X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowy seks w plenerze 🐇 w marcu na porodówkę mnie zabierze 🤱🏻
Odpowiedz

Czerwcowy seks w plenerze 🐇 w marcu na porodówkę mnie zabierze 🤱🏻

Oceń ten wątek:
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 26 maja 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Mam nadzieję że pęcherzyki rusza!
    Z tego co pamiętam db reagowała na gonatropiny? Czemu zmiana na lamette

    Z tymi gonadotropinami to też różnie było. Za pierwszy razem nic nie dały. Później, gdy już zaczęłam brać metforminę wyszło całkiem oki, była owulka około 15dc, ale w następnym miesiącu z tą samą dawką znowu nic. Dr dołożyłam mi wtedy lamette i całkiem fajnie i szybko po niej podrosły i była ta owulacja w końcu ok 30dc. Więc teraz sprawdzamy jak sama lametta, skoro wcześniej ładny efekt dała, ale widać nawet ogromne dawki nie wiele dają. Zobaczę jeszcze za tydzień czy coś ruszy. Dr mówiła, że widać bez tych gonadotropin u mnie słabo, ale nie skreślamy jeszcze tego cyklu. Niestety tak to u mnie wygląda, że każdy miesiąc jest na zasadzie prób i błędów, bo nic nie działa do końca tak jak powinno.

    Rosalie lubi tę wiadomość

    33l. ♀ ➥PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana wrote:
    Z tymi gonadotropinami to też różnie było. Za pierwszy razem nic nie dały. Później, gdy już zaczęłam brać metforminę wyszło całkiem oki, była owulka około 15dc, ale w następnym miesiącu z tą samą dawką znowu nic. Dr dołożyłam mi wtedy lamette i całkiem fajnie i szybko po niej podrosły i była ta owulacja w końcu ok 30dc. Więc teraz sprawdzamy jak sama lametta, skoro wcześniej ładny efekt dała, ale widać nawet ogromne dawki nie wiele dają. Zobaczę jeszcze za tydzień czy coś ruszy. Dr mówiła, że widać bez tych gonadotropin u mnie słabo, ale nie skreślamy jeszcze tego cyklu. Niestety tak to u mnie wygląda, że każdy miesiąc jest na zasadzie prób i błędów, bo nic nie działa do końca tak jak powinno.
    Rozumiem, najważniejsze żeby próbować! Trzymam kciuki za ten cykl bo szansa zawsze jest! 🤞🤞

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 26 maja 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie wpisuje bo niby teraz mam bezowulacyjny wg. USG i okres powinien przyjść 05.06. a później antykoncepcja/wstrzemięźliwość przed laparoskopia wiec czerwiec nie dla mnie 🤷‍♀️ Ale za Was trzymam mocno kciuki 🍀 czerwiec piękny miesiąc niech będzie szczęśliwy ❤️

    Iskra444 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 26 maja 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:02

    Iskra444, Vivian, Selena lubią tę wiadomość

  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 26 maja 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liskowaa wrote:
    Rany, dziewczyny, jestem troszkę przerażona jak czytam Wasze wpisy o wynikach badań, o planowanych badaniach, mierzeniu temperatury i obserwacji szyjki :O jestem w temacie kompletnie zielona, serio! Jedyne badania jakie zrobiłam zaraz po odstawieniu tabletek to podstawowe badania krwi oraz cytologię... Z partnerem mamy po 28 lat i dopiero teraz poczuliśmy, że to dobry moment na bąbla, właśnie remontujemy dużo większe mieszkanie i stwierdziliśmy, że nie ma już na co czekać. Postanowiliśmy, że od maja się staramy, ale totalnie na luzie... Seks tylko wtedy kiedy mamy ochotę, nawet nie myślałam, że tyle rzeczy można sprawdzać :D trzymam kciuki za Nas wszystkie i nie wiem czy nie zrobię testu troszkę wcześniej, ponieważ 26 czerwca mamy wesele :D
    jak dobrze pojdzie to nie będziesz z tej wiedzy korzystać i tego Ci życzę ;)

    Magda_Lena, Izi lubią tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 26 maja 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Ja się nie wpisuje bo niby teraz mam bezowulacyjny wg. USG i okres powinien przyjść 05.06. a później antykoncepcja/wstrzemięźliwość przed laparoskopia wiec czerwiec nie dla mnie 🤷‍♀️ Ale za Was trzymam mocno kciuki 🍀 czerwiec piękny miesiąc niech będzie szczęśliwy ❤️
    Trzymam kciuki za laparo :)

    Syla87 lubi tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 26 maja 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć staraczki!

    Proszę wpiszcie mnie na testowanko na 8 czerwca 😊 to będzie 14 dpo ale pewnie zrobię wcześniej bo mam brać dupka od jutra przez 10 dni 😊

    Iskra444, Selena lubią tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Ulalala Autorytet
    Postów: 581 653

    Wysłany: 26 maja 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się i ja 😁
    Proszę o wpisanie na 15.06, chociaż u mnie niewiadomo kiedy będzie owulacja... No ale mam nadzieję że jakoś bardzo się nie opóźni i w połowie czerwca będę mogła testować ☺️
    Pozdrawiam i trzymam kciuki ☺️

    Kasiekkk lubi tę wiadomość


    3jgxs65gycn0347u.png
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak Wy, ale te staraczki, które próbują już jakiś czas... czy zrezygnowałyscie w pewnym moencie z mierzenia temperatury?

    Ja zrezygnowałam bo za bardzo się tym stresowałam. W tym cyklu kupiłam miovelie nac dla siebie i nac dla męża. Od jutro mam brać duphaston przez 10 dni. Dodatkowo stosowałam kubeczek menstruacyjny...
    nadzieje mam już małe na to, że się uda. Jeśli w tym cyklu nie pójdzie to umawiamy się do kliniki.

    Trzymam kciuki za mega dużo kreseczek w tym miesiącu <3

    Kasiekkk lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:02

  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:03

    liskowaa lubi tę wiadomość

  • Magda_Lena Ekspertka
    Postów: 127 72

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky wrote:
    Nie zapisuję się na testowanie, bo w czerwcu odpuszczamy starania ze względu na moje szczepienie, ale będę czytać i Wam kibicować 🥰 No i mam nadzieję, że ktoś jeszcze zostanie ze mną na majowym wątku, jestem zapisana na 31.05., ale chyba już w sobotę zatestuję 😈

    O tak tak! ja czekam na Twoje testowanie, jestem z Tobą jeszcze w maju 💚

    Sparky lubi tę wiadomość

    Ona: 33, On: 37 => Staramy się od 01.2021, o pierwsze dziecko.

    Badania - Ona - raczej wszystko ok:
    *wszystkie z 3 dc w normie (morfologia, TSH, hormony);
    *progesteron w 8 dpo w normie (14,59 ng/ml);
    *cytologia, USG - ok;
    *owulacje są (wg wykresu temperatur) idwóch monitoringów;

    Jedynie:
    - plamienia od 7-8 dpo, przez 4-5 dni aż do okresu;
    - krótka faza lutealna: 10 dni;
    - cienkie endometrium (?) - wnioskuję z bardzo skąpego okresu trwającego 1-2 dni.

    Badania - On - zrobione we wrześniu 2022 - słabe wyniki: ilość, ruchliwość, morfologia, wszystko bardzo słabo, poniżej normy;
    dodatkowo: żylaki.

    Supelmenty - Ona:
    Mama DHA Premium Plus, Doppelherz Aktiv + Koenzym Q10 Forte

    Suplementy - On:
    od października 2022: Fertilman Plus + Proxeed Plus;

    Pazdziernik 2022 - pierwsza wizyta w Invicta:
    suplementacja dla Męża, zalecone powtórzenie badań w styczniu 2023 i wskazanie do usunięcia żylaków.
  • Magda_Lena Ekspertka
    Postów: 127 72

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam, przechodzę i ja z maja 😌

    Bardzo proszę o wpisanie mnie na 18.06
    - może uda mi się zatestować, bo ja mierzę się z plamieniami od 7dpo, które bezlitośnie przekształcają się w okres
    - faza lutealna jest na krótka, mimo dobrych wyników wszystkich badań.
    Lekarz twierdzi, że dopóki nie staramy się 1 roku jest okej, więc narazie obserwuję i czytam na własną rękę.

    Chętnie poczytam o tym jak:
    - wydłużyć fazę lutealna;
    - podkoksować endomerium;
    - co może być przyczyną plamień, co zbadać?

    Powodzenia wszystkim! 💚🍀✊

    Ona: 33, On: 37 => Staramy się od 01.2021, o pierwsze dziecko.

    Badania - Ona - raczej wszystko ok:
    *wszystkie z 3 dc w normie (morfologia, TSH, hormony);
    *progesteron w 8 dpo w normie (14,59 ng/ml);
    *cytologia, USG - ok;
    *owulacje są (wg wykresu temperatur) idwóch monitoringów;

    Jedynie:
    - plamienia od 7-8 dpo, przez 4-5 dni aż do okresu;
    - krótka faza lutealna: 10 dni;
    - cienkie endometrium (?) - wnioskuję z bardzo skąpego okresu trwającego 1-2 dni.

    Badania - On - zrobione we wrześniu 2022 - słabe wyniki: ilość, ruchliwość, morfologia, wszystko bardzo słabo, poniżej normy;
    dodatkowo: żylaki.

    Supelmenty - Ona:
    Mama DHA Premium Plus, Doppelherz Aktiv + Koenzym Q10 Forte

    Suplementy - On:
    od października 2022: Fertilman Plus + Proxeed Plus;

    Pazdziernik 2022 - pierwsza wizyta w Invicta:
    suplementacja dla Męża, zalecone powtórzenie badań w styczniu 2023 i wskazanie do usunięcia żylaków.
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1554 1935

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Nie wiem jak Wy, ale te staraczki, które próbują już jakiś czas... czy zrezygnowałyscie w pewnym moencie z mierzenia temperatury?

    Ja zrezygnowałam bo za bardzo się tym stresowałam. W tym cyklu kupiłam miovelie nac dla siebie i nac dla męża. Od jutro mam brać duphaston przez 10 dni. Dodatkowo stosowałam kubeczek menstruacyjny...
    nadzieje mam już małe na to, że się uda. Jeśli w tym cyklu nie pójdzie to umawiamy się do kliniki.

    Trzymam kciuki za mega dużo kreseczek w tym miesiącu <3

    A mnie właśnie stresuje nie mierzenie, bo nie wiem wtedy co się dzieje, muszę mieć kontrolę😂 może kiedyś zmienię podejście 💁🏼‍♀️
    Magda_Lena wrote:
    O tak tak! ja czekam na Twoje testowanie, jestem z Tobą jeszcze w maju 💚

    Dzięki za wsparcie 💚😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 20:45

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - wizyta 🩺🍀

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 26 maja 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparty mam tak samo bo inaczej bym ciagle testy robiła 😂😂😂

    Magda_Lena na endometrium czerwone wino, orzechy brazylijskie i ananas (ja biore monokoncentrat 3-7dpo :) )
    Plamienia to w teorii niski progesteron ale skoro badałam to szkoda ze gin nie myśli co dalej. A może jesteś zwyczajnie przemęczona i to sygnał od organizmu ze nie wyrabia? Na myśl mi przychodzą jeszcze niedobory żelaza

    Sparky, Magda_Lena, Kasiekkk lubią tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Magda_Lena Ekspertka
    Postów: 127 72

    Wysłany: 26 maja 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    Magda_Lena na endometrium czerwone wino, orzechy brazylijskie i ananas (ja biore monokoncentrat 3-7dpo :) )
    Plamienia to w teorii niski progesteron ale skoro badałam to szkoda ze gin nie myśli co dalej. A może jesteś zwyczajnie przemęczona i to sygnał od organizmu ze nie wyrabia? Na myśl mi przychodzą jeszcze niedobory żelaza

    Po czerwonym winie boli mnie głowa, ale może się przemęcze 😅
    Ananasa uwielbiam i jem prawie codziennie swiezego, orzechy też już wprowadziłam, dziękuję za podpowiedź 😊
    Przemęczona raczej nie jestem, jestem wręcz prze-wypoczeta, od 7 miesięcy pracuje z domu i nic nie robię tylko dbam o siebie, wysypiam się i jem dobre rzeczy, więc to raczej nie to...
    Może to żelazo? Nigdy nie badałam...

    Kurcze, słabe wyniki to zło, ale jednak dobrze jest wiedzieć co można leczyć i nad czym pracować... 😔

    Ona: 33, On: 37 => Staramy się od 01.2021, o pierwsze dziecko.

    Badania - Ona - raczej wszystko ok:
    *wszystkie z 3 dc w normie (morfologia, TSH, hormony);
    *progesteron w 8 dpo w normie (14,59 ng/ml);
    *cytologia, USG - ok;
    *owulacje są (wg wykresu temperatur) idwóch monitoringów;

    Jedynie:
    - plamienia od 7-8 dpo, przez 4-5 dni aż do okresu;
    - krótka faza lutealna: 10 dni;
    - cienkie endometrium (?) - wnioskuję z bardzo skąpego okresu trwającego 1-2 dni.

    Badania - On - zrobione we wrześniu 2022 - słabe wyniki: ilość, ruchliwość, morfologia, wszystko bardzo słabo, poniżej normy;
    dodatkowo: żylaki.

    Supelmenty - Ona:
    Mama DHA Premium Plus, Doppelherz Aktiv + Koenzym Q10 Forte

    Suplementy - On:
    od października 2022: Fertilman Plus + Proxeed Plus;

    Pazdziernik 2022 - pierwsza wizyta w Invicta:
    suplementacja dla Męża, zalecone powtórzenie badań w styczniu 2023 i wskazanie do usunięcia żylaków.
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 26 maja 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam właśnie plamienia od około 9/10 dpo trwające zazwyczaj 4/5 dni. Proga badałam dwukrotnie ale tylko w 3 dc. Teraz mam brać dupka po owulacji żeby właśnie te plamienia ustąpiły, zobaczymy.

    Magda_Lena lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • lisia.kita Ekspertka
    Postów: 149 57

    Wysłany: 26 maja 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny mogę dołączyć? U mnie wstępnie testowanie ma być 26.06.21r bo dzisiaj właśnie plamieniem zaczęłam okres.
    Staramy się od 24.03.2021r - wtedy wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną Drosfemine.
    Mam 26 lat i brałam tabletki 9 lat z jedną miesięczną przerwą.
    Okres z odstawienia dostałam 29.03.21r, a później 29.04.21r pierwszy "prawdziwy" i teraz dostałam drugi.


    🔸 Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

    🔸14 cykl starań o pierwszego maluszka 👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Lena wrote:
    Cześć Wam, przechodzę i ja z maja 😌

    Bardzo proszę o wpisanie mnie na 18.06
    - może uda mi się zatestować, bo ja mierzę się z plamieniami od 7dpo, które bezlitośnie przekształcają się w okres
    - faza lutealna jest na krótka, mimo dobrych wyników wszystkich badań.
    Lekarz twierdzi, że dopóki nie staramy się 1 roku jest okej, więc narazie obserwuję i czytam na własną rękę.

    Chętnie poczytam o tym jak:
    - wydłużyć fazę lutealna;
    - podkoksować endomerium;
    - co może być przyczyną plamień, co zbadać?

    Powodzenia wszystkim! 💚🍀✊
    Na endometrium polecam orzechy brazylijskie ☺️

    Magda_Lena lubi tę wiadomość

  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 26 maja 2021, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Nie wiem jak Wy, ale te staraczki, które próbują już jakiś czas... czy zrezygnowałyscie w pewnym moencie z mierzenia temperatury?

    Ja zrezygnowałam bo za bardzo się tym stresowałam. W tym cyklu kupiłam miovelie nac dla siebie i nac dla męża. Od jutro mam brać duphaston przez 10 dni. Dodatkowo stosowałam kubeczek menstruacyjny...
    nadzieje mam już małe na to, że się uda. Jeśli w tym cyklu nie pójdzie to umawiamy się do kliniki.

    Trzymam kciuki za mega dużo kreseczek w tym miesiącu <3
    Ja też zrezygnowałam. Za dużo stresu i nakrecania się.

    oar83e3kprndadbz.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ