X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe Bąbelki
Odpowiedz

Czerwcowe Bąbelki

Oceń ten wątek:
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra wrote:
    A czym się zajmujesz jeśli mogę wiedzieć, że od początku jesteś na zwolnieniu?
    Ja pracuję w drukarni na produkcji

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordeczka wrote:
    Ja pracuję w drukarni na produkcji


    No to pewnie, że na zwolnienie lepiej iść, niż się potem martwić (tfu tfu tfu), że coś nie stało.
    Pytam, bo znam wiele przypadków dziewczyn, które mimo lekkiej pracy od razu jak zajdą w ciążę, to pędzą po zwolnienie, a potem dziw, że jest takie a nie inne podejście pracodawców...

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra wrote:
    No to pewnie, że na zwolnienie lepiej iść, niż się potem martwić (tfu tfu tfu), że coś nie stało.
    Pytam, bo znam wiele przypadków dziewczyn, które mimo lekkiej pracy od razu jak zajdą w ciążę, to pędzą po zwolnienie, a potem dziw, że jest takie a nie inne podejście pracodawców...
    U nas w pracy już kobiety od 5 tc nie chodzą do pracy zakaz jest

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordeczka wrote:
    U nas w pracy już kobiety od 5 tc nie chodzą do pracy zakaz jest


    No i bardzo słusznie - nie ma co ryzykować...
    Gorzej, jak takie nieplanujące nie wiedzą tak szybko raczej, że są w ciąży....

    A Ty sobie odpoczniesz i przygotujesz na powitanie na świat bobasa ;)

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordeczka wrote:
    U nas w pracy już kobiety od 5 tc nie chodzą do pracy zakaz jest
    potwioerdzam, w drukarni zakaz pracy w ciąży ;)

    Mordeczka lubi tę wiadomość

  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    potwioerdzam, w drukarni zakaz pracy w ciąży ;)

    tez pracujesz w drukarni?

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra wrote:
    tez pracujesz w drukarni?
    ja nie, mój mąż, ja pracowałam dorywczo. I naprawdę jest zakaz pracy od samego początku, bo tam są te szkodliwe opary i ogólnie bardzo ciężka praca fizyczna...

  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    ja nie, mój mąż, ja pracowałam dorywczo. I naprawdę jest zakaz pracy od samego początku, bo tam są te szkodliwe opary i ogólnie bardzo ciężka praca fizyczna...


    No domyślam się czemu.
    Tylko jak mówię - najgorzej jak kobieta nawet nie wie, że jest w ciąży - nieświadomie szkodzi sobie i dziecku :(

    emilanka lubi tę wiadomość

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra wrote:
    No domyślam się czemu.
    Tylko jak mówię - najgorzej jak kobieta nawet nie wie, że jest w ciąży - nieświadomie szkodzi sobie i dziecku :(
    aj tam nie wie... pracując w takich warunkach kobiety raczej uważają :)

  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    aj tam nie wie... pracując w takich warunkach kobiety raczej uważają :)


    może i tak, chociaż różnie to bywa...
    Np mama mojej przyjaciółki będąc z nią w ciąży do 4 m-ca miała krwawienia i pojęcia o ciąży nie miała, a jak się dowiedziała poszła do lekarza, to jak mu powiedziała czym się zajmuje, to lekarz powiedział, ze przy pracy w takich warunkach to dziecko na pewno się baaaardzo chore urodzi (wymienił choroby, które mogą wystąpić) i zaproponował jej usunięcie ciąży (w tamtych czasach, to norma niemal była), na co ona go opieprzyła i poszła do innego by prowadził jej ciążę.
    Urodziła i poza tarczycą i wadą wzroku koleżanka jest zdrowa, a te 2 dolegliwości ma wiele wiele osób przecież...
    Także na prawdę różnie to bywa....

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w rodzinie ngdy nie zdarzył się przypadek krawawień w ciąży, także nigdy nie miałam z tym styczności, ale pewnie i takie sytuacje się zdarzają ;)

  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    U mnie w rodzinie ngdy nie zdarzył się przypadek krawawień w ciąży, także nigdy nie miałam z tym styczności, ale pewnie i takie sytuacje się zdarzają ;)


    u mnie w rodzinie też nie słyszałam, ale wśród znajomych niejednokrotnie.
    Nie mam pojęcia jak to z tym jest, jak to się dzieje, ale wiem, że się takie sytuacje zdarzają, a mimo to rodzą się zdrowe dzieci.

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama miala "normalny" okres do 3 miesiaca i dopiero wtedy dowiedziala sie, ze jest w ciazy z moim bratem, ale to bylo 29 lat temu ;)

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona88 wrote:
    Moja mama miala "normalny" okres do 3 miesiaca i dopiero wtedy dowiedziala sie, ze jest w ciazy z moim bratem, ale to bylo 29 lat temu ;)


    No raczej organizm kobiety nie uległ nagłemu unowocześnieniu ;)

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abra kate55 łapcie jutro za testy :) Ja dziś idę na imprezę więc mi szybko wieczór zleci, a w piątek już beta - nareszcie koniec niepewności i głupiej luteiny.

    Miłego długiego weekendu dziewczyny!

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PeggyOlsen wrote:
    Abra kate55 łapcie jutro za testy :) Ja dziś idę na imprezę więc mi szybko wieczór zleci, a w piątek już beta - nareszcie koniec niepewności i głupiej luteiny.

    Miłego długiego weekendu dziewczyny!


    U mnie to nie ma sensu i daję sobie czas do niedzieli, jak w nd nie będzie @ to robię test.
    Od kilku dni mam już objawy na okres, więc się nie łudzę...
    Kate jutro robi, to jeśli jej się uda, to doda mi chociaż nadziei i oby tak było :)

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myslalam, ze u mnie nie będzie sensu testować... Testy owu negatywne, sluzu płodnego zero... Gdyby nie to, ze całą niedziele spałam na stojąco i maż zasugerował, ze moze bym test zrobiła to bym czekała na @ ;)
    A tak w ogóle to wiecej ciązowych objawów mialam przy poprzednich cyklach niż teraz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 14:14

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu myślałaś, że nie ma sensu, były <3 w okresie płodnym, więc szansa jest.
    Ja czuję już @ za rogiem, stąd mój brak optymizmu i czekam nieugięcie do nd

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo jak pisalam, poza skokiem temperatury nie mialam ani sluzu płodnego (ten jeden wodnisty na wykresie, jest mocno naciągany ;)) i ani jeden test owu nie wyszedl pozytywny. No i prolaktyna podwyzszona... a tu niespodzianka.

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justaw wrote:
    No bo jak pisalam, poza skokiem temperatury nie mialam ani sluzu płodnego (ten jeden wodnisty na wykresie, jest mocno naciągany ;)) i ani jeden test owu nie wyszedl pozytywny. No i prolaktyna podwyzszona... a tu niespodzianka.


    najważniejsze, że Ci się udało :)
    I obyś miała spokojne 9 miesięcy, to reszta nie ma znaczenia ;)

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ