawa zmlekiem więc albo miałam owulacje albo niski progetsron w poniedzielek jade na badanie i przy kazji zrobie tez prolaktyne a ty ile sie starasz już ?/

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam takich plamien (brązowych) jak zaczęłam brać duphaston. Zaczęły sie w drugim cyklu. Przychodzą 2-3 dni przed okresem. Ostatnio badalam progesteron i mam bardzo dobry.
    Odnośnie oznaczania plamien, wiekszosc lekarzy mowi ze pierwszy dzien okresu to ten, kiedy krew jest bardzo czerwona, ciemnoczerwona, w większej ilości niż smużki, czy "cienie". Plamienie nie zalicza sie jako 1 dc.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Milaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Kochana, ja miałam te plamienia w 16,17i troszke 18 dc takie brązowe niby kawa zmlekiem więc albo miałam owulacje albo niski progetsron w poniedzielek jade na badanie i przy kazji zrobie tez prolaktyne a ty ile sie starasz już ?/

    Evell, to w sumie mój taki pierwszy cykl starań. Można powiedzieć, że od trzech miesięcy serduszkujemy bez zabezpieczenia, ale ponieważ ostatnio mąż miał sporo wyjazdów nie mogliśmy trafić na właściwe dni. W tym miesiącu jak na złość w dniu owulacji też nie mogliśmy "się starać".
    Wspominasz o plamieniach "kawa z mlekiem", a u mnie niestety jest to ciemny brąz. Zarówno na początku jak i na końcu okresu.

  • Milaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Ja dostałam takich plamien (brązowych) jak zaczęłam brać duphaston. Zaczęły sie w drugim cyklu. Przychodzą 2-3 dni przed okresem. Ostatnio badalam progesteron i mam bardzo dobry.
    Odnośnie oznaczania plamien, wiekszosc lekarzy mowi ze pierwszy dzien okresu to ten, kiedy krew jest bardzo czerwona, ciemnoczerwona, w większej ilości niż smużki, czy "cienie". Plamienie nie zalicza sie jako 1 dc.

    rah dziękuję za opinię :) Może faktycznie inaczej zacznę liczyć cykl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:01

    rah lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaa wrote:
    rah dziękuję za opinię :) Może faktycznie inaczej zacznę liczyć cykl.

    Zeby doprecyzowac, tez mowie o kolorze ciemny brąz (plamienia) :)
    I wlasnie o taki kolor pytałam lekarzy.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też plamienia 2 dni przed okresem. Badałam progesteron i jest w normie. Prolaktyna też była w normie. Jak byłam w szpitalu to ordynator wspomniał, że widzi małą nadżerkę, więc może to być przez to jak Nona wspomniała. A nadżerka nie przeszkadza w zajściu w ciąże.

    Nona lubi tę wiadomość

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaa wrote:
    Kochane, czy którakolwiek z Was miała brązowe plamienia przed okresem? Mam dwa dni plamień i trzeciego dnia zaczyna się normalny okres. Nie wiem też, czy liczyć te dni plamień jako pierwszy dzień cyklu? Czy któraś z Was tak miała i bez problemu zaszła w ciążę? Z góry dziękuję za wszystkie wpisy.
    ja miałam takie plamienie od zawsze, nie zaliczałam ich jako pierwszy dzien cyklu, dopiero przy krwawieniu robiłam x :) podobno odpowiedzialny jest za to niski progesteron, ale u mnie to nie była prawda i do dziś nie wiem skąd to się wzięło i dalaczego :) prawda jest taka, że u mnie nie było to przeszkoda do zajćia w ciąże :)

    Nona, sylwia1986 lubią tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Milaa Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trochę się uspokoiłam :) Dzięki dziewczyny :)

  • ova Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaa wrote:
    Kochane, czy którakolwiek z Was miała brązowe plamienia przed okresem? Mam dwa dni plamień i trzeciego dnia zaczyna się normalny okres. Nie wiem też, czy liczyć te dni plamień jako pierwszy dzień cyklu? Czy któraś z Was tak miała i bez problemu zaszła w ciążę? Z góry dziękuję za wszystkie wpisy.
    Witam kochane kobietki -jestem nowa i zestresowana..
    Rowniez staramy sie z mezem o dziecko od dwoch miesiecy i takze mam zabrudzone plamienia a pozniej miesiaczke..bardzo sie boje czy zajde w ciaze czy jest to z winy mojego wieku(43)wiele czytam iz ten wiek to jeszcze nie problem ale juz sama nie wiem,tak bardzo wyczekujemy

    Dzieci są wiecznie szczere, nie wstydzą się prawdy, a my [dorośli] z obawy, by nie wyglądać na zacofanych, gotowi jesteśmy zaprzedać to, co nam najdroższe, chwalimy to, co nas odpycha i potakujemy temu, czego nie rozumiemy..
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze nie czytajac wiec nie linczujcie mnie. Plamienia przed okresem to niedomoga lutealna. Moze byc problem z utrzymaniem ciazy. Wiem, bo akurat mam. 7dpo trzeba zrobic progesteron i udac sie z wynikiem do lekarza. To nic strasznego. Zazwyczaj druga faze cyklu sumplemntuje sie luteina. Pozdrawiam i zycze szczescia ;*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku cykli mam podobnie. Przed @ mam od 1 do 2 dni plamień ciemnobrązowych i tak też się kończy. Badałam progresteron i u mnie jest w porządku. Także nie zawsze jest to spowodowane niedomogą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 10:58

  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 28 września 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam podobnie -od 3 cykli 2 dni przed okresem ciemne plamienia. W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza więc ciekawe co powie. Staramy się o dzidziusia pół roku...

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ