X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 26 lutego 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis trzymam mocno kciuki!!!


    Kuniak co do sluzu to ja mialam non stop kremowy... ale kazdy organizm kobiety jest inny trzymam kciuki!!!

    Lenus serduszkuj tam ile wlezie!!!

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 lutego 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochłonęłam pierwszego w tym dniu, tłustego, kalorycznego pączka... nie poprzestanę na jednym :)

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 27 lutego 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już swojego zeżarłam.
    W dodatku zabłysnęłam w pracy radosnym przejęzyczeniem: komentując pączka zamiast "nadzienie", powiedziałam głośno i wyraźnie: "nasienie", co oczywiście wprawiło wszystkich w rewelacyjny humor, a mnie dało do myślenia, że przez te miesiące starań trochę mam już jednak zryty beret.

    KUNIAK, Szyszka, Annushka, Lenuś, Voila, Lucy lubią tę wiadomość


  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 27 lutego 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xyz ahahaha ale sie usmialam :)))

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszystkie już fiksujemy, ja też co chwilę Lubemu mówię " dbaj o nasionka" (np. kiedy sięga po piwo, czy chipsa).
    To myślenie o temperaturze, lekarzach, celowanie, mierzenie itp...można zwariować, ja też ostatnio przejęzyczyłam się używając słowa 'inseminacja', wtedy kiedy powinnam użyć innego, na szczęście w towarzystwie zaznajomionych z tematem przyjaciółek ;)

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do was pytanie,a w zasadzie to tych które badały sobie hormony
    Co powinnam sobie zbadac tak na wszelki wypadek ?
    Pytałam ginke ale to zlała;/
    Mowi ze sie krotko staramy,ale nie bierze pod uwage ze staralismy sie o poprzednia ciaze 8-9 msc i tak njc z tego nie wyszlo:/
    Nie chciałabym czekac kilku nastepnych msc z badaniami,pozniej kilka na leczenie
    Moze podstawowe chormony warto zbadac odrazu?

    Co mam zbadać progesteron?estradiol? Prolaktyne miałam badaną i wyszła niska ok 7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 20:26

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między 3 a 5 dniem cyklu zbadaj LH, FSH, estradiol
    7 dni po owulacji zbadaj progesteron

    Prolaktynę badałaś, więc już nie musisz, ale koniecznie musisz zbadać TSH - to podstawa (nie ma znaczenia w którym dniu cyklu).

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z trochę innej beczki (bo w kwestii podstawowych badań nie mam nic do dodania ponad to, co podała Lenuś), to jakie macie plany weekendowe? Robicie coś fajnego?
    Jutro już piątek, a my w sumie niczego ciekawego nie zaplanowaliśmy jak dotąd,a nie chcę, żeby się skończyło na dłuższym spaniu, sprzątaniu i zakupach.
    Jakieś pomysły, inspiracje?


  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam no może oprucz wizyty u rodziców :)

    A mam pytanko juz takie bardzo nie na tema ..jak bardzo macie stała fazę lutealna ? U mnie pierwszy cykl to 15 dni , teraz drugi cykl i 16 dzień i nie wiem czy mogę juz uznać ze mi się okres spóźnia czy jeszcze..

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plany na sobotę... najpierw targ staroci, potem koncert-impreza (z afterem). W niedzielę najprawdopodobniej będziemy leczyli kaca, więc nie robię planów na ten dzień ;) . Gdyby nie koncert, na który już mamy bilety od jakiegoś czasu, to pewnie wyjechałabym w góry, bo już za nimi tęsknię.
    XYZ...proponuję wycieczkę, świeże powietrze zawsze dobrze robi :)

    Mnie chyba też przydałoby się przewietrzenie głowy, bo znowu zaczęłam sobie coś wkręcać. Taka byłam zadowolona po wczorajszej wizycie u ginekologa, a dzisiaj już niestety dół... bo co jeśli pęcherzyki nie pękną? Dlaczego nie dał mi nic na ich pękanie? Wczoraj miały po 23 mm, czyli najwyższa pora na owulację, a testy owulacyjne negatywne i wczoraj i dzisiaj :(
    Dobija mnie perspektywa kolejnego straconego cyklu przez jakieś niedopatrzenie. Na USG mam przyjść dopiero w poniedziałek, po ewentualnej owulacji, której może nie być :(

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 27 lutego 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Ci lekarze to dziwni. Mój mi tez nie dął nic nie pęknięcie (pęcherzyk dominujący miął 24mm) tlyko powiedział że: spróbujemy naturalnie.
    I tak oto spróbowałam naturalnie, że teraz mam dwie torbiele i cykl w plecy.

    W nowym cyklu w dupie mam te jego naturalnie i już mu to powiedziałam :D
    Będzie "po mojemu" :D

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 27 lutego 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenus dziekuje najmocniej!

    Xyz ja mam weekend pracowity niestety,bo oprocz " normalnej" pracy, zaczynam dzialac na wlasny rachunek i co drugi weekend przeznaczam na podrobienie czegos, aby do przodu :) Padlo niestety na ten :/
    Ale jak mamy wolne to basen :albo termy ) Kocham aquaparki z prawdziwego zdarzenia z jaccuzi, grotami solnymi etc.(polecam Karpacz, Bialke i Wisle ) choc ni e mam pojecia skad jestes :)
    A jak nie mamy jak wyjechac za miasto to idziemy sobie na kregle, p
    strzelimy po piwku i w sumie fajnie sie bawimy:)

    A ja dzis czuje sie "okresowo"choc jeszcze tydzien:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 20:40

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 28 lutego 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, aquapark i grota solna, to dobry pomysł! Ale na miejscu, bo do Białki, Karpacza lub do Wisły czekałaby mnie wielogodzinna wyprawa...
    Do kręgli mam niestety dwie lewe ręce :-(
    No i piwko odpada, bo przecież dbamy o nieszczęsne nasienie ;-)

    Oj, na świeże powietrze ciągnie mnie, tak jak pisze Lenuś, tylko świat taki na razie jeszcze brzydki, szaro - bury, zero zieleni. Najbliższy dla mnie fajny teren spacerowy, to Puszcza Kampinoska, ale las o tej porze roku jest najbrzydszy, (jak nie ma śniegu, oczywiście), więc chyba zostaje opcja: aquapark + grota solna, no i może wreszcie wyciągniemy znajomych do kina, bo ciągle jeszcze "Wilka z Wall Street" nie widziałam.

    Jak Wam upływają ostatnie godziny przed weekendem?
    Ja już zaczynam odliczanie: jeszcze 6 godzin do wolności :-)



  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 28 lutego 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie wtrynie poza wątkiem weekendoym :)

    Mam wyniki estradiolu i progesteronu z 22 dc (7 dni po owu)

    progesteron 15,9 ng/ ml -mam szanse na to by ewentualna ciaza sie utrzymala?

    Estradiol 141 pg/ml
    (tez zbadany 7 dni po owu bo zrobiałm zanim wyczytałam wasza porade:/


    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuniak,

    chciałabym mieć taki progesteron :) niestety mam połowę tego co Ty. Jak jest powyżej 10, to jest dobrze... za wysokui niestety też nie może być (no chyba że jest się w ciąży :) )
    Estradiol po owulacji też super... ważne, żeby był powyżej 100. Estradiol bada się jeszcze na początku cyklu i przed samą owulacją, bo jego poziom powinien zmieniać się cały czas.

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój weekend zaczyna się tak, że zmanipulowałam panie recepcjonistki z Kliniki, żeby zapisały mnie dzisiaj na USG, bo martwię się pęcherzykami, martwię się też tym, że mam plamienia po HSG i tym że mam się bzykać z chłopem do niedzieli, a mnie tam boli jak cholera...
    Tak więc zapisana jestem na USG o 13:30 do jakiegoś mało znanego mi lekarza, który mam nadzieję, że zaradzi coś w związku z tymi moimi nieszczęsnymi pęcherzykami i powie co dalej z próbami prokreacyjnymi.

    Dalsze plany bez zmian, czyli targ, koncert, kac itp. ;)
    W związku z tym, że za ok. godzinę wychodzę z pracy, a o 14 będę już po lekarzu, to zostaje mi czas wolny, który zamierzam poświęcić na poszukiwanie i zakup butów (już sobie jedne wymarzyłam, niestety cena jest odstraszająca... ale chyba się poświęcę)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 11:15

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 28 lutego 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest dobry plan :-)
    Przyjemne z pożytecznym: lekarz (przynajmniej będziesz miała jasność, jak sytuacja wygląda od wewnątrz i może, jak go przyciśniesz, da Ci coś na pęknięcie), a potem 2 zaoszczędzone godziny i nowe BUTY!
    Właśnie, ciuchowo - butowe zakupy! W końcu wiosna idzie. Muszę jakoś wcisnąć rundkę po sklepach w mój przyszłotygodniowy grafik ;-)
    Trzymam kciuki za pęcherzyki i udane USG, trzymaj się!

    Lenuś lubi tę wiadomość


  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 28 lutego 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Lenuś ,czyli..przynajmniej na razie nie mam się czym martwic?
    ;D
    Ach...jak ja wam zazdroszcze pracy do 14..no nawet do 16.Ja kibluje do 18 dzis,a zwykle jeszcze pozniej wychodzę :/
    A dzis dla uczczenia piątku wybieramy sie na miasto na mala kolacyjke
    A co do zakupow to ja kilka dni temu pod wplywem euforii po monitoringu,spowodowanej peknieciem dorodnego pecherzyka :D kupiłam sobie buty,
    a teraz nie mogę na nie patrzeć :D i jadę je oddać odrazu po pracy:)
    Takie: https://www.venezia.pl/mokasyny-p-13684-164-14.17.164.html

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buty, buty i jeszcze raz buty :)

    Kuniak, te buty rzeczywiście nie powalają, oddaj i wybierz sobie jakieś inne :)
    ja chcę te:
    http://www.sarenza.pl/geox-d-kali-e-s804241-p0000086211?ectrans=1&ef_id=UxBangAABDTCrgvs%3A20140228111741%3As

    Mam nadzieję, że znajdę je w sklepie stacjonarnym, żebym mogła chociaż przymierzyć.

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 28 lutego 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś ladne,bardzo klasyczne:)
    A w moich niewiem co mi sie spodobalo bo teraz wydają mi się takie..bezpłciowe:/
    I bezapelacyjnie oddaje choć meżowi się podobają

    gg64l6d8uplrbvce.png
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ