X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 22 lutego 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Ja miałam plamienia do czasu, aż zaczęłam brać luteinę/duphaston. Od kiedy w 2 fazie cyklu przyjmuję progesteron, to plamienia ustały. Mój progesteron zawsze oscyluje w granicy 8 ng/ml i wiem że jest dużo za niski, ale podobno najlepiej jak jest w okolicy 15 ng/ml...może u Ciebie też jest go trochę za mało, sama nie wiem, może nie powinnam radzić.
    Odnośnie prolaktyny to niestety nie zawsze jest tak, że za wysoka blokuje owulację. U mnie była norma przekroczona dwukrotnie, a ja cały czas miałam cykle owulacyjne.

    No właśnie, mam zamiar jednak zrobić badanie prolaktyny w następnym cyklu (jeśli ten nie będzie owocny ;)
    U mnie branie duphastonu (1 tabl dwa razy dziennie) przez pół roku nie zahamowało niestety plamień... w tym cyklu lekarz zalecił mi jego odstawienie. Sama już nie wiem, co może być przyczyną tych plamień skoro nie mam nadżerki, a na monitoringu nic podejrzanego nie wyszło...może jednak ta prolaktyna?


    http

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, prolaktyna często daje plamienia.

    Ja zbiłam teraz az poniżej normy, zbadałam w czwartek i jest 0.66, norma od 2 z kawałkiem. Aż się wystraszyłam :D Muszę to skonsultować.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam plamienia przed okresem takie 2 dniowe. Ale progesteron w 22 dniu cyklu 26 więc norma prolaktyna ok 5 tez norma. Żadnych torbieli zmian na usg nie widać. Widać taka moja uroda :-/

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie daj sobie wmówić czegoś takiego jak "Taka Pani uroda".
    Mam dwie osoby w bliskim otoczeniu, które to słyszały latami od gina i co..mają endometriozę.
    Plamienie ZAWSZE ma jakiś powód :)

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Voila Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 23 lutego 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie w ten słoneczny niedzielny poranek :-)

    dzisiaj leniuchuję na potęgę przed kolejnym dłuuugim tygodniem pracy.

    wczoraj byliśmy na tajemnicy filomeny, bardzo wzruszający a zarazem pełen dobrego humoru film, polecam.

    kuniak witaj w szeregach, oby zielona kropka pojawiła się jak najszybciej.

    jeśli nic się nie zmieni, to będę testować już w środę :-) (a propos wykresu mój jest jakiś nienromalny, od 8 dni mam tę samą temeraturę 36,87, jestem pewna, że to norprolac tak mi linię wyrównał)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 14:18

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 23 lutego 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Voila wrote:
    wczoraj byliśmy na tajemnicy filomeny, bardzo wzruszający a zarazem pełen dobrego humoru film, polecam.

    Byliśmy na tym filmie w piątek, również polecam.

    U mnie niestety dzisiaj nastrój odwrotny do słonecznej aury za oknem.
    Wczoraj test negatywny, dzisiaj zjazd tempki, @ ad portas.
    Czyli pierwsze podejście do IUI nieudane. Kasa poszła w błoto, czas poszedł w błoto, muszę szykować kolejne 1.500zł na najbliższy miesiąc na cel nierównej walki z niepłodnością i od nowa kombinować z urywaniem się z pracy na monitoringi i na zabieg.
    Dzisiaj nawet tabliczka mlecznej czekolady nie poprawi mi humoru :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 10:38


  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 23 lutego 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ ,
    własnie jestem po 1 msc monitoringu i zastanawiało mnie jak to wszystko godzicie z pracą.
    Musiałam tak kombinowac przez ostatni tydzień zeby się wyrwać do gina (4 *) ,ze jestem dwa razy bardziej zmeczona niz po tygodniu zwykłej pracy:/
    A to dopiero początek

    Dziewczyny długo się staracie?,była tu jakaś dziewczyna która w miarę szybko "zaskoczyła" czy po 30 stce :D to zawsze trwa dłużej?

    A co do prolaktyny-zrobiłam na zyczenie endokrynologa(mam niedoczynnosc) i w 7 dc wyszła mi 7. Czy to dobry wynik bo jeszcze nie byłam na wizycie?

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 23 lutego 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się 13 cykli,w tym 10 na OF.U nas problem tkwi w nasieniu.
    Ale oczywiście,że są dziewczyny,które zachodzą bez problemu.Właściwie wszystkie moje koleżanki zaczęły się starać w okolicach trzydziestki-pozachodziły w przeciągu 3 miesięcy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 14:16


  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lutego 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, u nas też piękna pogoda..
    XYZ współczuję.. Jak sobie pomyślę, że muszę kupić w tym tyg. lekarstwa za 300 zł to aż mnie boli, a co dopiero 1500.. Żeby nam tylko ktoś zagwarantował, że ta cała kasa, stres i wysiłki przyniesie pozytywny skutek to jakoś inaczej by się do tego podchodziło.. A tak, ja po prawie dwóch latach leczenia, coraz więcej kasy, coraz droższe leki i nic, przestaję już w to wszystko wierzyć :(

    XYZ, Lenuś lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 23 lutego 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ wrote:
    IK, jak się czujesz? Maleństwo zaczyna dawać się we znaki,czy wręcz przeciwnie?


    Witam Was Kochane!!1
    Ciąża daje się we znaki, lenistwo wieczorem, najchętniej po pracy nic bym nie robiła ;) Mdłości rano, wrażliwe piersi i częste odwiedziny w toalecie... Jutro idę na usg i jestem bardzo ciekawa co tam zobaczę.... :)

    pozdrawiam Was i wspieram!!!! Trzymam kciuku za zielone finały Waszych cykli!! :)

    IK
    bjmAp1.png
  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 23 lutego 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wysyłam zielone wiruski do każdej!!!! :)

    Lenuś, XYZ lubią tę wiadomość

    IK
    bjmAp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lutego 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To łapię..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 23 lutego 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry Wieczor:) dzis pierwszy dzien bez popoludniowej drzemki :) Piekny sloneczny dzien spacerek zaliczony przy okazji pare sklepow odwiedzone ;)jeszcze tylko 4 tyg i lece do Polski zobaczyc moje malenstwo :)

    Kochane Milion wiruskow Wam wysylam!!!

    Kuniak ja w pierwszym cyklu z ovuf zaszlam :) Powodzenia!!!

    XYZ lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 24 lutego 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane.
    Łapię wiruski, chociaż ja to chyba powinnam ciążowe wirusy dostawać dożylnie, skoro dotąd żadnego nie udało mi się złapać :-(

    olka30 lubi tę wiadomość


  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 24 lutego 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez łapie siedząc i czekając na małpę :) 13 dpo i testy nadal negatywne wiec chyba się nie udało ..a okres to nawet nie wiem kiedy powinien wypaść ..teoretycznie chyba za 3 dni..

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 24 lutego 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja tez łapie wiiruski . Dziś obudziłam się z duża nadzieja na zielony plusik. Bo cała noc bolały mnie jajniki a to już 4 -5 dni po owu wiec teoretycznie powinny się uspokoić .Z drugiej strony mam ok 2 cm torbiel na jajniku i mogła to ona się odzywać :/ Tylko nadzieji narobiła :( XYZ ,Olka 30 trzymam kciuki , kiedyś w końcu musicie zaskoczyć ! Choć tylko mogę sobie wyobrażać ile was to kosztuje psychicznie :@

    olka30, XYZ lubią tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 24 lutego 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialena ,zazdroszczę ale tak pozytywnie :)

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • stokrotkaw Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 lutego 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo tagze chcialam dolaczyc do staraczek 82. Dziewczyny piszwcie tu o plamieniach przed ja mam takie od kiedy odstawilam tabletki anty ok 5 lat temu. Staramy sie teraz 6 cykl i nie wyszlo. Martwie sie ze te plamienia maja na to wplyw. USG robione w zeszlym roku ok prolaktyna twz w normie

    Stokrotkaw
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Girls!
    Dzwonili z kliniki... jutro o 10:30 będę miała HSG, a zaraz potem podgląd wyhodowanych jajek. Trochę się zestresowałam, ale chcę to już mieć za sobą.

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś, wiesz, że bedziemy tu mocno trzymać kciuki, żeby wszystko było OK.
    Nie myśl o HSG, tylko pomyśl, że już jutro o tej porze będziesz mieć to z głowy :-)

    Lenuś lubi tę wiadomość


‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ