Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ""Info z portalu mama-tata:
    Jajeczko zwykle żyje 12-24 h, choć podejrzewa się, że do zapłodnienia zdolne jest tylko przez 6 godzin. Badania wykazały, że stosunek seksualny tuż po owulacji bardzo ogranicza szanse na zajście w ciążę. Plemniki zwykle docierają do jajowodów w ciągu kilkunastu minut, ale nie maja zdolności do zapłodnienia. Potrzebują około 6 godzin pobytu w szyjce macicy podlegając procesowi tzw. kapacytacji, aby osiągnąć ostateczną dojrzałość. Dlatego najlepszy czas na stosunek to dzień przed czy dzień jajeczkowania, a nie dzień po. Plemniki zdolne są do zapłodnienia średnio 24-48 godzin. W przyjaznych warunkach, w obecności śluzu płodnego w drogach rodnych kobiety, potrafią przeżyć nawet 5 dni. Z praktycznego punktu widzenia płodnym okresem jest czas dwa dni przed owulacją i jeden po. Ma to jednak znaczenie raczej w momencie, kiedy nie znamy dokładnego czasu uwolnienia jajeczka (owulacja nie jest u kobiety czymś łatwo rozpoznawalnym)."

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uch ja też lubię kwiatki, chociaż nie mam do nich ręki, a jeszcze bardziej uwielbiam wiosnę i lato, takie ze mnie baaardzo ciepłolubne stworzenie, także jak tylko wychodzi słońce to u mnie od razu lepiej z humorem :)

    Laura lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 19:42

    potforzasta lubi tę wiadomość

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6738 3455

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa jak mąż jedzie w delegację :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, insulinooporność
    19.12.24 Leoś 2550g 48cm
    age.png
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Przedszkolanko :)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Malinowa Panienka Autorytet
    Postów: 2255 1502

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Poczekam jeszcze 3 dni jak nie bd to może zrobię test tylko jak bd miała wysoką temp. bo jak spadnie to sie nie opłaca
    ja w dniu testu mialam 36,2 albo 36,4 nie pamiętam więc to wyznacznikiem nijakim jest :P

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    [*] Jagoda 18.03.2014
    [*] Antosia 13.01.2019

    Mutacja V Leiden hetero (acard 150mg.,heparyna 0,6ml.)
    MTHFR 1298A>C hetero
    Niedoczynność tarczycy Euthyrox N 150
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura wrote:
    No ja do takiego nigdy nie miałam heh ;;))

    Taki kwiatek, jak ten ze zdjęcia to dopiero wyzwanie! Musi być bardzo wymagającym kwiatkiem :D

    Laura lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja po wizycie.. w sumie wieści takie sobie.. więc, mój mąż jest płodny wyniki w porzadku, ja tez jestem podobno płodna bo hormony w porzadku. Co do mojego pęcherzyka w 17 dc 12 mm, więc mały i teraz idę w piątek sprawdzić czy rośnie, jeżeli rośnie to będę mieć jakis test okołoowulacyjny, który pokazuje jak zyja plemniki w moim śluzie. Mogę mieć owulacje późno, a nie w 19 dniu tak jak przypuszczałam. Przebieg moich staran to po pierwsze sprawdzić czy moje cykle są zawsze owulacyjne, czy tylko niekiedy, jeżeli własnie niekiedy to ten test plemniki w sluzie a w póxniejszym czasie hsg lub laparo, ale tym mam sie nie stresować bo za krótko się staramy żeby w ogóle o tym myśleć. To tyle, a i powiedział, ze temperatury mam nie mierzyc, więc dokończę cykl z temp i juz nie bedę mierzyć

    Anutka, Fidelissa, dżona, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    ""Info z portalu mama-tata:
    Jajeczko zwykle żyje 12-24 h, choć podejrzewa się, że do zapłodnienia zdolne jest tylko przez 6 godzin. Badania wykazały, że stosunek seksualny tuż po owulacji bardzo ogranicza szanse na zajście w ciążę. Plemniki zwykle docierają do jajowodów w ciągu kilkunastu minut, ale nie maja zdolności do zapłodnienia. Potrzebują około 6 godzin pobytu w szyjce macicy podlegając procesowi tzw. kapacytacji, aby osiągnąć ostateczną dojrzałość. Dlatego najlepszy czas na stosunek to dzień przed czy dzień jajeczkowania, a nie dzień po. Plemniki zdolne są do zapłodnienia średnio 24-48 godzin. W przyjaznych warunkach, w obecności śluzu płodnego w drogach rodnych kobiety, potrafią przeżyć nawet 5 dni. Z praktycznego punktu widzenia płodnym okresem jest czas dwa dni przed owulacją i jeden po. Ma to jednak znaczenie raczej w momencie, kiedy nie znamy dokładnego czasu uwolnienia jajeczka (owulacja nie jest u kobiety czymś łatwo rozpoznawalnym)."
    a skoro ja <3 2 dni temu a dziś test owu na + to mozliwe, ze jajeczko będzie za kolejne 2 dni a wtedy nici z tego cyklu ???

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 19:42

    dżona lubi tę wiadomość

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    Hej dziewczyny, ja po wizycie.. w sumie wieści takie sobie.. więc, mój mąż jest płodny wyniki w porzadku, ja tez jestem podobno płodna bo hormony w porzadku. Co do mojego pęcherzyka w 17 dc 12 mm, więc mały i teraz idę w piątek sprawdzić czy rośnie, jeżeli rośnie to będę mieć jakis test okołoowulacyjny, który pokazuje jak zyja plemniki w moim śluzie. Mogę mieć owulacje późno, a nie w 19 dniu tak jak przypuszczałam. Przebieg moich staran to po pierwsze sprawdzić czy moje cykle są zawsze owulacyjne, czy tylko niekiedy, jeżeli własnie niekiedy to ten test plemniki w sluzie a w póxniejszym czasie hsg lub laparo, ale tym mam sie nie stresować bo za krótko się staramy żeby w ogóle o tym myśleć. To tyle, a i powiedział, ze temperatury mam nie mierzyc, więc dokończę cykl z temp i juz nie bedę mierzyć
    i to jest jakiś konkret :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati89 wrote:
    Hej dziewczyny, ja po wizycie.. w sumie wieści takie sobie.. więc, mój mąż jest płodny wyniki w porzadku, ja tez jestem podobno płodna bo hormony w porzadku. Co do mojego pęcherzyka w 17 dc 12 mm, więc mały i teraz idę w piątek sprawdzić czy rośnie, jeżeli rośnie to będę mieć jakis test okołoowulacyjny, który pokazuje jak zyja plemniki w moim śluzie. Mogę mieć owulacje późno, a nie w 19 dniu tak jak przypuszczałam. Przebieg moich staran to po pierwsze sprawdzić czy moje cykle są zawsze owulacyjne, czy tylko niekiedy, jeżeli własnie niekiedy to ten test plemniki w sluzie a w póxniejszym czasie hsg lub laparo, ale tym mam sie nie stresować bo za krótko się staramy żeby w ogóle o tym myśleć. To tyle, a i powiedział, ze temperatury mam nie mierzyc, więc dokończę cykl z temp i juz nie bedę mierzyć

    A czemu tempki nie mierzyć? Gin jakoś to uargumentował?
    Laura wrote:
    O napewno napewno ;;)). Kobietka która taki okaz wychodowała to musi mieć niezłą rękę do kwiatków heh ;;))

    A może właśnie nie tylko do kwiatków, skoro on taki "ładny" i kształt ma taki nietypowy... :D


    Anutka, może nie martw się na zapas. Plemniki w śluzie płodnym potrafią podobno całkiem długo pływać i czekać na owulację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 20:53

    Laura lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. wrote:
    A czemu tempki nie mierzyć? Gin jakoś to uargumentował?
    ja się czuję "bezpieczniej" mierząć temp... w sensie, że wiem na jakim etapie w cyklu jestem... :)

    dżona lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Panienka wrote:
    ja w dniu testu mialam 36,2 albo 36,4 nie pamiętam więc to wyznacznikiem nijakim jest :P
    Jeju bo nie wytrzymam i zatestuje :P
    dziękuje wam wszystkim za wsparcie :*

    Anutka, Fidelissa lubią tę wiadomość

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Jeju bo nie wytrzymam i zatestuje :P
    dziękuje wam wszystkim za wsparcie :*
    testuj :*

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Nati89 Autorytet
    Postów: 1507 955

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. wrote:
    A może właśnie nie tylko do kwiatków, skoro on taki "ładny" i ksztalt ma taki nietypowy... :D
    stweirdził, że jest to nie miarodajne, bo jest wiele zakłócających żeby określić owulację w 100%, powiedział, ze śluz jest głownym wyznacznikiem, który może wskazywać na dni okoloouwalcyjne, a po drugie stres z tym zwiazany
    też się zdziwiłam, bo pytał o objawy czy mam jakies i co do dni owulacji to mówiłam, że w zeszłym cyklu mierzyłam temp i wskazywała na około 19 dc to powiedział, żeby się tym nie sugerować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 20:54

    Anutka, Z., dżona lubią tę wiadomość

    0d1yflw1vo1m1usk.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6738 3455

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki jakie wy kupujecie testy owu?? Bo ja się zamierzam ale nie wiem czy np te z allegro są dobre?

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, insulinooporność
    19.12.24 Leoś 2550g 48cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka ale nie za wcześnie ? Chyba za wcześnie trochę

  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 19:42

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6738 3455

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Jeju bo nie wytrzymam i zatestuje :P
    dziękuje wam wszystkim za wsparcie :*
    Testuj testuj :) W końcu ktoś musi w marcu mieć pozytywny teścik :D

    Anutka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, insulinooporność
    19.12.24 Leoś 2550g 48cm
    age.png
‹‹ 1243 1244 1245 1246 1247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Alergiczny katar u maluchów: domowe wsparcie i sygnały alarmowe.

Rozpoznanie, czy katar u dziecka to alergia, czy infekcja, bywa trudne, a poprawne odróżnienie objawów jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik dla rodziców, pomagający zrozumieć specyfikę kataru alergicznego u dziecka, jego symptomy, domowe sposoby łagodzenia oraz kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. Dowiedz się, jak zapobiegać powikłaniom i skutecznie wspierać malucha w walce z dolegliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ