X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne clostilbegyt !
Odpowiedz

clostilbegyt !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wiem co czujesz. U mnie w pracy wysyp ciezarowek, a nawet juz swiezo upiecxonych mamus, ktore wysylaja zdjecia swoich pociech calemu swiatu. Ja sie szczerze ciesze, ale za chwile przychodzi taka jakas nostalgia, czemu mi sie nie udaje.
    Ostatnio jednak doszlysmy z moja przyjaciolka staraczka do wniosku, ze te laski, ktorym sie udaje za pierwszym razem moga tylko tak mowic. Znam dziewczyne w pracy, ktora na okolo mowila ze wpadli, a do mnie przyznala sie, ze starali sie z mezem bardzo dlugo i nie wychodzilo, a nawet miala zabieg, podejrzewam ze laparoskopie bo nie dopytywalam.
    Takze uwierz mi, ze polowa z tych co "wpadla" starala sie tak samo mocno jak my, tylko po prostu nikt o tym nie wie. Niektorzy zachowuja to z roznych powodow w tajemnicy. Glowa do gory! :)

    Gosia1989 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia pewnie masz racje... Gro z tych ktore sie chwala, ze zaszly od razu stara sie dluzszy czas. Mam jednak juz 3 kloezanke, ktora wiem ze zaszla od razu. Ta teraz jest 2 miesiac po slubie a jeszcze poczatkiem listopada pilysmy razem piwo. Inna kolezanka (bardzo bliska) zaszla tez od razu po slubie a kolejna (b.bliska wiec raczej by mnie nie oklamala), niby 3 lata po slubie, ale wczesniej nie chciala dziecka, bo otwierali firme itd. Zaczelysmy sie obie starac w tym samym czasie i ona od razu a ja czekam...
    Jednak cbyba nie bede sie za bardzo chwalic naokolo, ze sie staramy.
    Najgorsi sa tylko tesciowie a raczej tesc :/ jego teksty mnie czasem zalamuja echh

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam do was pytanie odnośnie clo ale troszkę z innej beczki. Przeczytałam waszą rozmowę i przynajmniej te, które juz zdążyły się wypowiedzieć biorą clo od niedawna, ale może macie jakąś wiedzę o przestymulowaniu clo? Jakie są obiawy i czym może skutkować?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madiaaa przestymulowaniu w sensie 2 jajeczka? Czy o czym mowimy? Wydaje mi sie, ze skutkiem ubocznym w dobra strone moze byc ciaza blizniacza a w zla strone cysty na jajnikach :/ Moge sie mylic, ale o tych cystach po clo juz gdzoes czytalm. Jesli w styczniu przy badaniu okaze sie, ze moja cysta jest wieksza teraz niz przed clo, albo o zgrozo, jest ich wiecej, to udusze chyba mojego bylego lekarza :/

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej o tej złej stronie :) Biore clo już 7 cykl i ostatni bo zmieniam lekarza i zazwyczaj czułam jajniki od poczatku ale delikatnie, bolały dopiero ok owulki a w tym cyklu boli mnie jeden już od 5 dc a to zdecydowanie za wcześnie na owulke. Staram się myślec, że może tak bujnie pecherzyki rosną ale z drugiej str boje sie przestymulowania i właśnie cysty albo nie wiem co tam sie może jeszcze zlego wydarzyć w takim przypadku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiaaa wrote:
    Raczej o tej złej stronie :) Biore clo już 7 cykl i ostatni bo zmieniam lekarza i zazwyczaj czułam jajniki od poczatku ale delikatnie, bolały dopiero ok owulki a w tym cyklu boli mnie jeden już od 5 dc a to zdecydowanie za wcześnie na owulke. Staram się myślec, że może tak bujnie pecherzyki rosną ale z drugiej str boje sie przestymulowania i właśnie cysty albo nie wiem co tam sie może jeszcze zlego wydarzyć w takim przypadku.

    To moze zrob usg? Mialas monitoring w trakcie tych 7 cykli z clo?

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam, wiem, ze jak już cos urośnie to pęka, endometrium miałam zawsze super i ogólnie nic zlego się nie działo. Teraz już mam dosyć tego i postanowiłam, że nie pójde tylko troche się boje zeby się coś tam nie zrobiło bo chyba troche za wcześnie na takie kłucie. Od 2 cykli biore inaczej niż wcześniej i dlatego mam nadzieję, że poprostu pecherzyki zaczeły wcześniej rosnąć.

  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiaaa wrote:
    Hej dziewczyny, mam do was pytanie odnośnie clo ale troszkę z innej beczki. Przeczytałam waszą rozmowę i przynajmniej te, które juz zdążyły się wypowiedzieć biorą clo od niedawna, ale może macie jakąś wiedzę o przestymulowaniu clo? Jakie są obiawy i czym może skutkować?

    Z tego co poczytałam mogą się pojawić torbiele z niepękniętych pęcherzyków,cysty itp.Dzwoniłam do mojej gin wczoraj bo mam brać 2x1 i nie wiedziałam czy razem czy rano i wieczorem to mi powiedziała,że rano i wieczorem jednak bo za duża dawka by była na raz.Powiedziała mi też,że mogłabym przyjsc na monitoring ale ona mi radzi wyluzować i jakby nie wyszło to wtedy drugi cykl z clo bedzie monitorowany.Jeszcze mi powiedziała,że nie bedziemy "tam"tyle zaglądać,że mam się wyluzować i takie tam.Fajna babka z niej :)z tym,że ja sie jeszcze bardziej nakręcam,że musi sie udać z tymi tabletkami chyba za bardzooo sie nakręcam.Niewiem jakoś tak pozytywnie do tej kuraci jestem nastawiona może dlatego,że ja nie mam wgl owulacji i jestem taka podjarana,że może ją w koncu bede miec :)

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha tez tak miałam, pamietam jaka szczęśliwa leciałam do apteki jak dostałam receptę. Niektórym sie udaje nawet za pierwszym razem, mi niestety sie nie udało. Dużą masz dawkę jak na pierwszy raz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle mam jakieś nieodparte wrażenie od czasu stwierdzenia endometriozy u mnie (która tak naprawdę w 100% potwierdzona nie jest, są tylko wskazania na to), że to wszystko wina pigułek anty branych kiedyś przez kilka lat... Nie wiem czemu. Kiedyś zagłębiłam się w temat długotrwałych skutków ubocznych po odstawieniu pigułek branych dłuższy czas i naprawdę mocno się zdziwiłam. Mam wrażenie teraz, że co mi się tylko zdrowotnego przydarza właśnie w sprawach kobiecych, to wszystko ich wina. Nie wiem, może za bardzo demonizuję pigułki, ale na pewno więcej ich nie tknę.

    Ja po ostatniej wizycie u gina byłam mega pozytywnie nastawiona na "produkcję" ;) Swietny gość. Za to poprzedni mnie tylko zdołował, naprzepisywał leków (które może nie do końca musiały być brane, jak to Clo) i radził laparoskopie - najlepiej u niego w klinice za parę koła :P

    Po listopadowym urlopie i dogrzaniu się słonkiem wróciliśmy z mężem taaaak wypoczęci i zrelaksowani! Coś pięknego. Jednak cóż z tego jak całe odprężenie już szlag trafił przez stres w pracy.
    Przepraszam Was za ten off top ;)

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a zaczęłaś juz nowy cykl po tym urlopie? :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiaaa wrote:
    Selina a zaczęłaś juz nowy cykl po tym urlopie? :D
    Niestety tak... @ miałam dostać na wyjeździe i nie dostałam. Byłam podekscytowana, bo zabrałam z Pl. testy ze sobą ;) Zrobiłam 2 w kilkudniowych odstępach, ale wyszły negatywne :( Myślę, że to przez podróż i przez Clo mi się tak wszystko rozregulowało. 2 dni po powrocie @ magicznie powrócił echh.
    Miałam przed ostatnie kilka dni "różowawy" śluz, jakby plamienie, ale wcześniej takiego nie zauważałam u siebie (przy endometriozie zdarzają mi się plamienia, ale brunatne) i też nie wiem czego to może być wina :/

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może za niski progesteron? Ja jak nie brałam luteiny to miałam plamienia przed okresem i przy badaniach wyszło, że mam za niski

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2016, 22:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiaaa wrote:
    Może za niski progesteron? Ja jak nie brałam luteiny to miałam plamienia przed okresem i przy badaniach wyszło, że mam za niski
    Za tydzień mam zbadać progesteron, lekarz kazał mi między 21-23 dc. Kazał też zbadać rezerwę jajnikową, chyba mogę za jednym zamachem to zrobić prawda?

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do oceny rezerwy robi sie amh i fsh/lh, mi fsh/lh ginka kazała zrobić 3-5 dc a amh nie miałam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiaaa wrote:
    Do oceny rezerwy robi sie amh i fsh/lh, mi fsh/lh ginka kazała zrobić 3-5 dc a amh nie miałam
    Ja mam zlecone właśnie tylko AMH i nie określone w których dniach
    Moze w takim razie zrobię też fsh i lh początkiem cyklu
    Zawsze się obawiam, ze jak idę juz ze stosem wyników do lekarza i usłyszę w końcu coś konkretnego, to że on zleci mi tylko jeszcze więcej badań... A przyznam, że nie przepadam biegać po diagnostykach i się kłuć :/

  • Nuteczka1337 Koleżanka
    Postów: 80 2

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a orientujecie się czy można brać clo razem z castangusem i wiesiolkiem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuteczka z wiesiolkiem mozna, bo juz kiedys na forum pytalam,
    A z castangusem - skoro on obniza prolaktyne, a clo mozna brac z bromergeron, ktory tez obniza prolaktyne to na chlopski rozum tez mozna ;)
    Wiesiolek tylko do ovu a castangus caly cykl.

  • Nuteczka1337 Koleżanka
    Postów: 80 2

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Joasia :D ja juz jutro biorę ostatnią w tym cyklu tabletkę clo, na razie czuje się jakoś pełna energii i nadziei :D potem od 16dc duphaston i zobaczymy co to wyjdzie ..

  • madiaaa Koleżanka
    Postów: 88 14

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina jeśli chodzi o amh niestety nie pomogę, nie mam bladego pojęcia czy dzień cyklu ma znaczenie czy nie, mi tego badania nikt nie zasugerował. A co do diagnostyki to ja bym właśnie bardzo chciała się pokłóć i w końcu poznać przyczynę moich niepowodzeń, mam już dosyć clo i bezsensownego czekania, które zawsze kończy się tak samo i jak nic nie wiedziałam tak nie wiem.
    Dziewczyny a czy szybko po wiesiołku widziałyście efekt?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ