X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Mi by taka wiedza pasowała, bo nie miałabym naiwnej nadziei. A tak niby zdrowa, ale jednak dziecka brak.
    To może warto zmienić lekarza... bo podejrzewam że wiele badań jeszcze nie robiliście. Mąż robił np. chromatyne plemnika + TRAP? czy tylko sam seminogram? bo to za mało. Mójemu mężowi seminogram wyszedł super wszystkie parametry i lekarz mówił że to za mało i nawet jeżeli byłoby coś nie tak z plemnikami to w seminogramie nie wyjdzie i trzeba dodatkowo zrobić te badania. A że my nie mieliśmy wtedy możliwości na to badanie to lekarz zaproponował odpowiednie witaminy (na receptę) i że jeżeli jest coś nie tak to pomogą a jeżeli jest ok to nie zaszkodzą :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To może warto zmienić lekarza... bo podejrzewam że wiele badań jeszcze nie robiliście. Mąż robił np. chromatyne plemnika + TRAP? czy tylko sam seminogram? bo to za mało. Mójemu mężowi seminogram wyszedł super wszystkie parametry i lekarz mówił że to za mało i nawet jeżeli byłoby coś nie tak z plemnikami to w seminogramie nie wyjdzie i trzeba dodatkowo zrobić te badania. A że my nie mieliśmy wtedy możliwości na to badanie to lekarz zaproponował odpowiednie witaminy (na receptę) i że jeżeli jest coś nie tak to pomogą a jeżeli jest ok to nie zaszkodzą :)
    Tak, samo komputerowe, ale androlog uznał że nie ma potrzeby robić rozszerzonych, bo widać by było z tych wyników że coś nie do końca jest ok. Tzn i tak wyszła niska morfologia. Kochana ja w tym roku już byłam u 7 lekarzy! Każdy jak papuga powtarza to samo. Powiedziałam już sobie, że jak teraz nie wyjdzie z iui to dzwonie i umawiam się do naprotechnologa. Przecież nie mogę sama się leczyć i zlecać sobie badań

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Tak, samo komputerowe, ale androlog uznał że nie ma potrzeby robić rozszerzonych, bo widać by było z tych wyników że coś nie do końca jest ok. Tzn i tak wyszła niska morfologia. Kochana ja w tym roku już byłam u 7 lekarzy! Każdy jak papuga powtarza to samo. Powiedziałam już sobie, że jak teraz nie wyjdzie z iui to dzwonie i umawiam się do naprotechnologa. Przecież nie mogę sama się leczyć i zlecać sobie badań
    W szczególności przy niskiej morfologii zaleca sie chromatyne i TRAP. Nasz lekarz napro jest specem od problemów z nasieniem i od niego to wiem. Wielu lekarzy wysyła do niego mężów swoich pacjentek bo ponoć jest najelepszy w tym.
    Ja bym nie traciła już czasu i od razu uderzała do napro, bo tylko tam jest szczegółowa diagnostyka obojga.
    podejrzewam że wiele by sie przyczyn znalazło. Np. jak masz progesteron poniżej 19 to już nie za dobrze a wg. innych lekarzy jest ok a u mnie prog. w cyklach bezowulacyjnych potrafi być 17! i wg innych super i wskazuje na owulke a u mnie jej nie było i wg. napro to za niski poziom.

    Z jakiego jesteś województwa może poradziłabym Ci kogoś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 15:34

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa kochana, przypomnij skąd ty jesteś.
    Bo jak ten lekarz taki super i jeszcze się okaże że gdzieś blisko to sama się chyba do niego wybiorę.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marronek wrote:
    Vanessa kochana, przypomnij skąd ty jesteś.
    Bo jak ten lekarz taki super i jeszcze się okaże że gdzieś blisko to sama się chyba do niego wybiorę.
    Jestem z małopolski :)
    A Ty skąd jesteś, bo takich lekarzy jest więcej, po całej Polsce są ;)
    Widzę że też masz ANA, robiłaś pełny profil ANA jak wyszły? bo mnie te badania wkrótce czekają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 16:35

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 19 listopada 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    W szczególności przy niskiej morfologii zaleca sie chromatyne i TRAP. Nasz lekarz napro jest specem od problemów z nasieniem i od niego to wiem. Wielu lekarzy wysyła do niego mężów swoich pacjentek bo ponoć jest najelepszy w tym.
    Ja bym nie traciła już czasu i od razu uderzała do napro, bo tylko tam jest szczegółowa diagnostyka obojga.
    podejrzewam że wiele by sie przyczyn znalazło. Np. jak masz progesteron poniżej 19 to już nie za dobrze a wg. innych lekarzy jest ok a u mnie prog. w cyklach bezowulacyjnych potrafi być 17! i wg innych super i wskazuje na owulke a u mnie jej nie było i wg. napro to za niski poziom.

    Z jakiego jesteś województwa może poradziłabym Ci kogoś :)
    No właśnie niestety z Łódzkiego. Wszyscy dobrzy specjaliści są albo w małopolsce albo w wielkopolsce ;) ale podeślij mi na priv do kogo chodzisz, Polskę mamy jedną i jak będzie trzeba to i tam pojadę. No widzisz, każdy lekarz lekceważy temat u mnie, wszyscy twierdzą, że jest dobrze i ta morfologia męża też jest super ;) szkoda tylko, że nie ma dziecka.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 19 listopada 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    No właśnie niestety z Łódzkiego. Wszyscy dobrzy specjaliści są albo w małopolsce albo w wielkopolsce ;) ale podeślij mi na priv do kogo chodzisz, Polskę mamy jedną i jak będzie trzeba to i tam pojadę. No widzisz, każdy lekarz lekceważy temat u mnie, wszyscy twierdzą, że jest dobrze i ta morfologia męża też jest super ;) szkoda tylko, że nie ma dziecka.
    W Warszawie są lekarze napro jedna dziewczyna z OF się leczyła tam i zaszła w pierwszym cyklu jak przepisał jej jakieś witaminy i coś jeszcze a inni lekarze mówili im że tylko in vitro :D
    W Białymsoku też jest wspaniały lekarz napro :) jedna owufrendowiczka pisała że leczy sie u niego i ktoś tam jej powiedział że od tego lekarza wszystkie pary wychodzą z dzieciaczkiem :)
    W Lublinie też jest znany naprotechnolog.
    No nasz lekarz jest oblegany więc nie wiem jak z terminami do niego ale samo to że wizyta trwa co najmniej 1,5 godziny też wydłuża terminy. Nasza pierwsza wizyta trwała 3,5 godziny :D ale takiego wywiadu to nikt z nami nie przeprowadził w ciągu 4 lat starań nawet jakby wszystkie razem zebrać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 19:03

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 19 listopada 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powoli mogę do was dołączać bo i mi niedługo stukanie rok na ovu i nie zapowiada się na zmianę póki co niestety

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 19 listopada 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Jestem z małopolski :)
    A Ty skąd jesteś, bo takich lekarzy jest więcej, po całej Polsce są ;)
    Widzę że też masz ANA, robiłaś pełny profil ANA jak wyszły? bo mnie te badania wkrótce czekają.

    Ja ze Śląska.
    Miałam robione ANA1 (stwierdzenie, że to coś mam we krwi) i ANA2 (określenie typu świecenia - ziarnisty, oraz miana - 1:640). U mnie to ma podłoże u tarczyc. Od choroby autoimmunologiczne nie lubią być samotne...
    Tylko mój lekarz (endo) jakoś niewiele sobie z tego robi i po prostu to wszystko olewa :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2014, 20:41

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    W Warszawie są lekarze napro jedna dziewczyna z OF się leczyła tam i zaszła w pierwszym cyklu jak przepisał jej jakieś witaminy i coś jeszcze a inni lekarze mówili im że tylko in vitro :D
    W Białymsoku też jest wspaniały lekarz napro :) jedna owufrendowiczka pisała że leczy sie u niego i ktoś tam jej powiedział że od tego lekarza wszystkie pary wychodzą z dzieciaczkiem :)
    W Lublinie też jest znany naprotechnolog.
    No nasz lekarz jest oblegany więc nie wiem jak z terminami do niego ale samo to że wizyta trwa co najmniej 1,5 godziny też wydłuża terminy. Nasza pierwsza wizyta trwała 3,5 godziny :D ale takiego wywiadu to nikt z nami nie przeprowadził w ciągu 4 lat starań nawet jakby wszystkie razem zebrać :)
    W Łodzi już się orientowałam ale w Warszawie nie, zerknę którzy lekarze się tym zajmują. 3,5 h? Kurcze jestem w szoku :) Wyślij mi na priv jego nazwisko i gdzie przyjmuje. Jak już nic i nikt w okolicy nam nie pomoże zgłosimy się do niego.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej o u was? u mnie własnie @ :((

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2387 1940

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okolice owulacji :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez blisko @ co zrobic :/

    Brunette lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za jakies dwa dnimax 3 przywitam panne malpke :)

    udalo nam sie przelozyc wizyte w Novum na 8 stycznia z 22 :D

    olka30, Brunette lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    ja za jakies dwa dnimax 3 przywitam panne malpke :)

    udalo nam sie przelozyc wizyte w Novum na 8 stycznia z 22 :D
    pisz co tam :p po wizycie.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    pisz co tam :p po wizycie.
    Napisze napisze ;)
    póki co 22 grudnia mamy powtorne badanie nasienia posiew i hormony :)
    a 8 stycznia wizyta :)

    jelsi dobrze pojdzie to moze w lutym bedzie biopsja :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja chyba niedługo opuszczę to forum, ale nie dlatego że jestem ciąży, ale dlatego że mój związek chyba tego nie przetrwa, wygląda na to że dla mojej połówki to zbyt duży ciężar, i nie daje rady... Na dniach rozwiąże się czy damy radę, czeka nas poważna rozmowa i decyzja.
    Nie chce jeszcze nic przesądzać, mieliśmy kłótnie i zostało wykrzyczanych parę słów które trzeba wytłumaczyć.
    W każdym razie trzymam kciuki za was, żeby wam się udało :)

‹‹ 24 25 26 27 28
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ