X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gina. Mam PCOS, listę badań do wykonania między 21-23 dniem cyklu, następnie między 3-5 dniem kolejnego cyklu. Jestem załamana. Mega.

    Z samej wizyty jestem zadowolona, lekarz poważnie podszedł do tematu, wszystko mi wytłumaczył.

    Moje postanowienia:
    1.) dieta od dietetyka
    2.) ćwiczenia: bieżnia, kijki, rower
    3.) zrobić wszystkie zlecone przez gina badania, czyli:
    3-5 dc: Estradiol, FSH i LH
    21-23 dc: Progesteron, Prolaktyna, Testosteron, DHEAS
    4.) robić testy owulacyjne
    5.) nie mierzyć temperatury

    Lekarz powiedział, że w moim przypadku na chwilę obecną mierzenie tempki to strata czasu. Kolejny cykl będę miała stymulowany, monitoring owulacji, mąż ma zrobić badanie nasienia a u mnie jeszcze prawdopodobnie będzie sprawdzenie drożności jajowodów ale o tym będziemy rozmawiać na następnej wizycie. Wiesiołka mogę dalej łykać bo na pewno nie zaszkodzi, jak stwierdził gin. Femibion gin zalecił zmienić na
    INOFOLIC.

    Najbardziej mi źle po tym, że badam się u ginekologa raz na pół roku, ostatnio byłam 2 tygodnie temu. Nie chodzi mi o wydane pieniądze na te wizyty ale o ukierunkowanie ginekologów na $$$$. PCOS nie przyszło nagle. Wizyta u nowego gina była długa, dużo pytał,, o szczegóły, cykle, długości @, długości cykli, plamienia, o wszystko.
    Boże, dziękuję, że wpadłam na to żeby zmienić ginekologa. Płakać mi się chce z tej niemocy bo gdybym nie chodziła po lekarzach to mogłabym mieć do siebie pretensje........................

    Jutro mój wielki Dzień zmian. Właśnie jem moją ostatnią czekoladę, popijam winem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2015, 09:25

    starająca się15 lubi tę wiadomość

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka - najważniejsze, że lekarz podszedł do sprawy poważnie. Teraz porobisz wszystkie potrzebne badania. zobaczysz co i jak i będziesz mogła spokojnie zacząć swoje serduszkowania jak już wszystko będzie okey ;)

    miluszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kardan425 wrote:
    Witam,
    chętnie dołączę do wątku! :)
    Od samego początku śledzę wasze wpisy, ale nie wiedziałam czy napisać :)

    A więc mam niebawem 24 lata razem z narzeczonym zaczęliśmy się starać o dzidziusia jest to nasz 2 cykl. 15.06 mam dostać @.
    Cykle mam w miarę równe, różnica 1 dnia raz cykl trwa 25 dni a raz 26..
    Nigdy się nie zabezpieczaliśmy i to mi daje troszkę do myślenia, że nie wpadliśmy. Teraz staramy się dopiero 2 cykl. Postanowiliśmy nie mówić nikomu o naszych staraniach, a także nie poruszać tego tematu między sobą, żeby niepotrzebnie się nie nakręcać tylko po prostu cieszyć się sobą i <3 :)
    Dziś zrobiłam test z ciekawości, sądziłam że może już coś wyjdzie, że zobaczę te dwie kreseczki, ale niestety - rozczarowanie :(

    Dziwną i zastanawiająca dla mnie sprawa było to iż przez 5 dni robiłam testy owu i za każdym razem test wychodził negatywny. Zawsze były 2 kreseczki ale ta pierwsza była jaśniejsza od drugiej. Natomiast śluz i temperatura wyraźnie pokazały mi, że ta owulacja nastąpiła.

    Nie wiem co o tym wszystkim myśleć :( czy już pogodzić się z porażka w tym cyklu czy poczekać w spokoju te 5 dni czy @ się pojawi.

    Pozdrawiam :)
    Witaj :) Widzę, że termin @ mamy ten sam :)

    Powodzenia. Teraz skup się tylko na oczekiwaniu na testowanie :) Nie myśl o tym, że mogło się nie udać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kardan425 wrote:
    Właśnie zakupiłam dziś bardzo dziwny dla mnie test bo pisało na nim, że wykrywa ciąże nawet w 4 dniu :O

    Poczekam spokojnie jeszcze te 5 a w sumie niecałe 5 dni :)
    Bobotest strumieniowy ma adnotację na opakowaniu, że wykrywa nawet 2-3 dniową ciążę, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo nie miałam okazji się przekonać niestety :(

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka, głowa do góry! Będzie dobrze :-) najwazniejsze że zmieniłaś ginekologa i.z tego co piszesz jest to zmiana na lepsze. Szkoda że nie wszyscy ginekolodzy podchodzą tak do naszych starań... Cieszę się Miluszko że dowiedziałas się czegoś konkretnego :-)

    miluszka lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kardan, a co to znaczy "nigdy nie zabezpieczaliśmy się" ? tzn., że zawsze uprawialiście seks z końcem w środku, czy np. stosunek przerywany?

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette, starająca się 15, <3 <3 <3 <3 <3

    Paulette lubi tę wiadomość

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka, najważniejsze, że masz plan działania ! :) będzie dobrze :*

    miluszka lubi tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca się15 wrote:
    Miluszka, głowa do góry! Będzie dobrze :-) najwazniejsze że zmieniłaś ginekologa i.z tego co piszesz jest to zmiana na lepsze. Szkoda że nie wszyscy ginekolodzy podchodzą tak do naszych starań... Cieszę się Miluszko że dowiedziałas się czegoś konkretnego :-)

    W 100% się z Tobą zgadzam - Kompetentny lekarz to najważniejsze co może być. Każdy powinien podchodzić do naszego problemu jakby do swojego i rzetelnie je rozwiązywać jeśli jest tylko taka możliwość. Przerobiłam dużo ginekologów bo od wczesnych lat miałam problem z torbielami na szczęście ustały,a moja Pani ginekolog jest na prawde godna polecenia!

    kate55 - Przerywany ;)

    PrimaSort - no proszę jaki zbieg okoliczności :)
    staram się nie nastawiać, żeby później się nie rozczarować, ale dbam o siebie jak za dwoje :D
    A co do testów, które podobno wykrywają ciąże 3-4 dniową to chyba niestety żadna z nas nie przekonała się na własnej skórze czy działają.

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka!
    Kochana nie ma co się załamywać wszystkie tutaj jesteśmy po to by się wspierać wzajemnie :) każda w mniejszym czy większym stopniu przeżywa to samo :(

    Głowa go góry! zobaczysz niebawem zapomnisz o wszystkich badaniach czy troskach i będziesz cieszyć się gronem malutkich bobasków, które będą ciągle wołać "Mama, Mama" słysząc tupot ich małych stópek gdy będą biec w Twoja stronę :) !

    Sądzę iż nasze nastawienie, a co za tym idzie psychika bardzo wiele robią.


    Kobietki głowy do góry, uśmiech na twarzy i działamy! w 2016 roku założymy nowy wątek dotyczący naszych małych smerfów :)!

    Dobranoc wszystkim! :)

    miluszka lubi tę wiadomość

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • Olinka85 Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluszka - teraz już będzie tylko lepiej. Grunt, że zostałaś zdiagnozowana. Odpowiednio dobrane działania pomogą zajść Ci w ciążę. Głowa do góry i zdrówko! :)
    Ja jutro powinnam dostać @. Dziś zrobiłam test. Niestety tylko jedna kreska. Ech, smutno mi. Wiem, że to dopiero 3 cykl, ale... Przykro jest kiedy wokół Ciebie wszystkie koleżanki są już mamusiami, albo lada chwila nimi zostaną.
    Słyszałyście o żelach wspomagających zapłodnienie? Myślę czy by nie zakupić. Tylko czy to naprawdę działa?

    miluszka lubi tę wiadomość

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kardan stosunek przerywany chyba ciężko traktować jako starania... My z moim Mężem od ponad dwóch lat się nie zabezpieczamy, jednak zawsze nasz stosunek jest pełny. Tylko ze u nas te stosunki były że tak powiem w kratkę, potrafiliśmy kochać się codziennie a potem np dwa tygodnie nic. Nie pilnowałam kiedy mam dni plodne, totalny spontan. Od marca tego pilnuje i narazie efektu nie m...

    Dzisiaj przyszla @ więc nie zdazylam wziasc luluteiny :-D wezmę ja za 14 dni zgodnie z zaleceniami ginekolog.

    Olinko, też mi było przykro jak dowiadywalam się o kolejnych ciazach, teraz juz mi przeszło, chyba trzeba na to czasu.

    A co do zeli to na innym wątku dziewczyny mówiły że stosują i że pomagają, szczególnie na śluz :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2015, 07:49

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miluszka to trafiłaś na naprawdę dobrego ginekologa! Ja policystyczne jajniki mam od kilku lat, a dopiero pod koniec ubiegłego roku lekarz je ujrzał, bo moja ginekolożka nie dość, że stara, to chyba jeszcze ślepa...


    Dziewczyny... mam nadzieję, że nie będziecie złe, ale zobaczcie co mi wyszło:
    IMG201506_wswpeer.jpg

    Dalej nie wierzę....

    starająca się15, miluszka, Olinka85, Baronowa_83, Paulette, amartio, pepsunieczka lubią tę wiadomość

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa gorgeus!!! Gratulacje!! Bardzo się cieszę :-)

    gorgeous lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal nie wierzę... Jutro mam wizytę u ginekologa - mam nadzieję, że mnie uspokoi, bo denerwuję się... Na razie mężowi nie powiem - może uda zrobić się niespodziankę na Dzień Ojca :)

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz będzie miał piękną niespodziankę :-) powiedz mi ile się staraliscie?

    gorgeous lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gorgeous wrote:
    miluszka to trafiłaś na naprawdę dobrego ginekologa! Ja policystyczne jajniki mam od kilku lat, a dopiero pod koniec ubiegłego roku lekarz je ujrzał, bo moja ginekolożka nie dość, że stara, to chyba jeszcze ślepa...


    Dziewczyny... mam nadzieję, że nie będziecie złe, ale zobaczcie co mi wyszło:
    IMG201506_wswpeer.jpg

    Dalej nie wierzę....

    Cudownie :-) dlaczego mamy być zle, trzeba cieszyć się szczęściem innych i takimi cudownymi wiadomościami :-) rewelacja :-) gratki

    pepsunieczka lubi tę wiadomość

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KOCHANE, DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA SŁOWA OTUCHY :-* :-* :-*

    Dziś mój wielki Dzień :-)
    Jadę zaraz na zakupy, do apteki i do dentysty.


    Gorgeous, Gratuluję <3 <3 <3
    Powiedz Kochana, przy PCOS brałaś jakieś leki?

    Miłego dnia Dziewczyny! <3

    gorgeous, amartio lubią tę wiadomość

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca się15 wrote:
    Kardan stosunek przerywany chyba ciężko traktować jako starania...
    no właśnie, zgadzam się :D



    Gorgeous moje gratulacje !!! :) super <3 <3 <3

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • Olinka85 Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorgeous - gratuluję! Zdrówka i wytrwania tych 9 miesięcy :)
    A właśnie, ile się staraliście? :) Opowiadaj tutaj zaraz wszystko ;)

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ