X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe Testerki :)
Odpowiedz

Czerwcowe Testerki :)

Oceń ten wątek:
  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2340

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Wyczytalam wlasnie, ze nie ma znaczenia jaki jest poziom hcg, jak jest ponizej 5 to ciazy nie ma i kropka. Ale Madziu powtorz, powtorz, dla wlasnego swietego spokoju. :)
    A ja nie dostalam podczas brania @...grrrr! A chciałabym! Nawet się nie czuje jak na @. Wczoraj wieczorem mnie pobolewalo podbrzusze, a dziś już nic.


    Daisy zależy tez dużo od laboratorium, w moim Madzia by była z takim wynikiem w ciąży. Normę mam powyżej 2, że jest 1tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 12:24

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Dostępne w aptekach testy ciążowe mają bardzo wysoką czułość -pozwalają na wykrycie HCG w moczu jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki. Tymczasem stwierdzono, że 50-70 proc. wczesnych ciąż obumiera w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Dlatego należy przyjąć, że pewne są wyniki testu ciążowego, gdy miesiączka "spóźnia się " pięć-siedem dni. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że ciąża się utrzyma.

    no dokładnie samirko

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu a kiedy testujesz:)??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciaża powyzej 2 betahcg w moich laoblatoriach jest zawsze od 5 wzwyż

  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena skoro lekarz kazal Ci powtorzyc bete w czwartek to tak zrob :) my lekarzami nie jestesmy. A nasze podpisy "ekspertka" i "autorytet" sa po prostu smieszne

    samira lubi tę wiadomość

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki, sugerując się moimi temperaturami, możecie mnie wypisać z testowanka :( Dzisiaj mam tak niską, że mi nawet owulacje odznaczyło (potwierdzoną przez gina). Trzymam kciuki za resztę <3

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja biorę lutkę w razie czego 1x1 na wspomaganie zagnieżdżenia. Tylko nie wiem, czy od takiej dawki po odstawieniu @ przyjdzie.

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest ciekawe

    Za produkcję progesteronu odpowiedzialne są: ciałko żółte jajników oraz łożysko. Jego produkcja rozpoczyna się miedzy 14 a 18 tygodniem ciąży. W przypadku kobiet niespodziewających się dziecka ciałko żółte rozpoczyna produkcję progesteronu w drugiej fazie cyklu. Stężenie luteiny wzrasta od 5 do 55 mg na dobę w 20-22 dniu cyklu, następnie jego poziom obniża się. Za produkcję progesteronu odpowiada również kora nadnerczy oraz ośrodkowy układ nerwowy .

    Progesteron, czy jest niezbędny?

    Zapłodnienie polega na umieszczeniu zdrowego plemnika w komórce jajowej. Ten niezwykły proces nie doszedłby do skutku gdyby nie progesteron. Dzięki niemu możliwa jest tzw. implantacja, czy pierwszy etap zapłodnienia. Polega on na umieszczeniu zapłodnionego jajeczka w błonie śluzowej macicy. Progesteron jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i utrzymania ciąży. U kobiet, które nie przygotowują się do roli mamy progesteron reguluje menstruacje.

    Progesteron - dlaczego jest tak ważny dla kobiet w ciąży?

    Luteina ma ogromny wpływ nie tylko na sam przebieg ciąży, odpowiada przede wszystkim za prawidłowy rozwój płodu. Do najważniejszych zadań progesteronu należy m.in:

    - przygotowanie błony śluzowej macicy na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej

    - hamowanie skurczy macicy oraz zapobieganie przedwczesnemu porodowi

    - ułatwianie rozkładu białek (działa tak na pęcherzyk Graffa i tym samym ułatwia owulację)

    - przygotowanie gruczołów do laktacji

    - zatrzymanie wody w organizmie

    - uczestniczenie w produkcji hormonów metabolicznych płodu

    - obniżenie stężenia aminokwasów w surowicy krwi

    - rozszerzanie żył

    - odpowiada za powstawanie w czasie ciąży (oraz menopauzy) przebarwień na skórze

    <3 Właściwy poziom <3

    Zmiana stężenia progesteronu we krwi najczęściej towarzyszy ciąży. Zdarza się również, że jego wzrost oznacza torbiele jajników, rzadziej jest pierwszym objawem raka jajników . Badając poziom luteiny należy pamiętać, że hormon jest również wytwarzany przez nadnercza, zwiększone wydzielanie hormonu może zwiastować zaburzenia w ich obrębie.

    Prawidłowy poziom waha się między:

    - po owulacji - 1-28ng/ml

    - do 12 tygodnia ciąży - 9-47ng/ml

    - od 12-28 tygodnia ciąży - 17-146ng/ml

    - po 28 tygodniu ciąży - 55-200ng/ml

    Zbyt niski poziom hormonu może zwiastować poronienie lub ciążę pozamaciczną. Jego spadek zazwyczaj wynika z nieprawidłowego funkcjonowania łożyska. W zaawansowanej ciąży spadek progesteronu może oznaczać zatrucie lub stan przed rzucawkowy. Niski poziom luteiny prowadzi do zaburzeń owulacji oraz utrudnia zajście w ciąże. Spadek progesteronu łączy się także z tzw. depresją poporodową , z którą zmaga się duża część kobiet po porodzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie che testowac iwonka do koca tygodnia czekam che wizasc lutke i ona powinna mi wywolac okres do piatku tylko no wlasnie mizelka napisla ze sobie wydluzyla cykl lutka kurna tak zle i tka nie dobrze ja nie sadze iwonka zeby to ciaza byla poczekam do piatku im pozniej zrobie tym lepeij dla wentualnej ciazy

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik ekspertka i autorytet się odnosi do ilosci postow na forum, a nie wiedzy w zakresie plodnosci :)
    U mnie Madzia bylaby bez ciazy, a ja jestem po menopauzie :D

  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek wrote:
    Nie strasz mnie bo ja mam tylko 160...

    ja mia;am pierwsza betge 150,3 a za 4 dni 980 jakos, kazdy ma inaczej

    a Rudasek to miala w tysiacach:)

    atdcqtkf2affvuei.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia * wrote:
    dziewczyny mam luteine i chialam ja zaczac brac juz mi sie czekac nie chce tylko hmm jak wy bierzecie 2x1 powinnam tak mi gin powieidzla chyba tak sie ogolnie bierze ? jak jest ciaza to ja lutka podtrzyma jak nie to wywoła @

    to za mało myślę ze przynajmniej 2*2 to nawet minimum jakby tak ciąża była

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez kitu.. że też sobie nie zbadałam hormonow, bym miala jasną sytuacje :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik82 wrote:
    Magdalena skoro lekarz kazal Ci powtorzyc bete w czwartek to tak zrob :) my lekarzami nie jestesmy. A nasze podpisy "ekspertka" i "autorytet" sa po prostu smieszne
    madziu jak Daisy powiedziała to sie tyczy tego ile mamy postów czy lubię anie ile wiemy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no moze masz racje 2x2 przez 5 dni iodstawiam tak zrozumilam gina matko jak ja sobie wyduze cykl tym jeszcze to mnie kur,,,,, strzeli normalnie przepraszam za wyrazenie :P

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu poki co wciaz łeb w łeb idziemy :) Samirko widzę, że Ty też jak ja pląsasz gdzieś tam przy czerwonej kresce :D

    U mnie dziś jesli jestem w ciazy to 93% ze pozytyw :D
    Już drugi raz będę miała 100 % :D

    samira lubi tę wiadomość

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    to za mało myślę ze przynajmniej 2*2 to nawet minimum jakby tak ciąża była
    90% ginekologów twierdzi, że 2x1 jest wystarczającą ilością luteiny do utrzymania ciąży. Co innego duphaston. Luteina to czysty progesteron i 2x1 w większości przypadków w zupełności wystarcza.

    samira lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another, to ja z moim 3x2 to dostane okres gdzies za miesiac :D Albo bede zwijac się z bolu, co ciekawe, z takiego spadku to chyba powinnam juz dostac @ skoro leci 2 gi dzien bez. Yh.

    W ogole Samiro mam wrazenie, ze to co wpisalas, to autorzy chyba pomylili luteine z progesteronem, bo sugerujac sie nazwa luteina, ktorej uzywali zamiennie, mozna by wnioskowac ze mowia o barwniku C40H56O2 , o luteinie 'naocznej', a nie o progesteronie, bo tu luteina to nazwa leku, a sam progesteron fukcjonuje jako progesteron. :D Tak samo jakby zamiast progesteron pisali duphaston :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 12:41

    samira lubi tę wiadomość

  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    madziu jak Daisy powiedziała to sie tyczy tego ile mamy postów czy lubię anie ile wiemy
    Wiem przeciez...! Ale i tak mnie to smieszy

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Kasiu poki co wciaz łeb w łeb idziemy :) Samirko widzę, że Ty też jak ja pląsasz gdzieś tam przy czerwonej kresce :D

    U mnie dziś jesli jestem w ciazy to 93% ze pozytyw :D
    Już drugi raz będę miała 100 % :D
    łeb w łeb :)

    moja tempka se jajca ze mnie robi ;)

    no te procenty są tak wiarygodne ze łał :P

‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ