X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dla wszystkich starających się o dziecko.
Odpowiedz

Dla wszystkich starających się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kardan głowa do góry! :) dopóki nie masz @ to jest szansa :) a jak się tym razem nie udało to będzie kolejna szansa, wakacyjna aura sprzyja staraniom ;)

    Ja wczoraj miałam mega załamanie, ale dzisiaj wiem że ono mi nic nie da, trzeba się wziąć do roboty :) ile cykli się starasz?

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Olaaa Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 6 lipca 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam wszystkich :) od ponad roku staramy się z mężem o dziecko, niestety nie idzie po Naszej myśli. Pierwsze badania jakie wykonałam była prolaktyna, która niestety wyszła za wysoka ,bo norma była do 23 ja miałam 40. Dostałam więc od lekarza receptę na bromergon, który zażywam do tej pory, najpierw brałam dwie tabletki na dzień,później jedną ,a teraz pół rano. Dawka została zmniejszona tylko dlatego ,że po kontrolnych badaniach poziomu prolaktyny wyszła za niska-poniżej poziomu normy bo 0,4.. W tym miesiącu robiłam wszystkie badania hormonalne-estradiol,tsh,testosteron,dhea,progesteron i prolaktynę. Dhea wyszła mi za wysoka bo norma do 9,5 mam 10,8 progesteron od 1,7 mam 1,61 czyli za niska a prolaktyna jest do 23 mam 22. Co myślicie o tym progesteronie? Czy niski poziom może być jakąś przyczyną?Z miesiąca na miesiąc poddaję się..

    Ola
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaaa, mi ginekolog powiedziała, że niski progesteron jest zły i przez to nie dochodzi do zapłodnienia.... Mi przepisała luteinę 2x1 od 14 dnia po owulacji przez 12 dni, zaczynam w przyszły poniedziałek. Ale ja miałam dużo niższy poziom progesteronu... najlepiej skonsultuj to z lekarzem, oni się lepiej znają ;)

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Olaaa Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starająca się15, wiem wiem jutro bede dzwonic zeby sie zapisac do ginekologa. a powiedzcie mi długo trwa takie leczenie progesteronu?

    Ola
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję!

    Starająca - mój mąż nic nie brał, tylko sporadycznie kwas foliowy :) ale on wyniki nasienia miał w normie.


    Kardan przykro mi :( ale może za szybko zrobiłaś? 9dpo to bardzo wcześnie!

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kate ;) na razie zacznę sama brać wiesiołka i tą luteinę za tydzień, a 21 lipca zobaczymy co mi ginekolog powie prywatnie :)

    Ola, ja niestety nie wiem ile takie leczenie trwa, dopiero zaczynam.... lekarka kazała tak robić przez 3 miesiące :)

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • Olaaa Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak bym chciała zeby w koncu sie udalo :( a ten wiesiołek bierzecie w tabletkach ? i nie wiem czy jest roznica w jakim dc sie go bierze, czy przez cąły cykl mozna go zazywac?

    Ola
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate jak reakcja męża na wieści ? :) idziesz zrobić betę na potwierdzenie?

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, ja dopiero zacznę w tym cyklu brać, jutro kupię ten o którym mówiła kate - Oeparol w kapsułkach.

    Więc pytanie do kate - jak trzeba brać wiesiołka? Przez cały cykl można?

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca od maja to jest nasz 3 cykl. Cykle mam regularne 26 dniowe.
    wiem ze to malo ale jakos znow mnie dopadlo chyba przez ten test! :(

    Ale masz racje jeszcze 4 dni nadziei :)
    Wakacje za 2 miesiace w Turcji wiec jak nie teraz to kto wie...moze takie klimaty cos podzialaja ;p

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kardan to staramy się podobnie, ja też trzeci cykl z tym że mam nieregularne cykle więc staramy się 5 miesiąc... Wakacyjna aura sprzyja podobno płodności :D a jeśli nie to myślę, że pozwoli nam się zrelaksować i zapomnieć, a to też jest przydatne :) my w połowie sierpnia jedziemy nad polskie morze bo nie chciałam niczego rezerwować wcześniej za granicą bo łudziłam się, że będę w ciąży....a że zawsze kochałam polskie morze to postanowiliśmy jechać na wakacje w kraju, może wrócimy w 3, czego i Tobie życzę jeśli do tej pory nie będzie w Twoim brzuchu lokatora ;)

    kardan425 lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • kardan425 Przyjaciółka
    Postów: 68 22

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo kochana jestes! I ja Ci zycze tego samego!
    Zarazilas mnie swoja pozytywna energia!



    Oby pogoda wam dopisala!! :)

    f2w33e3kuzmmto35.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że będzie dobra pogoda, a ja nie to też się nie martwię - najwyżej wsiądziemy w samochód i będziemy zwiedzać co się da ;)

    Cieszę się, że udało mi się przekazać trochę tej pozytywnej energii, uwierz mi jeszcze wczoraj jej nie miałam, wczoraj się załamałam.... Ale wyjątkowo szybko się podniosłam i mam nadzieję, że ze zdwojoną siłą wróciłam na drogę do maluszka i że to ostatnia prosta ;)

    Usiadłam sobie sama z sobą i pomyślałam, że są gorsze tragedie, to że ktoś teraz jest w ciąży to fajnie, boli trochę ta myśl, że komuś bliskiemu się udało ale z drugiej strony wierzę, że też prędzej czy później będę przeżywała to co ona teraz czuje będąc w ciąży... Trzeba cieszyć się tym, że jest się zdrowym, że ma się wokoło bliskich, którzy pomogą (chociaż ja o moich problemach z poczęciem rozmawiam tylko z przyjaciółką i z mężem a to też nie o wszystkim), trzeba dostrzegać te małe rzeczy... to forum też jest dobre, bo tu znajduje się zrozumienie, które jest bardzo potrzebne.... Ale tak jak już nie raz tutaj dziewczyny pisały, nie można się od forum uzależnić, dlatego warto mieć dystans (ja swego czasu nałogowo odświeżałam każde forum, nie mogłam się na niczym w pracy skupić) aż w poprzednim cyklu powiedziałam dość i miałam separację z forum (wczoraj musiałam tu się udzielić, bo była to moja deska ratunku). Trzeba myśleć pozytywnie i walczyć, szukać specjalistów i walczyć o maluszka, a przede wszystkim pielęgnować miłość w związku bo to z niej zrodzi się ta mała istotka :)

    Ale się rozpisałam :D

    pepsunieczka lubi tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesolek jest na sluz i bierze sie go do owulacji ...
    Dokladnie wiecej luzy i myslec o innych sprawach...wiem po sobie trudne ale da sie ...
    Forum jak najbardziej ale rozsadnie ...
    Kobietki bedzie dobrze teraz zaraz albo za chwile..
    pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2015, 22:33

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pespunieczka a jeśli nie jestem pewna kiedy mam owulację? Czy jak będę brała go nawet jak będę po owulacji to mogę zaszkodzić?

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej z wiesiołka może wywoływać mikroskurcze macicy, dlatego przyjmuje się, że trzeba go przyjmować etapami. Zaczynamy w pierwszym dniu cyklu (czyli w momencie wystąpienia miesiączki) i zażywamy aż do owulacji. W momencie wkroczenia w drugą fazę cyklu, czyli po owulacji, odstawiamy olej z wiesiołka i zaczynamy go przyjmować ponownie dopiero w czasie wystąpienia miesiączki.



    :)

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha :) czyli u mnie musi to być na wyczucie jak nie wiem dokładnie kiedy mam owulację :/ a czy mogą zacząć przyjmować np. od jutra wiesiołka mimo że będę miała 8 dc i @ się skończyła czy ten cykl mam odpuścić wiesiołka?

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę, że Pepsunieczka wyprzedziła mój post :) bardzo dobrze to wyjaśniła. można też pić olej z wiesiołka, taki z buteleczki.

    Starająca, mój mąż się wzruszył, oczy mu się zaszkliły :) zaraz chciał wszystkim mówić! przyniósł mi całą siatę owoców i warzyw do domu i kazał się zdrowo odżywiać. szukał internecie jakiegoś poradnika dla ojców :D ogólnie jest dość mocno zaangażowany, bardzo się cieszył. ale on już od dawna chciał dziecka, nawet szybciej zaczął go chcieć niż ja :)

    jutro idę na betę i od razu sprawdzę tsh :) mam gdzieś w tyle głowy taką obawę, że może to jakiś fałszywy alarm... :)

    pepsunieczka lubi tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane, ja za was bardzo mocno trzymam kciuki. na pewno w końcu zobaczycie swoje upragnione dwie kreski! trzymam kciuki, żeby to nastąpiło jak najszybciej <3

    pepsunieczka, starająca się15 lubią tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • starająca się15 Autorytet
    Postów: 354 154

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady ;)

    Już nie mogę się doczekać jak mój tak zacznie szaleć, fajnie jest obserwować takie zachowanie kochającego męża :) korzystaj zatem kochana, masz całe 9 miesięcy żeby mąż Ci wyjątkowo usługiwał ;)

    I odgoń czarne myśli !! To żaden fałszywy alarm tylko mały ktosiek Ci się w brzuszku rozgościł ;) ale dla własnego spokoju zrób wszystkie badania, trzymam kciuki za ich pozytywne wyniki ;)

    kate55, pepsunieczka lubią tę wiadomość

    mhsvtgf6tbgnbrzs.png


    km5svcqgbgbsjdbm.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ