X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 11 lipca 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej...ja nie mialam tego badania...ale.....słyszałam generalnie że wielu lekarzy odchodzi od tego badania bo czesto wyniki nie pokrywaja sie z rzeczywistością...
    że czasem jest tak że jest śluz wrogi-a za 3 msc np juz ok...
    nie wiem ile w tym prawdy...a co mówi na to Twój lekarz?słyszalam ze jest sposób aby przez pare msc współzyc w prezerwatywach aby śluz "zapomniał" o plemnikach....ale rozumiem ze to spore wyrzeczenie przy staraniach
    moze żel conceive by Wam pomógł? zawsze to troche wspomoże plemniki...

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie wizyta w środę, a ja już przebieram nogami z niecierpliwości;) Zakupiłam żel pre seed i zamierzam go zacząć używać już w tym cyklu. Wyczytałam już o prezerwatywach, szczerze przeraża mnie to, no ale zrobie wszystko co zaleci Pani doktor:)

    Allmita lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 lipca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie myślałaś o inseminacji? W zasadzie ma to na celu właśnie ominięcie wrogiego śluzu..

    Allmita lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    A nie myślałaś o inseminacji? W zasadzie ma to na celu właśnie ominięcie wrogiego śluzu..
    nie myślałam do dzisiaj:( jestem ciekawa co powie moja doktor. Chciałabym naturalnie jednak...aczkolwiek jak nie będzie innego rozwiązania, to będziemy działać;)

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie wyniki AMH wyszly ok, pecherzyk 22mm, za rogiem ovu. Znowu jednak coś nowego bo po okresie kontrola endometrium, lekarz dopatrzyl sie sie polipów :/
    Niby dobrze ale jednak nie :/ ciagle cos. Bylam zdrowasza jak nie chodzilam do lekarza :p

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Hej dziewczyny, załamałam się...od roku staramy się o dzidziusia, większość badań zrobionych, ale dziś zrobiłam test PCT i niestety wyszedł negatywny,.. wszystkie żyjątka mojego męża nie przeżyły starcia z moim śluzem:((( PH 5,5, żadnych przejawów infekcji, jestem świeżo po drożności, więc wszystko wybadane... Miała któraś z Was taki problem?

    A o tym badaniu slysze pierwszy raz ;) ahhh ile to jeszcze nowoaci przede mna zanim sie cos wykluje :p

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    nie myślałam do dzisiaj:( jestem ciekawa co powie moja doktor. Chciałabym naturalnie jednak...aczkolwiek jak nie będzie innego rozwiązania, to będziemy działać;)

    Daj znac co powiwdzial lekarza :) oby bylo wszystko dobrze :)

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Dzięki, ze pytasz. Ostatnio miałam bardzo dużo pracy, wiec nie miałam czasu na myślenie. Ale ogólnie to samopoczucie mam do dupy. Nie podjęłam jeszcze decyzji, czy będzie IVF, czy nie. Mam dola, muszę przez niego przebrnąć, pogodzić sie z tym, jak jest. Tylko tyle i aż tyle.

    <przytulam>

    Lady In Red lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia_82 wrote:
    Daj znac co powiwdzial lekarza :) oby bylo wszystko dobrze :)
    Hej Kasiu,
    na moje szczęście zmiana lekarza jest "dobrą zmianą";) Pani Doktor uspokoiła mnie, przebadała wnikliwie, zrobiła USG, wszystko jest w porządku-uff:) Jeśli chodzi o wynik badania PCT i ph 5,5, które jest za niskie, dała mi lactovaginal i żel nawilżający, potwierdziła też , że w okolicach owulacji możemy wspomagać się żelem pre seed , który stwarza dogodne warunki dla plemników;) Co do podwyższonej prolaktyny, to dostałam na dwa miesiące Bromergon . Zaleciła zrobić jeszcze badania na przeciwciała plemnikowe u mnie i męża, ale z tym poczekam. Trzymam się tego, co powiedziała Pani Doktor, a mianowicie:"do zobaczenia za dwa miesiące w ciąży" :)
    aha powiedziała jeszcze, że moim największym problemem jest głowa i że mam ją wyłączyć... Ja się pytam jak???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2016, 09:46

    Allmita, Shafuli lubią tę wiadomość

  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 14 lipca 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Hej Kasiu,
    na moje szczęście zmiana lekarza jest "dobrą zmianą";) Pani Doktor uspokoiła mnie, przebadała wnikliwie, zrobiła USG, wszystko jest w porządku-uff:) Jeśli chodzi o wynik badania PCT i ph 5,5, które jest za niskie, dała mi lactovaginal i żel nawilżający, potwierdziła też , że w okolicach owulacji możemy wspomagać się żelem pre seed , który stwarza dogodne warunki dla plemników;) Co do podwyższonej prolaktyny, to dostałam na dwa miesiące Bromergon . Zaleciła zrobić jeszcze badania na przeciwciała plemnikowe u mnie i męża, ale z tym poczekam. Trzymam się tego, co powiedziała Pani Doktor, a mianowicie:"do zobaczenia za dwa miesiące w ciąży" :)
    aha powiedziała jeszcze, że moim największym problemem jest głowa i że mam ją wyłączyć... Ja się pytam jak???
    super że nowy lekarz odpowiada Tobie :) i dobrze że ma pozytywne nastawienie z nie tylko straszy :) a co do wyłączenia głowy to niestety to się tylko łatwo mówi w rzeczywistości się nie da tak na za wołanie :) Trzymam kciuki:)

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok82 wrote:
    super że nowy lekarz odpowiada Tobie :) i dobrze że ma pozytywne nastawienie z nie tylko straszy :) a co do wyłączenia głowy to niestety to się tylko łatwo mówi w rzeczywistości się nie da tak na za wołanie :) Trzymam kciuki:)
    Dzięki Posok i nawzajem :):*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w sumie sie da - ja sobie już wyłączyłam myślenie ...ba ja już nawet nie chce mieć dzieci :D
    Tylko z OF ciężko się rozstać ;)

    Zaglądam co kilka dni uzupełnić jakieś tam obserwację i żeby zobaczyć która kolejna zaszła ...ale bez smutku - raczej radość że ludzkość nie wyginie bez mojego potomstwa :P

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 16 lipca 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    A w sumie sie da - ja sobie już wyłączyłam myślenie ...ba ja już nawet nie chce mieć dzieci :D
    Tylko z OF ciężko się rozstać ;)

    Zaglądam co kilka dni uzupełnić jakieś tam obserwację i żeby zobaczyć która kolejna zaszła ...ale bez smutku - raczej radość że ludzkość nie wyginie bez mojego potomstwa :P

    wex nie pitol..;) bo ja Ci własnie miałam sprezentować niedługo mieszanke do ziół sroki..;) kupiłam te zioła aby sobie mieszanke zrobić-no i nie otworzyłam ich nawet bo w ciąży większości z nich nie można pić...a ważność mają chyba do listopada co niektóre, więc po ciąży mi sie raczej juz nie przydadzą..

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    wex nie pitol..;) bo ja Ci własnie miałam sprezentować niedługo mieszanke do ziół sroki..;) kupiłam te zioła aby sobie mieszanke zrobić-no i nie otworzyłam ich nawet bo w ciąży większości z nich nie można pić...a ważność mają chyba do listopada co niektóre, więc po ciąży mi sie raczej juz nie przydadzą..

    To dawaj :D Lubie ziółka :P

    Posok82 lubi tę wiadomość

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 18 lipca 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    To dawaj :D Lubie ziółka :P
    tylko to sa takie do zmieszania...wiesz....kupiłam każde osobno w sklepie zielarskim...czegoś mi tam w nich brakuje-ale to sobie sprawdzisz najwyżej...jakbys sie do mnie wybierała to daj wczesniej znać to je przytargam do pracy...

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co u Was? Jak starania? Myśle cały czas o Was i trzymam kciuki!!!

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • daisy123 Ekspertka
    Postów: 153 326

    Wysłany: 27 lipca 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    szkoda że tu tak cicho ostatnio, bo akurat chciałam do Was dołączyć :)
    Staramy się ponad rok. Jestem na świeżo po HSG i zbieram siły by znowu zacząć na poważnie starania. Ostatnie miesiące odpuściłam totalnie, bo skupiłam się na zrobieniu HSG a ciągle miałam zły posiew... Mąż młodszy 3 lata, nie czuje póki co żadnej presji, jego badania zresztą wyszły w porządku ;)
    Może jeszcze grupa rocznik '82 się reaktywuje :D
    Pozdrawiam ciepło..

    olka30 lubi tę wiadomość

    uwo93e3kkpq6y3qt.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej!
    ja sie ostatnio mniej udzielam bo przeskoczyłam na belly..:)
    ale jak masz jakies pytania, czy cos to pisz-zazwyczaj patrze czy ktoś cos tu pisze...

    czesc dziewczyn wyjechała na wakacje-stąd też taka cisza..:)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 27 lipca 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja odpoczywam trochę od owu i starań. Coś tam aktualizuję na wykresie, ale bez przesady. Odpoczywam rownież od myślenia o kolejnych krokach czyli IVF. A mój maz od końskich dawek suple. I od gadania o tym wszystkim. Jest mi dzięki temu duzo lżej.
    Pozdrawiam zaciazone i starające sie, stare wygi i nowe koleżanki :)

    Allmita, olka30, Noeli lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 27 lipca 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy, witam i zycze jak najkrotszych staran!

    daisy123 lubi tę wiadomość

    km5sqtkf7r0h04nm.png
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ