X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długoterminowe staraczki !!!
Odpowiedz

Długoterminowe staraczki !!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do moich potnych zalewajek. Nie biorę żadnych leków oprocz suplementów, tarczyca jest ok, kołderka "oddychajaca"... moze to faktycznie jakiś skutek stresów? Zdarza mi się to od czasu do czasu, już tak od ok. dwóch lat...
    Co do iui - miałam trzy próby przy rownoczesnym stymulowaniu lekami, dwie zalecone przez mojego gin., trzecia-na nasze życzenie. Kosztowało nas to dużo stresu i łez, miesiączki po stymulacji to koszmar, ale i tak uważam, że dobrze, że spróbowaliśmy, bo mam poczucie, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Tak więc ja osobiście popieram. Tymbardziej, że jest spora szansa na to, że się uda,a koszt nie zwala z nóg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2017, 17:39

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona29 wrote:
    No kurde niby u mnie wsyzstko ok miesniaki są ... :-/ zajsc może się uda gorzej utrzymać ciążę
    U mnie też niby wszystko ok, a tu nic... Mięśniaka mam podśluzówkowego. Jest tylko pod obserwacją, bo nie jest duży i nie daje żadnych objawów. Miałam histeroskopię, żeby go wyłuskać, bo było podejrzenie, że modeluje mi endometrium, ale okazało się, że nie ma na nie wpływu. Wycięcie go spowodowałoby dziurę między macicą a pęcherzem, przez co na co najmniej dwa lata wyłączona byłabym ze starań. Dlatego mam tego ciorta i poniekąd czekam, aż zajdę sama z siebie, znaczy z mężem ;-) Mój gin.mówi, że zna przypadki normalnych, zdrowych ciąż pomimo mięśńiaków wielkości pomaranczy...

    Karolina2787, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po wizycie i co i dupa :/ grzebał mi tam i kręcił i stwierdził że nie ma pewności co do owulacji bo pęcherzyk na jego oko to się dopiero przygotowuje do pęknięcia. Kazał przyjść jeszcze w sobotę, dał receptę na dupka to tyle jak na razie.

    Moa mój gin też zna takowe przypadki jeśli chodzi o mięśniaki dlatego tak do mnie podchodzi bo też mam mięśniaka który nie daje żadnych objawów jednak jest dość duży bo 4cm ale wierzę że to nie tylko wina mięśniaka że nie mogę zajść bo gdyby tak było to zaszłabym w ciążę może nie do końca szczęśliwą i udaną ale jednak coś by się zadziało a tak nic i cisza. Histero też mnie czeka ale jeszcze nie wiem kiedy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    wylogowało mnie w tel, mogłam podczytywać, ale nie mogłam się odezwać :( a kombinowanie z opcją "Zapomniałam hasła" to jakaś masakra.

    Kryska, Schmeterling gratuluję pociech :)
    Schmetrling byłaś długo na L4 po laparo? Jak powrót do pracy?

    Też się zbieram żeby zrobić krzywą glukozową, ale jakoś nie mogę się zebrać :(
    Poza tym z badaniami teraz nie szaleję, bo do laparo to chyba nie ma sensu.

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    wylogowało mnie w tel, mogłam podczytywać, ale nie mogłam się odezwać :( a kombinowanie z opcją "Zapomniałam hasła" to jakaś masakra.

    Kryska, Schmeterling gratuluję pociech :)
    Schmetrling byłaś długo na L4 po laparo? Jak powrót do pracy?

    Też się zbieram żeby zrobić krzywą glukozową, ale jakoś nie mogę się zebrać :(
    Poza tym z badaniami teraz nie szaleję, bo do laparo to chyba nie ma sensu.

    Dwa tygodnie. Ale tak naprawdę już mogłabym po 4 iść, gdyby nie ten brzuch po powietrzu, który mi wprowadził. Tak naprawdę, to bardzo dobrze zniosłam tą laparoskopię. Jak mi wycinali wyrostek 9lat temu to wymiotowałam żółcią 12h po narkozie. Teraz po kilku godzinach już wstałam. Niby dużo zrobili, ale mój jajnik lewy znów jest przy samej macicy- jak przed zabiegiem, a uwolnili przecież zrosty. Lekarz powiedział, żeby tym się nie przejmować, ale do tego po kilku dniach poczułam ból taki sam jak 3 lata temu po zapaleniu przydatków, więc wykręciłam sobie, że znów się zrosty odnawiają, mimo że podali mi żel..Na szczęście teraz trochę to ustało :) Ja mam też dużą wadę kręgosłupa i tak naprawdę niewiadomo czy zrosty ściągnęły ten kręgosłup czy kręgosłup jakoś zrosty utworzył? Ehh..bimbam się z tym kilka lat. Odpuszczam sobie zastanawianie się nad tym, bo osiwieję :P

    W czwartek przychodzi do Batona Pani z psiego przedszkola na konsultację. Już się nie możemy doczekać. Bardzo go kochamy :) :)

    Spadam do mojej Nowenny.
    Dobranoc :*

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    A ja po wizycie i co i dupa :/ grzebał mi tam i kręcił i stwierdził że nie ma pewności co do owulacji bo pęcherzyk na jego oko to się dopiero przygotowuje do pęknięcia. Kazał przyjść jeszcze w sobotę, dał receptę na dupka to tyle jak na razie.

    Moa mój gin też zna takowe przypadki jeśli chodzi o mięśniaki dlatego tak do mnie podchodzi bo też mam mięśniaka który nie daje żadnych objawów jednak jest dość duży bo 4cm ale wierzę że to nie tylko wina mięśniaka że nie mogę zajść bo gdyby tak było to zaszłabym w ciążę może nie do końca szczęśliwą i udaną ale jednak coś by się zadziało a tak nic i cisza. Histero też mnie czeka ale jeszcze nie wiem kiedy.
    A dupka nie powinno się brać po potwierdzeniu owulacji?

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 18 października 2017, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór dziewczyny, a zarazem pewnie dobranoc ;) <3

    Czy Was też za każdym razem wylogowuje z ovu? Już mnie to zaczyna drażnić :P

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Może się i zgodzę, bo mnie też mowiono że nie przeszkadza i ciąża sobie poradzi ...
    Ale jak zaszłam to długo nie było widać pęcherzyka a jak się ukazał to okazalo się że siedzi centralnie za miesniakiem!
    Ledwo co wypatrzono , widziałam na usg miesniak a pod nim pecherzyk Ciąża nie miała szans...
    Podobnie lekarz który mnie czyscil stwierdził że to przez miesniaka...
    Boję się żeby nie było powtórki ....
    Najważniejsze jak to mówią do 12 tygodnia jak nie poronisz to ciąża sobie z miesniakiem poradzi tak powiedział mi następny lekarz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Dobry wieczór dziewczyny, a zarazem pewnie dobranoc ;) <3

    Czy Was też za każdym razem wylogowuje z ovu? Już mnie to zaczyna drażnić :P

    Dokładnie! Mnie też to denerwuje, chociaż mam w systemie zrobione że loguje się wszędzie za pomocą odcisków palców ( oprócz kont bankowych) i dużo to ułatwia sprawę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się ze wszystkimi :)

    Schmetterling tak powinno się brać po owulacji i ja sądzę że jestem po a jeśli nie to przynajmniej po tej fazie bo brzuch mnie bolał w poniedziałek i to typowo jak na owu, wiem jak po clo się czuję. Tak samo było we wcześniejszych cyklach a teraz mi hin gada że nie jest pewny :/ mi się wydaje że pęcherzyk nie pękł a jedynie przygotowywał się do tego no bo w poniedziałek miał 21mm a wczoraj 19 to o o co chodzi?

    Ona ja tylko czekam jak dalej mnie lekarz pokieruje bo jeśli chodzi o operację to nie pójdę, za duże ryzyko. Jeśli za jakiś czas przepisze mi te drogie tabsy to spoko bd brać ale nic poza tym. Trudno...

    I mnie też wylogowuje i ciągle się zawiesza. Wiecznie mają jakieś problemy z tą stronką.

    Miłego dnia laski! :)

  • Nova87 Autorytet
    Postów: 877 1404

    Wysłany: 18 października 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana :)
    Widze wczoraj poważne tematy były :)
    U mnie dzisiaj skok temperatury. Wciąż mam ociupinke nadziei że @ jednak nie nadejdzie mimo tego niskiego progesteronu :( Wizyta u gienka w przyszły czwartek :(

    hrqoskjoayf3n559.png

    05.03.18 - beta HCG - 423,49
    07.03.18 - beta HCG - 971,13
    13.03.18 - beta HCG - 8403,34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I taka ciekawostka do poczytania
    Stworzona przez specjalistę od leczenia niepłodności

    1. Badania, które mają udokumentowaną przydatność w diagnostyce niepłodności i są to:
    a. Badanie nasienia
    b. Określenie drożności jajowodów metodą HSG lub laparoskopii
    c. Oznaczenie progesteronu w drugiej fazie w celu diagnostyki owulacji
    2. Badania, które mają wątpliwą przydatność w diagnostyce niepłodności i są to:
    a. Test nasienia z otoczką przejrzystą oocytu chomika 
    b. Test po stosunku
    c. Test na obecność przeciwciał przeciwplemnikowych
    3. Testy, które wydają się nie korelować z możliwością uzyskania ciąży (mogą mieć znaczenie w specyficznych warunkach) i są to:
    a. Datowanie ednometrium
    b. Leczenie żylaków powrózka
    c. Test na obecność chlamydia
    Źródła: RCOG, NGC, ESHRE


    Czy wykonywać histeroskopię w celu oceny endometrium czy wystarczy jedynie USG – nie ma rekomendacji histeroskopii w rutynowej praktyce lekarskiej (RCOG)
    Czy oznaczać TSH FT3, FT4 i prolaktynę:
    Badanie tych parametrów u kobiet regularnie miesiączkujących, bez objawów wycieku z piersi i dysfunkcji tarczycy nie ma najmniejszego uzasadnienia (RCOG)
    A co z oznaczeniem FSH i Estradiolu w dniu 3:
    Jedynie u kobiet powyżej 35 roku życia ze względu na potencjalnie zmniejszoną zdolność do rozrodu (NGC)
    Badanie nasienia – co najmniej dwa badania w tym samym laboratorium są rekomendowane, a normy to:
    Ilość > 20 mln/ml
    Co najmniej 50% w ruchu A+B
    Co najmniej 30% form morfologicznie prawidłowych (WHO)
    Czy oceniać komputerowo badanie nasienia? Nie wykazano przewagi komputerowych systemów oceny jakości nasienia (żadnego z parametrów) nad badaniem klasycznym w sensie predykcji zdolności nasienia do zapłodnienia komórki jajowej (Kontrolowane Badanie Randomizowane)
    Jeżeli nie stwierdzamy plemników w jądrach czy wykonywać biopsję: tak ale jedynie w ośrodkach w których istnieje możliwość odzyskania plemników i ich zamrożenia (RCOG) .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jannnes ciężko stwierdzić czytałam na tamtym forum przypadek kiedy to dziewczyna opisywala jak lekarz ja źle kieruję odpisała jej Pani doktor którą była wielce przekonana że stymulacja nie ma najmniejszego sensu kiedy to nasienie jest grubo poniżej normy
    Laska faszerowana tabletkami ze wstrzymanym okresem od 2 miesięcy, Pani doktor nakazała wręcz zmienić klinikę i lekarza bo takie podejście nie ma żadnego sensu a że sama pacjentka dojeżdżala 120 km do Kliniki nawet na monitoringi tym bardziej miała dość
    Pani doktor poraz kolejny upierala się żeby zmieniła klinikę bo z tego napewno nic nie będzie
    Kiedy to tamta napisała że nie ma okresu padło pytanie lekarza: robiła Pani test krwi ?
    I ta jej odpisała przed chwilą zrobiłam test z moczu - jestem w ciąży
    Więc Pani doktor odpisała: a jednak wizyty w klinice nie poszły na marne .
    Proszę pamiętać o usg .
    Pozdrawiam

    Myślałam że zjade z krzesła....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej chodzi o to że te badania nie dają stuprocentowej pewności co do ich wiarygodnosci
    Jeden nie przejdzie a 3- Ci może
    Widocznie mają to jakoś potwierdzone naukowo
    Nie mam pojęcia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zresztą mój mąż ma syna ze stwierdzonej azoospermii

    Znowu.ta.kryska, MisiaABC lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :D

    MisiaABC lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Hello :D
    Hellllo;-)

    Cynamonowaaa, MisiaABC lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co słychać w wielkim świecie? :)

    MisiaABC lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona29 wrote:
    a. Test nasienia z otoczką przejrzystą oocytu chomika

    A co to kurde jest? :D

    Znowu.ta.kryska, MisiaABC, Parsleyek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryska masz szkolenie przed bobasowe :D

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ