X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża po usunięciu przegrody w macicy
Odpowiedz

Ciąża po usunięciu przegrody w macicy

Oceń ten wątek:
  • Aniaemp Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 30 marca 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera12, jesteś już po kontroli?

    "Kto nie miał odwagi do marzeń,
    nie będzie miał siły do walki"
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 30 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Marzena jak po wizycie serduszkowej?
    Wszystko dobrze :) 16 kwietnia następna wizyta.

    Dziwna lubi tę wiadomość

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Aniaemp Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, w drugiej połowie stycznia miałam operowaną przegrodę, 14.03 dowiedziałam się, że wszystko jest ok, nie ma zrostów itp. oraz, że jestem w okolicach owulacji, jako że trochę plamiłam, to nie współżyliśmy w kolejnych dniach, dopiero po 5 dobach, a teraz spóźniała mi się miesiączka i test pokazał dwie kreski! Szalejemy ze szczęścia :) oby tym razem wszystko było dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2018, 17:51

    Marzena1991, Jula_90, Dziwna lubią tę wiadomość

    "Kto nie miał odwagi do marzeń,
    nie będzie miał siły do walki"
  • Jula_90 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaemp wrote:
    Dziewczęta, w drugiej połowie stycznia miałam operowaną przegrodę, 14.03 dowiedziałam się, że wszystko jest ok, nie ma zrostów itp. oraz, że jestem w okolicach owulacji, jako że trochę plamiłam, to nie współżyliśmy w kolejnych dniach, dopiero po 5 dobach, a teraz spóźniała mi się miesiączka i test pokazał dwie kreski! Szalejemy ze szczęścia :) oby tym razem wszystko było dobrze.
    Gratulacje!:) teraz na pewno będzie wszystko dobrze :)
    Ja mam histeroskopie w drugiej połowie czerwca i mam nadzieję że będzie ok i po usunięciu przegrody też mi się uda... :(
    Aniaemp powiedz czy Ty masz dwurozna czy tylko przegroda? Miałaś problemy przed zabiegiem z zajściem? Ja co prawda zaszlam rok temu ale poronilam i od tamtego czasu nic... Ale mam nadzieję że zabieg pomoże tak jak Tobie:)

    Jula_90
  • Aniaemp Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed zabiegiem zaszliśmy szybko tzn w 3cim cyklu. W 12 tyg 3d straciliśmy maleństwo. Od początku ciazy lekarz podejrzewał dwuroznosc lub przegrodę, jednak skłaniał sie ku tej pierwszej. Gdy poroniłam rozpoczęła sie żmudna diagnostyka na NFZ, trwała 5 miesięcy, ale okazało sie, iż mam przegrodę prawie do połowy długości. Potem było ustalenie zabiegu itp, po czym lek przyznał, iż lepiej, jeśli operacje przeprowadzi dr Ludwin wiec znów zaczęło sie wszystko od nowa, tym razem szybciej i jak widac skuteczniej.
    Z serca życzę Ci powodzenia! Oby i u Ciebie przegroda była przyczyną.

    "Kto nie miał odwagi do marzeń,
    nie będzie miał siły do walki"
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem świeżo po wycięciu przegrody. Balonikowanie zaczynam dopiero w maju. Też dopiero po 4 tygodniach rozpoczynałyscie profilaktykę antyzrostową ?

    Kondziomama
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaemp wrote:
    Dziewczęta, w drugiej połowie stycznia miałam operowaną przegrodę, 14.03 dowiedziałam się, że wszystko jest ok, nie ma zrostów itp. oraz, że jestem w okolicach owulacji, jako że trochę plamiłam, to nie współżyliśmy w kolejnych dniach, dopiero po 5 dobach, a teraz spóźniała mi się miesiączka i test pokazał dwie kreski! Szalejemy ze szczęścia :) oby tym razem wszystko było dobrze.
    Hey , tylko dwa miesiące musiałaś odczekać od usunięcia? Ja dzisiaj odebrałam wyniki rezonansu mam macicę dwurożną z przegrodą . Na pewno czeka mnie zabieg ale jeszcze nie wiem ile się na niego czeka i ile będę musiała czekac po. A tak bardzo zależy mi na czasie.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na zabieg czekałam 2 tygodnie od rejestracji czyli w pierwszym możliwym terminie bo czekałam na @

    Wszystko ma swój czas...
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Ja na zabieg czekałam 2 tygodnie od rejestracji czyli w pierwszym możliwym terminie bo czekałam na @
    O ja ale szybciutko. Ja jestem z Trójmiasta nie wiem ile mi zejdzie, w środę mam wizytę u lekarza , dostanę skierowanie i będę dzownić. A długo czekałaś na zielone światło?A jak po zabiegu ? Jest się czego bać?

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 miesiące. Ale na razie nie ruszylam bo immunologie muszę doprowadzić do normy

    Wszystko ma swój czas...
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam immunologiczne problemy .Mutacja mthfr i zespół antyfosfolipidowy.Z każdej strony nam życie dowala

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Aniaemp Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionku, po niecałych dwóch miesiącach na kontroli dr życzył dzidziusia, nie spodziewaliśmy sie, ze aż tak szybko sie uda, ponieważ myślałam, ze jestem już po płodnych. Oby wszystko było dobrze. Więcej wad ani problemów i mnie nie stwierdzono i oby już tak zostało.

    "Kto nie miał odwagi do marzeń,
    nie będzie miał siły do walki"
  • Aniaemp Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kondziomama, ja pierwszy balonik miałam po tygodniu

    "Kto nie miał odwagi do marzeń,
    nie będzie miał siły do walki"
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam balonów

    Wszystko ma swój czas...
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp. Trochę martwi mnie że niemal miesiąc po operacji będę miała pierwszy balon
    Nie chcę by zabieg poszedł na marne.

    Kondziomama
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kondziomama ją miałam po 2 tygodniach.Teraz po porodzie mialam się zgłosić na kontrolę do dr Ludwina 16 kwietnia,ale przelozyli mi wizytę,doktor bedzie dopiero po majowce,bo wyjeżdża,więc pewnie dlatego kazano Ci przyjść po 4 tyg na baloniki.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kasiu za odp. Nic zatem nie zrobię...
    Kiedy masz termin?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2018, 20:54

    Kondziomama
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie zarejestrowałam się do innej lekarki,bo pilnie potrzebuje się dostać.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Magna Doodle Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamusie po usunięciu przegrody,

    jak przebiegały wasze ciąże? Czy były pod specjalnym nadzorem? Czy miałyście jakieś specjalne zalecenia? Czy po prostu oszczędny tryb życia? L4 w którym momencie?

    Pozdrawiam i gratuluję tym, którym się udało, a reszcie na pewno też się w końcu uda :)

  • MelaMela Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magna Doodle- u mnie bez komplikacji. Dosałam luteinę na I kwartał na wszelki wypadek tylko Na L4 poszłam w 5 miesiącu z uwagi na stresującą, wymagającą pracę. Kontrole średnio raz w miesiącu.Poród przez CC w 39tc ale bardziej z wyboru niż konieczności.Jestem 3 miesiące po cc czuję się dobrze

    MelaMela
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ