X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate a Twoj maz mial jakies skierowanie na te badania czy poszedl bez i powiedzial, ze chce zrobic? :)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffee - no ja właśnie się zastanawiam, ale tak myślę czy to nie szkoda kasy na niego ..

    Mona M. - no ja się nie znam na tych wykresach dlatego pytam. Dopiero drugi cykl mierzę. A dokładniej to półtora cyklu. I w tym miałam przerwę . ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    Mona M. - no ja się nie znam na tych wykresach dlatego pytam. Dopiero drugi cykl mierzę. A dokładniej to półtora cyklu. I w tym miałam przerwę . ;/
    Ja też na początku nie łapałam o co chodzi z tymi wykresami, ale niestety miałam już kilka okazji do nauki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    Ja też na początku nie łapałam o co chodzi z tymi wykresami, ale niestety miałam już kilka okazji do nauki.
    ciekawe jak mój cykl się potoczy. bo przez wyjazd miałam kilku dniową przerwę :/ No i mam niższe temp niż cykl temu...

  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coffee wrote:
    Kate a Twoj maz mial jakies skierowanie na te badania czy poszedl bez i powiedzial, ze chce zrobic? :)
    nie było skierowania, po prostu poszedł do rejestracji w szpitalnym laboratorium, wypytał o szczegóły i następnego dnia zawiózł nasienie.
    wcześniej na stronie poczytaliśmy o wskazaniach, przez 3-5 dni należy zachować wstrzemięźliwość i przez chyba 5 dni nie pić alko.

    jest taka opcja, że nasienie można pobrać w domu i zawieść je w ciągu 30 minut do laboratorium. warto skorzystać, bo jednak masturbacja w jakimś obcym, laboratoryjnym pomieszczeniu to chyba nic miłego :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2015, 11:23

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • Olinka85 Koleżanka
    Postów: 41 13

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że można w domu, tylko pytanie czy w 30 minut zdążymy zawieźć kubeczek. Muszę się zorientować jak to wygląda w moim mieście. Mąż mojej koleżanki właśnie był w takim pokoju przeznaczonym do masturbacji. Mówił, że masakra - świadomość tego, że masa facetów przed nim tam siedziała i robiła to co robiła... Mówił, że ciężko było mu się skupić ;)

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przekonałyście mnie, idę dzisiaj do apteki po luteine i zaczynamy zabawe :-)

    Emy, Paulette, Mona_M lubią tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca się i bardzo dobrze :)

    starająca się15 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca się - tak trzymać.! ;)

    starająca się15 lubi tę wiadomość

  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w pracy jeszcze.podbrzusze mnie boli i piersi.

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    Coffee - no ja właśnie się zastanawiam, ale tak myślę czy to nie szkoda kasy na niego ..

    Mona M. - no ja się nie znam na tych wykresach dlatego pytam. Dopiero drugi cykl mierzę. A dokładniej to półtora cyklu. I w tym miałam przerwę . ;/

    Napisze Ci tak...wydalam na niego ok 90 zl i stosowalam przez okolo 4 miesiace, przy czym prawie zawsze bylo to samo... nie wiem moze mnie jakis wadliwy trafil bo niektorzy zadowoleni... w kazdym badz razie drugi raz bym go nie kupila... testy owu tez co prawda kosztuja ale u mnie sie prawie zawsze sprawdzaja, wiec wole je.

    Paulette lubi tę wiadomość

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka85 wrote:
    To dobrze, że można w domu, tylko pytanie czy w 30 minut zdążymy zawieźć kubeczek. Muszę się zorientować jak to wygląda w moim mieście. Mąż mojej koleżanki właśnie był w takim pokoju przeznaczonym do masturbacji. Mówił, że masakra - świadomość tego, że masa facetów przed nim tam siedziała i robiła to co robiła... Mówił, że ciężko było mu się skupić ;)

    Tez sie zastanawiam czy bysmy zdazyli no bo w sumie mamy okolo 35 minut drogi plus wieczne kolejki w rejestracji... no ale wiadomo, ze lepiej w domu, a czy jakby tak w termicznej torbie przewiezzc to by nie dalo rady miec chociaz godzinke czasu? ;) hehe

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi 30 min to niestety prawda :( potrzwbny jak najswiezszy material a badanie wykonuje sie w konkretnych odstepach czasu aby sprawdzic zywotnosc. U nas tez baaardzo daleko do szpitala i moj biedak musial to zrobic w szpitalnej toalecie ;) ale dal rade :)

  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffe, u nas w szpitalu nasienie oddaje się bez kolejki :)

    i tak należy ogrzewać np. własnym ciałem nasienie, żeby temperatura nie spadła. te 30 minut jest raczej nie przekraczalne, o ile chcecie mieć wiarygodne wyniki. w najgorszym wypadku partner niech odda nasienie na miejscu.

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    chętnie dołączę do wątku! :)
    Od samego początku śledzę wasze wpisy, ale nie wiedziałam czy napisać :)

    A więc mam niebawem 24 lata razem z narzeczonym zaczęliśmy się starać o dzidziusia jest to nasz 2 cykl. 15.06 mam dostać @.
    Cykle mam w miarę równe, różnica 1 dnia raz cykl trwa 25 dni a raz 26..
    Nigdy się nie zabezpieczaliśmy i to mi daje troszkę do myślenia, że nie wpadliśmy. Teraz staramy się dopiero 2 cykl. Postanowiliśmy nie mówić nikomu o naszych staraniach, a także nie poruszać tego tematu między sobą, żeby niepotrzebnie się nie nakręcać tylko po prostu cieszyć się sobą i <3 :)
    Dziś zrobiłam test z ciekawości, sądziłam że może już coś wyjdzie, że zobaczę te dwie kreseczki, ale niestety - rozczarowanie :(

    Dziwną i zastanawiająca dla mnie sprawa było to iż przez 5 dni robiłam testy owu i za każdym razem test wychodził negatywny. Zawsze były 2 kreseczki ale ta pierwsza była jaśniejsza od drugiej. Natomiast śluz i temperatura wyraźnie pokazały mi, że ta owulacja nastąpiła.

    Nie wiem co o tym wszystkim myśleć :( czy już pogodzić się z porażka w tym cyklu czy poczekać w spokoju te 5 dni czy @ się pojawi.

    Pozdrawiam :)

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Cię Kardan ;) Powiem tak, że ja ze swoim narzeczonym też się nigdy nie zabezpieczaliśmy i też nie udało nam się "wpaść" no chociaż raz byłam w ciąży.. Ale niestety i tak się źle skończyła. Na tyle lat współżycia, myślałam, że dużo wcześniej zajdę w ciążę.
    Wiesz jak to się tu u nas mówi na Ovu "póki nie ma @ jest nadzieja" więc odżywiaj się zdrowo i uważaj na siebie. To nigdy nie zaszkodzi, a te kilka dni jeszcze musisz się przetrzymać ;)

  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tylko nadzieją żyje ;)
    Fakt faktem staramy się dopiero 2 cykl...
    Tylko nadal nie dają mi spokoju te testy owulacyjne hmmm może być tak, że mam za niski poziom hormonu i nie wskazuje mi ciąży bądź owulacji??

    Od miesiąca biorę kwas foliowy już i nie jadam fastfudów nie pije kawy, drinków energetycznych i alkoholu.

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na testach owulacyjnych się nie znam. Ale jeśli @ masz dostać dopiero za 5 dni to dopiero wtedy rób test. Na każdym opakowaniu jest napisane, że test można robić w dniu spodziewanej miesiączki. Nawet jeśli jesteś już w ciąży czego Ci życzę, możesz mieć zbyt niski poziom hormonu hcg w organizmie i po prostu test domowy jeszcze tego nie wyczuwa. Jeśli byś chciała być dokładna to możesz iść na betę. Ale przed @ to szkoda i czasu i pieniędzy.

  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zakupiłam dziś bardzo dziwny dla mnie test bo pisało na nim, że wykrywa ciąże nawet w 4 dniu :O

    Poczekam spokojnie jeszcze te 5 a w sumie niecałe 5 dni :)

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem może wykrywać ciążę już w 4 dniu, ale kochana nie wiesz kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia, jak długo wędrowały plemniki i ile czasu potrzebowała Twoja komórka do zagnieżdżenia się, nie znam się na tym, ale wydaję mi się, że dopiero po tym czasie można mniej więcej liczyć ciążę jak to się wszystko połączy ze sobą.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ