X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla nowych staraczek
Odpowiedz

Dla nowych staraczek

Oceń ten wątek:
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2020, 12:25

    Lalia, złota rybka lubią tę wiadomość

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki😊
    Ja tylko na chwile wpadłam.Fajnie,że wątek się rozkręca.
    Lalia,cieszę się,że wróciłaś🙂Trzymam bardzo mocno kciuki za Twoje jutrzejsze testowanie✊✊✊
    U mnie dziś 1 kreska,ale kolejne testowanie w środę,jeśli @nie przylezie.Objawów brak,oprócz tego że brak śluzu,bardzo sucho,aż nieprzyjemnie.A odkąd biorę wiesiołek śluzu było sporo nawet przed@tylko kremowy.Dzisiaj musiałam zaaplikować sobie żel nawilżający bo tak sucho.

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenia wrote:
    Witam nowe staraczki😊
    Ja tylko na chwile wpadłam.Fajnie,że wątek się rozkręca.
    Lalia,cieszę się,że wróciłaś🙂Trzymam bardzo mocno kciuki za Twoje jutrzejsze testowanie✊✊✊
    U mnie dziś 1 kreska,ale kolejne testowanie w środę,jeśli @nie przylezie.Objawów brak,oprócz tego że brak śluzu,bardzo sucho,aż nieprzyjemnie.A odkąd biorę wiesiołek śluzu było sporo nawet przed@tylko kremowy.Dzisiaj musiałam zaaplikować sobie żel nawilżający bo tak sucho.

    Dzięki kochana 😘 dzisiaj jesteś jeszcze wcześnie po owu, więc wszystko przed Tobą 😘 mocno Ci kibicuję ✊🍀

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Dołączam do Waszej grupy :)

    Chciałabym się dowiedzieć czegoś nowego ale i potrzebuję wsparcia i motywacji.
    Staramy się już 4 lata z niewielkimi przerwami.
    Ten rok jest inny. Od stycznia mam nowego lekarza, który dał nadzieje, że coś się jeszcze da zrobić.
    Po obu stronach problem, po za tym u mnie podwyższone FSH i niskie AMH (0,7), więc czasu do działania już niedużo. Mam stwierdzone przeciwciała przeciwjądrowe, niedoczynność tarczycy, wzjg, celiakię i astmę.
    Ja dostałam acard na stałe i zastrzyk z pregnylu 21 stycznia (miałam dwa łądne pęcherzyki 20.01, więc zatrzyk dla pewności by pękły). Mój dostał leki na poprawę nasienia.
    Mam w terminie @ zrobić betę bez znaczenia czy dostanę @ czy nie, aby sprawdzić czy przez te przeciwciała nie dochodzi do poronień.

    Niech ten rok będzie dla nas wszystkich obfity w pozytywne testy !


    Witamy🙂
    Zmiana lekarza czasami totalnie.odwraca wszystko i trzymam kciuki za Ciebie. Jedynie mogę dodać od.siebie jeżeli.chodzi.o lekarzy że w Warszawie jest po prostu wspaniała lekarka endokrynolog p. Ewa Filipp. Każda moja ciąża była u niej prowadzona, jak.również ona wykonywała cięcia. Przyjeżdżają do niej.ludzie z całej Polski. Obecnie robi profesurę....jeżeli masz.niedaleko albo może planujesz wypad do Wawy to polecam z całego serca.

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak jak myślałam, dzisiaj temperatura spadła do linii a test to tylko formalnosc: biel vizira...

    To był test Pink Superczuły o czułości 10 więc ani cienia...

    Czekam na @... No i nowy cykl...

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Dziewczyny, tak jak myślałam, dzisiaj temperatura spadła do linii a test to tylko formalnosc: biel vizira...

    To był test Pink Superczuły o czułości 10 więc ani cienia...

    Czekam na @... No i nowy cykl...

    Kurcze a może odbije jutro.....ja po pierwszej ciąży przestałam mierzyć temperaturę bo miałam za duże sinusojdy emocjonalne 😁 od ooo idzie w górę super po jest do dupy....a kiedy masz termin @? Ja bym poczekała do jutra bo pamiętam że mogą być dwa spadki temperatur. Trzymam kciuki dalej. 🙆🙆

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8443 18547

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    Kurcze a może odbije jutro.....ja po pierwszej ciąży przestałam mierzyć temperaturę bo miałam za duże sinusojdy emocjonalne 😁 od ooo idzie w górę super po jest do dupy....a kiedy masz termin @? Ja bym poczekała do jutra bo pamiętam że mogą być dwa spadki temperatur. Trzymam kciuki dalej. 🙆🙆


    Kochana, jeden termin @był na sobotę, drugi na niedzielę, a trzeci na dzisiaj więc jestem jakieś 14/16 dni po owulacji. Nie wiem kiedy ją miałam, bo nie miałam monitoringu tylko wykres prowadziłam. Dzisiaj mam 28 dc, a zazwyczaj cykle mam 27-29 dni, więc jakby coś było to już by było. Mi jak temperatura spada poniżej 36 to w 99% tego dnia przychodzi okres...

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka dzięki za polecenie :) Jeżeli nic u siebie w mieście nie zdziałam, to następny kierunek Warszawa właśnie :)

    Lalia może jeszcze nic straconego ? Póki nie przyjdzie zołza to nic nie wiadomo :)

    Długo się dziewczyny staracie ?

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia,
    Przykro mi☹Ale nowy cykl,nowa nadzieja👍
    U mnie dzisiaj też tempka w dół więc małpa przyjdzie wieczorem lub jutro rano😐

  • CherryCherry_Lady Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :D

    Ja nie zaglądałam tu za bardzo bo był @ więc nie myślałam o tym :D no ale mam teraz 11 dc i zaczynamy starania ale coś czuję że nie wyjdzie, nie wiem czemu, może się zraziłam poprzednim miesiącem :( . Chyba w następnym cyklu pójdę na monitoring - jak to się załatwia? Lekarz musi dać skierowanie? Marudzą przy tym czy raczej bez problemu?

  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Kochana, jeden termin @był na sobotę, drugi na niedzielę, a trzeci na dzisiaj więc jestem jakieś 14/16 dni po owulacji. Nie wiem kiedy ją miałam, bo nie miałam monitoringu tylko wykres prowadziłam. Dzisiaj mam 28 dc, a zazwyczaj cykle mam 27-29 dni, więc jakby coś było to już by było. Mi jak temperatura spada poniżej 36 to w 99% tego dnia przychodzi okres...


    och kurczaczki no! Nowy cykl nowe szanse. Strzel sobie winko albo drinka i nie martw się. Będzie dobrze! ściskam mocno

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CherryCherry_Lady wrote:
    Hej Dziewczyny :D

    Ja nie zaglądałam tu za bardzo bo był @ więc nie myślałam o tym :D no ale mam teraz 11 dc i zaczynamy starania ale coś czuję że nie wyjdzie, nie wiem czemu, może się zraziłam poprzednim miesiącem :( . Chyba w następnym cyklu pójdę na monitoring - jak to się załatwia? Lekarz musi dać skierowanie? Marudzą przy tym czy raczej bez problemu?

    Ja np. jestem samozwańczą pacjentką monitoringu cyklu - w tym cyklu byłam 6 razy na monitoringu bo dziad jeden(pęcherzyk) jakoś świrował z tymi przyrostami :-) Jak prywatnie to bez skierowania a na nfz trza mieć. Ja tylko prywatnie chodziłam więc nie wiem czy marudzą...ale pewnie zależy od lekarza.

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • CherryCherry_Lady Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    Ja np. jestem samozwańczą pacjentką monitoringu cyklu - w tym cyklu byłam 6 razy na monitoringu bo dziad jeden(pęcherzyk) jakoś świrował z tymi przyrostami :-) Jak prywatnie to bez skierowania a na nfz trza mieć. Ja tylko prywatnie chodziłam więc nie wiem czy marudzą...ale pewnie zależy od lekarza.

    Mam wizytę ustawioną na 17.02 akurat będzie dzień po terminie @ i jak się nie uda teraz to poproszę. Mam abonament w Luxmedzie ale z tymi lekarzami tam to różnie.

  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny. Ja tu nowa. 1 dziecko już mam. Wbrew opinią lakarzy taki mały cud. Myślimy o 2. Aktualnie 9dpo negatywny jeden test. Beta 7dpo 0.2. Dużo objawów ale już sama nie wiem co myśleć. Ktoś w podobnym terminie?

    Mimi25
  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi25 wrote:
    Hey dziewczyny. Ja tu nowa. 1 dziecko już mam. Wbrew opinią lakarzy taki mały cud. Myślimy o 2. Aktualnie 9dpo negatywny jeden test. Beta 7dpo 0.2. Dużo objawów ale już sama nie wiem co myśleć. Ktoś w podobnym terminie?

    Hej :-) Fajnie że nas tu coraz więcej :-)
    u mnie 7dpo i negatyw zrobiony dziś wieczorem :-) hahahaha no cóż wiem że za wcześnie ale podobnie jak u Ciebie dużo objawów. Co z tego będzie zobaczymy. Mam jeszcze jeden teścior do wykorzystania ale tak koło 10dpo idę na betę

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale szalejecie z tymi testami :) Ja nienawidzę się nakręcać :/ a w sobotę idę na betę bo lekarz kazał sprawdzić. I głupia nadzieja się wkrada, że może mała zmiana leków wprowadzona, a nóż teraz się uda. ehhhh....

    U mnie to sinusoida w życiu straszna. Raz nadzieja, że jeszcze nie wszystko stracone, raz próba pogodzenia się, że może jednak dzieci nie będziemy mieć. Potem znowu ktoś/coś rzuci ziarno nadziei, a potem znowu dół. Jak żyć ? :)

  • CherryCherry_Lady Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sama wiem że z tymi objawami to jak się bardzo chce to się dopatruje :) Z rozmów z koleżankami to dopiero 8/9 tydzień ciąży to cokolwiek zaczęły się czuć inaczej :D

    u mnie to jeszcze sporo do testowania, do owu chyba z 4 dni :D ale powiedziałam sobie że test zrobię dopiero w dniu spodziewanej @ bo w tamtym cyklu to nawet nie chcę liczyć ile wydałam na testy :D

    Trzymam za wszystkie z nas kciuki :*

  • złota rybka Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-)

    U mnie dziś fatalny dzień - jakoś zupełnie nie mam cierpliwości a najmłodszej dalej idą zęby. Marudzi, drze się, Nurofen średnio pomagał. :-( Wyszłyśmy na spacer to byłyśmy na zewnątrz całe 20 min bo zaczęło padać. A w dodatku wrzody mi się odezwały i brzuch mnie napiep...a! Więc te bóle brzucha to wrzody a nie objaw ciąży hahahaha :-)
    A jak u Was?

    https://ovufriend.pl/graph/7f5ecd295419d6e00aa15bb1710109e2
  • Mimi25 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    złota rybka wrote:
    Hej :-) Fajnie że nas tu coraz więcej :-)
    u mnie 7dpo i negatyw zrobiony dziś wieczorem :-) hahahaha no cóż wiem że za wcześnie ale podobnie jak u Ciebie dużo objawów. Co z tego będzie zobaczymy. Mam jeszcze jeden teścior do wykorzystania ale tak koło 10dpo idę na betę
    Ja wczoraj wieczorem czyli 10 dpo zrobiłam sikańca i dupa.. jedna kreska.. Więc chyba będą nici w tym miesiącu.. :/ Luty,marzec i kwiecień odpadają z różnych przyczyn więc mam lekkie bu... a tyle objawów miałam :((

    Mimi25
  • ruda Koleżanka
    Postów: 55 85

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, dolaczam do Was. U nas w lutym bedzie dokladnie rok od kiedy zaczelismy starania i przyznaje ze czasem juz mam tego dosyc. Wiem ze czasem udaje sie po wielu latach i trzeba miec nadzieje do konca ale ta bezradnosc jest okropna. Wszystkie badania prawidlowe, jedynie niedoczynność tarczycy ktora jest od wielu lat pod kontrola. Caly czas staram sie sobie mowic ze ten cykl bedzie inny, tym razem sie uda jednak koniec koncow przychodzi okropne zawiedzenie. Staram sie nie nakrecac, nie myslec ale roznie to bywa. Probowalyscie ziol ojca sroki lub castagnusa ? Ja wlasnie testuje ziola ojca Sroki, bo w sumie czemu nie :) Trzymam kciuki za Was, miesiac sie juz konczy, luty miesiacem zakochanych a wiec mam nadziej ze tym razem ten miesiac bedzie naprawde udany dla Was i dla mnie. :)

    0d1y43r8261ugygo.png

    Holandia 🇳🇱
    13cs 🤰🏼
    niedoczynność tarczycy

    Euthyrox 88, wit. C1000, wit D3 1000 I.U., wit B12 500 ug, kwas foliowy 500 ug,
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ