X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla nowych staraczek
Odpowiedz

Dla nowych staraczek

Oceń ten wątek:
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dopaminka wrote:
    Nie, na razie zrobiłam 3 testy :) wczoraj wieczorem drugi i dziś rano trzeci i każdy wychodził co raz ciemniejszy :) do gina zapisałam się na 1 lutego, to jeszcze całe dwa tygodnie, dla mnie całe wieki, więc może do tego czasu jeszcze wybiorę się na betę żeby upewnić się, że dalej we mnie jest :)
    A u Ciebie Marzenia który dzień cyklu? Jak samopoczucie i nastawienie ? :)


    Gratuluję! 😍

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopaminka,
    Skoro kreska ciemnieje to beta rośnie🙂Jednak na Twoim miejscu oznaczyłabym bete z krwi 2 razy w odstępie 48godzin,wtedy bedziesz miała pewność,poza tym lekarz na usg może nie wiele zobaczyć na tym etapie.Trzymam kciuki!

    Ja dzisiaj 20dc,6dpo.Samopoczucie normalne,nastawiam się,że @przyjdzie za jakiś tydzień.Od kilku miesięcy cykle mam od 22 do 25 ,przy fazie lutealnej 12-13dni,więc teraz @powinnam dostać 27-28.01.Tak jak pisałam obstawiam,że mogę mieć niedrożne jajowody,więc dopóki nie zrobie badania,to pewnie nie uda się😐
    Jak staraliśmy się o pierwszą ciążę to miałam za krótką fazę lutealną,a teraz jest dobra,a chyba jajowody niedrożne😐Pewnie schrzanili coś przy łyżeczkowaniu 4 lata temu..Mam nadzieję,że to okaże się problemem,bo już więcej pomysłów nie mam,moja ginekolog też.
    A kilka dni temu dowiedziałam się,że moja siostra cioteczna jest w ciąży z drugim dzieckiem,cieszę się razem z nimi,ale trochę jednak przykro😕Kiedyś zarzekali się,że kolejnego nie będzie,bo bardzo źle przeszła ciążę,poród i czas kolek.
    Zanim w ciążę zaszłam,my staraliśmy się półtora roku a moja kuzynka zaszła w 1cyklu,ciężko było gratulować jak usłyszałam,jak szok przeszedł to cieszyłam się razem z nimi.🙂Teraz ich syn ma 12 lat i w między czasie była 2 razy w ciąży i poroniła 2 razy w 3 mcu☹Przebadali się i wszystko ok,więc też nie wiedzą dlaczego.
    Najgorzej,że inni pytają kiedy drugie,a wiedzą że chcemy,no ale nie bede opowiadać o naszych problemach,więc mówię "jak Bóg da"😉a oni"to do roboty sie bierzcie"...mogliby pomyśleć czasem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 17:24

  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopaminka gratuluje 😁

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • dopaminka Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenia wrote:
    Dopaminka,
    Skoro kreska ciemnieje to beta rośnie🙂Jednak na Twoim miejscu oznaczyłabym bete z krwi 2 razy w odstępie 48godzin,wtedy bedziesz miała pewność,poza tym lekarz na usg może nie wiele zobaczyć na tym etapie.Trzymam kciuki!

    Ja dzisiaj 20dc,6dpo.Samopoczucie normalne,nastawiam się,że @przyjdzie za jakiś tydzień.Od kilku miesięcy cykle mam od 22 do 25 ,przy fazie lutealnej 12-13dni,więc teraz @powinnam dostać 27-28.01.Tak jak pisałam obstawiam,że mogę mieć niedrożne jajowody,więc dopóki nie zrobie badania,to pewnie nie uda się😐
    Jak staraliśmy się o pierwszą ciążę to miałam za krótką fazę lutealną,a teraz jest dobra,a chyba jajowody niedrożne😐Pewnie schrzanili coś przy łyżeczkowaniu 4 lata temu..Mam nadzieję,że to okaże się problemem,bo już więcej pomysłów nie mam,moja ginekolog też.
    A kilka dni temu dowiedziałam się,że moja siostra cioteczna jest w ciąży z drugim dzieckiem,cieszę się razem z nimi,ale trochę jednak przykro😕Kiedyś zarzekali się,że kolejnego nie będzie,bo bardzo źle przeszła ciążę,poród i czas kolek.
    Zanim w ciążę zaszłam,my staraliśmy się półtora roku a moja kuzynka zaszła w 1cyklu,ciężko było gratulować jak usłyszałam,jak szok przeszedł to cieszyłam się razem z nimi.🙂Teraz ich syn ma 12 lat i w między czasie była 2 razy w ciąży i poroniła 2 razy w 3 mcu☹Przebadali się i wszystko ok,więc też nie wiedzą dlaczego.
    Najgorzej,że inni pytają kiedy drugie,a wiedzą że chcemy,no ale nie bede opowiadać o naszych problemach,więc mówię "jak Bóg da"😉a oni"to do roboty sie bierzcie"...mogliby pomyśleć czasem...

    Marzenia,
    wiem co czujesz, ja tak samo przez ten czas gdy starałam się o ciążę ciężko mi było patrzeć na inne pary którym udawało się to szybciej, albo nawet od razu, a już najgorsze jak się wcale nie starali, a dziecko już w drodze, czułam że dotyka mnie jakaś niesprawiedliwość. Były momenty że nawet na fejsa strach było wejść bo co chwilą ktoś ogłaszał wszem i wobec, że jest w ciąży!
    Ostatnio przeczytałam gdzieś tu na tym forum jak jedna z dziewczyn napisała, że może to jakaś siła wyższa, że może nic nie dzieje się bez przyczyny i że jeśli nie udaje się x czasu to po prostu nie jest to najlepszy na to czas , ale ciąża w końcu przyjdzie i dziecko urodzi się w najlepszym dla nas momencie, mimo że teraz jest to niezrozumiałe :) dla mnie coś w tym jest, nawet lekko pocieszające w gorszych chwilach :)
    A co do pytań innych "a kiedy dziecko?" "a w ciąży jeszcze nie jesteś?" to wole się nie wypowiadać, bo szczerze mówiąc to zanim sama zaczęłam się starać to zadawałam takie pytania, mimo że przypuszczałam że ten ktoś może mieć problem :/ teraz wiem że to straszne, nietaktowne i naprawdę może sprawić wielką przykrość, ale no cóż , czasu nie cofnę...
    Chociaż ostatnio ta osoba której zadawałam te pytania wyskoczyła do mnie z takimi tekstami, więc jesteśmy kwita :D

    oar8qqmzgfkwgo1s.png
    Starania od: 03.2019
    01.2020 - cp
    04.2020 - cb
    23.01.2021 - II (10dpo)
    Neoparin + Encorton + Acard
    bhcg 27.01 - 229
    bhcg 29.01 - 705
    bhcg 01.02 - 2989
    bhcg 06.02 - 17850
    usg 13.02 - zarodek 7,5mm i bijące ♥️
  • CherryCherry_Lady Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopaminka wielkie gratulacje <3 Jeju suuuper <3

    Co do pytań o ciążę to ja też już nie pytam, bo chyba na około każdy ma problemy :(

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    A tu znowu tak cicho🤔Było nas tu trochę,ale gdzieś pouciekały.Bebetka,Lalia,Kristin gdzie się podziewacie?
    Dopaminka jak się czujesz?
    Ja na chwilę zajrzałam w grudniu do testujących w styczniu i wpisałam sie na 3.01,no ale 1.01 przyszła@Ale czytam je nałogowo😉bo tutaj cisza.A na starających sie styczniówkach w pewnej chwili to było jak wątek erotyczny😅
    Nie wiem jak Wy,ale ja bardzo często zaglądam na forum,kiedyś na fb siedziałam,a teraz of,uzależniłam się😄Nie potrafie odpuścić🤨
    U mnie 10dpo i znowu nakręcanie😟Tempka była ładna,6dc spadek jednodniowy,potem wzrost,a wczoraj i dziś znowu nisko,więc chyba nic z tego.Od 3 dni brzuch boli jak przed okresem i przez to się nakręcam,choć nie wiem po co skoro miałam już takie ze 2 cykle,bo standardowo to boli 1-2dni [email protected] w pachwinach tak ciągnie nieprzyjemnie😑
    W niedzielę mam urodziny więc chyba zrobię test,będzie 12dpo,a może jakimś cudem będę miała prezent urodzinowy🙂
    Ostatnio jakaś taka rozbita jestem,chyba ta pogoda mnie dobija😐Czy Wy też tak macie?Ja chce już wiosnę!🌱skoro śniegu nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 19:22

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, oto córka marnotrawna powróciła 😅😅

    Cześć Klaudia, cześć Marzenia!

    Cześć nowe koleżanki!

    Marzenia, wróciłam przez Ciebie, a raczej dzięki Tobie 😁 myślałam że ten wątek padł, a tu proszę kreseczki!

    Gratuluję dopaminka!! 🤩

    U mnie zamieszanie 😂 mam trzy aplikacje i każda wyznaczyła mi termin owu i @ na inny dzień 🤦‍♀️

    Według ovufriend termin @na wczoraj, czyli dzisiaj jestem 15 dpo.

    Według Ovuview na dzisiaj, i jestem 14 dpo.

    A według mojego kalendarzyka na jutro, czyli dzisiaj jestem 13 dpo 🤯

    Wiem, pomieszane to, dlatego postanowiłam, że nie testuję i czekam do poniedziałku i będę 16, 15 lib 14 dni po owu 😁😁😁

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Z chęcią dołączę do Wad bo się jakoś właśnie nie mogę odnaleźć :-)

    Jestem mamą już trójeczki - same dziewuszyska hahahaha no i właśnie testuję skuteczność metody dr shettlesa na chłopca:-)

    kompletnie mi odwaliło bo biegałam na monitoring owulacji żeby wyznaczyć na 100% kiedy jest ta owulacja hahaha no i udało się - w tym cyklu na moich oczach pękł pęcherzyk :-) Szok! Lekarka się śmiała że czegoś takiego nie widziała.

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    Hej dziewczyny :-)
    Z chęcią dołączę do Wad bo się jakoś właśnie nie mogę odnaleźć :-)

    Jestem mamą już trójeczki - same dziewuszyska hahahaha no i właśnie testuję skuteczność metody dr shettlesa na chłopca:-)

    kompletnie mi odwaliło bo biegałam na monitoring owulacji żeby wyznaczyć na 100% kiedy jest ta owulacja hahaha no i udało się - w tym cyklu na moich oczach pękł pęcherzyk :-) Szok! Lekarka się śmiała że czegoś takiego nie widziała.


    Witaj, to super ekipa w domu 😁

    Trzymam kciuki żeby ten cykl nie tylko był udany, ale żeby też udało się z synkiem ✊🍀

    Długo się staracie o teraz o 4? Miałaś jakieś trudności w poprzednich ciążach?

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Witaj, to super ekipa w domu 😁

    Trzymam kciuki żeby ten cykl nie tylko był udany, ale żeby też udało się z synkiem ✊🍀

    Długo się staracie o teraz o 4? Miałaś jakieś trudności w poprzednich ciążach?


    No teraz staramy się 5 cykl ....a tak naprawdę to 2 :-) pozostałe odpadły :-)hehehe bo było po owulacji :D

    A co do trudności to w zasadzie każda ciąża to coś się przyczepiło. W pierwszej cukrzyca ciążowa, druga - niedoczynność tarczycy, trzecia - cukrzyca ciążowa. Między pierwszą a drugą jeszcze miałam poronienie w 3mc:-( krwotok, ledwo mnie odratowali, ale wiecie miałam już jedno dziecko to zawsze łatwiej człowiek to znosi.

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenia wrote:
    Dopaminka,
    Skoro kreska ciemnieje to beta rośnie🙂Jednak na Twoim miejscu oznaczyłabym bete z krwi 2 razy w odstępie 48godzin,wtedy bedziesz miała pewność,poza tym lekarz na usg może nie wiele zobaczyć na tym etapie.Trzymam kciuki!

    Ja dzisiaj 20dc,6dpo.Samopoczucie normalne,nastawiam się,że @przyjdzie za jakiś tydzień.Od kilku miesięcy cykle mam od 22 do 25 ,przy fazie lutealnej 12-13dni,więc teraz @powinnam dostać 27-28.01.Tak jak pisałam obstawiam,że mogę mieć niedrożne jajowody,więc dopóki nie zrobie badania,to pewnie nie uda się😐
    Jak staraliśmy się o pierwszą ciążę to miałam za krótką fazę lutealną,a teraz jest dobra,a chyba jajowody niedrożne😐Pewnie schrzanili coś przy łyżeczkowaniu 4 lata temu..Mam nadzieję,że to okaże się problemem,bo już więcej pomysłów nie mam,moja ginekolog też.
    A kilka dni temu dowiedziałam się,że moja siostra cioteczna jest w ciąży z drugim dzieckiem,cieszę się razem z nimi,ale trochę jednak przykro😕Kiedyś zarzekali się,że kolejnego nie będzie,bo bardzo źle przeszła ciążę,poród i czas kolek.
    Zanim w ciążę zaszłam,my staraliśmy się półtora roku a moja kuzynka zaszła w 1cyklu,ciężko było gratulować jak usłyszałam,jak szok przeszedł to cieszyłam się razem z nimi.🙂Teraz ich syn ma 12 lat i w między czasie była 2 razy w ciąży i poroniła 2 razy w 3 mcu☹Przebadali się i wszystko ok,więc też nie wiedzą dlaczego.
    Najgorzej,że inni pytają kiedy drugie,a wiedzą że chcemy,no ale nie bede opowiadać o naszych problemach,więc mówię "jak Bóg da"😉a oni"to do roboty sie bierzcie"...mogliby pomyśleć czasem...


    ja też jak starałam się o pierwsze dziecko to miałam za krótką fazę lutealną.....potem było niby ok ale nie mogło dojść do zagnieżdżenia. Dostałam duphaston i po 3 cyklu się udało. Potem druga ciąża bez dupka- poronienie, i po poronieniu już tylko dupek od 3 dpo. Brałaś kiedyś duphaston?

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    No teraz staramy się 5 cykl ....a tak naprawdę to 2 :-) pozostałe odpadły :-)hehehe bo było po owulacji :D

    A co do trudności to w zasadzie każda ciąża to coś się przyczepiło. W pierwszej cukrzyca ciążowa, druga - niedoczynność tarczycy, trzecia - cukrzyca ciążowa. Między pierwszą a drugą jeszcze miałam poronienie w 3mc:-( krwotok, ledwo mnie odratowali, ale wiecie miałam już jedno dziecko to zawsze łatwiej człowiek to znosi.


    To też swoje przeżyłaś ☹️ mam nadzieję, że TA ciąża z synkiem będzie już bezproblemowa i nudna 😁 mocno Ci tego życzę 🤞✊🍀

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    Hej dziewczyny :-)
    Z chęcią dołączę do Wad bo się jakoś właśnie nie mogę odnaleźć :-)

    Jestem mamą już trójeczki - same dziewuszyska hahahaha no i właśnie testuję skuteczność metody dr shettlesa na chłopca:-)

    kompletnie mi odwaliło bo biegałam na monitoring owulacji żeby wyznaczyć na 100% kiedy jest ta owulacja hahaha no i udało się - w tym cyklu na moich oczach pękł pęcherzyk :-) Szok! Lekarka się śmiała że czegoś takiego nie widziała.

    Witaj w klubie, u mnie to samo! O 8 test pozytywny, 09:30 kłucie jajnika, o 10 USG i pęknięcie! :)

    złota rybka lubi tę wiadomość

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zrobiłam co mogłam :-) i ten jeden siusiak mógłby być :-)

    P.S. 6dpo a ja już nie mogę się doczekać testowania :-) Normalnie mnie nosi. A potem będzie nie lepiej - oczekiwanie do kwietnia jak coś czy chłopiec czy dziewucha :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2020, 17:54

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    No zrobiłam co mogłam :-) i ten jeden siusiak mógłby być :-)

    P.S. 6dpo a ja już nie mogę się doczekać testowania :-) Normalnie mnie nosi. A potem będzie nie lepiej - oczekiwanie do kwietnia jak coś czy chłopiec czy dziewucha :D


    Na kiedy masz termin @?? Kiedy testujesz?? 😁

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Na kiedy masz termin @?? Kiedy testujesz?? 😁

    @ 2 luty. A test Jak wytrzymam to 31 stycznia 😂😂😂 i to krew, ale podejrzewam że od jutra pójdą w ruch testy hahahaha, no lubię je robi😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2020, 19:36

    Lalia lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    To też swoje przeżyłaś ☹️ mam nadzieję, że TA ciąża z synkiem będzie już bezproblemowa i nudna 😁 mocno Ci tego życzę 🤞✊🍀


    BAAARDZO dziękuję. Tak bardzo bym chciała synusia. A każda ciąża to było cc wiec to byłoby 4 i ostatnie. Każda z moich kruszynek ważyła kolejno 4110, 4220, 4260. Wzrost kolejno 60, 60, 58 😁

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy? Co byście wolały? Może jakąś liste zrobimy kto i kiedy testuje?

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testuję jutro 😂😂😂

    Po 8 miesiącach starań jest mi obojętne, kto będzie, ale myślę, że mąż bardzo chciałby córeczkę 😁

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Ja testuję jutro 😂😂😂

    Po 8 miesiącach starań jest mi obojętne, kto będzie, ale myślę, że mąż bardzo chciałby córeczkę 😁

    Ojej no to MOOOOCNO trzymam kciuki 🙆🙆🙆 mój chciał synka 😉😂😂😂

    Lalia lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ