X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Beata1989 Ekspertka
    Postów: 294 93

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina0701- możesz wyjaśnić? nie jestem jeszcze tak biegła w temacie... :)

    bbdaa08496ae85ea4dc36020f3fdd86a.png
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina 0701, spojrzałam na Twój wykres, mega obiecujący :-) <3 Trzymam kciuki Kochana, niech rośnie! <3 <3 <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2015, 16:08

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczyny! Z góry przepraszam jak mam coś nie tak ustawione w moim profilu :) Jestem tutaj pierwszy raz :P Właśnie rozpoczęliśmy z Mężem nasze starania. I mam taką nadzieję, że może akurat się udało :) No i nie mogę się doczekać kiedy się o tym dowiem :) Chyba około środy bądź wtorku wybiorę się na badanie krwi :) Opiszę wszystko od początku. Ostatni okres miałam 19.05.2015. Średni cykl to 29 dni. Więc owulacja jakoś może 2-3 czerwiec. Postaraliśmy się 31 maja i 4 czerwca :) Od tamtej pory zżera mnie ciekawość. Jakiś tydzień później w poniedziałek po południu bolało, ciągnęło mnie w samym dole brzucha i tak jakby pachwinach. Trwało to ok 3 dni - z coraz to mniejszym nasileniem. Później w sumie żadnych objawów. Oczywiście zrobiłam test jakoś w tygodniu ale wiem, że to zbyt wcześnie. Wynik był negatywny. Jak myślicie robić już kolejny? Czy poczekać?? Czy polecacie może lepiej badanie krwi na betaHCG? A może wizyta u ginekologa?

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kasia ;) jeśli już termin @ przyszedł to powtórz test, albo idź na bete. Do gin odradzam iść bo może być jeszcze za wcześnie, no chyba że beta już ładnie bedzie wygladac to mozesz sie pomału zapisywać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coś dla niecierpliwych : "Niestety, nie ma metody, która w kilka godzin po stosunku wykryje ciążę. Niezbędne jest kilkudniowe oczekiwanie, ponieważ wędrówka zapłodnionego jaja do macicy trwa około sześciu dni, po czym następuje zagnieżdżenie się zarodka w endometrium. Dopiero po tym wydarzeniu hormon beta-hCG pojawia się we krwi i w moczu. Zwykle następuje to między 8. a 10. dniem od zapłodnienia. A to oznacza, że wykonanie testu ciążowego ma sens nie wcześniej niż 8 dni po intymnym zbliżeniu i owulacji. " wklejone z www.Poradnikzdrowie.pl

  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin kolejnej @ to 17 - 20 czerwiec. Poczekam. Przecież nie można się tak nakręcać :) Dziękuję za odpowiedź :) W tym tygodniu powinno już się coś okazać :)

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak ;) nie ma co się nastawiać bo szkoda później się rozczarować . Chociaż skoro masz już jakieś przypuszczenia to oby skończyło się Groszkiem :) powiem Ci szczerze, że miałam się w tym cyklu nie nakręcać i w ogóle, ale mój narzeczony już tak świruje, że ja sama przez niego już się nakręcam. Boję się tylko tego rozczarowania później i to mnie tak ciut już na ziemię sprowadza.

  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie - najgorsze rozczarowanie :) Właśnie przeczytałam Twój pamiętnik (uczę się poruszać po ovu;) Muszę powiedzieć, że Mega silna z Ciebie Babka i mocno trzymam kciuki !!! Musi się udać :) Ani się obejrzysz a pewnie na rękach będziesz trzymać piękny, malutki i najbardziej kochany na świecie efekt swoich starań!

    Paulette lubi tę wiadomość

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kasia 1987 miałyśmy w tym samym momencie 19 maja tylko ja owulacje miałam 6,7 czerwca. I właśnie moje objawy to pobolewanie w brzuchu troszeczkę mniej niż na miesiaczke ale pobolewa kilka razy w dniu i przestaje,jakby ciagnie mnie również w dół i właśnie ten ból w pachwinie,mam to samo. Tylko u mnie jeszcze dochodzi ból straszny piersi. Do miesiączki jeszcze mam tydzień Ale chyba to za wcześnie na objawy. Nie chcę się nakrecac ale jakoś nie mogę przestać o tym myśleć.

  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kasia 1987 mialam podobne objawy jak Ty i Emy. Planowana @ mam dostac jutro,niestesy sadze ze jednak przyjdzie gdyz temperatura idzie w dol :(
    Mam nadzieje, ze wam sie uda! :)

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • iwonka86 Przyjaciółka
    Postów: 62 34

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.Chciałabym się również do was przyłączyć. Mam 29 lat i 3 letnią córkę. od kwietnia staramy się o rodzeństwo dla niej. Mam nadzieję, że ten 3 cykl będzie wreszcie udany. Za pierwszym razem nam się udało z córką, bez żadnych mierzeń tempki, testów itp..Teraz niestety czuję, że to może dłużej potrwać...Mam niedoczynność tarczycy i długie i nieregularne cykle.Trzymam kciuki za nas wszystkie. Na innych wątkach już roi się od zaciążonych, mam nadzieję, że i u nas tak będzie>

  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :* z chęcią do Was dołącze :) mam 29 lat i od lutego z mężem staramy sie o fasolkę :) miałam prolaktyne za wysoka i zajadam sie tabletkami Bromergon prolaktyna juz ładnie spadła poza normę i czekam czy cos sie w najbliższym czasie nareszcie uda,zaczelam jeść ananasa na zagnieżdżenie,ale i on mi nie pomógł :/ we wtorek mam dostac @ i brzuch juz cos czasami pobolewa wiec wstrętne małpisko nadchodzi :/ :( trudno działamy dalej :)

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej dziewczyny to bardzo fajnie, że jest ktoś na tym samym etapie :) Już mi raźniej. No na objawy za wcześnie, ale właśnie ten dziwny ból w pachwinach... Nigdy takiego nie doświadczyłam... A może to właśnie efekt tego, że też nie potrafię myśleć o czymś innym :) Nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie ale dziwny ból pojawił się jakieś 6 dni po owulacji w chwili kiedy byłam pod prysznicem.... A z tym ananasem to jak to jest? ;)

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emy hmmm jeszcze piersi. Bardzo dużo dziewczyn twierdzi, że ich piersi w pierwszych tygodniach robią się tkliwe... Moje jakoś nie :/ No może troszeczkę większe.... Ale to raczej normalne..... Emy, kardan425 testowałyście już? :>

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
  • Beata1989 Ekspertka
    Postów: 294 93

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie "nowe" dziewczyny :)
    też liczę, że zaroi się tu od ciężarnych :)

    Emy, pepsunieczka lubią tę wiadomość

    bbdaa08496ae85ea4dc36020f3fdd86a.png
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja mam trochę duże piersi i one często mnie bolą na miesiaczke,ale nie tak szybko. U mnie to będzie ciężko. Mam pco i pełno pecherzykow na jajnikach. Biorę metformax. Mam już córkę ma 9 lat i od roku przestaliśmy się zabezpieczać bo myślałam,ze pójdzie szybko a tu ciężko jakoś i do tego pco :(
    moja córka ostatnio mi zadała pytanie mamo dlaczego ja nie mam brata ani siostry? Jak was już nie będzie to przecież ja zostanę sama :(
    na początku stawialam na karierę zawodową i to był błąd. Na dodatek mieszkam w uk a tu jest ciężko bo na wszystko daja paracetamol. U mojego lekarza brak miesiączki 3 miesiące to normalne . Dopiero jak pojechałam do pl wlasie wyszła przyczyna dlaczego mam nieregularne i długie cykle. Ahh dużo by tu pisać. Fajnie,ze jesteście i będziemy mogły się nawzajem wspierać. I wiem,ze niedługo i my będziemy się chwalimy testami i bijacymi serduszkami. Tego wam jak i sobie życzę :)

  • Asmee Autorytet
    Postów: 815 367

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czytam wasze posty i jakbym widziała siebie jeszcze miesiąc temu. Skupiałam się na wszystkich odczuciach, dużo wydawało mi się dziwnych, nowych.. i przyszła @. Nasza psychika niestety tak działa..


    Kobietki, czy któraś z Was ogarnia sprawę ananasa na zagnieżdżenie? Pisałam w temacie, ale niestety bez odzewu... :( Mianowicie, zastanawiam się czy ananas przyjmowany od początku cyklu do około 4 dnia po owulacji może w jakis sposób zaszkodzić? Od kiedy powinno się go przyjmować? Bardzo lubię sobie podjadać w ciepłe dni, ale nie chciałabym zrobić sobie nieświadomie krzywdy..

    uwo9gov3ad3vq34d.png
  • Beata1989 Ekspertka
    Postów: 294 93

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmee ja też widzę dużo dziwnych objawów. Ale wiem, że one zawsze były tylko nie zwracałam na nie uwagi :)

    bbdaa08496ae85ea4dc36020f3fdd86a.png
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem macie rację z tymi objawami,Ale to jest silniejsze ode mnie.

  • Kasia1987. Przyjaciółka
    Postów: 99 55

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Emy. Moje piersi też są spore i mają skłonności do bólu przed miesiączką. Nie zawsze, ale często. Teraz akurat nie bolą. Z tego co piszesz bardzo dziwne podejście mają tam lekarze! Fajnie byłoby gdybyś może przez "znajomych-znajomych" natrafiła na kogoś kompetentnego, lekarza z prawdziwego zdarzenia, który mógłby Ci na prawdę pomóc.

    Asmee też momentami mam wrażenie, że jednak @ przyjdzie.... Oj tam.... Zaczniemy od nowa ;) W sumie - takie starania fakt faktem należą przecież do przyjemnych ;) Kiedyś się uda! Nie widzę innej opcji! A z tym ananasem to ja w ogóle nie jestem w temacie :) Może któraś z dziewczyn nas oświeci :)

    ex2b3e5ekhc9nlpd.png

    20140830290117.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ