X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    jedyna ktora mi smakuje:)
    http://redandhoney.com/bulletproof-coffee-recipe-adapted/

    wygląda ciekawie..ale chyba nie miałabym czasu jej przygotowywać( w sensie nie chciałoby mi się..;)) pozostane przy ince od czasu do czasu...i okazjonalnie tradycyjnej

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ja robie w likend tylko:) wtedy robie caly litr kawy z cykorii bo kofeiny nie uzywam i doje to dwie godziny:D pyyycha:)


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj :) Ja jestem na diecie o niskim indeksie glikemicznym ( choć od 2 tygodni to sobie folguję).
    Nie jadam pieczywa ( bo nie lubię :P) - jak już to tylko pełnoziarniste albo typu wasa.
    Jeśli makaron to ciemny.
    Jeśli ryz to dziki albo brązowy.
    Warzywa gotowane na parze al-dente albo surowe.
    Jeśli olej to kokosowy ...czasem oliwa.
    Na szczęście nie znoszę coli itd więc ....tylko soki ( kocham pomarańczowy który codziennie z litr wypijam) i codziennie kubek marchwiowego.
    Mięso - kuraki i wołowina - na parze albo w gulaszu na małej ilości kokosowego ...albo z grilla.
    Uwielbiam mleko i sorry - 0,5 litra dziennie z musli z rana :D
    No i ryby bo owoców morza nie tknę.
    Jak chce coś do chrupania to migdały, słonecznik, czasami owoce goji, pistacje albo orzeszki ziemne tyle ze niesolone ( do dostania np w Biedrze).

    No i co z tego jak dalej w ciąży nie jestem :D
    A tak w ogóle nie ma co przesadzać - wszystko jest zdrowe i niezdrowe. We wszystkim trzeba znać umiar.

    P.S Nie umiem odstawić kawy i ziemniaków :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2016, 12:59

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Shafuli! jak juz jesteś...jak ta pani doktor Panek odnosi się do wykresów temperatur? niedługo mam u niej wizyte i sie zastanawiam jak zareaguje-poprzedni lekarz(ten z którego zrezygnowałam)-stwierdził że mierzenie T jest bez sensu,bo codziennie jest inna(no wg mnie własnie w tym jest sens,no ale ok..;) )

    i drugie pytanie juz do ogółu- chce zaczać pic tą pokrzywe-ale zastanawiam się czy to sie pije cały cykl czy tylko w II fazie? ew te zioła ojca sroki-ale to wogóle jest taka gotowa mieszanka(gdzies sie kupi?) czy trzeba samemu przyrządzić? ew podrzuccie mi linka gdzie jest temat o tym bo jakos nie mogę znaleźć

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    o Shafuli! jak juz jesteś...jak ta pani doktor Panek odnosi się do wykresów temperatur? niedługo mam u niej wizyte i sie zastanawiam jak zareaguje-poprzedni lekarz(ten z którego zrezygnowałam)-stwierdził że mierzenie T jest bez sensu,bo codziennie jest inna(no wg mnie własnie w tym jest sens,no ale ok..;) )

    i drugie pytanie juz do ogółu- chce zaczać pic tą pokrzywe-ale zastanawiam się czy to sie pije cały cykl czy tylko w II fazie? ew te zioła ojca sroki-ale to wogóle jest taka gotowa mieszanka(gdzies sie kupi?) czy trzeba samemu przyrządzić? ew podrzuccie mi linka gdzie jest temat o tym bo jakos nie mogę znaleźć

    Ona jak większość lekarzy ma to gdzieś :P
    I trochę ma racji bo np u mnie temperatura świadczy o owulacji a pęcherzyk nie pęka i na monitoringu widac że sie wchłania.
    Moim zdaniem tempka jest dla mnie - orientacyjnie.

    A drugie pytanie - zioła o Sroki można kupić ( ja kupiłam zanim jeszcze wiedziałam na co to jest ot przez przypadek :P) ale tak na prawdę to nic innego jak niepokalanek który można tez przyjmować w tabletkach ( Castagnus) albo są też herbatki Mader&Baby czy jakos tak na płodność na 2 fazy)

    P.S - ja jestem na przyszły czwartek umówiona bo wyniki wymazów mam w środę ...

    Allmita lubi tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziola sroki nie sa jak niepokolanek:) to spory zestaw ziolek, u mnie dzieki nim produkuja sie wielkie pecherze:D jeszcze nie wiem czy pekaja, pewnie nie ale pije dalej:D

    ziola mama med pilam, wydalam chyba z 300zl i duupaaa

    Shafuli, Allmita lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zioła o. Sroki pomagały na wszystko, łącznie z tarczycą.. Więc polecam, można kupić na necie, a można znaleźć listę i kupić składniki w zielarskim i samemu wymieszać (przynajmniej wie się, że to to co ma być). Castagnusa nie polecam, nie można go poza tym pić w drugiej części cyklu, a ja osobiście źle się po nim czułam.

    Pokrzywę można pić na okrętę, jest pyszna, poprawia parametry krwi, działa oczyszczająco, w ogóle to samo zdrowie, tylko trzeba pamiętać że działa moczopędnie :)

    Shafuli lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja mam plamienia chyba od castagnusa właśnie i straszne zawroty głowy i zgagę ...czy to on tak na mnie wpływa?

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 1 lutego 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokrzywę można pić na okrętę, jest pyszna, poprawia parametry krwi, działa oczyszczająco, w ogóle to samo zdrowie, tylko trzeba pamiętać że działa moczopędnie :)[/QUOTE]

    na okręte- tzn cały czas..;)?? właśnie wczoraj przypomniało mi się że mam najbardziej eko pokrzywe jaka moge mieć, bo zebraną przez moja mamę i wysuszoną...:) czyli moge ja pić niezależnie od fazy cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 11:23

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 1 lutego 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    No właśnie ja mam plamienia chyba od castagnusa właśnie i straszne zawroty głowy i zgagę ...czy to on tak na mnie wpływa?

    a nie czujesz sie może po bromergonie źle?? ja kiedys dawno temu brałam-na noc-to była jakaś masakra- duszno mi było, nie mogłam spać...totalna porażka

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo Bromergon trzeba stopniowo wprowadzać.
    Najpierw 1/4 tabletka na noc przez 4 lub 8 dni potem 1/2 ...tak przez 4 dnia potem np. ja biorę całą na noc.
    Na początku było dziwnie ale teraz normalka...nawet alko piję z nim. Tylko nos niezmiennie zatkany ;)

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 1 lutego 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie to chyba ten nos- nie mogłam wogóle spać i mąż przy okazji też bo się wierciłam i sapałam..;)potem sie okazało że chyba niepotrzebnie brałam tą bromokryptyne,bo generalnie PRL mialam podwyzszoną tylko po tescie obciążeniowym z metoclopramidem, a tą bazową miałam w normie....i dalej mam w normie...
    może sie wiecej dowiem jak bede juz u tej dr Panek- mam nadzieje że mi przypadnie do gustu(generalnie zawsze chodziłam do facetów), bo nie chce mi się znów szukać gina..

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Castagnusa brałam dawno temu i wiem, że się źle czułam, ale już nawet nie pamiętam jak :) Pokrzywę można pić 5 razy dziennie niezależnie od fazy cyklu :) A bromergon to samo zło, aż mnie ciary przeszły jak sobie przypomniałam ten syf. Ja po tym wylądowałam w szpitalu, a można brać Dostinex - raz w tygodniu i nie daje żadnych objawów ubocznych.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prolaktynę bez obciążenia ponad 2x przekroczą normę i bromka lubię :P
    A co do zatkanego nosa to jestem przyzwyczajona...od zawsze krzywa przegroda nosowa więc jest po prostu trochę gorzej :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 15:25

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 lutego 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzis zamiast parlodela wzielam recepte na bromka:/ nie wiem czy to przezyje, musialam wziac tanszy lek, bo zaczynam stymulacje i za lamette i ovitrell zaplacilam pond 120 zl:/ takze dobrze ze chociaz bromek tani

    Shafuli lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 03:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Bromkiem spokojnie i da się ;)
    Może na mnie tak nie działa bo ja trochę szalałam w życiu i nie takie odpały mnie dotykały :P

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 lutego 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj pani gin powiedziala ze jak umre po bromku to moge sprobowac go dowcipnie zastosowac to wtedy nie ma skutkow ubocznych


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to sie tu pochwalę w końcu jestem czysta jak łza - ureaplasma wybita po kilku miesiącach żarcia antybiotyków :D
    Jutro lece do mojej ginki i mam nadzieje dostać upragnione skierowanie na HSG :)
    W końcu coś zaczyna się dziać :)

    Lady In Red, Allmita, Lucy lubią tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 lutego 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli! i tak trzymac!!! super!!!


    u5cvp2.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 3 lutego 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli, świetnie, gratki :)

    A ja nie wiem, co myśleć - mąż był u urologa, usg ma dobre i to cieszy. Natomiast urolog (ponoć dobry, polecany w okolicy) stwierdził, że mimo naprawdę złych wyników męża (koncentracja, ruchliwość i morfologia znacznie poniżej normy) nie należy na razie nic robić, poza próbami zajścia naturalnego. Bo nie staramy się 12 miesięcy w jednym kawałku.
    Nie kazał mu badać hormonów, bo wizualnie ocenił, że testosteronu mu nie brak.
    Żeby jeszcze bez spiny seksić się kolejne pół roku, a jak nic z tego nie wyjdzie, to wtedy rozważać inseminację itd. No i oczywiście standardowe porady typu luźne majty i brak gorących kąpieli, co znamy i robimy.

    Pogadam jeszcze z dziewczynami z "męskiego" wątku, ale ja się pytam i zastanawiam - czy to jest serio wszystko, co możemy w naszej sytuacji zrobić?

    Pozdrawiam, dziewczyny.

    f2w3o7esakw6aknm.png
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ