Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 4 lutego 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minuska napewno cos wymyslisz!!! najwazniejsze by zafasolkowac a praca nie zajac nie ucieknie :)

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 4 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:54

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 4 lutego 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Super, że wątek powstał.
    Moja historia, rozpoczęła się również w 82 roku ;-, w maju.
    Jeśli chodzi o starania, hmmm, jest co opowiadać. Zaczęliśmy kilka miesięcy po ślubie, w listopadzie 2012 r., odstawiłam wtedy tabletki anty - Marvelon, które brałam przez jakieś 6 msc. na torbiel okołojajnikową. W 2-gim cyklu od odstawienia zaszłam w ciążę bliźniaczą (albo tabsy, albo mój mąż bliźniak to spowodował), ale w 6-7 tc Beta hCG poleciało na łeb na szyję i wylądowałam w szpitalu - skończyło się wiadomo czym :-(. Próby wznowiliśmy w czerwcu 2013, tak jak zalecił lekarz, ale bez jakiegoś szczególnego parcia, będąc pełnymi nadziei, że ciąża pojawi się zaraz, tak jak za pierwszym razem. Aby wszystko miało ręce i nogi, w maju - w 22 dc -- zrobiłam jeszcze badania na TSH, FT3, FT4, cytomegalię, toksoplazmozę, różyczkę, przeciwciała, prolaktynę (12,01 ng/nl) i progesteron (19,9 ng/nl) - wszystko wyszło w normie. No i staraliśmy się najpierw sami, a później z Ovu. W listopadzie 2013 mając już trochę dosyć tego całego czekania, robiąc rutynowe badania krwi, poprosiłam o ponowne zbadanie TSH (1.61 mU/l), FT4 (17,33 pmol/l) i FT3 (4,9 pmol/l), progesteronu (23,99 ng/ml) i prolaktyny (36, 09 ng/ml). Ku mojemu zdziwieniu wyszło, że jednak coś nie tak jest z prolaktyną. W trochę większym szoku byłam kilkanaście dni później, kiedy w 3 dc zobaczyłam wynik prolaktyny po obciążeniu - 422 ng/ml, przed 45 ng/ml. No cóż, biorąc pod uwagę stres w jakim żyję od dłuższego czasu (związany głównie z pracą), poziom prolaktyny okazał się wprost proporcjonalny. Poszłam do lekarza i przepisał mi Norprolac. Na razie do kwietnia, później jeśli się nie uda, to laparo na torbiel i sprawdzenie drożności jajowodów. Co do samego Norprolacu, to świństwo to strasze, bo ma dużo efetów ubocznych (u mnie ból głowy i zawroty, nudności, senność),a w trakcie brania leku odkrywam kolejne "super" dolegliwości. nic to, na pewno przeżyję, oby tylko norprolac pomógł i skończyło się jak najszybciej pozytywnym .... testem ciążowym :-). 82 roczniku trzymam kciuki za nasze starania, oby przyniosły oczekiwane efekty jak najszybciej :-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2014, 20:12

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Voila trzymamy kciuki i za Ciebie!!! Bedzie dobrze :)

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minuśka,

    No nie wiem,nie wiem.Na razie czekam do następnego cyklu.Lewy jajnik jest trochę chyba silniejszy. Na razie się nie łamie. Najgorzej jest to, że z nikim nie mogę pogadać o tym w domu, bo nikomu nie mówię o tym, że się staram...Czekam do następnego cyklu i pójdę na NFZ - szkoda kasy na gadanie...

    Viola,
    Trzymam kciuki!!!

    A tak dziewczyny, nie wiem, skąd Wy tam, ale ja to myślę, że to przez Czarnobyl takie dziwne rzeczy ...

    Voila lubi tę wiadomość

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahh ten czarnobyl...ze tez musialo to naszym rocznika sie stac :/

    Voila lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    V

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:54

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzeba normalnie żyć i chyba nie do końca podporządkowywać wszystko pod starania. Bo najgorsze jest rozczarowanie. a jak Wasi mężowie znoszą starania?

    Voila lubi tę wiadomość

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz bardzo lubi te dni :) wiec jak dostaje @ juz sie ich nie moze doczekac....zawsze powtarza dopiero zaczelismy sie starac nie teraz to pozniej :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) również jestem z rocznika 82, ze stycznia.
    Co do mnie to z ovufriend jestem od paru miesięcy, a o dziecko staramy się z mężem od 9 miesięcy. Przez kilka cykli brałam duphaston, na ewentualne podtrzymanie, ale efektów w postaci ciąży nie było :(, doszły plamienia przed okresem i sam cykl skrócił mi się z 31 do 24-27 dni :/ niedawno zaczęłam chodzić do nowego ginekologa, który poradził odstawienie duphastonu...
    Jestem pełna nadziei, że w 2014 r nam się uda :) pozdrawiam Was!

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    wff2trd8302o6ogx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minuśka wrote:
    Voila witamy, witamy z otwartymi ramionami :)

    Annushka, co do tego czarnobylu - to by na moje oko pasowało.
    Moje tereny, ze tak powiem ;)
    OOOO, moje też ;) Skąd?

  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 4 lutego 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    Dziewczyny trzeba normalnie żyć i chyba nie do końca podporządkowywać wszystko pod starania. Bo najgorsze jest rozczarowanie. a jak Wasi mężowie znoszą starania?

    Mój również lubi starania, a od nowego roku się przejął i zaczął nawet pytać o temperaturę ;)

    http

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2014, 21:04

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    wff2trd8302o6ogx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maga31 wrote:
    Cześć dziewczyny :) również jestem z rocznika 82, ze stycznia.
    Co do mnie to z ovufriend jestem od paru miesięcy, a o dziecko staramy się z mężem od 9 miesięcy. Przez kilka cykli brałam duphaston, na ewentualne podtrzymanie, ale efektów w postaci ciąży nie było :(, doszły plamienia przed okresem i sam cykl skrócił mi się z 31 do 24-27 dni :/ niedawno zaczęłam chodzić do nowego ginekologa, który poradził odstawienie duphastonu...
    Jestem pełna nadziei, że w 2014 r nam się uda :) pozdrawiam Was!

    Witamy Koleżankę! :) Tak! Uda się ;)

  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 4 lutego 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:54

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 4 lutego 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:54

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2014, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minuśka wrote:
    Urodziłam się pod Lublinem, ale od 26 lat podlasianka :)
    A Ty?

    Też z Podlasia ;) ale okolice Białej Podlaski :)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3555

    Wysłany: 5 lutego 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim z rana, witam nowe staraczki :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Cześć wszystkim z rana, witam nowe staraczki :)
    Cześć-cześć ;)

    Ja mam chwilowo przerwę w pracy ;)
    Co tam słychać?

  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 5 lutego 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:55

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3555

    Wysłany: 5 lutego 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też w pracy..
    Się mi nie chce, ciężko się mi wstaję od środy :)

    Ale wznowiłam staranka i będę czekać na pozytywne wyniki :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ