X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Annushka - na pewno tak jest ;)

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minika no wlasnie jak to jest bo ja sama na silownie chodze a od tyg nie bylam bo staranka a ponoc lepiej nie przegrzewac organizmu....

    olka30 lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz nie patrze na to co kto ma jaki jest... ale zdaza sie ze znajomi w polsce patrza na to co ja mam i ehhh slyszec slowa bo ty za granica pracujesz to ci stac czasem tak potrafia wkurzyc :/

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziallena a gdzie przebywasz jeśli można wiedzieć?

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holandia :)

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    Holandia :)

    Właśnie w te wakacje byłam m.in. w Holandii - piękny kraj. Bezstresowo. Amsterdam mi się nie podobał, a najbardziej Zandvoort i Scheveningen... Pięknie tam, jak mi smutno - zawsze wracam tam myślami ;)
    A gdzie jesteś dokłądnie?

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zaraz przy granicy niemieckiej Asten mala wioska nie daleko Venlo:) ale Scheveningen piekny i den haag :) siedze tu juz 3lata i jakos nie usmiecha mi sie do PL wracac odzwyczailam sie od zycia w kraju...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    Ja jestem zaraz przy granicy niemieckiej Asten mala wioska nie daleko Venlo:) ale Scheveningen piekny i den haag :) siedze tu juz 3lata i jakos nie usmiecha mi sie do PL wracac odzwyczailam sie od zycia w kraju...

    My w tym roku zwiedziliśmy Holandie wzdłuż i w szerz jak jechaliśmy na urlop ;)
    Niestety, mój Mąż jest językowym beztalenciem i potwornym komfortowcem, więc nie chce zmieniać ciepłej (?) posadzki w PL.
    Pozostają podróży do cywilizowanych krajów - ja z kolei jestem Nomadem ;) ale to inna historia ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie dziwię się czasem chciałoby się zmienić miejsce zamieszkania...jestem bardzo rodzinna i chyba tęsknota nie pozwoliłaby mi opuścić kraj. Masz tam rodzinę, znajomych? Nigdy nie byłam w Holandii - mój tata przebywał na kontrakcie. bardzo podobało mu się.

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie u mnie jest to ze cala moja najblizsza familia jest za granica brat mieszka ze mna mama w niemczech tesciowie w niemczech siostra mojego meza 2km od nas :) wiec nic mnie nie trzyma w PL... ja mowie po angielsku bo ich jezyk jakos nie dociera do mnie:/ ale musze sie wkoncu zaczac uczy bo palnuje zostac tu na stale

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jesteś w komfortowej sytuacji - możesz liczyć w razie czego na pomoc - no język chyba trudny. A opieka medyczna?

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do opieki to ani razu tu nie bylam u lekarza...nie choruje wiec jakos nie bylo okazji ale z tego co od znajomych wiem to opieka taka sobie bo na wszystko przepisuja ci paracetamol.... co do leczenia bezplodnosci to jest mega dobra opieka kolezanka ma dwojke super dzieciaczkow z invitro i co najwazniejsze wszystko za darmo...

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena, ale i tak to wszystko o niebo lepiej niż w PL.
    Umówić się do lekarza tu - graniczy z cudem.A leki, kt przepisują to śmiech na sali - tylko te, od których mają procent!
    Żałosne. Ja już nie chodzę w PL do lekarza jak przeziębiona, sama sobie potrafię kupić ibuprofen i gripex bez ich recept. Do specjalisty - kolejki po 6m-cy...
    A zwolnienia za zapalenie oskrzeli wypisują na 3 dni!I później człowiek się buja po 4 razy po 3 dniowe zwolnienia.Bo ich specyfiki nie działają 3 dni.
    aha, no i telefonicznie nie możesz się umówić do ogólnego, musisz wstac i o 7.30 być w przychodni - wtedy tylko dostaniesz numerek na ten sam dzień. Do przodu do rodzinnego się nie umówisz, po południu - nie ma możliwości, bo lekarz przyjmuje do południa (chociaż czynne mają do 18)...aha i nie możesz na skierowanie iść do jakiego kolwiek lekarza spec., a tylko do tego, z kt.przychodnia ma umowę. A to nie są zazwyczaj jacyś fachowcy! :/
    Więc, z tego co czytam, w Holandii nie jest tak źle...

  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny i ja dołanczam to juz nasz drugi cykl i jak narazie nic zastanawiam sie dlaczego ovu friend nie zaznaczyll i jeszcze ovulacji
    [img]http:[/img]

    sylwanka26
  • Tina82 Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 2 lutego 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj sylwanka26 :) Wydaje mi się że na owulacje jeszcze za wcześnie.Spokojnie :) Jak długie masz cykle? Spojrzałam na Twój wykres i jeśli robisz testy owulacyjne to pamiętaj żeby test był pozytywny to kreska testowa musi być tak samo mocna jak kontrolna albo mocniejsza. Więc uważam że błędnie zaznaczyłaś pozytywny wynik testu owulacyjnego na wykresie. Tym bardzej że w notatce napisałaś że kreska testowa jest słabsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2014, 21:16

    sylwanka26 lubi tę wiadomość

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 lutego 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie jest zla tutaj opieka jest dobra bo malo ludzi chodzi do lekarzy. Polacy tutaj sa uwazani za lekomanow bo byle z katarkiem leca po antybiotyk...

    Hej sylwanka26 ja mialam owulke wczoraj wedlug moich obserwacji a wedlug ovu dzis dopiero mi sie dni plodne zaczynaja... sluchaj swojego organizmu najlepiej :)

    sylwanka26 lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi ostatnio ovu wyznaczyło że na 80 % test pozytywny jeśli chodzi o ciążę - na podstawie objawów i temperatury a dostałam okresu. także nie ma co za mocno sugerować się wykresem. On wyznacza owulację statystycznie i na podstawie skoków temp a przy owulacji oczywiście zależy od Twojego organizmu nie musi wcale temp być sporo wyższa - może o 0,1 -0,2 C. także patrzeć na Swoje objawy.

    Annushka, sylwanka26 lubią tę wiadomość

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 3 lutego 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahoj, witam się waflem i poranną kawką (Wasze zdrowie, Kochane!).

    Minika_31, ja już dawno przestałam się sugerować detektorem oznak ciąży Ovu, bo tylko mnie to nakręcało, a potem co miesiąc przysłowiowa dupa blada (a raczej krwawa). W końcu większość objawów PMS, to zarazem objawy ciążowe... mnie tam co miesiąc i łupie w krzyżu, i piersi rosną i bolą, i kłuje w podbrzuszu, i głowa boli, etc., etc.
    W końcu tak mnie to doszukiwanie się objawów zaczęło wkurzać, że przestałam wykupywać abonament na kolejne miesiące.
    Teraz mój wykres jest czarno - biały i bez dodatkowych funkcji, ale przynajmniej mniej się nakręcam i mniej mi psychika siada :-)
    Miałam nawet chwile, kiedy w ogóle porzucałam mierzenie temperatury i uzupełnianie wykresu, ale zawsze wracałam - to okazało się zbyt wciągające :-)

    Bella 82, jeszcze ja się z Tobą nie przywitałam :-) Nadrabiam zaległości, witam się i cieszę się, że jesteś i postanowiłaś dołączyć do naszego elitarnego Klubu Najlepszego Rocznika :-)


  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 3 lutego 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwanka26 wrote:
    Czesc dziewczyny i ja dołanczam to juz nasz drugi cykl i jak narazie nic zastanawiam sie dlaczego ovu friend nie zaznaczyll i jeszcze ovulacji
    [img]http:[/img]

    Sylwanka26 witaj :-)
    A odpowiadając na Twoje pytanie: nawet jeśli owulka rzeczywiście już była, to program zawsze zaznacza ją z kilkudniowym opóźnieniem, zwykle chyba po wystąpieniu trzech kolejnych wyższych temperatur.
    Dlatego jest całkiem możliwe, że wstawi Ci czerwoną krechę np. jutro, jeśli kolejna wpisana przez Ciebie tempka też będzie z tych wysokich.
    Nie zdziw się też, jeśli po wpisywaniu kolejnych danych przesunie Ci datę owulki - to tylko program, działa wg jakichś tam własnych ustawień oraz danych statystycznych.

    MINIKA_31, sylwanka26 lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zapytać lekarza jak ma się jakiekolwiek wątpliwości - nigdy nie wierzyłam w temp co do antykoncepcji nie wiem jak kobiety na tym bazują ale muszą niesamowicie znać swój cykl. Osobiście mam koleżankę, która tylko w ten sposób zabezpiecza się przed ciąża ale też planowała dzidzie. Powiem szczerzę, że wszystko jej się sprawdziło ;)

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ