X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe Testerki :)
Odpowiedz

Czerwcowe Testerki :)

Oceń ten wątek:
  • Isabela05 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    to rozumiem że na usg byłaś w poprzednim cyklu i wtedy był ten pęcherzyk w 18dc wielkości 13mm tak ??

    a w tym cyklu idziesz na usg ?

    Dokładnie. Na USG byłam w tamtym cyklu i 18dc miałam tego dnia pęcherzyk na 13mm.
    W tym cyklu wybieram się w przyszłym tyg (z moich obliczeń i wg OF) będa to dni płodne. Pójdę pod koniec lub w środku tygodnia. Jutro się umawiam.

    Isabela05
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabela05 wrote:
    http://apt.republika.pl/Sluz_plodny.html <- najlepszy artykuł, jak czytałam dotyczący śluzu :) Dziękuję ! :)
    dlatego zawsze go polecam bo wiele naprawdę wiele wyjaśnia :) jak na swój pierwszy cykl to dużo ogarniałam :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabela05 wrote:
    Dokładnie. Na USG byłam w tamtym cyklu i 18dc miałam tego dnia pęcherzyk na 13mm.
    W tym cyklu wybieram się w przyszłym tyg (z moich obliczeń i wg OF) będa to dni płodne. Pójdę pod koniec lub w środku tygodnia. Jutro się umawiam.

    najlepiej iść ,jeśli chodzisz tylko raz ,przed owu to ok. 12-13dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam dla was lekturkę ,zalecam poczytać ,to b, ciekawe :D

    Zastanówmy się nad trzema fundamentalnymi pytaniami:

    Czy możliwe jest podwójne jajeczkowanie w cyklu?
    Czy występuje u kobiety jajeczkowanie sprowokowane?
    Czy możliwe jest samodzielne zaobserwowanie czasu jajeczkowania?

    Odpowiedź na te pytania, wciąż nurtująca wielu, znajduje się w złożonych przemianach endokrynologicznych zachodzących w osi podwzgórze mózgu – przedni płat przysadki mózgowej – jajnik.

    Najpierw po kolejnej miesiączce podwzgórze mózgu wysyła sygnał neurohormonalny w kierunku przysadki mózgowej. Pobudzona przysadka wytwarza hormon folitropinę (FSH), stymulujący dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego. Pęcherzyk ten z kolei wysyła sygnał zwrotny do przysadki, w postaci wzrastającego poziomu wytwarzanych w nim hormonów – estrogenów. Powoduję to gromadzenie w przysadce hormonu lutropiny (LH), którego zadaniem jest wywołanie jajeczkowania.

    <3 Pęcherzyk gwałtownie wzrasta, około 3 mm na dobę, osiągając w końcu średnicę 18-22 mm. Jego zewnętrzna warstwa, składająca się z komórek ziarnistych staje się niezwykle wrażliwa na wyrzut lutropiny.

    W 8-38 godzin po szczycie estrogenów, również LH osiąga swój szczyt. Jest to też początek wydzielania progesteronu.

    Owulacja następuje zwykle w ciągu 24-36 godzin po pierwszym gwałtownym wyrzucie LH, lub 9-24 godzin po szczytowym wyrzucie LH.

    Tak, czy tak, moment owulacji jest bardzo ograniczony w czasie, gdyż po spadku LH już nie może do niej dojść.

    Uwolniona z pęcherzyka Graafa komórka zachowuje zdolność do zapłodnienia 12-18 godzin od jajeczkowania. <3

    Po uwolnieniu komórki jajowej, pęknięty pęcherzyk Graafa przekształca się w ciałko żółte wydzielające dalej progesteron. Jego wysoki poziom hamuje wydzielanie LH i FSH, a tym samym uniemożliwia dojrzewanie innych komórek jajowych w tym samym cyklu.

    Z powodu złożoności procesów hormonalnych, polegających na mechanizmie sprzężenia zwrotnego, ani dodatkowe jajeczkowanie, ani jajeczkowane nagle sprowokowane jakimś czynnikiem zewnętrznym, nie jest możliwe.

    Owszem, zdarza się, że jednocześnie dojrzewają dwa pęcherzyki dominujące i może nastąpić uwolnienie dwóch komórek jajowych, ale tylko w odstępie kilku godzin jedna po drugiej.


    Moment jajeczkowania nie jest możliwy do samodzielnego zaobserwowania przez kobietę, a jedynie podczas monitoringu USG jajników. Obserwowane wskaźniki płodności (zmiany śluzu szyjkowego, zmiany samej szyjki macicy oraz wzrost podstawowej temperatury ciała) nie wskazują na moment owulacji. Stanowią natomiast informację o kresie płodnym w danym cyklu. Pewien procent kobiet zauważa także zespół typowych dla siebie objawów, pojawiających w okolicach jajeczkowania, jak np. tzw. ból owulacyjny, zatrzymanie wody w organizmie, zaparcia, zmiany skórne. Są to wszystko symptomy świadczące o trwającym okresie płodnym.

    Sama informacja o dokładnym momencie owulacji jest jednak całkowicie zbędna, jeśli chodzi o praktykę dnia codziennego w kwestii planowania lub odkładania poczęcia dziecka. Ważniejsze od określenia czasu samej owulacji, jest określenie czasu, w którym plemniki są w stanie przeżyć w organizmie kobiety i dotrzeć w głąb narządów rodnych na spotkanie z komórką jajową zdolną jeszcze do zapłodnienia. Wyznaczeniem tego okresu płodnego zajmują się współczesne metody naturalnego planowania rodziny, inaczej zwane metodami rozpoznawania płodności.

    mizzelka, Betty Boop lubią tę wiadomość

  • Isabela05 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    tak negatywny

    21 to za późno,testy owu robi się najlepiej 1 między 11-12 , 2 miedzy 17-18

    duomox to łagodny antybiotyk ale to zawsze lek

    Ok. Zmienię godziny testowania n 17-18:)
    Wykonałam teraz drugi test - negatywny (taki jak wczoraj T jasniejsze od C).
    Jesteście niezastąpione!

    samira lubi tę wiadomość

    Isabela05
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli w dni płodne warto co drugi dzien <3 albo codziennie :D

    samira lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabela05 wrote:
    Ok. Zmienię godziny testowania n 17-18:)
    Wykonałam teraz drugi test - negatywny (taki jak wczoraj T jaśniejsze od C).
    Jesteście niezastąpione!
    miło słyszeć tz. przeczytać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    czyli w dni płodne warto co drugi dzien <3 albo codziennie :D
    mi ginka mówiła ze w te dni nawet codziennie można :)

    mizzelka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wtedy armia jest mniejsza ale silniejsza

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    mi ginka mówiła ze w te dni nawet codziennie można :)
    to ja w tym cyklu pomęczę męża coś czuje :D

    samira lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 20 maja 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12-18 godzin tak na prawdę dających szansę na dziecko, dlatego lekarze podejmują dalsze badania i leczenie po roku.
    Mam nadzieję, że ten monitoring co będzie to odbędzie się w gabinecie z usg przy kozetce, a nie fotelu ginekologicznym. Na kozetce tak jakoś bardziej przyjemnie.

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki lutka podobno blokuje bo jesst naturalnym progesteronem. Dupek nie powinien blokowac w dawce ponizej 30mg. Ale ja bralam w tym cyklu 1 tabl dziennie czyli 10mg od w zasadzie 4 dc bo niby ma tam wspomoc ladnie i przygotowac do zagniezdzenia i w poprzednich cyklach bylo raczej ok a w tym ewidentnie mi zablokowal owulke. Teraz juz grubo ponad 40dc i niiie moge sie @ doczekac. Byc moze jestem jednym z niewielu przypadkow ktorym blokuje dupek owulki a nie daje rady szybko wywolac @. Nie mam pewnosci czy to jego wina ale odsylam do mojego wykresu jak cos ;-)

    samira lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli chodzi o faceta ,odbiegając od tematu to ja zawsze pisze mój G (od imienia ) bo on tez jeszcze nie mój M ,wiem skomplikowane to u mnie ale da się zrozumieć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    to ja w tym cyklu pomęczę męża coś czuje :D
    myślę ze nie będzie mu to przeszkadzało ,a wręcz przeciwnie ;)

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam G :)

    samira lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    myślę ze nie będzie mu to przeszkadzało ,a wręcz przeciwnie ;)
    już dziś chodzi i zaczepia hahah :D za długa przerwa :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, ja mojego i R od imienia i mąż, chłop, facet, mężczyzna :)

    samira lubi tę wiadomość

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    12-18 godzin tak na prawdę dających szansę na dziecko, dlatego lekarze podejmują dalsze badania i leczenie po roku.
    Mam nadzieję, że ten monitoring co będzie to odbędzie się w gabinecie z usg przy kozetce, a nie fotelu ginekologicznym. Na kozetce tak jakoś bardziej przyjemnie.
    no co ty? ja miałam na kozetce, zawsze kazał mi ręce pod pupę podłożyć i się wyluzować i dopiero USG, ale na fotelu to sobie nie wyobrażam.....

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Dziewuszki lutka podobno blokuje bo jesst naturalnym progesteronem. Dupek nie powinien blokowac w dawce ponizej 30mg. Ale ja bralam w tym cyklu 1 tabl dziennie czyli 10mg od w zasadzie 4 dc bo niby ma tam wspomoc ladnie i przygotowac do zagniezdzenia i w poprzednich cyklach bylo raczej ok a w tym ewidentnie mi zablokowal owulke. Teraz juz grubo ponad 40dc i niiie moge sie @ doczekac. Byc moze jestem jednym z niewielu przypadkow ktorym blokuje dupek owulki a nie daje rady szybko wywolac @. Nie mam pewnosci czy to jego wina ale odsylam do mojego wykresu jak cos ;-)

    ja mam 37dc i nie lubię czekać ,coś tak naiwnie czuję ze może jednak bez proggest się obejdzie ,jeszcze dziś po pracy jak G przyjdzie to ......i może się przyspieszy :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    już dziś chodzi i zaczepia hahah :D za długa przerwa :D
    to będzie wybuch :D

    mizzelka lubi tę wiadomość

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ