X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowe Testerki :)
Odpowiedz

Czerwcowe Testerki :)

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja badalam progesteron przed podaniem lutki i po i wyniki znacznie sie nie roznily zreszta mam porownanie po temp bez mam jeszcze ładniejsza zniz z lutka..
    co do zagniezdzenia niby tak.. ale czytak jest naparwde nigdzie nie jest udokumentowane :)

    ja sie pytalam czy odstawienei luteiny moze spowodowac utrate lekarz powiedzial mi ze jesli normlnie mam niski progesteron to moze ale nie musi..jelsi prog jest normalny bez lut to na pewno nie :) bo organizm sam sobie radzi a pozostalosci z luteiny np pozostaja przez kilka dni w organizmie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanowilo mnie to zepo in vitro daja progesteron nie w postaci tabl50mg ale w postaci o wiele wiekszej dawki okolo 250-300mg progesteronu.. :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wertuje internet i znalazlam ze owu blokuje sie od dawki 30mg na dobe, jedni pisza ze nie zablokuje, inni ze zablokuje. Co do poronienia to samo odstawienie dupka nie wywoła poronienia a to, ze nastąpi krwawienie w skutek odstawienia, które moze zaszkodzic zagnieżdzonemu zarodkowi. Ale to prawie na jedno wychodzi, kólko sie zamyka bo tak czy siak wpływa na ewentualne poronienie.

    Do innego gin sie nie dostane na nfz a płacic ze 100zł za wizyte, na której zapytam tylko o to nie bardzo mi sie widzi :/

    Kurcze i bądz człowieku mądry :(

    samira, Ania_84 lubią tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    zastanowilo mnie to zepo in vitro daja progesteron nie w postaci tabl50mg ale w postaci o wiele wiekszej dawki okolo 250-300mg progesteronu.. :)
    o łał to dawka imponująca
    widzę ze zaczynacie w sierpniu z klinika ale czy do tego czasu staracie się naturalnie czy nie ma możliwości naturalnego poczęcia ?? (mam nadzieję ze nie urażę cię tym pytaniem)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Wertuje internet i znalazlam ze owu blokuje sie od dawki 30mg na dobe, jedni pisza ze nie zablokuje, inni ze zablokuje. Co do poronienia to samo odstawienie dupka nie wywoła poronienia a to, ze nastąpi krwawienie w skutek odstawienia, które moze zaszkodzic zagnieżdzonemu zarodkowi. Ale to prawie na jedno wychodzi, kólko sie zamyka bo tak czy siak wpływa na ewentualne poronienie.

    Do innego gin sie nie dostane na nfz a płacic ze 100zł za wizyte, na której zapytam tylko o to nie bardzo mi sie widzi :/

    Kurcze i bądz człowieku mądry :(
    no zgłupieć można od tego nawału informacji ;)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jutro zadzwonie do przychodni i podpytam czy moja ginka przjmuje i sprobuje wejsc na sam koniec, jak przyjmie wszystkie pacjentki i zapytam. W sumie nic nie trace, jedynie popatrzy na mnie jak na wariatke :P

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak moj "byly lkearz" byly bo łajza kłamliwa.. stwierdzil po drugim badaniu zbey probowac bo moze zdarzy sie cud.. :)
    sa faktyzcnei odnotoane przypadki takich cudow dlategoprobujemy :)
    ale wiem ze dopeiro po wizycie w nowej klinice , genetyce i biopsji jader bedziemy wiedzieli co i jak;)

    A poki co zeby calkeim nie zeswirowac probujemy sobie na lzie :D
    I tak nie zaszkodzimy niczym sobei :D
    bez lekow stymulacji :) - i przyznam czuje sie o niebolepiej niz po wszytskich medykamentach :) cykl mam jak w zegarku :)
    niełape infekcji boprzyluteinie zawsze mialam jakis problem ;/

    Nie urazilas mnie pytaniem :)
    jestem osoba ktora otwarcie o wzzytskim gada i przyjmuje kazda opiinie i wypowied z z rzwaga wiec luzik :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Wertuje internet i znalazlam ze owu blokuje sie od dawki 30mg na dobe, jedni pisza ze nie zablokuje, inni ze zablokuje. Co do poronienia to samo odstawienie dupka nie wywoła poronienia a to, ze nastąpi krwawienie w skutek odstawienia, które moze zaszkodzic zagnieżdzonemu zarodkowi. Ale to prawie na jedno wychodzi, kólko sie zamyka bo tak czy siak wpływa na ewentualne poronienie.

    Do innego gin sie nie dostane na nfz a płacic ze 100zł za wizyte, na której zapytam tylko o to nie bardzo mi sie widzi :/

    Kurcze i bądz człowieku mądry :(
    dlatego bierze sie go do 12DPO :) bo wtedy najpozniej zagniezdza sie zarodek :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do dupka to cytat z ulotki :)
    Duphaston to lek stosowany w terapii:

    schorzeń występujących w wyniku niewystarczającego wytwarzania progesteronu przez organizm takich jak: bolesne miesiączkowanie, endometrioza, brak miesiączki w okresie przed menopauzą, nieregularne miesiączki, nadmiernie obfite krwawienie lub też występujące w nieodpowiednim momencie cyklu, zespół napięcia przedmiesiączkowego, niepłodność spowodowana zbyt niskim stężeniem progesteronu oraz aby zmniejszyć ryzyko poronienia;

    A teraz najlepsze Duphaston w ciazy;
    Stosowanie leku Duphaston tabletki jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży. Badania prowadzone na zwierzętach lub ludziach wykazały szkodliwe działanie leku na płód. Ryzyko stosowania przeważa nad korzyściami wynikającymi z zażywania. Lek przeciwwskazany również u kobiet w wieku rozrodczym, które chcą zajść w ciążę

    samira, kwiatuszek789 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Co do dupka to cytat z ulotki :)
    Duphaston to lek stosowany w terapii:

    schorzeń występujących w wyniku niewystarczającego wytwarzania progesteronu przez organizm takich jak: bolesne miesiączkowanie, endometrioza, brak miesiączki w okresie przed menopauzą, nieregularne miesiączki, nadmiernie obfite krwawienie lub też występujące w nieodpowiednim momencie cyklu, zespół napięcia przedmiesiączkowego, niepłodność spowodowana zbyt niskim stężeniem progesteronu oraz aby zmniejszyć ryzyko poronienia;

    A teraz najlepsze Duphaston w ciazy;
    Stosowanie leku Duphaston tabletki jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży. Badania prowadzone na zwierzętach lub ludziach wykazały szkodliwe działanie leku na płód. Ryzyko stosowania przeważa nad korzyściami wynikającymi z zażywania. Lek przeciwwskazany również u kobiet w wieku rozrodczym, które chcą zajść w ciążę
    ooo to już jaja zupełne ,aż się przestraszyłam :O
    a skąd masz takie info bo wyżej pisze ze zmniejszyć ryzyko poronienia to już mi się nic nie zgadza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2014, 19:25

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - Zapisałam sie do ginki na NFZ na jutro na 15,45. Poprosze ją niech mi zrobi USG, chociaż wątpie, ze zrobi bo przed @ nigdy mi nie robiła. Jak nie to niech mi wytłumaczy dlaczego tak mi dała dupka i juz. Jak sie przyczepi, ze nie mam badań nasienia to powiem, ze maż na antybiotyku jest i tyle. Bo w sumie taka prawda. Może bromocorn niech mi troche zniejszy dawkowanie bo po co mam az cala tabse brac i oznajmie jej, ze zwiększyłam dawke inofolicu. A mogłaby @ przyjść do wizyty bo chcia mi zrobić jakieś badanie podczas @, chyba na endometrium? Albo cos pomieszałam. No nic, same + mam nadzięje tej wizyty będa :)
    Na lipiec zapisałam sie na liste na kolejna wizyte na NFZ.

    Ania_84, samira lubią tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spoko w malych dawkach pewnie nie szkodzi chodzi o to:
    O ile o niedoborze progesteronu w okresie ciąży mówi się dużo, o tyle trudno znaleźć informacje na temat jego przedawkowania i wpływu takiego stanu na ciążę. Czy zatem rzeczywiście luteina może być szkodliwa dla dziecka lub matki? Wyjaśnia to nasz ekspert:

    - Luteina jest lekiem powszechnie używanym i czasem nadużywanym. Lekarze wychodzą z założenia, że lepiej na wszelki wypadek zapobiegać stracie ciąży niż do niej dopuścić. Ale warto też wiedzieć, że nadmiar progesteronu nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Do najczęstszych należy nasilenie powszechnych dolegliwości ciążowych, nudności, obrzęków, żylaków. Luteina nie stanowi zagrożenia dla płodu. W niektórych badaniach wykazano jedynie zwiększenie ryzyka spodziectwa u chłopców, których matki przyjmowały w czasie ciąży duże dawki progesteronu. Kobiety, które straciły w przeszłości ciążę lub są w ciąży zagrożonej, godzą się na ewentualne dolegliwości i ryzyko drobnej wady męskich narządów płciowych u dziecka, byle tylko ciążę utrzymać i szczęśliwie donosić – mówi lek. med. Agnieszka Kurczuk – Powolny.

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Co do dupka to cytat z ulotki :)
    Duphaston to lek stosowany w terapii:

    schorzeń występujących w wyniku niewystarczającego wytwarzania progesteronu przez organizm takich jak: bolesne miesiączkowanie, endometrioza, brak miesiączki w okresie przed menopauzą, nieregularne miesiączki, nadmiernie obfite krwawienie lub też występujące w nieodpowiednim momencie cyklu, zespół napięcia przedmiesiączkowego, niepłodność spowodowana zbyt niskim stężeniem progesteronu oraz aby zmniejszyć ryzyko poronienia;

    A teraz najlepsze Duphaston w ciazy;
    Stosowanie leku Duphaston tabletki jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży. Badania prowadzone na zwierzętach lub ludziach wykazały szkodliwe działanie leku na płód. Ryzyko stosowania przeważa nad korzyściami wynikającymi z zażywania. Lek przeciwwskazany również u kobiet w wieku rozrodczym, które chcą zajść w ciążę

    No kosmos jakiś :/

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Dziewczyny - Zapisałam sie do ginki na NFZ na jutro na 15,45. Poprosze ją niech mi zrobi USG, chociaż wątpie, ze zrobi bo przed @ nigdy mi nie robiła. Jak nie to niech mi wytłumaczy dlaczego tak mi dała dupka i juz. Jak sie przyczepi, ze nie mam badań nasienia to powiem, ze maż na antybiotyku jest i tyle. Bo w sumie taka prawda. Może bromocorn niech mi troche zniejszy dawkowanie bo po co mam az cala tabse brac i oznajmie jej, ze zwiększyłam dawke inofolicu. A mogłaby @ przyjść do wizyty bo chcia mi zrobić jakieś badanie podczas @, chyba na endometrium? Albo cos pomieszałam. No nic, same + mam nadzięje tej wizyty będa :)
    Na lipiec zapisałam sie na liste na kolejna wizyte na NFZ.
    Pewnie chciala ci zrobic z krwi FSH, LH PRL i inne

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Pewnie chciala ci zrobic z krwi FSH, LH PRL i inne

    a te badania pokazują czy są jakieś problemy z endometrium? ja ją zrozumiałam ze chce "namacalne" badanie zrobić. Ale zeby tak podczas @? :/

    Ania_84, samira lubią tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego jestem zdania ze przed braniem lekow po porstu tzeba zrobic dokladne badania..np progesteron bo jak mamy obry to nie ma sensu brac lutki czy dupka ... malo ktory lekarz zleca prawidlowe oznaczenie progesteronu bo powinno sie badac go min 3 raz zebby wyciagnac srednia .. jak wiadomo prog skacze w ciagu dnia..i toze zbadamy go rano i bedzie niski nie znaczy ze nie mamy go wystarczajaco duzo.. bo mzoemy akurat trafic na spadek :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    a te badania pokazują czy są jakieś problemy z endometrium? ja ją zrozumiałam ze chce "namacalne" badanie zrobić. Ale zeby tak podczas @? :/
    jeniu kosmos.. po co w 3 dc badac endo- no chyba ze po to zeby sprawdzic czy prawidlowo sie złuszcza..
    no chyba ze chce sprawdzic czy rosnie ale to sie robi wtedy okolo 9-12 dc

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalezy od krwawienia np przy in vitro I wizyta jest w 3 dc ..jesli uwazaja ze krwawienie jest zbyt mocne to kaza przyjsc dzien albo dwa po .. :)

    ja raz mialam w 3 dc miec robione aleu mnie 3 dzien o chyba bm zalala kozetke ;D heheh wiec odpuscili :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem pewna czy to o endo chodziło. wiem, ze kazała poczas @ przyjsc. No nic zobaczymy jutro. Pewnie jak powiem, ze <3 były to moze sprawdzi czy cos nie kielkuje (w co ja watpie) i jak nie zapomne to pokaże jej mój wykres niech oceni.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    a te badania pokazują czy są jakieś problemy z endometrium? ja ją zrozumiałam ze chce "namacalne" badanie zrobić. Ale zeby tak podczas @? :/
    endometrium raczej zbada na usg największe powinno być w czasie owulacji coby zarodek miał pożywkę do zagnieżdżenia ;)

    a tamte to hormony PRL to prolaktyna jak za wysoka może utrudniać zajście w ciążę na to jest przeważnie Bromergon

    Pakiet hormonalny kierowany jest do Pań odczuwających dolegliwości, których źródłem mogą być zmiany endokrynologiczne.
    Badania w nim zawarte pozwalają na określenie równowagi hormonalnej, zdiagnozowanie zaburzeń endokrynologicznych oraz dotykają procesów związanych z płodnością i przekwitaniem.

    TSH to hormon wydzielany przez przedni płat przysadki, odpowiada on za funkcjonowanie tarczycy. Hormony tarczycy odgrywają istotną rolę w cyklu miesiączkowym i wpływają również na płodność kobiet.
    Oznaczenie hormonu TSH zaleca się w także w sytuacji, gdy kobieta ma:
    • rzadkie lub zbyt częste menstruacje
    • miesiączki są bardzo obfite lub bardzo skąpe
    • oraz wówczas, gdy stara się o dziecko lub gdy wystąpiło u niej poronienie.
    Schorzenia tarczycy są obserwowane ok. 5-krotnie częściej u kobiet (głównie w wieku rozrodczym) niż u mężczyzn. Zaburzenia czynności tarczycy podczas ciąży mogą być przyczyną wielu nieprawidłowości, zarówno u ciężarnej, jak i u płodu a później u noworodka.

    Prolaktyna (PRL)
    Nieprawidłowy poziom tego hormonu może mieć związek z gruczolakiem przysadki. Wzrost poziomu PRL może nastąpić także pod wpływem licznych bodźców stresowych, wysiłku fizycznego, hipoglikemii (obniżenie stężenia glukozy we krwi).
    Hiperprolaktynemia (zbyt wysoki poziom prolaktyny) może być:
    - przyczyną problemów z zajściem w ciążę ( z powodu np. braku jajeczkowania lub niewydolności ciałka żółtego),
    - czynnikiem zwiększającym ryzyko poronień.
    Oznaczenie stężenia PRL stanowi jedno z podstawowych badań w diagnozowaniu przyczyn braku miesiączki o podłożu hormonalnym.
    *Stężenie PRL zmienia się w ciągu doby (najwyższe poziomy osiąga rano 4:00 – 7:00), oraz wzrasta pod wpływem spożycia posiłku zawierającego białko, dlatego zaleca się dwukrotne oznaczenie poziomu PRL: w godzinach rannych i południowych.

    FSH – hormon folikulotropowy, bierze udział w dojrzewaniu pęcherzyków Graafa i tym samym wpływa na procesy związane z płodnością. FSH oznacza się również w celu określenia początku menopauzy (w 3. dniu cyklu). Wartości powyżej 20 mIU/ml wskazują na znacznie obniżoną zdolność do zapłodnienia.

    LH – hormon luteinizujący /lutropina/ wydzielany jest przez przysadkę, uczestniczy w regulacji cyklu miesiączkowego. Oznaczanie poziomu zarówno LH jak i FSH służy do różnicowania przyczyn zaburzeń miesiączkowania i jest pomocne w określeniu terminu owulacji.
    W prawidłowym cyklu stosunek LH/FSH jest zbliżony do 1 ( z wyjątkiem jajeczkowania), w niewydolności podwzgórzowo-przysadkowej zmniejsza się do 0,5-0,6, po menopauzie zmniejsza się do 0,4-0,7, a w zespole policystycznych jajników wzrasta powyżej 1,5-3. IU/l=mIU/ml

    Estradiol – Wskazaniem do oznaczenia są:
    - zaburzenia cyklu miesiączkowego,
    - substytucja hormonalna u kobiet w okresie pomenopauzalnym (określenie dawek i rodzaju przyjmowanych hormonów przed wdrożeniem i w trakcie przyjmowania),
    - kontrola indukowanej lekami owulacji,
    - zaburzenia okresu pokwitania,
    - diagnostyka guzów wytwarzających estrogeny.
    Badanie stężenia estradiolu w okresie okołoowulacyjnym jest jednym z pośrednich testów potwierdzających wystąpienia jajeczkowania w danym cyklu ( wartości powyżej 82 pg/ml).
    Niskie poziomy estradiolu mają niekorzystny wpływ na układ kostny (mogą być przyczyną osteoporozy)
    Stosowanie terapii estrogenowej zmniejsza o 40% ryzyko złamań szyjki kości udowej, miednicy i kończyn, konieczny jest jednak ciągły monitoring poziomu estradiolu i FSH.

    Progesteron - dostarcza istotnych informacji o przebiegu procesu owulacji. Progesteron odpowiada za właściwe przygotowanie śluzówki na przyjęcie zarodka, utrzymuje ciążę, a spadek jego stężenia przy odpowiednio przygotowanym endometrium wywołuje miesiączkę. Proponuje się trzykrotne oznaczenie progesteronu we krwi między 4. a 11. dniem przed spodziewaną miesiączką. Suma stężeń powinna przekraczać 47,7 nmol/l

    Warto wiedzieć
    Badania w kobiecej niepłodności związanej z zaburzeniami owulacji to:
    - w 10 dniu cyklu: estradiol, LH i FSH
    - w 13 dniu cyklu: estradiol, LH i FSH
    - w 21 dniu cyklu: PRL, testosteron i progesteron

    Wyniki prawidłowe to:
    - stosunek LH/FSH w 10 dniu cyklu równy 1
    - narastanie stężenia Estradiolu między 10 a 13 dniem cyklu od 20 do 480 pg/ml
    - stężenie progesteronu > 8ng/ml i prawidłowe stężenie PRL i testosteronu



    Ania_84, Lena87 lubią tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ