X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czerwcowy seks w plenerze 🐇 w marcu na porodówkę mnie zabierze 🤱🏻
Odpowiedz

Czerwcowy seks w plenerze 🐇 w marcu na porodówkę mnie zabierze 🤱🏻

Oceń ten wątek:
  • maciejka Autorytet
    Postów: 597 426

    Wysłany: 26 maja 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Na endometrium polecam orzechy brazylijskie ☺️
    Przez cały cykl czy tylko w pierwszej lub 2 fazie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 23:13

    02.2021 ⏸
    03.2021 7 tydz 💔
    15.06.2021⏸ 12 dpo
    21.06.2021 18 dpo beta hcg 3134,14
    24.06.2021 21 dpo beta hcg 12678,64

    w57vs65gi8metzy8.png
  • Korcia55 Koleżanka
    Postów: 33 38

    Wysłany: 27 maja 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Jeśli mogę, chciałabym dołączyć do wątku :)
    Dokładnie wczoraj minęły 2 lata od poronienia samoistnego bliźniaków. Od tamtej pory staramy się bezskutecznie. Ale na koncie mam już ponad 3 letniego synka :)
    Byłam u chyba 6 albo 7 lekarzy i każdy mówi to samo - brak medycznych przeciwskazan z mojej strony i ze strony męża. Mam oczywiście wyjechać na wakacje i przestać się starac i zaskoczy 😅 tym bardziej że z 2 poprzednimi ciążami nie miałam kompletnie żadnych problemów z zajściem. Robiłam wszystkie badania, HSG, monitoringi i oczywiście wszystko jest super.

    Od marca chodzę na spotkania z psychologiem zajmującym się tematem niepłodności a od zeszłego cyklu na akupunkturę. Jeśli za 2 miesiące nic się nie pojawi będę myśleć o klinice.

    Proszę mnie zapisać na 23.06, na dzień ojca 😁 przestałam już wierzyć w te "magiczne daty" ale akurat tak wypada mi 10dpo - nie będę się oszukiwać że wytrzymam do miesiączki 😆

    Powodzenia wszystkim i miłego dnia 😘

    Monika7, Magda_Lena, Szyszka90, Iskra444, Vivian, Gravity, Kasiekkk, KaJa, Ola_45 lubią tę wiadomość

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) mogę i ja dołączyć ? 😊 co prawda w tym miesiącu nikłe szanse...bo mam stwierdzony brak owu i mnóstwo nie pękniętych pęcherzyków na jajnikach.. Jestem po badaniach ...dziś idę na wizytę , a że dziś też są moje urodziny 😉 to mam nadzieję ze lekarz będzie miał dla mnie dobre wieści i ze szybko sobie poradzimy z moimi cyklami bez owu... okres wypada mi gdzieś na 6 czerwca wiec proszę o wpisanie 😊

    Magda_Lena lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Nie wiem jak Wy, ale te staraczki, które próbują już jakiś czas... czy zrezygnowałyscie w pewnym moencie z mierzenia temperatury?

    Ja zrezygnowałam bo za bardzo się tym stresowałam. W tym cyklu kupiłam miovelie nac dla siebie i nac dla męża. Od jutro mam brać duphaston przez 10 dni. Dodatkowo stosowałam kubeczek menstruacyjny...
    nadzieje mam już małe na to, że się uda. Jeśli w tym cyklu nie pójdzie to umawiamy się do kliniki.

    Trzymam kciuki za mega dużo kreseczek w tym miesiącu <3
    Ja mierze cały czas 😊 i już dawno widziałam po temp że coś jest nie tak..ale chyba nie dopuszczałam tej myśli do siebie ze to po mojej stronie może być problem teraz już wiem że to mój organizm szwankuje i dlatego jeszcze się nie udało...

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie teraz mam bardzo stresujący czas...starania trochę zeszły na drugi plan...jestem w trakcie robienia prawa jazdy...i już bym je po wtorkowym egzaminie miała..gdyby nie mój głupi błąd na sam koniec 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ i teraz 10 czerwca wszystko od nowa 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Magda_Lena Ekspertka
    Postów: 127 72

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Ja też mam właśnie plamienia od około 9/10 dpo trwające zazwyczaj 4/5 dni. Proga badałam dwukrotnie ale tylko w 3 dc. Teraz mam brać dupka po owulacji żeby właśnie te plamienia ustąpiły, zobaczymy.

    Kurcze, no właśnie jedynie duphason przychodzi do głowy kiedy się mówi o plamieniach, ale ja mam wysoki progesteron w 8dpo:

    50.6 nmol/l
    (faza folikularna: 0.32 - 1.0;
    faza lutealna: 3.8 - 50.6)

    To w przeliczeniu: 14.59 ng/ml.

    Ona: 33, On: 37 => Staramy się od 01.2021, o pierwsze dziecko.

    Badania - Ona - raczej wszystko ok:
    *wszystkie z 3 dc w normie (morfologia, TSH, hormony);
    *progesteron w 8 dpo w normie (14,59 ng/ml);
    *cytologia, USG - ok;
    *owulacje są (wg wykresu temperatur) idwóch monitoringów;

    Jedynie:
    - plamienia od 7-8 dpo, przez 4-5 dni aż do okresu;
    - krótka faza lutealna: 10 dni;
    - cienkie endometrium (?) - wnioskuję z bardzo skąpego okresu trwającego 1-2 dni.

    Badania - On - zrobione we wrześniu 2022 - słabe wyniki: ilość, ruchliwość, morfologia, wszystko bardzo słabo, poniżej normy;
    dodatkowo: żylaki.

    Supelmenty - Ona:
    Mama DHA Premium Plus, Doppelherz Aktiv + Koenzym Q10 Forte

    Suplementy - On:
    od października 2022: Fertilman Plus + Proxeed Plus;

    Pazdziernik 2022 - pierwsza wizyta w Invicta:
    suplementacja dla Męża, zalecone powtórzenie badań w styczniu 2023 i wskazanie do usunięcia żylaków.
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maciejka wrote:
    Przez cały cykl czy tylko w pierwszej lub 2 fazie?
    Najlepiej cały po trochę :)

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korcia55 wrote:
    Cześć :)
    Jeśli mogę, chciałabym dołączyć do wątku :)
    Dokładnie wczoraj minęły 2 lata od poronienia samoistnego bliźniaków. Od tamtej pory staramy się bezskutecznie. Ale na koncie mam już ponad 3 letniego synka :)
    Byłam u chyba 6 albo 7 lekarzy i każdy mówi to samo - brak medycznych przeciwskazan z mojej strony i ze strony męża. Mam oczywiście wyjechać na wakacje i przestać się starac i zaskoczy 😅 tym bardziej że z 2 poprzednimi ciążami nie miałam kompletnie żadnych problemów z zajściem. Robiłam wszystkie badania, HSG, monitoringi i oczywiście wszystko jest super.

    Od marca chodzę na spotkania z psychologiem zajmującym się tematem niepłodności a od zeszłego cyklu na akupunkturę. Jeśli za 2 miesiące nic się nie pojawi będę myśleć o klinice.

    Proszę mnie zapisać na 23.06, na dzień ojca 😁 przestałam już wierzyć w te "magiczne daty" ale akurat tak wypada mi 10dpo - nie będę się oszukiwać że wytrzymam do miesiączki 😆

    Powodzenia wszystkim i miłego dnia 😘
    Witamy, zapraszamy i trzymamy kciuki 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

    Korcia55 lubi tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie że jest sens mierzyć temperaturę od ok 12/13 dc jak w 15 powinna być owulacja?
    Obecnie jestem 4 dzień chora więc nie zaczęłam nawet mierzyć ale może w ogóle odpuścić i się sugerować objawami które i tak zawsze mi się pojawiają?

    Trzymam kciuki za "stare" i nowe na wątku staraczki - niech ojcowie mają super prezenty ❤️

    Korcia55, Marcelq, Liseuek, Magda_Lena lubią tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Lena wrote:
    Kurcze, no właśnie jedynie duphason przychodzi do głowy kiedy się mówi o plamieniach, ale ja mam wysoki progesteron w 8dpo:

    50.6 nmol/l
    (faza folikularna: 0.32 - 1.0;
    faza lutealna: 3.8 - 50.6)

    To w przeliczeniu: 14.59 ng/ml.


    Ja nie badałam po spodziewanej owulacji bo akurat tak pracuje że w tygodniu nie mam szans pójść z sobota zawsze wypada za wcześnie/za późno, a szkoda płacić i się kłuć w złych dniach. Mam spróbować dwa cykle właśnie z tym dupkiem bo ginka mi mówiła że to może być niedomoga. Wszystkie wyniki robione w 3 dc są idealne, owulacja niby występuje. Nie wiem jak wcześniej, w grudniu okazało się że mam mega cyste więc może dlatego się nie udawało. Później już sytuacja się nie powtórzyła.

    Magda_Lena lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Myślicie że jest sens mierzyć temperaturę od ok 12/13 dc jak w 15 powinna być owulacja?
    Obecnie jestem 4 dzień chora więc nie zaczęłam nawet mierzyć ale może w ogóle odpuścić i się sugerować objawami które i tak zawsze mi się pojawiają?

    Trzymam kciuki za "stare" i nowe na wątku staraczki - niech ojcowie mają super prezenty ❤️
    Jeśli chorujesz z gorączka to bez sensu bo temp będzie zaburzona. A jeśli nie to warto bo może wyłapujesz owu :)

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra444 wrote:
    Jeśli chorujesz z gorączka to bez sensu bo temp będzie zaburzona. A jeśli nie to warto bo może wyłapujesz owu :)
    No właśnie gorączka to nie jest ale jest ok 37 stopni więc chyba nie ma sensu - chyba, że do weekendu spadnie?

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Iskra444 Autorytet
    Postów: 1706 2374

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    No właśnie gorączka to nie jest ale jest ok 37 stopni więc chyba nie ma sensu - chyba, że do weekendu spadnie?
    No to rzeczywiście nie ma sensu, jak spadnie to możesz spróbować czy coś jeszcze wyłapujesz :)

    Blondyna.B lubi tę wiadomość

    Iskierka - 2018👧🏼
    11.2020 - cb
    02.2021 - cb
    03.2021 - diagnostyka 🧔🏻- teratospermia, asentospermia, testosteron⬇️ - rozpoczęcie leczenia
    07.2021 - ⏸ 💖
    Iskiereczka - 2022😍

    f2w3skjodu7e6olv.png
  • Pani Miśka Autorytet
    Postów: 1011 1078

    Wysłany: 27 maja 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2022, 13:21

    Iskra444, Blondyna.B, Selena, Kasiekkk, Magda_Lena lubią tę wiadomość

  • Magda_Lena Ekspertka
    Postów: 127 72

    Wysłany: 27 maja 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Ja nie badałam po spodziewanej owulacji bo akurat tak pracuje że w tygodniu nie mam szans pójść z sobota zawsze wypada za wcześnie/za późno, a szkoda płacić i się kłuć w złych dniach. Mam spróbować dwa cykle właśnie z tym dupkiem bo ginka mi mówiła że to może być niedomoga. Wszystkie wyniki robione w 3 dc są idealne, owulacja niby występuje. Nie wiem jak wcześniej, w grudniu okazało się że mam mega cyste więc może dlatego się nie udawało. Później już sytuacja się nie powtórzyła.

    No właśnie ja wolałabym nie brać hormonów jeśli to nie będzie konieczne, a wyniki mam ok.

    Czyli to Twój 1. cykl z dupkiem?

    Ona: 33, On: 37 => Staramy się od 01.2021, o pierwsze dziecko.

    Badania - Ona - raczej wszystko ok:
    *wszystkie z 3 dc w normie (morfologia, TSH, hormony);
    *progesteron w 8 dpo w normie (14,59 ng/ml);
    *cytologia, USG - ok;
    *owulacje są (wg wykresu temperatur) idwóch monitoringów;

    Jedynie:
    - plamienia od 7-8 dpo, przez 4-5 dni aż do okresu;
    - krótka faza lutealna: 10 dni;
    - cienkie endometrium (?) - wnioskuję z bardzo skąpego okresu trwającego 1-2 dni.

    Badania - On - zrobione we wrześniu 2022 - słabe wyniki: ilość, ruchliwość, morfologia, wszystko bardzo słabo, poniżej normy;
    dodatkowo: żylaki.

    Supelmenty - Ona:
    Mama DHA Premium Plus, Doppelherz Aktiv + Koenzym Q10 Forte

    Suplementy - On:
    od października 2022: Fertilman Plus + Proxeed Plus;

    Pazdziernik 2022 - pierwsza wizyta w Invicta:
    suplementacja dla Męża, zalecone powtórzenie badań w styczniu 2023 i wskazanie do usunięcia żylaków.
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 27 maja 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Też się do Was dołączam :) dojrzewałam od pół roku do decyzji o ponownym powrocie do gry, a od marca dzielnie Was podczytywałam. Tytuł mnie przekonał, że czerwiec to dobry miesiąc na start :D

    kilka słów o mnie - w czerwcu stuknie mi 30tka, a w sierpniu 5 rocznica ślubu ;) na pokładzie córa ze stycznia 2019 r., o którą staraliśmy się 21 cykli... był to ciężki czas, ciągłe nadzieje i rozczarowania, dlatego ciężko było mi podjąć decyzję o ponownych staraniach. Wypieram to z pamięci i chcemy zawalczyć o rodzeństwo dla naszej Misi. Mam nadzieję, że tym razem los będzie łaskawszy :)
    Proszę mnie wpisać na 29.06 :)

    Blondyna.B, Selena, Korcia55, Vivian, Sendi94, Gravity, Kasiekkk, Magda_Lena lubią tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 27 maja 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnuka wrote:
    Cześć :) Też się do Was dołączam :) dojrzewałam od pół roku do decyzji o ponownym powrocie do gry, a od marca dzielnie Was podczytywałam. Tytuł mnie przekonał, że czerwiec to dobry miesiąc na start :D

    kilka słów o mnie - w czerwcu stuknie mi 30tka, a w sierpniu 5 rocznica ślubu ;) na pokładzie córa ze stycznia 2019 r., o którą staraliśmy się 21 cykli... był to ciężki czas, ciągłe nadzieje i rozczarowania, dlatego ciężko było mi podjąć decyzję o ponownych staraniach. Wypieram to z pamięci i chcemy zawalczyć o rodzeństwo dla naszej Misi. Mam nadzieję, że tym razem los będzie łaskawszy :)
    Proszę mnie wpisać na 29.06 :)
    Witamy 😊powodzenia kochana 😚 będę mocno trzymać kciuki 🤞 ❤️ 🍀 Ja też o synka starałam się bardzo długo... 😑I teraz też się tak zanosi niestety 🤷‍♀️😑

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 27 maja 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Witamy 😊powodzenia kochana 😚 będę mocno trzymać kciuki 🤞 ❤️ 🍀 Ja też o synka starałam się bardzo długo... 😑I teraz też się tak zanosi niestety 🤷‍♀️😑

    Trzymam kciuki, żeby Twoje przypuszczenia się nie sprawdziły! :* W czerwcu ujrzymy piękne ⏸️ Tego się trzymamy :)
    🍀🍀🍀

    Doczytałam teraz, że dzisiaj są Twoje urodziny, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i oczywiście ⏸️ jak najszybciej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2021, 13:31

    Selena lubi tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 27 maja 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnuka wrote:
    Trzymam kciuki, żeby Twoje przypuszczenia się nie sprawdziły! :* W czerwcu ujrzymy piękne ⏸️ Tego się trzymamy :)
    🍀🍀🍀

    Doczytałam teraz, że dzisiaj są Twoje urodziny, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i oczywiście ⏸️ jak najszybciej

    Dziękuję bardzo 😘 😘 😘 dziś mam wizytę u gina to zobaczymy czy owu była.. 😏 Mam podejrzenie cykli bezowulacyjnych😑i pełno nie pęknietych pęcherzyków na jajnikach 😑miesiąc temu obraz usg w ogóle nie pasował do 1 fazy cyklu 😔 dostałam skierowanie na badanie i właśnie dziś idę pokazać wyniki 😊mam nadzieję że będzie miał dla mnie jakiś konkretny plan działania 😊

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • lisia.kita Ekspertka
    Postów: 149 57

    Wysłany: 27 maja 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Ogólnie teraz mam bardzo stresujący czas...starania trochę zeszły na drugi plan...jestem w trakcie robienia prawa jazdy...i już bym je po wtorkowym egzaminie miała..gdyby nie mój głupi błąd na sam koniec 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ i teraz 10 czerwca wszystko od nowa 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
    Życzę powodzenia następnym razem i trzymam kciuki 🙂

    Selena lubi tę wiadomość

    🔸 Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

    🔸14 cykl starań o pierwszego maluszka 👶
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ