X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...
Odpowiedz

Dziewczyny które są tutaj rok i dłużej i dalej walczą o dzidzie...

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 października 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunett zapytaj sie go czy ma jaja jak powie ze tak to powiedz mu to pokaz ze cos produkuja :P

    ja sie dziwilam ze mj sie dal zbadaj i ze dal sobie paca w dupsko wloszyc przy badaniu prostaty :P

    olka30 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Butter Autorytet
    Postów: 658 719

    Wysłany: 13 października 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, chciałabym do Was dołączyć, co prawda na owu jestem 2 miesiące, ale staramy się już ponad rok. Pozdrawiam i buziaki ;)

    860ih371w1equ1ox.png
    f2wl9n73ao6srr6d.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 13 października 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HejButter witamy witamy w naszych skromnych progach...:)

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witamy, zapraszamy, napisz nam coś więcej, wiadomo w czym tkwi problem? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heej, mam badania :)
    tsh 1,42
    FT4 1,34
    ATG 16,74
    PRL 196,60
    ATPO 17,1

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette prolaktyna o wiele za duza, powinnac brac bromek.

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 17 października 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anty TPO wskazuje na stan zapalny w tarczycy, anty Tg też.. Nie duży ale jednak może utrudniać staranka.. A prolaktyna to nawet bez komentarza, przy takiej prolaktynie nawet jak jest owulacja, to raczej jajeczka nie są zdatne do zapłodnienia.. Leć do endokrynologa, tylko jakiegoś konkretnego, chociaż gin też ci powinien coś na to przepisać.. Najlepszy dla ciebie by był gin-endo w jednym :/

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prolaktyna jest dobra 196 mlU/l po przeliczeniu 9,8 ng/ml :) (mój błąd nie podałam jednostek)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2014, 09:53

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 17 października 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi się właśnie zdawało :)
    No to super..
    Ale ogólnie jakiś stan zapalny w tarczycy jest mimo dobrego poziomu hormonów, warto na to popatrzeć, może wystarczy delikatna korekta hormonów, przyjmowanie jodu, czy coś..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Tak mi się właśnie zdawało :)
    No to super..
    Ale ogólnie jakiś stan zapalny w tarczycy jest mimo dobrego poziomu hormonów, warto na to popatrzeć, może wystarczy delikatna korekta hormonów, przyjmowanie jodu, czy coś..
    mam nadzieję że szybko się to wyrówna , jestem ciekawa czy przez to nie mogłam zajśc mimo tylu lat starań?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 17 października 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może.. A może przyczyna tych przeciwciał tkwi głębiej.. Ja bym sobie zrobiła na twoim miejscu jeszcze przeciwciała ANA 1. Lekarze raczej tego nie sprawdzają, chyba że w specjalistycznych ośrodkach.. A to ci może pokazać, że gdzieś jest problem i może być potrzebna szersza diagnostyka.. Ale tarczyca ma duży wpływ na naszą płodność, więc warto te twoje wyniki skonsultować z konkretnym lekarzem.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba odpuszczę mojemu to badanie nasienia, wole się w końcu unormować, bo nie sądzę aby wina była po jego stronie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sprawdzilam w swoich normach laboratoryjnych i u mnie Brunety TPO sie miesci w normie, ja mam norme z laboratorium mniej niz 60, wiec wg mojego laboratorium jest ok. Natomiast z Naty TPO jest tak, ze nie ma jednej normy, bo w zaleznosci od laboratorium i wykorzystywanego sprzetu trzeba patrzec jakie normy podaje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej kobietki, co tam u was słychać? :)
    Gadałam z jedną dziewczyną która starała się o dziecko 1,5 roku, i gin przepisał jej lek inofolic, ogólnie on jest bez recepty, i od razu po nim zaszła, a miała nieodczynność tarczycy, i czytając opinie na internecie to widzę że pomógł wielu kobietom, ja też juz miałam biec i go kupić, ale poczekam n wizytę i mojego endo, i zapytam czy mogę, bo nieświadomie chciałam sobie pomóc biorąc żelazo które tylko pogarszało moje wyniki :P Wolę juz nic nie brać na własna rękę.

    A po za tym wczoraj oglądaliśmy z mężusiem "Kobieta na krańcu świata" i temat był o surogatkach które noszą dzieci obcej pary przez zapładnianie in vitro, i o tym jak wiele poświęcają pary żeby mieć dziecko, i wypowiadał się jeden facet który z żoną skorzystał z opcji surogatki, i mówił tak pięknie, że nikt nigdy nie zrozumie osoby która nie może mieć dziecka, że ja aż miałam łzy w oczach, bo chciałabym pokazać wypowiedź tego faceta całemu światu, żeby w końcu zrozumieli.
    A mój mąż wykazał sie oczywiście bardzo dużym nietaktem, i stwierdził że pomaganie kobietom które nie mogą mieć dziecka jest wbrew naturze, że to selekcja naturalna... Kolejny raz pokazał że mu nie zależy na moim szczęściu bo on ma już swoje...
    Powiedziałam mu tylko że szkoda że w tym najuboższych rodzinach, gdzie jest smród, głód i ubóstwo i brak perspektyw jest najwięcej dzieci i o jakiej selekcji naturalnej on mówi.

    W weekend idzie do swojej córki, ja rezygnuję, nie chcę już do niej chodzić, czuję jakby on się wywyższał nade mną będąc z nią.
    Czasami mam ochotę odejść, ale boję się że nikt nie zechcę niepłodnej kobiety... Z resztą jak miałabym to komuś powiedzieć? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette wrote:
    Heej kobietki, co tam u was słychać? :)
    Gadałam z jedną dziewczyną która starała się o dziecko 1,5 roku, i gin przepisał jej lek inofolic, ogólnie on jest bez recepty, i od razu po nim zaszła, a miała nieodczynność tarczycy, i czytając opinie na internecie to widzę że pomógł wielu kobietom, ja też juz miałam biec i go kupić, ale poczekam n wizytę i mojego endo, i zapytam czy mogę, bo nieświadomie chciałam sobie pomóc biorąc żelazo które tylko pogarszało moje wyniki :P Wolę juz nic nie brać na własna rękę.

    A po za tym wczoraj oglądaliśmy z mężusiem "Kobieta na krańcu świata" i temat był o surogatkach które noszą dzieci obcej pary przez zapładnianie in vitro, i o tym jak wiele poświęcają pary żeby mieć dziecko, i wypowiadał się jeden facet który z żoną skorzystał z opcji surogatki, i mówił tak pięknie, że nikt nigdy nie zrozumie osoby która nie może mieć dziecka, że ja aż miałam łzy w oczach, bo chciałabym pokazać wypowiedź tego faceta całemu światu, żeby w końcu zrozumieli.
    A mój mąż wykazał sie oczywiście bardzo dużym nietaktem, i stwierdził że pomaganie kobietom które nie mogą mieć dziecka jest wbrew naturze, że to selekcja naturalna... Kolejny raz pokazał że mu nie zależy na moim szczęściu bo on ma już swoje...
    Powiedziałam mu tylko że szkoda że w tym najuboższych rodzinach, gdzie jest smród, głód i ubóstwo i brak perspektyw jest najwięcej dzieci i o jakiej selekcji naturalnej on mówi.

    W weekend idzie do swojej córki, ja rezygnuję, nie chcę już do niej chodzić, czuję jakby on się wywyższał nade mną będąc z nią.
    Czasami mam ochotę odejść, ale boję się że nikt nie zechcę niepłodnej kobiety... Z resztą jak miałabym to komuś powiedzieć? :(
    ale jak niedplodnej, skad to wiesz, na razie to trzeba zrobic badania, mozesz dorzucic AMH(drogie) i FSH LH, zobaczyc co wyjdzie (3 dzien cyklu). Nawet z niska rezerwa jajnikowa kobiety zachodza oczywiscie z pomoca lekarska.

    Ja ide do kliniki w tym tygodniu zobacze co lekarz powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2014, 10:26

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 28 października 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette jak cię czytam to się nie mogę nadziwić temu twojemu facetowi. Albo to jest kompletny baran, albo zupełnie nieczuły gość. Może jednak zastanów się czy chcesz z nim być, bo z tego co wnioskuję to już jedna kobieta go olała :/

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 28 października 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Pozwólcie ze dołączę. Tez z mężem staramy się ponad rok :-(
    Niedawno robiliśmy badania i wyszła mi niedoczynność tarczycy na co dostałam euthyrox 25 1x1 tabl. I też hiperprolaktylemie na ci dostałam bromka 1x1 tabl.
    A żeby byli ciekawiej biorę tez gynalgin na stan zapalny :-P
    Tak więc dużo się ostatnio dzieje.
    Kolejne badanie kontrolne za około 2 tygodnie :-D

    aszka, olka30 lubią tę wiadomość

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy91 wrote:
    Hej. Pozwólcie ze dołączę. Tez z mężem staramy się ponad rok :-(
    Niedawno robiliśmy badania i wyszła mi niedoczynność tarczycy na co dostałam euthyrox 25 1x1 tabl. I też hiperprolaktylemie na ci dostałam bromka 1x1 tabl.
    A żeby byli ciekawiej biorę tez gynalgin na stan zapalny :-P
    Tak więc dużo się ostatnio dzieje.
    Kolejne badanie kontrolne za około 2 tygodnie :-D
    normuj to moze sie uda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba jestem niepłodna skoro 3 lata i nic....

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 października 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunette wrote:
    chyba jestem niepłodna skoro 3 lata i nic....
    a jestescie pewni ze u niego wsio ok ??
    po pierwsze jelsi robilas wszytskie badania ..i sa ok.. albo wymagaja lekkiego tuningu to wcale nie znaczy ze jestes nieplodna..

    tak jak pisze Aszka zrob AMH o ci pokaze jakmasz rezerwe jajnikowa..

    za takie gadanie to odemnei by dostal .. ;/

    A dwa kochana nie wiem..ale jesli czujesz sie nieszczesliwa w zwiazku to zastanow sie czy wlasnie z nim chcesz spedzic zycie....


    My po badaniach ..

    po 6 tyg kuracji u meza poprawa
    Testosteron skoczyl ze 174 na 396 :)
    FSH niestety wzroslo z 32 na 56 :(
    po 8 tyg kuracji..... a dwa tyg po poprzednich badaniach
    Testosteron z 396 wywindowal na 536 ;)
    a FSH spadlo z 56 na 48 nie duzoo le powoli :D

    FSH- u mezczyzn im wyzsze tym wiekszy defekt jader..

    a badanie nasienia po 8 tyg kuracji

    plemnikow nadal brak..ale.. pojawily sie komorki okragle co oznacza ze mozliwe iz sa nieozwiniete plemniki :) i jest ich powyzej 1 mln :)

    wiadomo proces tworzenia plemnow to 72 - 74 dni a my zorbilismy badania po 60 dniach .. wiec nnadzieja jest :)

    w piatek wizyta u dr w Novum :) zobaczymy :D

    olka30 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ