X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:03

    burzaZpiorunami lubi tę wiadomość

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii wrote:
    A kto tu się oderwał od tego? ;) Nie da się nie myśleć wcale. Z czasem emocje się zmieniają. W moim przypadku było tak, że na samym początku bardzo cierpiałam. Jak @ przyszła, to jeszcze kilka dni po niej chodziłam zawiedziona i struta. Teraz też zdarza się taki cykl, że jest mi z tym źle, ale z czasem staję się bardziej twarda i zamiast płakać-działam ze zdwojoną siłą ;)i z jeszcze większą determinacją, bo wierze, że wcześniej czy później się uda ;)

    Trzymam mocno kciuki, by udało się jak najszybciej! Musi się udać :)

    olka30 wrote:
    Anka07 teraz mam unormowaną tarczycę, ale leki już do końca życia, niestety.. Da się przyzwyczaić. Po diagnozie zaczęłam brać eutyrox i szybko się mi wszystko unormowało.

    Patu możesz mieć wyniki mieszczące się w laboratoryjnej normie i dalej mieć problem z tarczycą. Ja tak miałam w zeszłym roku, tarczycę badam co półtory mies. Są niewielkie wahania w wynikach, ale wszystko niby ok. Tymczasem nawet lekarz rodzinny jak poszłam z problemami typu wypadające włosy, rozdwajające się paznokcie i nie pamiętam co tam jeszcze, wyłapał że jednak dawkę leku brałam za małą i wszystko działo się przez niedoczynność. Jak zwiększyłam dawkę to się polepszyło, więc dr miała rację.
    Dodam, że dawka leku nie jest na całe życie, trzeba kontrolować jak się czujemy i w razie czego delikatnie zwiększać lub zmniejszać dawkę. Ja tak robiłam bez wiedzy mojego endokrynologa, ale w końcu się przyznałam i sam mi powiedział, że dobrze robię, bo wahania poziomu hormonów zależą od wielu czynników, nawet pór roku i pacjentki biorące latami leki są w stanie wyczuć czy potrzebują więcej czy mniej i same tym delikatnie manipulować. Najgorzej jeść tak jak lekarz przykazał i czuć się fatalnie nie wiedząc dlaczego, można sobie więcej zaszkodzić niż pomóc.


    Ale ostatnio robiłąm badania miesiąc temu i TSH jest 1,8, więc juz nie mam z czego zbijać. Moze faktycznie powód jest inny. Ale wyniki wszystkie mam dobre. stres tylko umiarkowany. Sama nie wiem. zobaczymy, moze przejdzie. POza tym ponoc w ciąży mniej wypadają :D
    w dodatku wkurzyłam się, bo w moim miasteczku zamknęli zabiegowy i najbliżej krew mogę pobrać 25 km ode mnie...

    Paula55 wrote:
    Czemu piszesz ze " jesc jak lekarz przykazal"? Przu tarczycy trzeba miec specjalna diete???

    koleżanka raczej miała na myśli jeść tabletki, brać dawke cały czas jak lekarz nakazał mimo, że czujemy się źle

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    burzaZpiorunami wrote:
    Hej kochane. Przepraszam że się nie odzywałam ale same rozumiecie..sylwester i jakoś tak.

    No więc zrobiłam test i wyszła mi 2 kreska bardzo mało widoczna, ale jest.
    Taka blado jasno różowa. Powtórzę może jeszcze za parę dni, żeby się upewnić. Czy któraś z Was tak miała? Tak bym chciała żeby to była fasolka.
    Pozdrawiam i życzę samych fasolek w 2014 roku.


    wow! gratulację!! Ogromne!
    To pewnie wczesna ciąża, zrób dla pewności bete albo test za 2-3 dni, ale w ogromnej większości druga blada kreska to wczesna ciąża :)



    Dziewczyny! Dziś mi tempka skoczyła. Jestem tak szczęśliwa, bałam sie, ze po tabletkach będę miała problem z owulacją. Obym nie cieszyła sie za szybko, zobaczymy jak będzie jutro ale dzis od razu humor świetny jak zobaczyłam ładny skok o 0,2 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2014, 10:24

    burzaZpiorunami lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • moruskowa Koleżanka
    Postów: 34 81

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny to i ja się dołączę do tego tematu :)
    Staramy się już 12 cykl o pierwsze maleństwo. Ostatnio robiłam badania TSH, wyszło mi 3,14 - jedna lekarka, która interpretowała wyniki powiedziała, że wszystko jest ok, natomiast mnie coś tknęło i na spotkaniu z rodzinną poprosiłam o ponowną interpretację wyników. Okazało się, że przy staraniu się o dziecko, w ciąży i generalnie do młodej kobiety TSH jest zbyt wysokie pomimo, że mieści się w normie. W przyszłym tygodniu idę na badanie T4 i przeciwciał tarczycowych. Staramy się dalej bo po cichu liczę, że może to aż tak istotnie nie wpływa :(

    201501231762.png

    201608307244.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.

    U mnie ten cykl jest dalej przedziwaczny i chyba będzie bezowulacyjny przy tej temperaturze... :/ i cały czas sutki mnie bolą... dziwnie... pierwszy taki cykl, no ale widocznie tak miało być.

    Ja też w pracy jestem, a jak wróce czeka mnie mnóstwo pracy w domu bo przez 3 dni mamy różnych gości... brrr nie lubię tego! i teraz stój pichcij i po luźnym weekendzie... a miało być tak pięknie.

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moruskowa wrote:
    Hej dziewczyny to i ja się dołączę do tego tematu :)
    Staramy się już 12 cykl o pierwsze maleństwo. Ostatnio robiłam badania TSH, wyszło mi 3,14 - jedna lekarka, która interpretowała wyniki powiedziała, że wszystko jest ok, natomiast mnie coś tknęło i na spotkaniu z rodzinną poprosiłam o ponowną interpretację wyników. Okazało się, że przy staraniu się o dziecko, w ciąży i generalnie do młodej kobiety TSH jest zbyt wysokie pomimo, że mieści się w normie. W przyszłym tygodniu idę na badanie T4 i przeciwciał tarczycowych. Staramy się dalej bo po cichu liczę, że może to aż tak istotnie nie wpływa :(

    to, że coś utrudnia, nie znaczy, że uniemożliwia :) starac się mozesz i szansa jest zawsze. Po zbiciu TSH będzie po prostu większa i maluszkowi będzie lepiej, bo nie lubi w pierwszych tygodniach wysokiego TSH. Ale leki te na tarczyce mu nie zaszkodzą, wiec staran nie ma co odkładać do uzyskania lepszego poziomu

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    burzaZpiorunami wrote:
    Hej kochane. Przepraszam że się nie odzywałam ale same rozumiecie..sylwester i jakoś tak.

    No więc zrobiłam test i wyszła mi 2 kreska bardzo mało widoczna, ale jest.
    Taka blado jasno różowa. Powtórzę może jeszcze za parę dni, żeby się upewnić. Czy któraś z Was tak miała? Tak bym chciała żeby to była fasolka.
    Pozdrawiam i życzę samych fasolek w 2014 roku.
    No to teraz trzymamy kciuki żeby przyrastało :)
    Będzie dobrze ;)

    burzaZpiorunami lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAgatka a Ty kiedy testujesz?

  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    hej aga;) widze ze rocznik czarnobyla tak jak ja;P ile sie staracie juz?

    Też jestem ten rocznik :)

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • staraczkaaga1986 Znajoma
    Postów: 23 40

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że Tego Rocznika '86 jest tutaj sporo ;)
    jestem i ja!!!
    trzymam za Was wszystkie bardzo mocno zaciśnięte kciuki!!

    ...wal­ka o Ciebie będzie treścią me­go życia! Jes­teś moją nadzieją!
    49b0aa7b29dc151ffbb53d13fc43ddbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekaj cierpliwie i bądź dobrej myśli ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zAgatka wrote:
    Za 4 dni mam termin @
    Planowałam testować już po terminie miesiączki, ale z dnia na dzień temperatura mi spada. Kurcze wydaje mi się że lada dzień będzie @ i że nawet nie zdążę z tym testowaniem...
    Jeszcze szansa jest :), ja powinnam testować ale zwlekam z tym

  • Anka10222 Autorytet
    Postów: 474 109

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.... w koncu jestem...
    Gdzie sie zapodziala lista testujacych?

    Ja niestety /dostalam @... w sumie jestem juz po i jedziemy od nowa ...

    b9b1f1a10901741c0ee987c045e138e0.png
    zrp0xzdvj3izwz28.png
  • Mika85 Autorytet
    Postów: 499 710

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja też do Was dołączam, mam nadzieję, że ten rok przyniesie nam wszystkim coś dobrego. :)

    Martii, Anja89, Lili266, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    20130921310117.png
    7d80510a16.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mika85

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was i ja :)

  • Lili266 Przyjaciółka
    Postów: 73 26

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja również chciałabym dołączyć :) staramy się już z połtora roku o dzidziusia, ostatnio mój mąż robił badania i się okazało,że ma słabe nasienie, od dwóch miesięcy łyka witaminki. Ja parę miesiący temu miałam niedoczynność tarczycy, ale już jest w normie. Mam nadzieję, że w końcu nam wszystkim się uda :)i to w tym roku ;)

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lili:)
    Na pewno wszystkim nam się uda. A dzięki forum ten czas oczekiwania szybciej mija ;D

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ