X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Do końca roku zobaczę II kreski
Odpowiedz

Do końca roku zobaczę II kreski

Oceń ten wątek:
  • kolka Autorytet
    Postów: 376 350

    Wysłany: 10 marca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może to będzie późna owulacja? Próbuj na wszelki wypadek i serduszkuj, może mile się zaskoczysz :)

    f2w3rjjgqu35wkgy.png

    starania od 2015 roku
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 10 marca 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 01:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki:) widze ze o urlopach rozmawiacie ja niestety pewnie w tym roku nigdzie nie pojade bodopiero po zwolnieniu bede wracac do pracy :( ale jakis weekend majowy trzeba pomyslec :) dzisiaj bylam u dentysty wyrwal mi zab i teraz sie mecze :(

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 01:01

  • kasius Znajoma
    Postów: 20 20

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem tu nowa. Staramy sie 3 cykl. Myslalam ze zobacze upragnione 2 kreski na tescie bo mialam juz duzoo objawow, ale dzis wlasnie zaczelam plamic... wiec jesli moge to tez sie do Was dolacze ;-)

    ckaiyx8dmfx6ct48.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kasius:* a czy robilas juz jakies badania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kasius ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2015, 18:36

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem tu nowa, chociaz podczytuje Was od jakiegos czasu. Piszę tutaj, ponieważ wiem, że macie różne dośiwadczenia od róźnych lekarzy a ja jakoś nie do końca im ufam.
    Zaczęliśmy się starać z męzem o dziecko. To nasz 3ci cykl starań (jeden wczesniej nie zabezpieczalismy sie ale maz byl czesto w delegacji).
    Od zawsze mialam nieregularne miesiaczki a potem szybko zaczelam brac tabletki anty. Bralam je dlugo z przerwami, w ktorych okres byl np. co miesiac, potem co dwa, potem znow co dwa i po pol roku przerwy bralam znow. Badalam hormony nie raz i kazdy lekarz twierdzil ze wszystko ok, ale ja uwazalam wciaz ze to nie jest normalne.

    Odstawilam tabletki zeby pozac swoj cykl. Okres wystepowal co 40 dni rowno na poczatku potem roznie, czasem troche dluzej czasem krocej. Trafilam do lekarza, ktory zlecil badanie prolaktyny po obciazeniu i okazalo sie ze skok za wysoki. Dostalam duphaston od 16dc ale po odstawieniu nie mialam okreu raz przez dwa tyg. Lekarka stwierdila ze to nie tylko prolaktyna i trzeba sie przebadac. Polozyla mnie w szpitalu i badali mnie tam dwa razy w jednym miesiacu.

    Wyszlam z diagnoza zespolu androgennego, hiperinsulinemi, hiperbilirubinemi, hiperplaktynemi czynnosciowej i podejrzenie PCO. Zalamalam sie. Do tego uparcie w 20 dniu cyklu badali, pecherzyki za male, bezowulacyjne. Lekarka powiedziala mi, ze jak zdecyduje sie na starania to bedzie trzeba brac leki, ciaza z gory moze byc zagrozona itd. Zdolowalam sie jeszcze bardziej, a moj maz tego nie mogl sluchac kazal zmienic lekarza.

    Zmienilam. Lekarz pierwsze co powiedzial, ma Pani cykle 40 dni to w 20 dniu nie bedzie miec pani owu. Pierwsze co odstawic duphaston bo on moze blokowac owulacje i w kolejnym cklu zbadac prolaktyne, insuline i progesteron badac co 5 dni od 20 az pojawi sie okres.
    Proesteron wyszedl w 21 i 26 dniu mniej niz 1. Mysle trudno cykle bezowulacyjne juz sie z tym pogodzilam. Tymczasem 33 dzien skok progesteron 9. Okres pojawil sie w 42 dniu cyklu, cykl ten bez zadnych lekow.
    Lekarz powiedzial ze mam pozne owulacje ale mam i to najwazniejsze. Prolaktyna o dziwo tym razem byla lekko podwyzszona pierwsza ( 760 na norme 637 mU/l) a po obciazeniu ok. Insulina tez juz ok.
    A wiec prawie wszytskie wyniki w normie! Zadnego zespolu androgennego po analizie badan ze szpitala (poprzednia lekarka nie mala wszytskich wynikow a ju postawila diagnoze). PCO tez nie mam.
    Dostalam pol abletki Bromergonu i Glucofage na ta insuline w razie czego. Zaczelismy sie z mezem starac na razie dwa cykle bez rezultatow. Dostalam okres i rozpoczynamy 3 cykl staran.

    W pierwszym na lekach zanim zacelam je brac owulacje poznalam w 20 dniu cyklu (sluz, test owu) i okres w 34.
    Kolejny caly bralam leki i dostalam okres w 37 dniu ale badajac sluz nie zlapalam momentu owu. Aczkolwiek mialam badanie USG i w 20 dniu byl pecherzyk dominujacy a wiec za kilka dni powinna byc owu.

    W tym cyklu lekarz kazal znow badac progesteron twierdzac ze to dowod ze jest owu i wszytsko ok.

    I tutaj moja watpliwosc, czy ten progesteron jak jest to znaczy ze wszytsko jest ok? Wiem ze panikuje, bo to dopiero 3ci cykl ale po tych przejsciach, diagnozach ze szpitala itd. ciagle sie doszukuje.

    Bede wdzieczna za pomoc :)

  • kasius Znajoma
    Postów: 20 20

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 nastepne cykle z luteina ze wzgledu na nieregularne okresy... jesli sie nie uda to pewnie bedziemy monitorowac cykle. Musze tez wybrac sie do endokrynologa bo moja doktorka stwierdzila ze troszeczke podwyzszone wyniki, ale sa w granicach normy, natomiast lepiej zeby to endokrynolog zobaczyl.

    ckaiyx8dmfx6ct48.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Tez mi się wydaje ,że jeszcze jest szansa na to ,że owulacja u Ciebie będzie być może już za 2-3 dni? :)
    Jeszcze mi powiedział lekarz ze możliwe ze to nie jest pecherzyk tylko juz ciałko żółte ale skoro nie było skoku temp a testy owu negatywne...
    Stwierdził że wszystko się okaże dopiero po wynikach progesteronu

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 10 marca 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicity, jak dlugie masz cykle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola387 --> różnie, ostatnio ok 32-34 dni, w poprzednim roku wahały sie między 28-38. Owulacje jeśli miałam, to między 17-20dc.

    Myślałam że CLO troche ją przyspieszy, lekarz mówił że może podniesiemy dawkę w kolejnym cyklu bo słabo na mnie zadziałało:/

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 10 marca 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdarzaja sie 38 a więc mysle ze ta owulacja moze wystepowac pozniej. Najlepiej sprawdzic progesteron albo czekac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dziewczyny załamana wrocilam od gina cykl bez owulacyjny, po okresie sprawdzanie drożności jajowodów i wysyła mnie do kliniki leczenia płodności,a staram się dopiero 9 MC ja juz nie wiem co o tym wszystkim myśleć juz mam dość:(

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uczulam na dlugie cykle i pozne owulacje. Na moim przypadku myslalam ze mam bezowulacyjne cykle a leki od lekarki by wlasnie takie z nich oribly podajac progesteron przed owulacja.
    baby 1991 jakie masz cykle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne 28-30 dni

  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badalas caly cykl progesteron zeby zobaczyc czy jest owu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział mi ze hormonów nie robimy bo on nie widzi takiej potrzeby robilam chlamydie maz nasienie,2razy u niego byłam pęcherzyki były wzorcowe i pękały w tym cyklu nie mam pęcherzyka i on mnie kieruje na drożność i do kliniki

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 01:01

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 10 marca 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 01:01

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ