X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁
Odpowiedz

Co miesiąc na Ovu zmiana wątku, nam we wspólnym jest w porządku 😁

Oceń ten wątek:
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1102 2248

    Wysłany: 12 lipca, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Tzn tak ja byłam u niej 1 raz, bo do tamtej co mi przepisała clo bez monitoringu to nie idę więcej. I teraz tak to co mi napisała:

    Endometrium pierwszofazowe 7 mm
    Przydatki obustronne bez zmian patologicznych, z licznymi pęcherzykami
    Największy pęcherzyk w jajniku prawym 8,5 mm
    Największy pęcherzyk w jajniku lewym 8,5 mm
    Zatoka Douglasa wolna. Wolnego płynu w miednicy mniejszej nie stwierdzam.

    Dziewczyny, ja mam dzisiaj już serio dość. Nawet nie pamiętam drogi domu, cała przeryczalam 😭

    Zaczarowana, to jest wszystko co mi napisała po wizycie

    Start starania: Marzec 2024

    8 cs - przerwa do lutego
    5 cykli naturalnych ❌
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌
    Luty 2025 - prawdopodobnie IUI

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2275 4511

    Wysłany: 12 lipca, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Zaczarowana, to jest wszystko co mi napisała po wizycie

    Okej.. wybacz, nie zauważyłam 🫣 Jejku.. przykro mi kochana. Ty brałaś clo w tym cyklu i mimo to jajniczki nie ruszyły? Niby cykl bezowulacyjny zdarza się nawet zdrowej kobiecie, ale dwa pod rząd..? Hmm.. pogadaj z tą gin, co ona planuje 🫂

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1102 2248

    Wysłany: 12 lipca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowan wrote:
    Okej.. wybacz, nie zauważyłam 🫣 Jejku.. przykro mi kochana. Ty brałaś clo w tym cyklu i mimo to jajniczki nie ruszyły? Niby cykl bezowulacyjny zdarza się nawet zdrowej kobiecie, ale dwa pod rząd..? Hmm.. pogadaj z tą gin, co ona planuje 🫂

    Nic się nie stało, ja to we wtorek pisałam to wiesz 😅 no właśnie dlatego się zastanawiam czy w ogóle jest szansa w przyszłym cyklu. Na przyszły też mam clo i duphaston czyli to samo co było.

    Start starania: Marzec 2024

    8 cs - przerwa do lutego
    5 cykli naturalnych ❌
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌
    Luty 2025 - prawdopodobnie IUI

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Zaczarowan Autorytet
    Postów: 2275 4511

    Wysłany: 12 lipca, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Nic się nie stało, ja to we wtorek pisałam to wiesz 😅 no właśnie dlatego się zastanawiam czy w ogóle jest szansa w przyszłym cyklu. Na przyszły też mam clo i duphaston czyli to samo co było.

    Szansa zawsze jest, więc tutaj spokojnie, ale jakby się okazało, że kolejny cykl na clo jest bezowulacyjny, to raczej bym pogadała z lekarzem o zmianie leku, bo szkoda cykli. Może po prostu potrzebujesz silniejszej dawki, ale to poczekaj jeszcze, może to był po prostu jakiś niefart. Trzymaj się kochana, jeszcze raz przykro mi 😘🫂 Wiem, że to boli..

    Starania od 12.2022
    PCOS, cykle stymulowane.
    HSG- styczeń 2024 ✅
    10.02 ⏸️
    💙

    preg.png
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1102 2248

    Wysłany: 12 lipca, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowan wrote:
    Szansa zawsze jest, więc tutaj spokojnie, ale jakby się okazało, że kolejny cykl na clo jest bezowulacyjny, to raczej bym pogadała z lekarzem o zmianie leku, bo szkoda cykli. Może po prostu potrzebujesz silniejszej dawki, ale to poczekaj jeszcze, może to był po prostu jakiś niefart. Trzymaj się kochana, jeszcze raz przykro mi 😘🫂 Wiem, że to boli..

    Dzięki kochana, na szczęście biorę już duphaston, więc myślę że okres przyjdzie elegancko tak jak ma być i na nowy cykl akurat wyjeżdżam do Austrii a potem wracam tydzień w domu i lecę do Rzymu więc szybko mi zleci, a od września chcemy iść do kliniki tylko nie wiem jeszcze jakie terminy. No Mój mnie pociesza że może te leki potrzebują więcej czasu i jak będę brała drugi miesiąc pod rząd to może coś się ruszy, ale powiem wam, że u mnie z nadzieją raczej ciężko

    Edit: ja wiem że 5/6 cykli to dość mało, ale widać u mnie coś się dzieje i raczej już potrzebuje rozszerzonej diagnostyki a u nas lekarze to jakaś lipa. A nie chce brać leków jak cukierków tylko potrzebuje konkretnych działań. Jak dwa cykle stymulowane będą bez owulacji no to już trzeba działać szerzej myślę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 17:02

    Zaczarowan lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    8 cs - przerwa do lutego
    5 cykli naturalnych ❌
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌
    Luty 2025 - prawdopodobnie IUI

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Prezesoowa Autorytet
    Postów: 6237 11681

    Wysłany: 12 lipca, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grazka, mimo wszystko szukałabym przyczyny.. nie na każdego stymulacja zadziała, zwłaszcza że nie wiadomo co się u Ciebie stało. Pamiętam, że wyniki miałaś dobre. Tym bardziej to wszystko dziwi :(

    Leśneintro - gdzie Twoja beta? :)

    Dropsik, Zaczarowan, notsobadd lubią tę wiadomość

    When life knocks you down, stand the fuck up and say "you hit like a bitch".
  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 12 lipca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    Grazka, mimo wszystko szukałabym przyczyny.. nie na każdego stymulacja zadziała, zwłaszcza że nie wiadomo co się u Ciebie stało. Pamiętam, że wyniki miałaś dobre. Tym bardziej to wszystko dziwi :(

    Leśneintro - gdzie Twoja beta? :)
    Bardzo się zgadzam co do szukania przyczyny. I co do bety LesnegoIntro też ☺️

    Prezesoowa, notsobadd lubią tę wiadomość

  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 12 lipca, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grażka czasem też warto zmienić lek, np. Na Aromek, bo czasem po prostu jeden lek nie działa, a zadziała drugi

    grazka0022 lubi tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 12 lipca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśneintro wrote:
    Myślałam, że tylko ja mam takie odczucia czytając marcowy wątek...powiedzialabym, że jest wręcz niesympatycznie, niektóre dziewczyny prawie spierają się, która więcej wie o ciąży, która mądrzejsza 🤯

    Masz na myśli mnie? Jak zareagowałam na to że dziewczyna napisała że serce powinno być w 6 tygodniu? Po prostu martwię się że przyjdzie dziewczyna taka jak ja w drugiej ciąży przeczyta to i będzie ryczeć. Dlatego jej napisałam że nie koniecznie tak zawsze jest. A mama ginekolog nie jest mądrym przykładem...

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 12 lipca, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w domu i leżę popijając herbatkę. Mam wyniki morfologii i badania ogólnego moczu. Progesteron jakieś 78, więc dobry. W morfologii nieznacznie kilka parametrów przekroczonych w jedną czy drugą stronę, ale ostatnio też tak było i lekarz powiedział że jest ok. Np. Leukocytów mam za dużo, ale to podobno nie tylko infekcja może być ale też duży stres, a ja miałam mega stres od 3 w nocy. W sumie nie wiem na ile są wiarygodne te moje badania. W moczu też nic złego nie wyszło. Krwawienia żadnego nowego nie ma. Do południa jeszcze było odrobine brudnego plamienia po tej krwi, ale to już też się skończyło. Więc mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent. Łamałam się bardzo czy jechać na USG czy nie, ale pomyślałam że skoro wczorajsze badanie ginekologiczne wziernikiem I potem USG dopochwowo mogły spowodować to krwawienie, to nie chce dzisiaj tego samego powtarzać. Nie h Bejbik ma spokój już dzisiaj 🥹

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 12 lipca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Dziewczyny, czy może być tak że ten cykl po clo jest bezowulacyjny a następny może być owulacyjny? Czy jak w tym leki nie zadziałały to już dupa ?

    Wszystko jest możliwe kochana 😘

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • Leśneintro Autorytet
    Postów: 955 2043

    Wysłany: 12 lipca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:

    Leśneintro - gdzie Twoja beta? :)

    Też bym to chciała wiedzieć 😬 odświeżam co chwilę i nic

  • Speranza :) Autorytet
    Postów: 1638 3900

    Wysłany: 12 lipca, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśneintro wrote:
    @speranza przytulam Cię i mam nadzieję, że to była jednorazowa akcja niezwiastująca nic złego 🫂

    @prezesowa spełnienia marzeń! Niech wszystko co trudne się ułoży 🧡

    Ja, podobne jak Speranza, miałam stresującą noc, bo przed snem zauważyłam na papierze różowy śluz. Śniło mi się, że poroniłam.
    Jadę zbadać betę i proga

    Lesneintro jak u Ciebie sytuacja? Przepraszam wcześniej nie miałam siły się odnieść, a też miałaś okropna noc. Masz już wyniki?

    "Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć"
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3170 8333

    Wysłany: 12 lipca, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Speranza, cieszę się że sytuacja u Ciebie się uspokoiła. Skoro wyniki są w normie, a progesteron taki piękny to chyba możemy przyjąć, że to jakieś „pobadaniowe” krwawienie. Ale co się zestresowałaś to Twoje… 🥹

    Speranza :), Prezesoowa lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • Leśneintro Autorytet
    Postów: 955 2043

    Wysłany: 12 lipca, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Masz na myśli mnie? Jak zareagowałam na to że dziewczyna napisała że serce powinno być w 6 tygodniu? Po prostu martwię się że przyjdzie dziewczyna taka jak ja w drugiej ciąży przeczyta to i będzie ryczeć. Dlatego jej napisałam że nie koniecznie tak zawsze jest. A mama ginekolog nie jest mądrym przykładem...
    Nie, nie Ciebie :) właśnie dziewczyny, z którymi dyskutowałaś :)

  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3170 8333

    Wysłany: 12 lipca, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Dzięki kochana, na szczęście biorę już duphaston, więc myślę że okres przyjdzie elegancko tak jak ma być i na nowy cykl akurat wyjeżdżam do Austrii a potem wracam tydzień w domu i lecę do Rzymu więc szybko mi zleci, a od września chcemy iść do kliniki tylko nie wiem jeszcze jakie terminy. No Mój mnie pociesza że może te leki potrzebują więcej czasu i jak będę brała drugi miesiąc pod rząd to może coś się ruszy, ale powiem wam, że u mnie z nadzieją raczej ciężko

    Edit: ja wiem że 5/6 cykli to dość mało, ale widać u mnie coś się dzieje i raczej już potrzebuje rozszerzonej diagnostyki a u nas lekarze to jakaś lipa. A nie chce brać leków jak cukierków tylko potrzebuje konkretnych działań. Jak dwa cykle stymulowane będą bez owulacji no to już trzeba działać szerzej myślę

    Masz bardzo racjonalne podejście, że chcesz znaleźć dobrego specjalistę, który będzie drążył temat.
    Aczkolwiek nie wiem czy w klinice nie będą Was pchać ostro w stymulacje, inseminacje i tak dalej…
    U Ciebie może to być głupi przypadek albo jakaś błachostka, bo wyniki hormonalne miałaś bardzo dobre. I tak jak pisze @Speranza mogłaś nie zareagować po prostu na Clo, czasami tak się dzieje, może na Aromek czy Lamettę zareagowałabyś pięknie…

    Speranza :), Suzie, elektro96 lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS, niedoczynność tarczycy, drożność jajowodów✅ MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️
    👱🏻‍♂️ Badanie nasienia✅ hormony✅

    4 cykl stymulowany ⏳
  • Leśneintro Autorytet
    Postów: 955 2043

    Wysłany: 12 lipca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speranza :) wrote:
    Lesneintro jak u Ciebie sytuacja? Przepraszam wcześniej nie miałam siły się odnieść, a też miałaś okropna noc. Masz już wyniki?
    Cieszw się, że Twoje badania są ok, odpoczywaj teraz ❤️ no i się wyśpij, bo noc miałas straszną :(

    Ja czekam na wyniki ciągle, mam nadzieję, że dziś się pojawia

    Speranza :) lubi tę wiadomość

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 12 lipca, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśneintro wrote:
    Nie, nie Ciebie :) właśnie dziewczyny, z którymi dyskutowałaś :)

    Myślalam że ja Ci na nerwach zagrałam... 😅

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 12 lipca, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie! Prezesowa życzę wszystkiego o czym marzysz. Nie pisze konkretnie. Życzę aby się spełniło cokolwiek to jest 🥰❤️

    Prezesoowa, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1134 981

    Wysłany: 12 lipca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa notsobad przykro mi :( wczoraj czytałam w biegu i aż się poryczałam jak musiało być Ci smutno...

    notsobadd lubi tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 12.10, 1.11, 20.11 (kardiolog), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png
‹‹ 1362 1363 1364 1365 1366 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ