X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przywitam. Lat 29, z mężem razem 8 lat, po ślubie prawie 4 lata. Staramy się od 1.5 roku. Robilismy wszystkie badania, łącznie z HSG dla mnie i wszystko jest ok, a więc klasyfikujemy się pod niepłodność idiopatyczną.
    Nigdy nie byłam w ciąży, u mnie @ zawsze przychodzi o czasie.

    Obecnie przygotowujemy się do in vitro, które odbędzie się, mam nadzieję, jeszcze w tym roku :)

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przywitam.
    Mam 33 lata, z moim mężem jestem 16 lat, w tym 9 lat po ślubie. Mamy 6-letniego syna na którego czekaliśmy 2 lata. A teraz syn upomniał sie o brata. Staramy się już ponad rok. W październiku zobaczyłam 2 kreski ale radocha trwała aż 4 dni (prawdopodobnie załatwiła mnie tarczyca, bo dziwne rzeczy się ze mną działy).
    Już brakuje mi siły i motywacji. Ze starań rezygnuję po każdej @, a chwilę potem nei potrafię odpuścić.
    Także czekamy dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, a może jak byś odpuściła sobie i wcale o tym nie myślała itd (chociaż wiem, że to trudne jest) to może by Wam się udało. Skoro wszystkie badania macie dobre. Ale tak wiem.. Łatwo jest powiedzieć..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ ja nic innego nie robię od ponad roku tylko 'odpuszczam'. Temperatury nie mierzę od 9 miesięcy, bo ileż można? Cyklów już nie śledzę, robię tylko testy owu, ale mężowi nie pokazuję. Nie ma czegoś takiego jak odpuszczanie sobie. Ja już emocjonalnie przygotowuję się do IVF i w sumie tylko na tym mi zależy w tej chwili. Jakbym w między czasie wpadła z mężem, to super ;) A jak nie, to trudno, będzie IVF.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate55 wrote:
    Drica, przyczyn może być bardzo dużo, niekoniecznie tabletki anty.. poza tym staracie się "dopiero" od lutego, a nawet zdrowym parom może to zająć 6 miesięcy. Postawcie na diagnostykę. Badałaś tsh?


    Patixx, nowy cykl - nowe nadzieje :) głowa do góry! mnie się właśnie kończy okres :)


    Nadzieja, jesteś taka młodziutka, a już tyle przeszliście! trzymam mocno kciuki, żeby się udało !


    oj tak i będę walczyć do końca :) ;*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to faktycznie Lady Maruda ciężka sprawa.. Ale trzeba być dobrej myśli.. Może w końcu się uda. Szkoda, że to nie jest takie proste. Jak ostrzegali nas nauczyciele na zajęciach z wosu itp przedmiotach. Żeby się zabezpieczać i uważać, bo tak łatwo jest zajść w ciążę. Raczej powinni w szkołach pozmieniać podręczniki, bo to wcale nie jest takie proste jak niektórym się wydaje :/

    Lady Maruda lubi tę wiadomość

  • Patixxx Koleżanka
    Postów: 41 25

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane Moje ! <3 straszny dzien dzisiaj zle sie czuje. brzuch boli jak cholera :-( mam nadzieje ze w lipcu juz okresu nie bedzie.
    Witam wszystkie nowe kolezanki. :-)
    wlasnie wracam z pracy odezwe sie jak dojade bo bateria mi padnie .

    buziaczki :-*:-*<3

    i wciąż staramy się ..
    05.08.2014r - Aniołek (6 tydzień )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej Pati. ;) Powiem Ci, że ja mimo, że dopiero czekam na owulkę to też się źle czuję.

    Tak grzebałam w necie i znalazłam mikroskop owulacyjny . Ciekawe czy to prawda co o nim piszą i czy lepsze od testów owulacyjnych .

    http://www.jestemplodna.pl/produkt/mikroskop-owulacyjny/

  • Patixxx Koleżanka
    Postów: 41 25

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette ;-) czesc :-) a ta pogoda mnie jeszcze dodatkowoo dobija :-(
    " ciagle pada " ..

    wogole po tym okresie musze isc do ginekologa na wizyte bo nie bylam od czasu zabiegu po poronieniu. :-/ wiem nie odpowiedzialne ale jakoś tak.mi to wszystko bylo w tamtym momencie obojetne .

    a u Was jaka pogoda? tez pada? co robicie na obiad pysznego. :-) ?


    jak wroce to zrobie liste nasza :-)

    i wciąż staramy się ..
    05.08.2014r - Aniołek (6 tydzień )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to i ja się przywitam :-)
    mam 24 lata i śliczną córeczkę, która ma roczek :-) teraz myślę o rodzeństwie dla niej :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati u mnie chwile padało, ale deszcz by się u nas na wsi przydał :P bo jest za sucho, ale deszcze nas jakoś omijają :/ a na obiadek dziś robimy sobie ucztę pizzową :D
    Ja byłam u gin po zabiegu, ale i tak myślę, że jak teraz będę szła to myślę nad kolejną zmianą lekarza. Bo na chwilę obecną jakoś nikt mi nie pasuje ;/

    Witam CIę biedronkaaa ;)

  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Maruda wrote:
    Oj już nie gnębcie dziewczyny. Fajnie jest mieć jakiś nowy wątek dla staraczek. Szczerze powiedziawszy na niektórych wątkach (plemniczka, staraczka, tyska) i chyba jeszcze w wątku Dziewczyn urodzonych w styczniu są już same ciężarne. Nie ma gdzie się wbić, bo prowadzi się dyskusje na temat mdłości, USG itd. Na wątku dziewczyn '86 jest tak samo. Jakby nie było, jest to forum dla kobiet starających się o dziecko.

    Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Rozumiem, że dziewczyny szaleją ze szczęścia bo im się udało, ale faktycznie nie bardzo jest się gdzie zahaczyć :)

    Paulette, Lady Maruda lubią tę wiadomość

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M to jesteśmy rówieśniczki, ładny staż macie.

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie trochę dziś pokropiło, ale niewiele. Później było bardzo słonecznie, a teraz przyszły chmury - zapowiada się na deszcz, chyba że znowu przejdzie. ;-)
    Ja w końcu zmotywowałam się i zapisałam do innego ginekologa, niż do tego, do którego cały czas chodziłam - chciałam iść do innego lekarza, ale najbliższy wolny termin jest na sierpień, więc zwątpiłabym do tej pory... ;-)
    No i test dzisiaj zakupiłam - jutro chyba zrobię, bo pomimo brania duphastonu 2 razy dziennie okresu nadal nie ma, a i wyjątkowo cały czas bolą mnie jajniki... Ale boję się testować z drugiej strony. Eh :(

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    u mnie nadal brak @, temperatura idzie w górę ale też mnie coś brało wczoraj jakieś paskudne przeziębienie.... test wczoraj zrobiłam bo i mdłości jakieś takie miałam ale niestety negatyw... Czekam jeszcze dwa tygodnie i jak nie będzie @ i test wyjdzie znowu negatywny to biorę luteinę, mam nadzieję że @ wtedy przyjdzie i będę mogła od nowego cyklu rozpocząć moją 3 miesięczną kurację :)

    A tak z innej beczki - widziałyście nową kampanię społeczną fundacji Mama i Tata? To, że kobieta zrobiła karierę a nie urodziła dziecka? Co o niej sądzicie?
    Jak dla mnie ona jest po części trafna, bo faktycznie wiele kobiet odwleka decyzję o dziecku bo ważniejsza jest dla nich kariera.... ale z drugiej strony ile jest takich, które nie mają stałej normalnej pracy, pracują na jakiś "śmieciowych" umowach, które w razie zajścia w ciąże niczego nie gwarantują? Ja sama pracuję na umowę o pracę na zastępstwo (na szczęście mam zapewnienie dyrektora, że w razie ciąży mnie nie zwolni). Ta sytuacja też dla wielu kobiet jest powodem do odwlekania decyzji o dziecku.... A druga strona medalu to nikt nie mówi o tym jak wiele kobiet chce dziecka a nie może i bardzo długo się o upragnione maleństwo stara... Jak dla mnie taka kampania jest potrzebna, ale nie jest ona w takim kształcie w jakim być powinna...

    Co sądzicie?

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja chętnie do was dołączę :) staram się o drugie dziecko. Jestem tu krótko i jak najbardziej fajnie,że jest nowy wątek . Mam już córkę 9 letnią i szczerze zawsze chciałam mieć jedno dziecko ale od roku coś mi się pomieszalo i marzę o drugim hehe. Ale jak na złość mam pco i leczenie się metformaxem. Pozdrawiam

  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello,

    witam się i ja ;). 32 lata staram się od drugie dziecko (dzisiaj zaczynam 4 cykl, także przepraszam za literówki, bo na winie jestem :D)
    Pierwszy syn to złoty strzał po kliku latach tabsów. Potem nam się z mężem popsuło i twierdziłam, ze syn zostanie jedynakiem. No ale się naprawiło 2 lata temu, więc pora na 2 dziecko. Zobaczymy jak to pójdzie

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca się - owszem popieram Cię. takie kampanie powinny być. Chociaż reklamy jeszcze nie widziałam. Takie są czasy teraz, że kobiety zwlekają z tym, a później jest za późno.. Chociaż moim zdaniem winna też leży po innej stronie. Modyfikacja żywności, więcej spalin i wiele wiele innych czynników też ma na to wpływ. Co z tego, że ludzie idą do przodu w cywilizacji jak jest coraz więcej chorób przenoszonych np drogą płciową. Co z tego, że jest tyle zabezpieczeń? Wszystko idzie w złym kierunku. Jeszcze odnoście pracy itd. Ja aktualnie nie pracuję więc jeśli zajdę w ciążę nie boję się, że stracę pracę, ale co z tego jak mimo nawet tego, że praca mnie nie ogranicza i tak nie mogę mieć potomstwa ? i gdzie tu leży problem ? ... :/

  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny! :)

    Baronowa, ile synek ma lat? :)
    edit: doczytałam w podpisie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 19:18

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ