X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette masz rację, klimat w jakim żyjemy,modyfikowana żywność - to wszystko sprawia że częściej chorujemy, krócej żyjemy i w ogóle mamy gorzej niż np. nasze babcie. Chociażby leki, które niby mają pomagać, ale potem się okazuje, że jednak szkodzą... Przecież kiedyś zwykłe przeziębienie leczono syropem z cebuli itp. a teraz mamy jakieś Gripeks, ferweksy itp.... Tylko, że niestety na to nic nie możemy poradzić, możemy mieć tylko nadzieję, że skoro tyle kobiet w naszym świecie zachodzi w ciążę to i nam się uda :D Wierzę, że każdej z nas prędzej czy później się uda :) Udzielałam się swego czasu na wątku Staraczki 2015 i tam jest jakaś plaga ciąż (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Naprawdę tyle dziewczyn, z różnymi problemami pozachodziło w ciążę i wierzę, że i nam się uda ;) i potem założymy temat "Te którym się udało" a ten wątek oddamy tym, które dalej będą walczyć. Będziemy wierzyć, że wkrótce do nas dołączą :) wspomnicie moje słowa niedługo ;)

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • orchid Przyjaciółka
    Postów: 103 22

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca sie, tez w zupelnosci Cie popieram, dla mnie ta kampania to mydlenie oczu, odbieganie od prawdziwych problemow kobiet zamiast pomocy i wsparcia dla nich. Wprost nie moge sie doczekac jak nowy prezydent doprowadzi do ustawy zakazujacej in vitro ;)

  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca się 15 mam nadzieję,że twoje ostatnie zdanie się sprawdzi hehe tego wam jak i sobie życzę :)

    Paulette, starająca się15, pepsunieczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emy wrote:
    Starajaca się 15 mam nadzieję,że twoje ostatnie zdanie się sprawdzi hehe tego wam jak i sobie życzę :)
    ja również mam taką nadzieję i trzymam za nas wszystkie kciuki :* oby nasze serduszkowania były owocne :D :*

    starająca się15 lubi tę wiadomość

  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mam pytanko do starajacej się. Czemu czekasz aż dwa tygodnie,żeby brać luteine? Ja bym ją chyba już wzięła. Ona tobie nie zaszkodzi a jeśli jesteś w ciąży to też nie. Tylko będziesz ja musiała brać do końca pierwszego trymestra

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emy, tak mi powiedziała ginekolog :/ wychodzę z założenia, że ona się zna na rzeczy :D w sumie zdarzały mi się już dłuższe cykle, więc może @ niedługo przyjdzie.

    A propo starań jeszcze to w tym całym szaleństwie to serduszkowanie jest najprzyjemniejsze ;) Troszkę się obawiam, że jak już się uda to później z tym serduszkowaniem będzie gorzej więc trzeba korzystać póki można :D

    Paulette lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca się a dlaczego Ovu nie wyznaczylo Ci na wykresie owulki ? Ogólnie się na tym nie znam, ale taki długi cykl.. U mnie już Ovu zaszalało i w 9dc mi wyznaczyło a później usunęło mi :)

  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca się - oby Twoje słowa były prorocze ;)

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chciałam poczekać ze staraniami do końca roku, ale jakoś mnie ruszyło, że chce już teraz i chciałabym żeby udało się jak najszybciej, ale nie mam do końca jeszcze regularnych cykli więc za bardzo nie wiem jak to teraz wyliczać :-( czy któraś z was ma podobną sytuację :-) ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle dziewczyn jest teraz w ciąży i zarażają wiruskami, że aż na samą myśl czuję się jak sama bym była w ciąży :P hehe :D ja mam teraz nowy plan jak może mi się udać :) na bocianach się zawiodłam jak dla mnie nie spisały się jeszcze tak jak powinny. Teraz czekam na kapustę. Nastawiam się na zieloną kapustę, a że w moim warzywniaku jest już zielona sałata więc już coraz bliżej do mojego cudu :) Skoro bocian nie chce dać mi zielonej żabki tak idę do kapusty by mój wykres się w końcu zazielenił :P

    starająca się15, gorgeous, pepsunieczka lubią tę wiadomość

  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja czekałam 8lat bo mówiłam,że jestem jeszcze młoda i mam czas. A,że mam już jedno dziecko dlatego nie myślałam o drugim. A jak nagle stwierdziliśmy,że szkoda,żeby córka była sama i pomyśleliśmy o drugim a okazało się ,że to nie jest tak łatwo. Mam nieregularne cykle i teraz stwierdzono pco czyli prawie bezpłodność :( ale dam radę. Biorę leki i w tym cyklu islam ju pwulacje trochę późno bo w 18 dniu ale zobaczy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronkaaa wrote:
    ja chciałam poczekać ze staraniami do końca roku, ale jakoś mnie ruszyło, że chce już teraz i chciałabym żeby udało się jak najszybciej, ale nie mam do końca jeszcze regularnych cykli więc za bardzo nie wiem jak to teraz wyliczać :-( czy któraś z was ma podobną sytuację :-) ?
    ja mam podobnie. też mam to trudno wyliczyć i przykładowo jak nawet Ovu mi wyznaczy to i tak pewności nie mam. testów nie robię, bo nawet nie wiem kiedy bym miała zaczynać. Dla mnie czerwiec miał się skończyć na zielono tak bardzo na to liczyłam, ale niestety tak nie będzie. Szkoda tylko, że w szpitalu wszyscy lekarze mnie pocieszali, że zobaczy pani za 3 miesiące będzie pani w ciąży. takie bzdury gadają :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emy masz rację nie ma co się poddawać trzeba walczyć do samego końca. ja jestem mloda bo mam 21 lat, ale wiem, że nie mam na co czekać i boję się każdego kolejnego cyklu, że zamiast mi się poprawiać co cykl może być tylko gorzej..

    Emy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emy na pewno się uda! Trzeba myśleć pozytywnie!
    Paulette kurcze, nie martw się, na pewno się w końcu się uda, ja nawet jeszcze nie zaczęłam wszystkiego dokładnie sprawdzać sugeruje się tylko tym ustaleniem mniej więcej na podstawie długości cyklu, zobaczymy czy w ten sposób coś z tego wyjdzie :-)

    Emy, Paulette lubią tę wiadomość

  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette nie wiem dlaczego Ovu mi nie wyznaczył owulacji :( może ten cykl był bezowulacyjny...staram się nie traktować programu jak wyrocznię... I powiem Wam, że jakoś w ty cyklu bez zaznaczone owulacji jestem spokojniejsza, nie wchodzę codziennie po 50 razy na Ovu, nie patrzę z upragnieniem na wykres i detektor. Jestem spokojniejsza :D Może to jest jakaś metoda na to całe szaleństwo :) ja Ovu traktuję jako pomoc, żebym w jednym miejscu miała możliwość zapisania moich temperatur. Bo tylko tym czynnikiem się sugeruje.... Śluzu nigdy nie potrafię odróżnić szyjki mierzyć tym bardziej, więc temperatura jest najpewniejsza :) może mi owulki nie wyznaczyło bo miałam za mało danych... Ale tak jak powiedziałam, nie traktuje tego jako wyrocznię, powiem Wam że czekam aż na @ żeby móc zacząć działać z luteiną :D dziwne to słowa z ust staraczki prawda ? :P

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate55 wrote:
    witajcie dziewczyny! :)

    Baronowa, ile synek ma lat? :)
    edit: doczytałam w podpisie :)
    już 5 lat. I już się upomina o rodzeństwo. =Tyle że chce siostrę i brata ;)

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca sie - ja też większej wagi nie przywiązuje to Ovu . pakietu nie mam więc nic wielkiego mi nie pokazuje . Tylko jak coś to owulację moze mi wyznaczyć. Kupiłam sobie książkę o ciąży tam też jest sporo o owulacji trochę się naczytałam, ale w praktyce i tak inaczej wychodzi. też tylko mierzę tempkę bo więcej nie potrafię. nie wiem jak badać szyjkę itd. na testy owulacyjne szkoda mi trochę kasy. Chyba, że będę się starać już bardzo długo to wtedy może i się skuszę. Na chwilę obecną idę próbą błędów Każdy cykl jest inny, różnych długości trudno cokolwiek przewidzieć. cała nadzieje w rękach Pana, bo ja sama bym zwariowała jak bym miała zdać się tylko na siebie .

  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca się nie czekaj tych dwóch tygodni tylko bierz już luteine :) dostaniesz wtedy okres i szybciej zaczniesz cykl. Jeśli jesteś w ciąży to pomoże to w zagniezdzeniu się i utrzymaniu ciąży. Lekarz zregoly każe brać luteine po owulacji ( tym starajacym się) . Jeśli u ciebie jeszcze nie było owulacji to też bym wzięła bo to już za długo . To taka moja rada .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Moja ciąża obumarła na początku stycznia :( Serce dzieciątka przestało bić :(
    Od lutego za zgodą lekarza staramy się o dziecko, jednak póki co bezskutecznie.

    Wciąż pełna nadziei, że się w końcu uda :)

    Pozdrawiam Wszystkie! :)

  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort przykro mi.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ