X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM, dziwne, że kazał Ci przyjść podczas @. Przecież wtedy nawet chyba nie zrobi usg.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, nie ma za co :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2014, 21:49

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam niedoczynność tarczycy stwierdzona ok 4 lata temu. Dostałam leki i wszystko przez 3 lata było w normie a ostatnio wariowac zzaczęła i muszę mieć inna dawkę. Mam nadzieję nie przeszkodzi to mocno w staraniach. Cykle miałam w miarę regularne co 29-32 dni potem były anty i zobaczymy jak teraz. Tylko regularnie mierzcie tsh co najmniej co 2 miesięce wiem po sobie jakie spustoszenie w organizmie było jak mi wzrosło tsh a potem dostałam za silną dawkę i zbyt gwałtownie spadło. Włosy leciały garściami.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam z rana:) ja już w pracy, a tak mi się nie chce...

    ovu wyznaczyło mi owulację :D nie wiem jakim cudem ale wydaje mi się że jej jeszcze nie było. Jeszcze nie będe brała lutki.
    Miałam iść w najbliższy wtorek do gin ale przełoże sobie na termin zaraz po @.

    Miłego dnia Kobitki:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2014, 08:41

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu ja badam co dwa miesiące.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wirbażka wrote:
    witam z rana:) ja już w pracy, a tak mi się nie chce...

    ovu wyznaczyło mi owulację :D nie wiem jakim cudem ale wydaje mi się że jej jeszcze nie było. Jeszcze nie będe brała lutki.
    Miałam iść w najbliższy wtorek do gin ale przełoże sobie na termin zaraz po @.

    Miłego dnia Kobitki:*
    A spróbuj zignorowac ta temperaturę mierzona o 9 rano. Jej w ogóle nie powinnaś brać pod uwagę, bo to aż 3 godziny później niż normalnie mierzone
    Może wtedy nie weźmie tego skoku jako owu?
    no i śluz wodnisty, tym też się program mógł sugerować.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny witam w drugi już dzień Nowego Roku :)

    Wirbażka - a ja tam bym chciała iść do pracy :) Póki co nie pracuję, muszę teraz zdać egzamin językowy i może wtedy coś znajdę :)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam po świętach..
    Znowu w pracy, roboty dla 3, bo mnie tydzień nie było :(
    W ogóle były jakieś święta?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:03

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też.. Nie dość,że dostałam @ w BN, więc mój humor mnie przytłoczył. Cudu na święta nie było, cały rok był do D... I tak się skończył.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wirbażka wrote:
    witam z rana:) ja już w pracy, a tak mi się nie chce...

    ovu wyznaczyło mi owulację :D nie wiem jakim cudem ale wydaje mi się że jej jeszcze nie było. Jeszcze nie będe brała lutki.
    Miałam iść w najbliższy wtorek do gin ale przełoże sobie na termin zaraz po @.

    Miłego dnia Kobitki:*


    A mi wyznaczył 3 dni szybciej, niż ja myślę, że była. I co teraz z testowaniem? :)

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testuj kiedy będziesz uważała za słuszne... to tylko program, myli się często :)

    właśnie tak zrobie,że oleje tą tempke posylwestrową.

    A co do świąt też ich nie czułam, ani świąt ani sylwester nie był dla mnie jakiś oczekiwany czy wyjątkowy. Dzień jak każdy jeden...

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a na mój wykres ktos mógłby spojrzec? myślicie, ze jest szansa na wystąpienie owu? jak pisałam kilka postów wcześniej ból owulacyjny był 13 dnia, 14 w miare wysoko i nagle 15 dół. moze jakis błąd pomiaru? a moze spadek i owu dopiero będzie za kilka dni? ale skąd en ból owulacyjny, lewy jajnik?
    olka30 wrote:
    Ja też.. Nie dość,że dostałam @ w BN, więc mój humor mnie przytłoczył. Cudu na święta nie było, cały rok był do D... I tak się skończył.



    Mam nadzieję, ze następny będzie duuuużo lepszym i ze zdrowym maleństwem u boku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2014, 12:18

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam Hashi... starowałam z poziomu 18,1 więc duża niedoczynność. Tylko, że wtedy byłam w ciąży. Niestety nie skończyło się dobrze. Teraz jestem na E75 i wynik poniżej 1. Od lutego zaczynamy stranka. Trzymam kciuki za Was dziewczyny! oby to był Zielony Nowy Rok dla każdej z Was :)

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    a na mój wykres ktos mógłby spojrzec? myślicie, ze jest szansa na wystąpienie owu? jak pisałam kilka postów wcześniej ból owulacyjny był 13 dnia, 14 w miare wysoko i nagle 15 dół. moze jakis błąd pomiaru? a moze spadek i owu dopiero będzie za kilka dni? ale skąd en ból owulacyjny, lewy jajnik?





    Mam nadzieję, ze następny będzie duuuużo lepszym i ze zdrowym maleństwem u boku :)

    Jajniki moga pracować i na tydzień przed owu.
    A czemu nie dołączysz testów owulacyjnych? :) Byś nie musiała zgadywac przy nich.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje TSH w październiku wynosiło 4,78 przy normie 0,400-4,000
    Ginekolog stwierdził, że nie ma się czym martwić, bo tarczyca się zmienia.
    Dla pewności powtórzę badania w przyszłym miesiącu i dodatkowo zrobię wyniki na prolaktynę, bo jak byk jest to niedoczynność :/

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Jajniki moga pracować i na tydzień przed owu.
    A czemu nie dołączysz testów owulacyjnych? :) Byś nie musiała zgadywac przy nich.


    o tych z allegro czytałam baaaardzo różne opinie. Wiele dziewczyn skarżyło się, że nie pokazały nic,gdy na monitoringu albo na testach z apteki robionych równolegle pokazało owu. a te z apeki to przyznam się, że troche za drogie, bo jedno opakowanie raczej by mi nie starczyło, po tabletkach dość nietypowe cykle mogą być, conajmniej 10 użyć bym musiała, a przy aptecznych to już ponad 50 zł na miesiąc. do tego kwas foliowy, wiesiołek który chce dołożyć od następnego miesiąca jeśli nie zajde, test ciążowy zapewne nie jeden i się zbiera. Ale nie wykluczam, że moze spróbuje tych z allegro w przyszłym miesiącu, zobacze jak ten cykl będzie przebiegał, jak temperatura w następnych dniach i co powie serwis. jak nie wskaże owu wogóle to na pewno kupie. Gwarancji nie dają, ale coś moze podpowiedzą.

    A chodzicie moze na monitoring cyklu? Jak tak to mozna na NFZ czy tylko prywatnie?

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania07 wrote:
    Moje TSH w październiku wynosiło 4,78 przy normie 0,400-4,000
    Ginekolog stwierdził, że nie ma się czym martwić, bo tarczyca się zmienia.
    Dla pewności powtórzę badania w przyszłym miesiącu i dodatkowo zrobię wyniki na prolaktynę, bo jak byk jest to niedoczynność :/


    Ja miałam dosłownie o 0,1 tsh ponad norme i od razu włączył eltroxin 50. Potem się okazało, że i to za mała dawka,bo ładnie spadło do 1 a potem stopniowo wzrastało do 3,5. Wtedy zwiększył dawke do 75, ale w ciągu miesiąca spadło poniżej 1, gin stwierdził, ze widocznie teraz za duza, obecnie biore na zmiane 50 i 75 i na razie jest ok. Powiedział, że najlepiej będzie jak utrzyma się wynik u mnie między 2 a 3.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu dlatego mnie zdziwiło, że nic mi nie przepisał wiedząc, że staramy się z mężem o dziecko :/
    16.01 mam wizytę więc poczekam cierpliwie ..

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o testy owu z allegro to na podstawie moich doświadczeń mogę powiedzieć, że nic nie pokazywały, a jak przerzucilam się na te z apteki co miesiąc był pozytyw widoczny gołym okiem.

    A jeśli chodzi o badania to sama jestem ciekawa co z nami. Okaże się w tym miesiącu.

    svchvfxmiau6k2p0.png
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ