X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Olinka85 Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione szczegółowe badania, ale 2 lata temu kiedy występowały u mnie plamienia od połowy cyklu do @. Histeroskopie miałam również i wszystko było ok. Plamienia jednak nie ustępowały. Dopiero jak wróciłam do tabl. anty na 3 miesiące i je odstawiłam to i plamienia ustały. Ponoć taka moja uroda.
    Masz jakieś objawy, że zalecił sprawdzenie endo?

  • Agaa17 Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam jeszcze testu - boję się zapeszać:) Ale jeśli jutro nie będzie @ to zrobię sikańca.

    Ogólnie dwa ostatnie cykle są wydłużone. Normalnie było 30-31 dni, teraz nawet 37 dni było (w kwietniu). Miesiączki są dość niewielkie (kiedyś miałam dość obfite miesiączki, nawet biorąc tabletki). No i to zwróciło jej uwagę.


    d3fd425d1e462f55ea6b2561921ed123.png

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorgeus ja mam bezpłatne usg co pół roku. Myślę że warto wiedzieć, czy się jest obciążąnym bo lekarze inaczej do takiego pacjenta podchodza. Jeden mi kiedyś powiedział ze cytologia co 3 lata ale jak powiedziałam że mam udokumentowane obciążenie to mam prawo do cytologii co roku.

    Paulette u mnie też i mama i dziadek i cała jego rodzina chorowali na raka. Ja się cieszę że o tym wiem bo mam większą świadomość i czesciej się badam. Także zachęcam osoby które mają podstawy do zbadania swoich genów :-)

    Witam Agaa17 :-) ciesze się że do nas dołączyła. Mam nadzieje że dodamy Ci otuchy w drodze ku zafasolkowaniu ;-)

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Agaa17 Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że każda z nas powinna robić cytologię co rok i usg piersi. Profilaktycznie, chociaż nie wszyscy lekarze chcą wypisywać skierowania.

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tym jest problem :-/ ja mowie ze mam uszkodzony gen i mi robia ale wiele koleżanek ma problem ze skierowaniem, nie chcą im dawac lekarze częściej niz co 3 lata...to jest chore jak dla mnie, jak cała nasza służba zdrowia zresztą...

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca, a Ty dalej bez luteiny?
    Wytrwała jesteś kobieto ;)

  • Olinka85 Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, trzymam kciuki, niech się jutro pokażą magiczne dwie krechy! :)
    Tak, zgadzam się - nasza służba zdrowia to tragedia. Skierowania do lekarzy specjalistów i czas oczekiwania na wizytę to jest jakaś kpina! Trzeba mieć zdrowie, żeby chorować :/

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona no właśnie nie wiem co mam zrobić bo od wczoraj mam plamienie / lekkie krwawienie i nie wiem jak to traktować...na ulotce luteiny była informacja że przy niezidentyfikowanym krwawieniu nie należy brać...umówiłam się w poniedziałek do ginekologa, moze do tego czasu @ się rozkreci a jak nie to mi w poniedziałek ginekolog powie co robić... Kiedyś miałam podobne krwawienie i po 2 tygodniach dostalam normalnie @. To krwawienie bardziej przypomina to na koniec @ niż na początek... Ah czemu te nasze kobiece sprawy są takie skomplikowane

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg piersi będę chodziła co rok, skoro darmowe, a cytologię miałam robioną dwa lata pod rząd, później trochę przerwy i dzisiaj też miałam zrobioną :)

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze jest to żeby się systematycznie badac i miec swoje zdrowie pod kontrolą :-)

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny kiedy robiłyście sobie pierwszy raz usg piersi ?

  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskazania są aby robić po 25 roku życia :)

    Paulette lubi tę wiadomość

  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po raz pierwszy robiłam mając 19 lat, w wieku 23 lat, później w wieku 25 lat, i w tym roku w lutym mając niecałe 28 :-)

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam w wieku 23 lat jak dowiedziałam się, że u mojej mamy zdiagnozowano raka piersi

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Beata1989 Ekspertka
    Postów: 294 93

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    i ja do Was dołączę.
    Nazywam się Beata i mam 26 lat.
    Z mężem zaczęliśmy starania w grudniu więc to nasz 7 cykl...
    Pierwszy w którym stymulowałam wzrost pęcherzyków Clostillbegyt-em.
    Po monitoringu owu dziś w 16 dc mam w lewym jajniku pęcherzyk 27 mm a w prawym 20 mm.
    Poza tym wymuszamy pęknięcie zastrzykiem z pregnylu.
    Zobaczymy co wyjdzie :)

    bbdaa08496ae85ea4dc36020f3fdd86a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Cie Beta ;) zycze powodzenia w staraniach ;)

    Dziewczyny to ja chyba tez sobie moze zrobie te usg bo jeszcze nigdy sie nie badalam a mam 21 lat.

  • Beata1989 Ekspertka
    Postów: 294 93

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette myślę, że usg to podstawa :)

    Paulette lubi tę wiadomość

    bbdaa08496ae85ea4dc36020f3fdd86a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak. Tylko myslalam ze to sie robi pozniej, ale skoro dziewczyny chodzily a mialy mniej lat niz ja to ja tez pojde jak bede miala taka mozliwosc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim!!!

    Wczoraj pierwszy raz wyszedł mi cień cienia na teście ciążowym.
    Wykonałam od razu BETA HCG i wynik z wczoraj (3 dni do @) to: 5,94

    Dziś 2 dni do @

    Temperatura z 36,87 urosła dziś do 37,03

    Jeśli chodzi o test - nadal cień cienia.
    Zastanawiam się co to oznacza, bo BETA niska :(

    Poniżej zdjęcie

    396ea388d5ff4146med.jpg
    32f45d5fa5e582efmed.jpg
    5445892acf981677med.jpg

    Emy lubi tę wiadomość

  • Beata1989 Ekspertka
    Postów: 294 93

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prima Sort- pytałam wczoraj lekarza o testy i między innymi wspomniał o BETA HCG. Powiedział: można zrobić BETA HCG wynik w ciąży powinien wynosić kilka punktów, wyznacznikiem zajścia jest to, że przy powtórzeniu badania za 2 dni wynik się podwoi:)
    Więc nie wiem czy to, że masz niecałe 6 to za mało...

    bbdaa08496ae85ea4dc36020f3fdd86a.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ