X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 3 lutego 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wyszukiwaniu objawów ciąży jestem mistrzem, ale Detektorowi nie ufam.
    Od kilku miesięcy wszystko zapisuję na wykresie, każdy ból/smyranie itp. i jeśli akurat w cyklu bieżącym doszukam się jakiegokolwiek wyimaginowanego przeze mnie objawu ciąży, to wracam sobie do cykli poprzednich i szybko sprowadzam się na ziemię. W ten sposób żyje mi się dużo lepiej.

    Witam nowe forumowiczki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2014, 13:45

  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 3 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    IK oby oby :) to teraz czekam na testowanie mysle ze 14luty moze juz cos bedzie wiadomo ale bylby prezent :)

    a jak sie czujesz?

    Trzymam kciuki!!! :)

    Dzisiaj zaczęły mi się mdłości :/ rano był to mocny atak, a teraz umiarkowanie, ale cały czas męczą. Czekam na usg w środę, od tego czasu, jeżeli usłyszę serduszko, uznam swoją ciąże za bardziej pewną ;)

    IK
    bjmAp1.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 3 lutego 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam Wasze posty z ostatnich trzech stron, zaległości nadrobione ;)
    Wydaje mi się, że nie ma co mierzyć temperatury wieczorem, bo ona nie jest żadną informacją i zbyt wiele czynników może na nią wpływać. Ja mierzyłam temperaturę zaraz po przebudzeniu, zanim wykonałam jakąkolwiek inną czynność i od razu zapisywałam ją na telefonie, żeby nie zapomnieć ;) Nawet jak potem robiłam sobie jeszcze krótką drzemkę, to za najważniejszą temperaturę brałam tę po pierwszym przebudzeniu.

    Kiedy zaczęłam prowadzić wykres na ovu, też czułam wszystkie objawy owulacji bardzo szybko i byłam nie zadowolona, że ovu nie wyznaczył mi owulacji tam gdzie mi się wydawało. Nasze subiektywne objawy są dużo bardziej wyraźne, kiedy zwracamy na nie uwagę każdego dnia ;)
    Pomyślałam, że wykres będę prowadziła dalej według instrukcji, żeby w razie czego wyłapać ewentualnie jakieś nieprawidłowości. Dlatego dalej mierzyłam temperaturę i w końcu ovu wyznaczył czerwone krechy na wykresie i wydaje mi się, że zrobił to prawidłowo. Potwierdzały to testy owulacyjne i śluz. I to właśnie głównie śluzem się sugerowałam podczas starań ;)

    Oczywiście łatwiej mi to wszystko pisać, bo po jednym miesiącu tutaj od razu zafasolkowałam, ale radzę dziewczynom zaczynającym prowadzić wykresy o systematyczność i nie sugerowanie się wyłącznie subiektywnymi odczuciami. Najważniejszy jest śluz i temperatura!!! :)

    IK
    bjmAp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 3 lutego 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien Doberek :) ja juz po pracy i zmykam na silownie lekko pocwiczyc :) wogole jakos dziwna ta moja tempka spojrzcie dziewczyny i ocencie?


    buzioleeee :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2014, 14:25

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 3 lutego 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm. dziwnie z tą temperaturką. Szkoda, że taki skok był w sobotę, jakby wzrastała dopiero od jutra, bo by było ładnie... A kiedy mierzysz temperaturkę?

    IK
    bjmAp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 3 lutego 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IK rano o 4.30 jak mi budzik do pracy dzwoni... w weekend tez sie budze na mierzenie dla mnie tez dziwnie z ta tempka :/

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 3 lutego 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Witam się, juz w nowym cyklu.. ;(

    Dziewczyny, nie kierujcie się nic a nic tym, co komputerek na wykresie zaznaczy.
    To tylko wskazówka, a nie stan faktyczny.

    Spójrzcie na mnie, co miesiąc piękne dwufazowe wykresy, piękne skoki, piękne pozytywne testy owulacyjne, a zupełnie nie ma to pokrycia ze stanem faktycnzym, bo np w tym cyklu w ogóle owulki nie było i jajo w ogóle nie pękło.

    Jedyne czego mozna być pewnym to to, co pokaże usg :)
    A jak nie ma możliwości je robić to zwracajcie raczej uwagę na śluz i to co czujecie. Intuicja i samoobserwacja ;)

    madziallena, XYZ, IK lubią tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wyłączyć głowę. Pełen Spontan! Inaczej może być kłopot. A czy któraś z Was ma problemy z tarczycą?

  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 3 lutego 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi..... powiem tak temp nic mi nie mowi a jak narazie nie mam sluzu konsystencji kurzego jaja a raczej wodnisty test owulacyjny wyszedl mi pozytywny 8dc 2 ciemne krechy a przed 8 i az do teraz sa negatywy dzis rano skoczyla mi lekko temperatura ale nie umiem jej odczytywac szczerze mowiac nic mi to nie mowi : Do TINA 82 cykle mam roznej dlugosci pomiedzy 24-28 dni
    IK- gratulacje :)
    XZ2-dziki za rade to ze ovufriend zaznaczy owulacje po fakcie jakos nie bardzo mnie cieszy a raczej doluje to na co mi ten wykres jak ja wlasnie chce uchwycic.....stresujace to jest bardzo

    IK lubi tę wiadomość

    sylwanka26
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 3 lutego 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie też program w pierwszym cyklu zwariował, cykl miałam 40 dniowy a wyznaczyło mi najpierw 25dc (czyli prawidłowo) a potem nie wiem czemu zmieniło to na 17 dc i tak już zostało. Wyszło że moja faza lutealna miała 22 dni...

    Teraz mam 20dc i czekam nadal na ten nieszczęsny skok :)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 4 lutego 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, Dziewczyny! Trzymajcie dzisiaj za mnie kciuki, bo na 11 jadę na podglądanie jajeczek. Mam nadzieję, że coś ładnie urosło :-)

    Annushka, Lenuś, Tina82 lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ wrote:
    Witajcie, Dziewczyny! Trzymajcie dzisiaj za mnie kciuki, bo na 11 jadę na podglądanie jajeczek. Mam nadzieję, że coś ładnie urosło :-)

    trzymam :)

  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez szybko daj znac co i jak :)

    sylwanka26
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 15:52

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj na monitoringu i tyle się dowiedziałam, że wg gina to było najdziwniejsze USG świata :/

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLa 30

    Ola chyba to nie za dobrze o Nim świadczy ;) a co on tam zobaczył?? jakieś ciekawe znaleziska? u mnie wzrost o 0,2 C ale cały czas odczuwam ból owulacyjny. Czy macie tak że po owulacji praktycznie już nie czujecie bólu jajników?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 lutego 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie świadczy źle, bo ja też widziałam że pęcherzyki były jakieś dziwne :( Inne niż zawsze..

    Mnie dwa cykle na CLO tak po owu bolały jajniki, że chodzić nie mogłam, do samej @. Teraz nie wiem jak będzie, ale ogólnie mnie mniej bolą w tym cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2014, 11:54

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w którym dc byłaś??? ja mam tak do owulacji powiedzmy bo nie wiem czy rzeczywiście do niej dochodzi a potem cisza. Ból miesiączkowy pojawia mi się właściwie w dniu miesiączki. Nie wiem co to znaczy CLO?

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 4 lutego 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ wrote:
    Witajcie, Dziewczyny! Trzymajcie dzisiaj za mnie kciuki, bo na 11 jadę na podglądanie jajeczek. Mam nadzieję, że coś ładnie urosło :-)

    I jak jajeczka?:)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 4 lutego 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie czuję bólu jajników podczas owulacji, chociaż monitoring potwierdza, że owulację mam. Jak byłam młodsza, to ból owulacyjny był nie do zniesienia, teraz nie czuję nic. Ciekawa jestem, czy podczas stymulacji będzie inaczej.

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ