X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czekamy na dwie kreski rocznik91
Odpowiedz

Czekamy na dwie kreski rocznik91

Oceń ten wątek:
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przyłączam ;)
    Przede mną pierwszy cykl starań i wieeelka nadzieja, że może akurat szczęście uśmiechnie się do nas za pierwszym razem :)

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się melduje choć jeszcze nie staraczka. Starać się będę za jakiś rok ale chętnie z Wami popiszę i poczytam :))

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, chętnie dołączę :)
    około 13 miesięcy starań a kolejny cykl czeka mnie IUI

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 1 września 2014, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 42 dc, 2 dni temu robiłam test - negatywny. chyba nieuniknione jest spotkanie z ginem :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 1 września 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też idę, ale kontrolnie.

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 2 września 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ile się staracie ? same czy z pomocą lekarzy ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hi!

    Dziewczyny nie czeka się na @ tylko na zieloność :) Trzeba trochę pozytywnego nastawienia :D


    Kis my kończymy teraz (oficjalnie) 4 cs....

    kis lubi tę wiadomość

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 3 września 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie bez jakiś specjalnych wspomagaczy, tyle, że kieruję się radami lekarza i Waszymi, bo dopiero zaczynamy. Jeszcze bez spiny, co będzie, to będzie...ale lepiej żeby było więc jak coś gdzieś usłyszę i potwierdzę, to stosuję.

    kis lubi tę wiadomość

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 4 września 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Dołączam do Was :) jesteśmy jeszcze młode wszystko przed nami :) Ja mam pco i z mężem staramy się już 9 miesięcy póki co na własną rękę jedynie od 2 miesięcy biorę luteinę 16-25dc na wyregulowanie cykli. W pierwszym cyklu z luteiną okres miałam 27dc, a teraz mam 29dc i na razie @ nie widać ;) ale 2 dni temu testowałam i niestety negatywnie :( może to za wcześnie jak myślicie?

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 5 września 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jeśli coś by było, to by jednak wykryło, ale poczekaj na @ - wtedy sie wyjaśni.

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 5 września 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie lepiej nie robić przed planowanym terminem @, bo można się srogo zawieść, potem płacz...nie, lepiej poczekać i się nie nakręcać.

  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 5 września 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :) chciałam się przywitać :) co prawda jeszcze nie staramy się o dziecko, planujemy je co najmniej za rok, ale chętnie z Wami popiszę :) chciałabym się dobrze przygotować, zacząć trochę czytać na ten temat. Jak na razie jestem zielona w temacie :)

    Jesteśmy miesiąc po ślubie :)

    fajnie, że jest Was tu tak dużo, bo w moim gronie znajomych raczej nikt w tym wieku jeszcze nie myśli o dzieciach i rodzinie :)

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula a jakiej długości masz cykle???


    Hej Kate55 :)
    Gratulacje z okazji ślubu :) Jakbyś miałą jakieś pytania to dawaj- jak będziemy znać odpowiedź to pomożemy :D

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 5 września 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzi o to, że biorę luteinę 16-25dc, zrobiłam test przed spodziewaną @ w 26dc dlatego, że bałam się gwałtownego spadku progesteronu po odstawieniu luteiny, a co za tym idzie ew. poronienie. Czytałam na forum że dziewczyny właśnie testują w 26dc ale raczej betą, a ja robiłam normalny test. A jeśli chodzi o moje cykle to bez luteiny @ mam co 2-3 miesiące :( , a z luteiną miałam w 27dc. Jutro 31dc i będę testować, chyba że @ się zjawi bo coraz bardziej pobolewa mnie brzuch :(

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 5 września 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kate55! Ja też niedawno dołączyłam i już się zadomowiłam! :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Czarnula znam ten ból...
    Nie wiem co doradzić... Może rzeczywiście spróbuj jutro testa :)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 5 września 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bólu brzucha przed @ to nie zawsze oznacza on miesiączke ;)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 5 września 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za powitanie :) na razie muszę doprowadzić swoje cykle do ładu, bo są nieregularne i dosyć długie...

    jak myślicie, ile mniej więcej czasu przed pierwszym cyklem starań muszę zacząć się przygotowywać? tzn iść do lekarza, porobić badania i szczepienia? bo jeśli chodzi o zdrowy tryb życia, to już od jakiegoś czasu staram się go wprowadzić :) z różnymi skutkami jak na razie :D

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci,że to zalezy od lekarza... Nie którzy nie zlecą Ci żadnych badań do roku niepowodzeń- chyba że się bardzo uprzesz.
    Zdrowy tryb życia to podstawa :) No i folik! :D

    kate55 lubi tę wiadomość

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 7 września 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    Dziewczyny chodzi o to, że biorę luteinę 16-25dc, zrobiłam test przed spodziewaną @ w 26dc dlatego, że bałam się gwałtownego spadku progesteronu po odstawieniu luteiny, a co za tym idzie ew. poronienie. Czytałam na forum że dziewczyny właśnie testują w 26dc ale raczej betą, a ja robiłam normalny test. A jeśli chodzi o moje cykle to bez luteiny @ mam co 2-3 miesiące :( , a z luteiną miałam w 27dc. Jutro 31dc i będę testować, chyba że @ się zjawi bo coraz bardziej pobolewa mnie brzuch :(

    a w jaki sposób obserwujesz czy i kiedy masz owulkę, mierzysz temp? Bo nie masz pewności, że owu będzie przed 16dc a niby mówią ze lutka blokuje owu ??
    a jak owu masz później a lutkę zaczynasz od 16dc to niestety nic z tego nie będzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2014, 19:12

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ