X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania07 ja na początku leczenia tarczycy też miałam wynik taki jak ty i od razu endokrynolog mi włączył eutyrox, niedoczynność praktycznie wyklucza ciążę niestety..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    o tych z allegro czytałam baaaardzo różne opinie. Wiele dziewczyn skarżyło się, że nie pokazały nic,gdy na monitoringu albo na testach z apteki robionych równolegle pokazało owu. a te z apeki to przyznam się, że troche za drogie, bo jedno opakowanie raczej by mi nie starczyło, po tabletkach dość nietypowe cykle mogą być, conajmniej 10 użyć bym musiała, a przy aptecznych to już ponad 50 zł na miesiąc. do tego kwas foliowy, wiesiołek który chce dołożyć od następnego miesiąca jeśli nie zajde, test ciążowy zapewne nie jeden i się zbiera. Ale nie wykluczam, że moze spróbuje tych z allegro w przyszłym miesiącu, zobacze jak ten cykl będzie przebiegał, jak temperatura w następnych dniach i co powie serwis. jak nie wskaże owu wogóle to na pewno kupie. Gwarancji nie dają, ale coś moze podpowiedzą.

    A chodzicie moze na monitoring cyklu? Jak tak to mozna na NFZ czy tylko prywatnie?
    U mnie monitoring to tylko prywatnie.
    Ja korzystam z tych z allegro i jak dla mnie super :) wszystko sie pokrywa z usg i skokiem tempki. Tak więc na mnie działają :)

    A te z apteki i dla mnie za drogie.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ania07 ja na początku leczenia tarczycy też miałam wynik taki jak ty i od razu endokrynolog mi włączył eutyrox, niedoczynność praktycznie wyklucza ciążę niestety..


    No to pięknie :/.. ale teraz muszę poczekać do następnej wizyty. Może uda mi się na nim wymusić, żeby mi coś przepisał.
    A jak długo leczyłaś tarczycę?

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    U mnie monitoring to tylko prywatnie.
    Ja korzystam z tych z allegro i jak dla mnie super :) wszystko sie pokrywa z usg i skokiem tempki. Tak więc na mnie działają :)

    A te z apteki i dla mnie za drogie.


    a jakiej firmy albo od jakiego sprzedawcy kupujesz?

    Myślicie, że różnice polegają na firmie z jakiej kupi się testy z allegro, dlatego jednym wychodzą, innym nie, czy może każda kobieta ma inny poziom hormonów i dlatego lepsze, droższe testy wskażą nawet niski poziom, a gorsze nie? a jak ktoś ma wysoki to pokaże zawsze? Sama nie wiem skad te różnice, że jedne chwalą te tansze, a dla drugich beznadzieja.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania07 wrote:
    No to pięknie :/.. ale teraz muszę poczekać do następnej wizyty. Może uda mi się na nim wymusić, żeby mi coś przepisał.
    A jak długo leczyłaś tarczycę?


    nie do mnie pytanie, ale odpowiem, mam nadzieje coś pomoże ;)
    Odpowiedni poziom tsh miałam juz na badaniu kontrolnym po miesiącu brania leków, ale jak pisałam wcześniej potem wzrósł i trzeba było zmienić dawke.
    Ale ogółem tez lekarz powiedział, że leki do konca życia, tylko kontrolować co 2 miesiące czy dawka odpowiednia.
    Znajoma ostatnio nieco to zaniedbała, nie badała troche dłużej tylko brała stale leki i z niedoczynności zrobiła się jej nadczynność.
    Ale dla pocieszenia powiem, że mimo co prawda leczonej niedoczynności zaszła w ciąże niemalże przy pierwszej okazji, bo była to typowa wpadka :)

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź ;* Czyli w sumie nie wszystko stracone :)

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    a jakiej firmy albo od jakiego sprzedawcy kupujesz?

    Myślicie, że różnice polegają na firmie z jakiej kupi się testy z allegro, dlatego jednym wychodzą, innym nie, czy może każda kobieta ma inny poziom hormonów i dlatego lepsze, droższe testy wskażą nawet niski poziom, a gorsze nie? a jak ktoś ma wysoki to pokaże zawsze? Sama nie wiem skad te różnice, że jedne chwalą te tansze, a dla drugich beznadzieja.
    różnice są na pewno stąd, że każda kobieta ma inny ten pik LH
    czasami ten pik jest wyjątkowo krótki, znam dziewczyny co musiały robić te testy 2x dziennie i dopiero wyłapały ten moment
    taki szybko to u nich przebiegało, rano negatywny, a za 6 godzin już pozytyw

    to niestety trzeba na sobie sprawdzić, żeby się dowiedzieć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2014, 14:35

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    różnice są na pewno stąd, że każda kobieta ma inny ten pik LH
    czasami ten pik jest wyjątkowo krótki, znam dziewczyny co musiały robić te testy 2x dziennie i dopiero wyłapały ten moment
    taki szybko to u nich przebiegało, rano negatywny, a za 6 godzin już pozytyw

    to niestety trzeba na sobie sprawdzić, żeby się dowiedzieć :)

    Ale jeśli by to zależało tylko od długości, to każdym testem byłoby ciężko to wychwycić. a mnie zastanawia różnica, ze dla niektórych i testy z allegro za 1 zł i te droższe z apteki są dobre, a dla innych testy z allegro nie pokazały nic, gdzie robiony w tym samym czasie, z tego samego moczu test z apteki pokazał. Inna czułość testu? część partii oszukanych? słaba firma?

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    Ale jeśli by to zależało tylko od długości, to każdym testem byłoby ciężko to wychwycić. a mnie zastanawia różnica, ze dla niektórych i testy z allegro za 1 zł i te droższe z apteki są dobre, a dla innych testy z allegro nie pokazały nic, gdzie robiony w tym samym czasie, z tego samego moczu test z apteki pokazał. Inna czułość testu? część partii oszukanych? słaba firma?
    Nie wiem. Mi jest ciężko odpowiedzieć. Bo ja nie mam z nimi problemu. Ani z tymi aptecnzymi, ani z tą taniochą za 1zł :)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też lecze się na niedoczynnosc i po 2 miesiącach od wzięcia eutyrox zaszlam w ciążę,kontrolowanie tarczycy pomaga w zajsciu, bo odpowiednia dawka tsh jest od 1-2 :-)

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu mi się wydaje, że na allegro to kwestia szczęścia trafić na dobre testy. Ja kupiłam raz i się zawiodłam, więc więcej nie kupiłam. W aptece kupowałam już kilka razy i zawsze było wszystko ok :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki:*

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widze ze jest nad troche z tym tarczycowym problemem.... Dobrze wiedziec bo w grupie razniej i zawsze mozna sie cos dowiedziec :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy przez problemy z tarczycą mocniej wypadały wam włosy? nawet gdy poziom tsh był unormowany?
    Mi wypadają wręcz strasznie, juz robie co moge, ale włosów coraz mniej. obchodze sie z nimi jak z jajkiem juz :)

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu kupiłam testy na allegro i ładnie mi pokazały pozytywne wyniki.
    Co do tarczycy, to mi już spadło poniżej jeden, ale nadal nie mogę zajść w ciążę.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja im więcej czytam fora, tym bardziej przerażona jestem. Miało mnie to przygotować przed ciążą, chciałam dowiedziec się więcej o własnym organiźmie, a im więcej czytam ile dziewczyn sie stara i nic, tym bardziej się boję, że też będę należała do tego grona. Jak mam takie obawy przy dopiero pierwszym cyklu, to nie wyobrażam sobie co będzie za rok czy dwa jakby się nie udało... Podziwiam Was dziewczyny! Wyobrażam sobie jak musi byc ciężko.
    Swoją drogą jak udało Wam się oderwac od tego? by nie myślec w kółko tylko czy w tym cyklu się uda? By się nie podłamywać co przyjdzie miesiączka? Akurat stres nie pomoze z pewnością.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane troche mnie tu nie bylo :/
    Co u Was slychac ?

  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    A ja im więcej czytam fora, tym bardziej przerażona jestem. Miało mnie to przygotować przed ciążą, chciałam dowiedziec się więcej o własnym organiźmie, a im więcej czytam ile dziewczyn sie stara i nic, tym bardziej się boję, że też będę należała do tego grona. Jak mam takie obawy przy dopiero pierwszym cyklu, to nie wyobrażam sobie co będzie za rok czy dwa jakby się nie udało... Podziwiam Was dziewczyny! Wyobrażam sobie jak musi byc ciężko.
    Swoją drogą jak udało Wam się oderwac od tego? by nie myślec w kółko tylko czy w tym cyklu się uda? By się nie podłamywać co przyjdzie miesiączka? Akurat stres nie pomoze z pewnością.

    A kto tu się oderwał od tego? ;) Nie da się nie myśleć wcale. Z czasem emocje się zmieniają. W moim przypadku było tak, że na samym początku bardzo cierpiałam. Jak @ przyszła, to jeszcze kilka dni po niej chodziłam zawiedziona i struta. Teraz też zdarza się taki cykl, że jest mi z tym źle, ale z czasem staję się bardziej twarda i zamiast płakać-działam ze zdwojoną siłą ;)i z jeszcze większą determinacją, bo wierze, że wcześniej czy później się uda ;)

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka07 teraz mam unormowaną tarczycę, ale leki już do końca życia, niestety.. Da się przyzwyczaić. Po diagnozie zaczęłam brać eutyrox i szybko się mi wszystko unormowało.

    Patu możesz mieć wyniki mieszczące się w laboratoryjnej normie i dalej mieć problem z tarczycą. Ja tak miałam w zeszłym roku, tarczycę badam co półtory mies. Są niewielkie wahania w wynikach, ale wszystko niby ok. Tymczasem nawet lekarz rodzinny jak poszłam z problemami typu wypadające włosy, rozdwajające się paznokcie i nie pamiętam co tam jeszcze, wyłapał że jednak dawkę leku brałam za małą i wszystko działo się przez niedoczynność. Jak zwiększyłam dawkę to się polepszyło, więc dr miała rację.
    Dodam, że dawka leku nie jest na całe życie, trzeba kontrolować jak się czujemy i w razie czego delikatnie zwiększać lub zmniejszać dawkę. Ja tak robiłam bez wiedzy mojego endokrynologa, ale w końcu się przyznałam i sam mi powiedział, że dobrze robię, bo wahania poziomu hormonów zależą od wielu czynników, nawet pór roku i pacjentki biorące latami leki są w stanie wyczuć czy potrzebują więcej czy mniej i same tym delikatnie manipulować. Najgorzej jeść tak jak lekarz przykazał i czuć się fatalnie nie wiedząc dlaczego, można sobie więcej zaszkodzić niż pomóc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2014, 17:37

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Driada0102 Autorytet
    Postów: 915 853

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM ja byłam u gin, ale pod koniec @ i zrobił mi usg, wtedy wykrył, że mam endometriozę bo się pokazała podczas badania.
    Pewnie chcę Cię zbadać ;)
    Też byłam zdziwiona, że chcę mnie zobaczyć w @
    Pozdrawiam ;)

    f2wli09kvv5ashuy.png
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ